2.çocukla evliliğim çıkmaza girdi.

Yazıminiz ve yaşadığınız bu telaş endişe duygusu bana şuan aktif olarak panik atak döneminde olduğu kanisini uyandırdı. 4 ay olunca ise başladığınızda zaten siz evde olmayacaksınız. Eşinizin sizce 2 3 ay için iş bırakması mantıklı mı? Ha diyorsanız ki o baksın çocuklara ben çalışayım bu da bir seçenek yapanlar var. Ama siz bugünü kurtarma derdindesiniz. Merak ettim eşinız bugün işi bıraksa siz ise başlayana kadar nasıl gecineceksiniz

Bilmiyorum bu ne sorumsuzluk panik atağın var 4. Ayda hamile kalmışsın sonra hemen 2.ci, kime güvendin millet bakmak zorunda mı bi çocuğu birine diğerini birine vermişsin ??! İyileşip hamile kalmak yerine millete güvenip hamile kalmak çok iyi gerçekten neden şikayet ediyosun şimdi anlamadım

Esiniz isten cikarsa ne yiyeceksiniz acaba helde bu devirde isteginiz cok mantiksiz bunun farkindasiniz bence siz hazir olmadan cocuk yapmissiniz hatta bide ikinciyi bakaninizda varmis hemde biraz nazlisiniz galiba. Ben kendimden ornek veriyim belki daha kotusunu gorunce halinize sukredersiniz bende evlendigimde universite okuyordum hemen hamile kaldim hamile halimle okula devam ettim hemde bulantim halsizligim coktu 7 kilo verdim hamileyken 6 ay olana kadar 7. Aya girince erken doggum yaptim esim yoktu baska sehirdeydi calisiyordu ailemden bi allahin kulu yok kv bakmaz suyum geldi gece 3 te es ailesi sabah 6 da geldiler hastaneye goturmeye oda inanmayarak tek basima dogum yaptim annem geldi ama bir hafta kalabildi zaten ben 25 gun hastanede yattim tek basima bebegimde bir suru hastalik cikti erken doguma bagli 2 aylikken hamilelikte olan guatir cikti tiroid kanseri dediler onlarla cocuumun hastaligiyla tek basima ugrastim. Ikinci cocugum da erken dogdu ondada hastaliklar cikti hala ugrasiyorum ve halâ tekim esim sehir disinda calisiyor genelde mecburen . Haline sukret bence kendini sakinlestir pozitif bakarsan mutlu olursun

eşin işi bıraksın mı? yani kendin bile diyorsun işsizlik vs durumları almiş başını gidiyor bir kaç ay için değermi? Sonra iş bulamasa nolacak? 2. Bir bebeğe hazır değilken neden yaptın peki çocuğu? 2 kişi bir bebeğe bakamıyoruz diyorsun ikiz,üçüz büyütenler napsın? Babanne de varmış 3 kişisiniz yani.Sanırım atak dönemindesin yoksa bu konunun pek mantıklı yanı yok.

Bence üslupsuz eleştiren arkadaşlar lütfen her bebeğin aynı olmadığını düşünsünler. Bakın mesela aynı zamanlarda Doğum yaptığım arkadaşımın bebeği 18 saat uyuyor günde. Benimki 18 saat memede kalırdı bıraktığım an ciyak ciyak. Tıvalete bile beraber gidiyorduk. Her bebek aynı olmadığı gibi her psikolojide aynı değil. Her vücut birbirine benzer durumlara aynı reaksiyonları vermiyor. Kaldı ki aynı annenin 3 çocuğu birbirinden farklı olabiliyor.

siz iki çocukla malamat rezil olmuşsunuz. millet üç cocuğa tek basina bakiyo. sen varsn kaynanan var annen var bide kocana diyosun işten çık. yok daha neler
şaka misin nesin
mahlleyi topla bari.
adama Allah yardim etsin ne diyim.
adami isinden gucunden etceksn yazik

bakabileceği kadar çocuk yapsa keşke insanlar. umarım 3. yü yapmazsınız o ikisiyle başa çıkmayı öğrenene kadar.

Reactions: 000
Bebeğim 6 aylık ve ben 40ı çıktığından beri alerjisi oldugu için aynı bu şekilde beslenmeye devam ediyorum ölmedim de çok şükür sebze ağırlıklı beslenin vitamin depolarınıza baktirin eksik kalan kısımda doktor zaten takviye edici ilaçlar yazıyor. Durumunuzu dünya üzerinde sadece siz yasıyormuşsunuz gibi davranıp neden acıte ediyorsunuz onu anlamadım. Kv aşağı katınızda, anneniz yanınızda ee eş de ilgili daha ne istiyorsunuz Allahtan belanızı mı? Bunlarin hepsini bir başına yapan o kadar çok kadın var ki, keşke ikinci çocuk için biraz daha bekleseydiniz bu derece bunalım haline girmez daha rahat olurdunuz. Eşe işten çık deme saçmalağını okumadığımı farz ediyorum

Rahat batma diye buna denir herhalde bende ikinciyi dogurdum inan kv üç gün durdu kaçtı zoruna gitti buyuguylede kucuguylede elimden geldiği kadar ilgileniyorum
Büyüğünün oyunuydu parkiydi babası ilgileniyo bende anca bir yemek ve bebiş bakiyorum
Mükemmel olmuyo hersey tabi ama elimden gelen bu
Çocuk bakmak bana göre dünyanın en zor işi
Senin yardım edenin çokmus arada küçüğü bırak kv 2 saatte olsa kızınla oyun oyna yada babasına devret
Kızında bu duruma ayak uydurmak zorunda kalacak zaten
Huysuzlugu ilgisizlikten değil kıskançlıktan olabilir

Kızınız kendini dışlanmış hissediyor olmalı yazık gerçekten çocuk hastalanır piskolojisi bozulabilir Allah aşkına bebek de iki aylık olmuş annenizi gönderin çocuklarınızla duzeninizi oturun akşam eşiniz de yardım ediyormuş ben bebekler uyurken sessiz olmaya karşıyım bebekler seste de uyumaya alismali ki sizde de durum böyle olmalı çünkü kızınız da bebek onu koca çocuk olmuş gibi saymayin lütfen silkelenin ve kendinize gelin

Siz ilgi bağımlısı olmuşsunuz anne var kv var akşam eş de iyi kötü ilgileniyor daha ne istiyorsunuz anlamadım ben tüm dünya el ele tutuşup etrafınıza çember mi oluştursun kv ve anne bakmak zorunda zaten değil doğuruyorsanız bakmakla yükümlüsünüz ya da korunun yani çok zor olmamalı

Bir kere ilk yapman gereken şey biraz daha sakin olmak çünkü sende ki bu huzursuzluğu çocuklar hissediyor ve onlarda huzırsuz oluyor...
Bunum için belki bir gün uzaklaşabilirsin..ve bir günün sonjnda yarım saat olsa da kemdine vakit ayır...
Sen sakinledikçe.çocuklar da sakinleşir..
Gürültü çıkarma demek bemce bira yanlış aöa belki daha swssiz olucak aktiviteler yapılabilinir boyama veya elişi gibi şeyler. Kzınızı da bu duruma dahiş edin , bunınla beraber kızonzda sakinleşir..
Birde ben hep rezene ve az anason çayı içiyordum oğlum sakimfi birde oğluö uyanmadan acıkmadan emziriyordum saat kuruyordum hep...
Çalışmak istiyorsanız ve yardım eden insanlar varsa tabi aiz bilirsiniz

Eşinin işten çıkması ne kadar mantıksız
Bunu önermen bile abes
Bence çncelikle sen yardım al doktordan,eşin de sana yardım edecek birini tutsun

O kadar yardımcı varken etrafta bu bunalım neden zaten iki ay daha bakıp işe başlıcakmışsınız çocuk kreşe biraz sıkın dişinizi Benim biri on aylık biri 3,5 yasında iki oğlum var eşime hiç işi bırak demek akıma gelmedi

Koca bakmasın kv bakmasın sadece annenin galiba bu çocuk. Kadın resmen 4 aylık olunca ben çalışacağım kocam da çıksın evde çocuk baksın diyor. Çünkü gerçekten dışarıda çalışıp para kazanmak evde oturup çocuk bakmaktan kolay.

Son düzenleme:
tam olarak sorunu anlamadım ben. çalışmıyorsanız neden kızı birine oğlanı birine bırakıyorsunuz ki?
Kadin panik atak hastası ve bence stress ile baş edemiyor. Baba evde olunca muhtemelen sakinliyor. Evde 2 aylık huzursuz bir bebek varken bir de hareketli kardeş kıskançlığı yaşayan bir cocuk ile mücadele etmekte zorlaniyor.

Konu sahibi. Günlerini rutine oturtmaya çalış. 2 aylık bebeğe emzirme dışında kv baksın. Sen de bu sıra da kızınla ilgilen. Onunla her gün 2 saatlik bir park aktiviteniz bile olsa rahatlayabilirsin.

Beşiği kv sallasın. İlk kızınızda da uyku problemi var. Bebeğinizde de bence uyku problemi var. 2 ay şu anda küçük ama 4 aydan sonra uyku eğitimine başlanabilir. Hem kızınız hem de oğlunuz için uyku eğitimi alın. Rahat etmeniz için uykularını düzene girmesi şart.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…