2 bebek Kaybı ve Yapılacaklar

Merhaba kromozomlar normal çıktı mı? Genetiklerde bi sorun yoksa ana,aca,lupus gibi bağışıklık testleri var onları yaptırın isterseniz
Merhaba benim genetik temiz çıktı çok şükür, ana testi pozitif çıktı bu ne anlama geliyor , 2 düşüğüm var

Merhaba benim genetik temiz çıktı çok şükür, ana testi pozitif çıktı bu ne anlama geliyor , 2 düşüğüm var
Geçmiş olsun araştırdığım kadarıyla otoimmün bi hastalık olduğunun sinyalini veriyor ama hangi hastalık olduğu belirsiz doktor görmeli. Herhangi bi rahatsızlığınız var mı? Çok ciddi bi şey olmayabilir de tek başına bi şey ifade etmiyor diyen de var siz doktorunuza bilgi verin o daha detaylı muayene ve testleri yapar

Yani bildiğim kadarıyla hastalığım yok kan pıhtılaşmaya yatkınlık çıktı kan sulandırıcıları kullanıyordum zaten

Allah sabır versin. Benim de ikinci ve üçüncü hamileliklerim 6 ay ara ile düşükle sonuçlandı. İkisi de ikinci trimesterdaydı. Çok zor oldu benim için. Özellikle ilk düşüğüm. Tamamen sağlıklı bir hamileliğim varken 3 gün içinde tepetaklak oldum. Benim iki bebeğimin de kromozomlarında anamoli çıktı. Biri 45 fiğeri 47 kromozomluydu. Sonrasında biz eşimle diyetimize çok dikkat ettik. Ketojenik beslendik. Kilo verdik. Karbonhidratı tamamen bıraktık. Alkolu de. Sonra dördüncü hamileliğimden ikinci çocuğumuz oldu. Darısı başınıza.

Yani bildiğim kadarıyla hastalığım yok kan pıhtılaşmaya yatkınlık çıktı kan sulandırıcıları kullanıyordum zaten
Pıhtılaşmadan farklı bi şey o bağışıklıkla ilgili. Ben de yaptırıcam dahiliyeden randevu aldım umarım yönlendirir. Siz de güzel sonuçlar alırsınız inşallah hayırlısıyla

Pıhtılaşmadan farklı bi şey o bağışıklıkla ilgili. Ben de yaptırıcam dahiliyeden randevu aldım umarım yönlendirir. Siz de güzel sonuçlar alırsınız inşallah hayırlısıyla
Bağışıklık baskılayıcı ilaç kullanmıştım transferde, Amin sağolun sizinde Allah gönlünüze göre versin inşallah

Bana doktorum genetik test ve pıhtılaşma testi dışında ( benim hsg, sperm testi ve hormon testleri normaldi) bağışıklık testleri yaptırmamı önermişti. Bunlar ANA, ACA, Lupus ve homosistein. Bunları yaptırmanızı öneririm mesela lupusta bünye bebeği yabancı madde olarak algılayıp vücuttan atmaya çalışıyormuş. Ben de yaptırıcam inşallah güzel sonuçlar alırız

Merhaba kromozom testi benim ve eşimin normal çıktı bahsettiğiniz testler tam adı ne bilmiyorum lupus böyle bir sonuç var onun dışındakileri bulamadım yapılmamış olabilir

Eklentiler

• Screenshot_20241014_001018_e-Nabz.jpg
    36,9 KB · Görüntüleme: 4
Teşekkür ederim size de hayırlı olsun
Aslında ben biraz da eşimin beslenmesinden ve kilo almasından yana biraz şüpheye düştüm hani sperm kalitesi mi olur başka bisey mi bilmiyorum ama gittiği doktor ona spermiyle ilgili bı sıkıntı olmayacağını çünkü benim hamile kala bildiğimi söyleyince test yapılmadan döndü. Benim sigaram alkolüm yok sağlıksız beslenmem yok, eşim benim tam aksime alkol hariç her şeyi var bir de bolca kilo aldı. Tabii ben bunları eşime söyleyemiyorum kırılmasını istemiyorum. Bakalım bizim testlerimizin sonuçları bı çıksın hayırlısıyla, kafamız rahatlayacak inşallah

Şuan bana hiçbir doktor bişey önermedi o yüzden burdan gördüğüm kadar gittik testleri yaptırdık, oradan sonuç gelmesini bekliyorum. Bişey çıkmazsa artık başka testlere devam edicez. Teşekkür ederim umarım bu yaşadıklarımızın iyiliğini görürüz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…