2.çocukla evliliğim çıkmaza girdi.

Hayatım aynı şeyleri birebir yaşamış biri olarak sadece sabır diliyorum sana. Öyle bir koca da bende var , inan tek başıma herseyin üstesinden geldim hala da geliyorum . Bana destek olan da olmadı pek arada bir annem dışında. Eğer maddi olarak zorlanmazsan bir yardımcı tut . Zamanla alışacaksın herseyın düzene girecek bu sadece geçici bir süreç kendini üzme. Bak ne güzel destek olan bir kv var. Kocan işten çıkarsa daha çok strese gireceksin , inan ki erkeklerin çenesi sürekli evde olduklarında hiç çekilmiyor.

Bugüne kadar hiçbir anneye bunu yazmadım ama gerçekten şımarıksınız. Babaanne destek, anane destek, koca eve gelince destek. E daha ne istiyorsunuz pardon? İşten çık ne demek yahu. Doğurdunuz diye evi mülteci kampına çevireceksiniz? Kuzenleri falan da çağırın bulaşık yıkarlar onlar da.

Evet tıpkı dediğiniz gibi hiçbir destek almadan tek başına çocuk büyütenler var bunlardan biri de benim. Eşime işten çık desem deli olduğumu düşünürdü.

Bacım bence agır depresyondasın
Annen yanında kv yanında eşin işten gelince cocuklara bakıyor bunun ücte birini bile yasayamayan bi dünya kadın var burada
Eşin işten cıksa hadi simdilik gecindiniz sonra geri dönebilecek mi veya bu sana yetecek mi yeniden baska bişey isteyebilirsin sanki biraz sımarıklık gibi geldi bu talebin
Lohusa sendromu dedikleride olabilir
Cıkıp bigünü kendine ayır gez toz cocuksuz iyi gelicektir

Size katılıyorum. Konu sahibi kendini salmış. Herkezden bişeyler bekliyor gbi. Ama ztn herkez ona fazlasıyla yardımcı oluyor. Kendisi farkında degil. Bencede bol bol vitamin kullanmalı.

Turuncu konu sahibi panik ataktan bahsetmiş ya. Oğlum iki aylıkken geldi bu illet bana. Hamilelik öncesi vardı da hamilelikte mecburen tedavi sona erdi. Anksiyete ve majör depresyon da cabası. Buzdolabı bomboştu. Hani öyle bir maddi sıkıntı. Eşim onlarca hata yapıyordu eve gece dokuz buçukta geliyordu. Zerre yardımı yoktu bana. Ne annem geldi ne kaynanam ki kaynanam yatakta hastaydı. Görümceler anca ona bakıyor. İki yıl boyunca bir Allahın kulu çalmadı kapımı. Günlerce banyo yapmadığım olurdu ki oğlumu anlatmama gerek yok. Bir anda 55 kiloya düştüm. Yemek yemeye fırsat yoktu ki.

Velhasılı psikiyatra gittim. Yazdığı ilaçları görünce dudağım uçukladı. Aralarında renkli reçete ile satılan iki ilaç da vardı. Hayır dedim ben kendi kendime iyileşeceğim oğlum sütünü emecek. Almadım ilaçları. Ne panik atak kaldı ne anksiyete. Evet zor oldu ama başardım oğlum için.

Üstüne hiçbir yardım almadığım halde beyin kanaması geçiren annemin ilgi isteği. Tripleri. Sıklıkla anneme gitmem vs. Koca desen bostan korkuluğu. Anca ruh hastası gibi çocuğun başına bir şey gelmesin paniğinde. Hem yardımı yok hem beni darlıyor.

Üst katta oturan komşu alkolik ve kumar bağımlısı. Sürekli ama sürekli şiddet kavga gürültü. Gece gündüz. Kadın ağır depresyonda manyak gibi bağırıyor sürekli. Bir gece oğlumu emzirirken apartmanda kıyamet koptu. Meğer kadının kız kardeşi eniştesini bıçaklamış. Polisler geldi vs. Yani apartman da manyak dolu bir tane komşum yoktu, bir tane selam vereceğim insan yoktu. Cehennem azabı gibiydi o günler.

Daha yazmadığım o kadar çok şey var ki. Ben ayakta kaldım çünkü anneyim. Ayakta kalmaya da devam edeceğim ömrüm oldukça. Kocam da dahil diğerlerinin ne yaptığı umurumda bile değil. Ben anneliğimi layığıyla yapmaya çalışacağım o kadar.

Geçen yakın arkadaşımla bu yüzden tartıştım. Çocuğuna kaynanası bakıyor. Annesi haftanın birkaç günü ya evine geliyor ya o annesine gidiyor. Araştırma görevlisi kendisi ve çalışma saatleri çok çok az. Kocası çocuğun bakımına destek. Ama durmadan söyleniyor. Uykusuz kalıyormuş. Çocuk inatçı imiş. Çemkirdim kıza. "maddi problemin yok çocuğun normal bir çocuk. Herkes sana destek oluyor. Allah aşkına bana anlatma sinirleniyorum" dedim küstü.

Aman çok uzattım ama gerçekten geriliyorum böyle konuları okuyunca. Anneliği ne sanıyorlar anlamıyorum ki. Evet ikinci çocuk zor. Tam da bu yüzden ben asla düşünmüyorum. E korunun mübarekler o zaman.

Son cumlenizdeki duaniz ile Allah ayağınıza taş değdirmesin inş.evet çok yorgun ve uykusuzum. Uyumayan ağlayan bir bebekle 24 saat ilgilenmek ve ilgi isteyen başka bir evlat olunca kalbi çok yoruyor.
Benim de bebeğim aynı gece gündüz ayaktayiz ama
Son cumlenizdeki duaniz ile Allah ayağınıza taş değdirmesin inş.evet çok yorgun ve uykusuzum. Uyumayan ağlayan bir bebekle 24 saat ilgilenmek ve ilgi isteyen başka bir evlat olunca kalbi çok yoruyor.
Çok iyi anlıyorum sizi benimde kızım üç yaşındaoğlum sekiz aylık ve doğumun ilk yedi günü dışında yanimda kimse kalmadı.ayrica eşim sizde ki gibi seve seve ilgilenmiyor da bunları söylüyorum yanlış anlamayın sadece şükretmek lazım yardım gelir Allah'tan o zaman emin olun yakın olsam elimden geldiğince yardımcı da olmak isterdim ama ancak burdan motive etmeye çalışıyorum . Rabbim gücünüze güç katsin amin .

Herkes aynı şeyleri yaşıyor. Neden herkesten yardım istiyorsunuz?
Yani işten çıkması eşinizin biraz abartı değil mi?
Benim de ikinci çocuğun aşırı zordu.
Beş yaş olacak hala öyle. Bütün bu saydiklarinizi gurbette tek başına yapmak mı yoksa sizin durumunuz mu daha iyi bir düşünün.
Herkes zaten etrafinizda pervane olmuş.
Çoğu zaman eşim bile yoktu yanimda.
Yoğun çalışıyor.
Dostlar deseniz kapımı çalmayı bırakın fersah fersah kaçtı.
Ama hiç sikayetlenmedim.
Doguruyorsak bakacağız da elbet.
Başka çaresi var mı? Ben yardımı sadece Allah'tan istedim. Hamdolsun tam bittim dediğim anlarda ne lutuflar verdi.
İnsanlardan minnet beklerseniz durumunuz hiçbir zaman düzene girmez.
Tamam panik atak var.
Anlıyorum zordur.
Ama hangimizin psikolojisi süper oluyor ki doğumdan sonra ya da hamileyken.
Biraz kendinize telkin verin.
Ben yapabilirim deyin ki işlerinizi de kolaylastirsin Allah.

Ben de bunu soracaktım kıza babaanne oğlana anane bakıyor konu sahibi eşinin işten çıkmasını istiyor sebep nedir? 3.yü yapmayacaksınız herhalde.
Anlık bakmalardan bahsediyorum mesela emzirirken kızım birsey istediğinde babaannesine yolluyorum yada kızım birsey istemis ve ben yapacaksan o anlık oğlumu birine bırakıp kizimla ilgileniyorum.yani düşündüğünüz gibi boş oturmuyorum hiçbir an.

değişik bir algı var, kucağına çocuğunu alan en zor hayat benimki sanıyor.
ayrıca hiç saklama, sanki bilmiyor muyuz
hepimizin çocuğu akşam 7 den sabah 7 ye deliksiz uyuyor.
sonracıma kayınvalidelerimiz evimizi temizliyor, annelerimiz yemeklerimizi yapıyor, biz de kocalarımızla geziyoruz.
geçen yıl 2 küçük çocukla, 2 şehir arasında mekik dokuyup sürekli 2 evde de duzen oturtacağım diye çırpınıp, uyku yerine evin işleri, çocukların ihtiyaçlar aksamasın diye hamile haliyle kendini paralayanlar varmış mesela, külliyen yalan
insanız, zor zamanlardan geçiyoruz.
bazen psikolojimiz, bazen bünyemiz kaldırmayabiliyor ama alınabilecek her türlü yardımı alıyorken hala şikayet etmek biraz şımarıklık oluyor.
gerçekten kocası evdeyken sadece huzur buluyorsa kocasının evde olduğu vakitleri değerlendirecek. adama işten çık demek artık ihtiyaç duymak falan değil, saçmalık.
ki kendisi 4 aylık olunca bebek işe dönecekmiş, şu an 3 kadının bakamadığı çocuğa kayınvalide bakacakmış. anlamıyorum. anlamayacağım.

Anlattığınıza göre yardım edeniniz çok, eşiniz anlayışlı. daha ne olsun bu konularda şanslısınız. ama, siz biraz bunalmışsınız anlaşılan. Doğumdan sonra bu tarz şeyler olabilir. Bence siz bir psikologdan yardım alın. Eminim sizi rahatlatacaktır. sıkıntılarınızla başa çıkma yöntemleri bulursanız bunları daha kolay aşabilirsiniz.

Eşinize işten çık çocuklara birlikte bakalım öneriniz çok gereksiz. Emin olun o zaman daha çok tartışacaksınız. Siz şöyle yaşadığınız sıkıntıları bir kenara not alın. Sonra profesyonel bir yardım alın ve bu bunalımdan çıkmanın yollarını aramaya bakın.

Bence 2. Çocuğa hiç gerek yok çocuk büyük sorumluluk hiç derdi bitmiyor 30 yaşına gekaede maddi manevi yetebilmek önemli birini iyi büytün

Ben neymişim dedim şimdi
26 yaşındaydım büyük 3 yaşında diğeri 6 aylıktı eşim gitti yurtdışına çalışmaya
TEK BAŞINA! büyüttüm sadece Allah’ınyardımıyla tek başına dahası 3. Kızım da oldu ona da ben baktım üçüne de
Farkında mısınız 3 kişi 2 çocuğa bakamıyorsunuz
Ama valla en doğrusunuz siz yapıyorsunuz ben hayatım boyunca her zorluk için “ yapabilirim” sözünü düstür edindim yaptım da
Ama ne kıymetim bilindi ne de ağzımda diş başımda saç kaldı misali pertim şu an

Tırnağınız kırılsa cıngar çıkartın devam edin gerçekten bunu kınamak için söylemiyorum asla kızlarımıda böyle nazenin kırılgan yetiştireceğim öyle kıymetli olunuyor çünkü

Son düzenleme:
Siz belli ki depr
hepsine tek başına yetişmeye çalışan insanlar var. Yatıp kalkıp halinize şükredin etrafınız insan dolu.
İki bebeğe tek başına bakan, bir yandan evinin temizliğini yemeğini yapan insanlar var.
Çok afedersin ama ben tuvalet ihtiyacımı giderirken oğlumu emzirdiğim günleri bilirim.
Abartmayın, gerçekten abartmayın.
Sağlıklı iki evladınız var, Allah korusun engelli, hasta vs olsalar on kişi de baksa az gelir.
Ama siz normal bir hayatın içindesiniz ve sürekli sizlerle ilgilenen insanlarla birliktesiniz.
Dahası işten gelince eşiniz de destek oluyormuş.
Sanıyorum ki depresyondasınız, söylediklerinizi dışardan bakıp değerlendirebilirseniz bunu siz de anlarsınız.
Sağlıklı düşünemiyorsunuz.
Eşinize işten çık demeniz zaten her şeyin göstergesi, mantıklı bir insan bu lafın ne kadar absürt bir istek olduğunu fark eder.

Kocanız isten cıkınca nasıl gecineceksiniz?
İlk defa böyyle bisey duydum.
Bıde kız niye babannede?
Hic mi pedagog yardımı almadınız?Cocuk suan kardes geldi,evden dıslandım gibi hissediyordur.
Zorlukları tabiki vardır ama sizinki de normal değil.
Bakacak kimseniz yok,neden 2.cocuk yani

Bakacak kimseniz yok olur mu arkadaşım baksana bir sürü insan bakıyor ama hala yetmiyor konu sahibine. Sanırsın evde iki çocuk değil ordu var , anlamadım ki.

Çok haklısınız
2. Bebeğin doğumu 1. Çocuğun okula başlamasına Bile denk gelmesin deniliyor düşünün
Çünkü 1. Çocuk kardeş geldi ben evden uzaklaştırılıyorum sanmasın diye
Burda ise zavallı yavru gerçekten uzaklaştırılıyor evden
Günah ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…