2 çocuklu hayata adapte olamıyorum

Birisi 3 yaşında diğer ikisi ilkokula gidiyor arkadaşın çocuklari. Kendimi kötü hissediyorum. Açıkcası bu düzensizlik hayatımı çok etkiliyor. Eşime anlattım bu durumu istersen haftasonu yemek olayını biraz hafifletip buzluğa pratik şeyler yapıp atalım dedi ama bilmiyorum olay sadece yemek mi

İyi de onunkiler büyük. İlkokul kaç o da önemli. Benim 7 ve 2 yal iki oğlum var. Evde 3 yetişkiniz. Haklarından gelemiyoruz. 🤷🏼‍♀️ Evi sabah topluyoruz, daha iki saat geçmeden aylardır ellememiş gibi oluyor. Yanımızda toprak yol var, ev her gün bir parmak toz oluyor. Sürekli topla, sil, temizle döngüsündeyiz ama nasıl oluyorsa ev sürekli dağınık. 😅 odanın birine girilmiyor, orası bile dağılmış 😂 napalım yani dağınık diye ölelim mi? Amaaan olduğu kadar 🤷🏼‍♀️ sıkma canını.

Bence çalışan kadın için aynı zamanda ev çocuk işi çok zor istediği kadar yardımcı gelsin, ben kendime zor bakıyorum ütüsü temizliği cartı curtu annem gelince detaylı temizlik yapıyor
Çocukların daha dersi bilmem nesi vardır hani bazen diyorum evli çocuklı olsam kocamla ne zaman sevişcem, izinli günlerimde bazen seçim yapmam gerekiyor gezmek mi evi temizlemek mi vs gibi, sizde bir adapte sorunu yok da iş yükü fazla bence

Bir yaşında oğlum var daha dün dedim ki ben herhalde bundan sonra hiç akşamları oturup bir bardak çay içemeyeceğim.

Selam hanımlar. Birisi 3, diğeri 1 yaşında olan iki tane bebişim var. Eşim çoğu konuda destekçidir. Burda tüm yük bende yetişemiyorum falan diye destanlar yazmıcam. Ama birşeyleri yanlış yapıyorum sanırım oturmayan birşeyler var. Çocuklarım aşırı arsız yada problemli çocuklar değiller normal ilgi çocugu ikiside. Ama evim sürekli dağınık mutfağımda bulaşık yığılı kalıyor, çamaşır makinesi hergün çalışıyor katla ütüle yerleştir. İştahlı bebekler zaten sürekli yemek pişir vs... Bundan sonra benim hayatım hep böyle mi olacak? Hiç düzen olmayacak mı hayatımda? Yani düzenli bir odaya hasret kaldım çayımı alıp içmeyi özledim. Gün içinde yardım edelim yok yalnızım akşam eşim gelene kadar. Başka insanlara bakıyorum parkta bi tanıdıkla karşılaşıyoruz onunda 3 çocuk var ısrarla kahveye davet ediyor bir gidiyorum ev derli toplu miss gibi deterjan kokuyor. Ben aniden biri gelecek diye ödüm kopuyor. Ben nerde yanlış yapıyorum allah aşkına hayatımın düzene girmesi için ne yapmam gerek??
Ben bu saydığınız insanlar gibiyim . 2 tane çocuğum var evim her zaman gece gündüz derli topludur evde yaşanmıyormuş gibi. Devamlı çocukların arkasından gezer toplarım uyku uyumam gece onlar uyuyunca ben uyumam kendime zaman ayırmam evi toplar temizlerim her gün süpürge açarım bazen günde 3 kez ev süpürürüm düzen hastası gibi bir şeyim. Amma ve lakin derseniz ki bu şekilde mutlu musun aslaa. Ben de sizin gibi olmak istiyorum. Ev dağınık kalsın umursamiyim beni rahatsız etmesin çocuklarımla vakit geçireyim ev dağınık kalsın kapıyı çekip çıkayım istiyorum ama yapamıyorum. Sizin haliniz çok normal kimse sizi yargılayamaz yadırgayamaz. 2 çocukla her şeye yetişmek o kadar zor ki. Bırakın eviniz dağınık olsun tezgâhınızda bulaşığınız olsun siz çocuklarınıza kendinize zaman ayırabiliyorsanız sizden iyisi yok. Ev kirlenir temizlenir. Kiminin çocuğu çok usludur evi dağıtmaz ya da çok usludur kadın gidip evini temizler çocukları oynar. Bazısı da veriyor eline tableti telefonu onlar ona gömülürken işini yapıyor ya da o çocuklar zaten onun başından kalkıp yemek bile istemiyor . Uzun yazdım kusura bakmayın amacım kimseyi kırmak yargılamak da değil ama emin olun haliniz çook normal. O çocuklar büyüyünce zaten eviniz derli toplu olacak şimdi bakın keyfinize çocuklarla kendinizle ilgilenin. Sizin evinizin düzeni de kimseyi alakadar etmez. Evinizin dağınık halini önemseyecek insanları zaten evinize almayın.

Ne güzel tek tek anlatmışınız💕 benide anlamışınız teşekkür ederim. 🙏 ikizler burcuyum biraz dağınığım galiba. Sizin yazdığınız düzeni kuramadım ben. Şimdi yazacağım size bir günümü.

Sabah ikiside 9 gibi uyanır. Kahvaltılarını hazırlarım, yaptırırım o sırada bende yiyebildiysem ne mutlu.
10.30 gibi salona geçeriz hep beraber halının üzerinde vakit geçiririz. Bensiz durmuyor küçük. Mutfağıda toplayamıyorum paçama yapışıyor🙈 sonra ara öğün yaptırıyorum meyve yediriyorum. Sıkılmaya başlıyolar dışarı yürüyüşe yada parka götürüyorum.
14.00 civarı küçüğü uyutuyorum. Büyüğe üzülerek ekran açıyorum bu sırada mutfağa geçip sabah dağınıklığını topluyorum yemek yapıyorum.
15.30 gibi küçük uyanıyor ikisinede çorba içiriyorum sonra mutfağı bırakıp yine salona geçiyorum biraz daha oynayıp balkona geçiyoruz babamızı bekliyoruz. Akşam işim daha kolay yemekten sonra eşim ikisiyle de ilgileniyor ben bulaşıkları hallediyorum biraz ailece oynaşıp gülüşüp uykuya geçiyor bebişler 9da tamamen uyumuş oluyorlar. 21.00 dan sonra Eşimle çamaşır katlıyoruz, yeni çamaşır atıyoruz makineye çıkanı asıyoruz. Bulaşık makinesi boşaltıyoruz, evi toparlıyoruz derken 2 saat geçiyor. Bazen kahve içip sohbet edebiliyoruz. Ama çoğu zaman yorgun düşüp kanepede uyukluyoruz.

Gün içinde 30 milyon kere anne çiş anne mama anne su diye susmayan minnoşları anlatmama gerek yok sanırım🙈😂

Nerde yanlışım var benim?
Ya Allah aşkınaa çocuklarınızla ne güzel oynuyorsunuz mutlu büyüyorlar ikinci yorumu yapıyorum çünkü bu yazınızı yeni okuyabildim. O çocuklar için evin ne halde olduğu değil ailesinin nasıl olduğu önemli. Ne güzel vakit geçiriyorsunuz oynuyorsunuz karınları tok anneleri babaları onlarla oynuyor vakit geçiriyor. Eviniz dağınık olsa nee olmasa ne. Bir kaç seneye zaten böyle dertleriniz kalmayacak ama o çocuklar mutlu huzurlu büyümüş olacak ne güzel bir çocukluk 🥰🥰

X