2.çocukla evliliğim çıkmaza girdi.

nurok34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2015
399
300
41
Arkadaslar tavsiyelerinize ihtiyacım var.4 yıl önce evlendikten 4 ay sonra hemen hamile kaldım.normalde panik atak hastasıydim ve hamile kaldigimda ilaç kullaniyordum.ilacı bırakamadim buna rağmen yükselen hormonlar ve ilk hamilelik belirsizligiyle hamileliğim mide bulantısı atak ve aglamalarla geçti. Eşim o zamana kadar bu hastalığın bir insanı böyle yapacağını bilmiyordu haliyle gordukleriyle hayal kırıklığına uğradı ve eleştirileriyle hamileligimi daha da zorlastirdi. Kızım doğdu ve 5 aylık kolik günler başladı.her akşam 6-12 arası durmadan ağladı 5 ay boyunca.koligi geçti uyku sorunu başladı ve şimdi 3 yaşına bastı halen tek yatamaz.gece defalarca kalkar.şubatta bir oğlum oldu ve evimizde hersey bir anda değişti. Annem memleketten yardıma geldi.kayinvalidemle altlı üstlü oturuyoruz kızımın yemesini gezmesini o hallediyor ama kızım daha ufak ve beni istiyor genelde.bebeğim gazlı ve ağlayan pek uyumayan bir bebek.kızımla oğlum arasında çok kalıyorum.oğlumu anneme bırakan annem tansiyon hastası yaşlı ona kiyamiyorum. Zaten yemekti bebeğin gazini cikarmaydi bebegin bazı öğle uykulariydi yapıyor herseyi.kızım desem babaannesi herşeyiyle ilgileniyor ama evlat işte anne diyor başka birşey demiyor.ona karşılık veremedigimde içim gidiyor.evde bebek uyudugunda sessiz olsun diye baskı yapıyoruz. Sırf ses olmasın diye ya babaannenin evinde yada dışarıda.evden zoraki sürgün edilmiş gibi.bense iki tarafa da yetemiyorum.kizimla gezmek zaman geçirmek istiyorum ama ufacık bir bebek var ortada.eşim işten geliyor kizimla ilgileniyor oyun oynuyor gezdiriyor sağolsun.arada bebeği uyutuyor gaziydi altını almaydi herseyiyle ilgileniyor.yinede bir düzenimiz halen yok.bebek 64 günlük oldu,evde kızımın aglamalari istekleri bebeğin gazı uykusu derken hep bu gerginlik mutsuzluk huzursuzluk var.eşimle tartışıp duruyoruz.işten çık çocuklara birlikte bakalım diyorum çünkü eleştirenler olacak belki ama annemi de sayarsam 2 kişi bir bebeğe bakarken zorlanıyorum ben.annem için üzülüyorum o sebeple herseyi ben yapayım derken bu seferde bunaliyorum.zaten kızımın benden uzaklasması ayrı bir kanayan yara içimde.biliyorum iki üç çocuğa tek bakanlar var çevremde heryerde. Soruyorum zor ama buyuyorlar diyorlar. Ben zor dediğimde niye herkes yalnız değilsin sukret diyor.ruhen çok yalnızım ve eşimin yanımda olmasına ihtiyacım var.çünkü o evdeyken tüm zorluklar o kadar sıradan geliyorki. Bu ekonomik krizde ve işsizlik ortamında heleki 2 çocuk masrafiyla işten çık demem kimseye mantıklı gelmiyor ama beni iyi edecek şey bu.lütfen bana evimde ve içimde dengeyi sağlamam için akıl verin.normalde çalışan bir bayanım ve bebek 4 aylık olunca işbaşı yapıcam bebegime kayinvalidem bakacak kizimida haziranda kreşe baslaticam belki o zaman biraz düzen oluşmuş olur ama bana şimdiki zaman için çözüm ve tavsiye lazım

Hemen hemen hepimiz bunları yasadık
İlk kızım sekiz ikinci iki yasında olmasına rahmen zaman zaman gergin sinirli ve yetemedigimi düşünüyorum

Artık havalar güzel ,cocuklarınızla parka bahceye falan gidin
Ayrıca eşiniz işten cıkınca gecim nasıl saglanacak,onu da gectim erkekler evde oturunca hem sana hem eşine daha zor olacak bundan emin ol

Eşinize işten çık demeniz gerçekten çok garip. Ayrıca kendiniz de demişsiniz kayinvalideniz yardimci oluyormuş sağolsun.
Keske ilk cocugunuz biraz buyumeden ikinciyi yapmasaydiniz diyebiliyorum sadece.
Doğuruyorsak sorumlulugunu almaliyiz ne olursa olsun, kayinvalide bile bakmak zorunda degil, bunu bilerek hareket etmek lazım.

Eşiniz işten çıkarsa nasıl geçineceksiniz? Diyelim hazırda para var, o eriyip bitince, eşiniz de iş bulamazsa, durumunuz ne olacak? Çocuklarınızın geleceğini bile etkiler ekonomik durumunuz. Yani sırf size iyi gelecek diye, gelecekte ailecek batmanıza sebep olabilecek bir istekte bulunuyorsunuz eşinizin işten çıkmasını isteyerek. Elbette iyi olmalısınız ama bunun yolunu başka türlü bulmalısınız.

Benim de iki kızım var, biri 3,5 yaşında olmak üzere, diğeri 4 aylık. Etrafımızda da hiç kimse yok yardımcı olacak. Büyük kızım kreşe gidiyor. Eşim evde olduğu süre boyunca her işe koşturur ama o da her zaman evde değil sonuçta. Sizin hem kayınvalide hem anneniz etrafınızdayken, bu kadar zorlanmanıza pek anlama veremedim açıkçası ama yargılamak da istemem. Sonuçta bebeklerin, çocukların zorluk dereceleri farklı olabilir. Çocuklarınızla eve kapanmayın, birlikte açık havaya çıkın. Ev işleriyle kendinizi hırpalamayın, bunun yerine çocuklarınızla zaman geçirin, işleri hafta sonu eşinizle yapın. Yemek mevzusu da basit şeyler yapın. Ne bileyim ya, o kadar imkansız mı, zor mu? Bebeğe bakarken zorlanıyorum demişsiniz mesela. Napıyor bu bebek? Çok mu gazlı, kucak mı istiyor? Alın bir sling, kanguru, bağlayın önünüze, ev işi de yaparsınız, gezersiniz de...

Yine de herşeye rağmen annen ve kv den yanında. Benim de ilk çocuğum 5 küçüğü 1 yaşında annelere uzağız bu saydıklarının hepsini tek başıma yapıyorum anneme verip de Bi 5 dk bak bunaldım diyemiyorum. Çünkü 10 saat uzağımdalar herkez. Yaşadığın hayata iyi yönleriyle bak sabret geçer hepsi

Valla bende aynı durumdayim oturup ağlıyorum ikisinin arasında ıkiside hasta bu ara kızımın karnını doyuramadım bebek durmadi kızım anne acıktım dedikçe içime battı eşim allah razı olsun o olmasa delirir çıkardım sanırım düzen olucak elbet her kışın sonu baHarmis bekliyorum sabırla baharı sabretmek şükretmek lazım yine anneniz kv niz varmış benim kimsem yok

kazara olmuş olabılır cevremde çok var oglumdan önce dogup yıne hamıle kalanlar
Evet olabilir ama , eşinin işten çıkmasını istemesi pek de mantıklı gelmedi bana , bu krizde millet işsizlikten yakınırken işten de çıkılmaz yani . Üstelik kvalidesi ve annesi de destek verip yardımcı oluyorlarmış ne güzel .

Panik atak hastasıyım demişsin zaten. Yazından bile belli şu anda bile bir panik içerisindesin. Öncelikle sakin ol. Nefes egzersizlerini yapıp otur. Bebek çok küçük. Arabasında, kanguruda, slingte durur o. Kızınızla beraber parka gidin. Oturun bankta, o oynasın izleyin, bebek kucağınızda olsun. Günde bir saat bile olsa inanılmaz iyi gelir size. Eşim gelince herşey kolaymış gibi görünüyor demişsiniz, demek ki siz yalnızken panik yapıp büyütüyorsunuz. Kızınıza yetememeniz normal çünkü o küçükken yeniden anne olmuşsunuz. Bu konuda artık yapacak bir şey yok ama en en önemli şey şu an sakin olmanız. En büyük probleminiz bu.

aynen valla evde olunca ben eşimle daha çok kavga edıyırym valla bana oluyorum desem bır kaşık su vercek yok

Biraz sakin olmayı deneseniz. Bebeğiniz çok küçük, günün çoğunu uyuyarak geçirir zaten. Kızınızı niye evden yolluyorsunuz ki. Evde oynasın, bebek de sese alışsın. Yardımcı olan da varmış size. Bu panik haliniz işten çıkılmaz hale getiriyor bence

Dışarda olmaları evde olmalarından daha iyi :)
bayan anksiyete olduğu ıcın herşeyi büyütüyor bendede vardı esım izne çıkarsa daha Iyı olurum dıye düşünüyordum ama bu bır çare degıl geçici bir yol ,kalıcı bır çözüm bulması lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…