2 cocugum var uykusuzum yalnizim delirme noktasina geldim ne olur yardim edin?

Böyle konularda bazen motive oluyorum ilk bebeğim çok zorlanıyorum henüz çok yeni anneyim diyorum ki çok zor olsa geçmese ikinci yapmazlardı doğru mu acaba ikiyle daha mı zor tek daha mı kolay

Allah kolaylık versin. Tecrübeli bir annesiniz, bunların sizi bekleyebileceğini hesaba katarak ikinci bebeği doğurduğunuzu varsayıyorum. Karamsar ve depresif olmak yerine durumu kabullenip çözüm arasanız belki sizin için daha olumlu olacaktır. Bebekler için uyku eğitimi oluyor, hem de online, bir araştırın. Evinizin dağınık olmasını, yemek yapacak vaktinizin olmamasını vs dert etmeyin. Çocuklarınızla yarım saatte olsa temiz havaya çıkın. Akşam bebeğinizi eşinize bırakıp müziği açıp duş keyfi yapın. Size ne iyi gelecekse, 5 dakikada olsa ayırın. Bugünler geçecek, unutmayın.

Paraya gerek yok ki parka gidin çocuğu sıkı giydirip. Büyüğü oynasın yarım saat ufaklık hava alsın. Park yok mı eve yakın?

Kimsenin anneliğiyle durumu idare etmesiyle sabrıyla kıyaslama yapmak doğru değil başkası 3 çocukla becerir siz tek çocukla zorlanırsınız buda olabilir ama bir yerden denemeye başlayın dışarı çıktıkça çıkmaya alışırsınız ve çocuğa dışarda bakmak her zaman daha kolaydır bence evde yapılacak işler olmasa tüm gün sokakta gezdiririm biri 8 aylık biri 2 yaşını geçti evde bunalırsınız uyku kısmındada uyumayıp sorun yapmıyorsa ne güzel yapıyorsa uyku döngüsünde birşeyleri kaçırıyor olabilirsiniz

Böyle konularda bazen motive oluyorum ilk bebeğim çok zorlanıyorum henüz çok yeni anneyim diyorum ki çok zor olsa geçmese ikinci yapmazlardı doğru mu acaba ikiyle daha mı zor tek daha mı kolay
Kesinlikle büyüdükçe kolaylaşıyor , büyüdükce daha zor diyenlerin bebekleri genelde uyuyan uyumlu bebekler. Hele yaz geliyo çok daha kolay olacak 2 ay daha sabret

Ay çok yaşayın emigünümü güzelleştirdiniz 10 aylık ve 2,5 yaşında iki bebemle

Benim 6 yıldır katlanarak devam ediyor
6 yaşında oğlum, 2 yaşında ve 3 aylık bebeklerim var. Hepsi aynı anda kalkıyor, sabah 06.00 sırf erken kalkıyorlar diye bana yatılı misafir gelmiyor çünkü onları da uyandırıyorlar bizim iş bölüşmemiz var. Sabah eşim onlara bakar ben biraz uyurum, sonra o işe gider ben bakarım. Büyük zaten okula gidiyor. Temizlik için Yardımcımız da memleketine gitti bir kaç aydır yok, 1 ay sonra gelecek. Yerine düzgün birilerini bulamadım, İşleri de bölüştürüyoruz işte. Yakınımızda yardımcı olacak aile ferdimiz de yok. Hiçbirine tv telefon tablet de vermiyorum. Geçiriyoruz böyle günleri. Onlar uyuyunca siz de uyuyun. İş yemek mevzusunu da akşama bırakın.
Ayrıca küçüğü kanguruya koyun çıkın gezin. Ben iki çocuk bir de karnımda 3.ile uçaklarla arabalarla tek başıma nerelere gittim bir bilseniz :) uzun tatiller yaptım. O kadar karamsar olmayın. Düzeninize çocukları uydurun.

Diğer kızımıza bakıyor ve çalışıp yorulduğu için oğluna sen bak diyor(haklılık payı var ama çok yoruldum)
Oğluna derken? Çocuğu babanızın evinden getirdiniz sanırım kendisi konu mankeni.
Kıza ne zaman bakıyor zaten işe gidiyor? Doğru düzgün verin eline çocukları babalık yapsın. Evdeki işin ucundan tutsun işe gitmeyi bahane olarak kullanmasın. Büyük çocuğun kreş yaşı gelmiş zaten evde niye oturuyor? Onu da bir kreşe yazdırın.

Ders verin gelelim ya

Cocugum 5 yasininisan ayinda dolduracak anca ve 4 yaş çocuklarını bu sene devlet okulu almadi(bu eylülde okula baslayacak) özel kreslerin fiyati 10k dan aşağı degil babaanne desen merdiven siliyor gün gun geziyor 1 2 saat cocuk bakar (zamaninda çalışamadım bu yüzden annem de uzaktaydi) durum bu maalesef

Abartmayın,gece uyaniyormu her iki üç saate ?
Merhaba mükemmel anne,
Ben ablanız ve siz gibi mükemmel olmayan bir anne olarak yazayım.
Oğlum 2.5 yaşında ve hala geceleri bazen 9 kez uyanır.
Ve her uyandığında onu uykuya döndürmek uzun zaman alır.

Evet. Uykusuz yaşıyoruz.
Enerjimiz ise 0.
Hem eşimin hem benim.

Benim bir kızım var.Sizi muhtemelen anlayamam.Ama ben de bulunduğum yerde çok yalnizim.Yskinda park var oraya gidiyorum .Oradaki annelerle sohbet ediyorum.Ya da en azından dışarda olmak iyi geliyor.Belki kızınız oynar ,siz de bebeğinizle zaman geçirirsiniz.Zaten bebekler açık havada çok güzel uyuyorlar.

Akşam gezmesini bıraktım ben.Gerginlikten bişey anlamıyorum.Gelen gündüz gelsin ,ben de öyle

Bunlar geçecek...

Ders verin gelelim ya
Hep diyorum, düzen, kural, sınır. Çocuklara bu üçünü aşıladıktan sonra 10 tane de bakabilirsiniz :) Tabi eşinizi de katıyorum olaya. İki ebeveyn de bakacak her şeyine çocuğun.
Mesela çocuklarıma ben yedirmiyorum, kendileri yiyorlar. Kendileri kaldırıyorlar. Odalarını topluyorlar. Vs vs işte :) biraz emek vermek lazım.

Abartmıyorum cocugum 2 saatte bir hala kalkıyor hatta sabaha doğru saat başı kalkar.Dedin ya ameleler gece 4 5 de çalışıyor en az uyuyanın bile 1 kere uyanmiyordur deliksiz uyuyordur ama biz anneler gece 7 kere böle kalkıyoruz ve uykusuzlar bir şey anlamıyoruz.Disari cikmaj konusunda da enerjim olmuyor 2 cocukla ve çok soğuk buralar.Kayinvalidem dibimde ama en fazla 2 3 saat cocuk bakar o da zamanını tutturabilirsen(haftada 2 3 gün merdiven siler günlere gider)

Çocuğu biraz daha büyüyüp ke di kendine kalabilse ben de kanepede sizip kalacağım günleri bekliyorum ama maalesef şu an en fazla 20dk kendi kendine kalabiliyo ve çok ses çıkarıyor miykillaniyor.Kizim da zararı yok bana ama kendi kendine yemek yememesi benim için zorlayici

Bebek konusunda istekli olduğumu belli etmeseydim keşke dedirtti esim bana.2.yi istemedi ama önlem de almadı sonra hamilelik haberini alınca yıkıldığını hissettim doğunca zor oldu bana şunu der sen ettin sen buldun şikayet edemezsin.Bu arada uyku eğitimini nasıl yapabilirim yani nasıl yaptiniz sallamaktan ayaklarim agriyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…