2 cocukla sizce boşanmalı mıyım nolur yardım edin

Çocuğa siz ve aileniz bakıyor. Eşinizin zaten pek bir katkısı yok. Babanıza bıçak çekmiş bir adam var karşınızda. Farkında mısınız? çocukların ve sizin can güvenliğiniz yok. Israrla yuva bozulmasın çocuklar babasız kalmasın diyorsunuz. Dışardan bir halinize bakın, o zaman sağlıklı düşünürsünüz. Artık geçmiş geri gelmez ama evleneli topu topu 4 sene olmuş 2 senesi hamilelikle geçmiş. Böyle bit evliliğe bu kadar kısa sürede iki çocuk yapılmasaydı keşke.

Ben bundan sonrasını okumadım. Tek temennim çocuklar dayak yemesin yerlerde sürünmesin, ağızları burunları kırılmasın. İstediğiniz adamı istediğiniz hayatı seçin, ne haliniz varsa görün de çocuk niye yapıyorsunuz? Çocuklara girişir beni daha az döver mi diyorsunuz? Evli kalmak isteyen kocasını çok sevmeye devam etsin ama çocukları sosyal hizmetlere versin.

Nikahlı kocasından çocuk yapmış size hesap mı verecek diyenler niyeyse bu konularda yorum yapmıyorlar.

Eşiniz diyeceğim ama eş değil ki. Zaten aileniz bakıyor size tüm masrafı yapıyorlar adam otel gibi kullanıyor işte yeme içme bedava. Kızınız varmış kızınız böyle bir adamla evli olsa dayak yiyorum ama çocuğum var anne dese evet kızım sus otur çocuğuna baba en azından der misiniz? Haberlerde çocuklarının yanında annelerini öldürüyor o baba dedikleriniz. Lütfen hayatınızı karartmayın çok gençsiniz ailenizin imkanları varmış şu adamı şu rahat yaşamaktan şutla bakalım bi öğrensin tek ayakta kalmak ne demek. Bilmiyor ki alışmış senin ailenin parasıyla geçinmeye. Oğlun böyle biri olsa ne münasebet eli ayağı tutuyor evine bakacak dersin değil mi ? Bunları iyi düşün ve o adamı asalak olarak sırtında taşıma.

2 çocuğum olmasa tabiki tutmam ayrılırım ama arada küçücük çocuk olunca insan herşeyi bin defa düşünüyor sırf ortalıkta sürünmesinler ordan oraya babasız büyümesin diye
Kızım zaten çocuklar şuan sürünüyor farkındamısın? Zaten ailen herşeyini karşılıyormuş. Bu kadar olaya karşı seni kollarını açıp çocuklarınla bekleyen ailen var daha ne istiyorsun Allahtan.
Burada okadar çok çaresiz kadın varki biraz oku istersen.
Ne yapacağın belli . İlk babasız olacak onlar değil ve ilk boşanan sen değilsin. İki öocuk pışpışlamayla olmuyor o işler.

Yani ne diyelim biz. Bazısına gerçekten müstahak demek istiyorum ama susuyorum. Arkanda ailen var daha hala çocuklar babasız olmasın yuvam dağılmasın diyorsun.
Hangi yuva ?
Bu anlattığın şey mi yuva ? Sen hayatında hiç yuva görmedin mi?
Ya artık dayak yediğin adamdan 2 çocuğu ne diye doğurdun diye sormuyorum bile bıktık artık. Ama madem doğurdun onlara huzurlu bir hayat borçlusunuz. Kusura bakma da daha boşanmadan tekrar evlenmenin derdine düşmüşsün. O yüzden ne desek boş

Kıııız aynı benim gibi madde madde açıklamışsın

Vallahi kadınlarımızın bi erkek uğruna bu denli kendilerini değersizleştirmesine, kocasız yapamamalarına, ailelerine yük olmalarına ve çocukları bahane etmelerine dayanamıyorum
Sorma sorma. Sabah sabah deli oldum bende her bir konuda. Zaten diyor ki iki çocukla bi daha evlenemez biz ne diyoruuuuz konu sahibi ne diyor

Hem şikayetçisiniz hem de “şu yönü iyi, bu yönü iyi” diyerek eleştiriler için kalkan yaratmaya çalışıyorsunuz. Adam şanslıymış, bulmuş yağlı kapıyı. Siz de içten içe memnunsunuz anlaşılan. Bakın hem donlarını da yıkıyormuş, bu devirde böyle koca… Aman bırakmayın da başkasının başını yakmasın.

Çocuk yapmaya ehliyet getirilmeli bu nedir arkadaş
Hem anadan hem babadan bahtsız garipler

Ve en önemlisi çocuklarım yüzünden
Evliliğinizin ilk zamanlarından itibaren sizi döven yerlerde sürüyen bir adam için “En hızlı ve kolay nasıl hamile kalabilirim” başlığıyla konu açıp böyle bir adama çocuk verebilmek için neden bir sürü yöntem denemek yerine
Merhaba kızlar 3 Senedir Hamile kalamiyorum doktorlara da gittik eşimle birlikte ikimizde de bir sıkıntı çıkmadı çok şükür fakat yinede olmuyor..
Keşke çocuğunuz yokken boşansaydınız da çocuklarım yüzünden demeseydiniz, zira çocuklarınız yüzünden değil onlara böyle bir yük yüklemeyin.

Kusura bakmayın yaşınız küçük yazacaklarım öfkelendirebilir ama ilk açtığınız konuya da bakarsak küçük de evlenmişsiniz, muhtemelen adam ailenizin malı mülkü olduğunu biliyordu yine muhtemelen evin tek çocuğusunuz, ailenizin imkanlarından faydalanmak için evlenmiş sizinle, sizin de ona zaafınız olduğunu bildiği için sizi kandırması çok kolay olmuş.

Kira dediğiniz aile eviniz olduğuna göre temsili bir şey alıyor aileniz, geri kalanı paşalar gibi kendisine harcıyor veya kendine özel birikim yapıyor, dışarıda sizden başka bir hayatı olduğuna da eminim, ailenize minnet etmesi gerekirken bıçak çeken, sizi yerlerde sürüyen bir adamdan boşanmayarak kendinize yazık ediyorsunuz.

Ailenizde de hata var, benim verdiğim evde oturup benim verdiğim arabayla gezen, benim verdiğim paralarla evinin her türlü ihtiyacı karşılanan damadım bana bıçak çekecek ben de kızım hatrına susup yardım etmeye devam edeceğim, Rabbiiim Rabbimmm Allahım büyük konuşmaktan sana sığınırım, beni kızımla damadımla sınama inşallah

Ben o damadı var ya kedi eniği gibi kapıya koyarım, arabayı da maddi desteği de çekerim, kendine yapılanları sindirmesi beni zerre alakadar etmez ama bana yapılanı sindiren kızıma da ne halin varsa gör derim.

2 çocuğum olmasa tabiki tutmam ayrılırım ama arada küçücük çocuk olunca insan herşeyi bin defa düşünüyor sırf ortalıkta sürünmesinler ordan oraya babasız büyümesin diye
Böyle baba yarın O çocukları da döver, şehir değiştir ve hemen boşan, yazık çocuklarına, böyle baba ile çocuk büyütülmez.

Çamaşırları makineye atıyormuş ve çocuklarıyla ilgileniyormuş ya yeter 60 yaş üstü anne-babanın üstüne bıçakla yürüse de olur. Bir de bu cehennemin içindeyken 'bir daha evlenemem' diye düşünmen yok mu orası ayrı konu...Sağlıklı düşünemiyorsun,destek al.

Konuyu okurken çok sinirlendim. 24 yaşındasın tası sıksan suyunu çıkartırsın farkında mısın ? Konu sahibi gerçekten başıma ağrı girdi konuyu okurken. Ağır konuşmak istemiyorum başıma gelir diye korkumdan. Bir an önce kendine gel lütfen. Kaynana kayınbaban ne durumda sen psikopat oğullarıyla uğraşırken. Doğurup sorunlu yetiştirip bir masumun üzerine atmıslar ohhh ne güzel valla. Oğlunun kocan gibi biri olmasını istemiyorsan o kocayı geri gönder geldiği yere. Ne güzel valla maddiyat senin ailen çocuklara bakmak senin ailen ev senin ailen. Bir adama paşamız tahtınız burası gelin oturun demediğiniz kalmış.

Sanırım boşanmak istemiyor
Boşuna çene tüketmişsiniz

Bir anlık sinirle girip yazmış gibi
Yazık çokta genç ...

Evliliğin yarısı dayak,diğer yarısı da lohusalık hamilelik zaten. Bir zahmet boşanın da bari daha fazla üremeyin

Kendinizi kandırıyorsunuz çocukları ortaya atarak. Sanki çocuklar böyle bir ortamda büyüdüklerinde çok mutlu olacaklar. Boşanmaya niyetiniz yok boş yere çocukları öne atmayın

Ben gecenlerde bir yazi okumustum. Bir adam siddet uygulayan erkeklere: "Siddet uygulamanizin avantajlari neler sizin icin?" Diye sormustu ve ilk basta cevap vermek istemeseler döküldüler sonra. Ve bu cevaplar dan bir kac tanesi mesela:
  • kadini kontrol edebilmek
  • ev islerinden yirtmak
  • istedigimi almak
  • kadini maddi manevi kullanmak
  • istedigim zaman seks
Esinizde tam bu tiplere Benziyor. Isin kötü tarafi siddeti sadece size degil, ailenize de uygulamaya baslamis. Onlari da kullaniyor.Onlara bicak ceken size süper davranacagini inanmiyordur anneniz babaniz ama basiniza bir is gelmesin diye susuyorlar. Kendinizi kurtarmak icin ayrilmayacaksaniz cocuklariniz ve anneniz babaniz icin ayrilmalisiniz. Sizin de sucunuz az degil. O annenize babaniza Bicak cektiginde sikayet edecektiniz en gec.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…