2 bebek Kaybı ve Yapılacaklar

Krmizibalon

Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2024
574
140
Önce Mart'ta bir düşük yaşayıp kürtaj oldum ardından Ağustos'ta bir gebelik daha yaşadım ve mutluluğum bu 1 Ekim'de son buldu. Bebeğimin kalbi durduğu için yeniden kürtaj oldum. Bana sebepleri söylemediler ben ne kadar neden diye sorsam da sağlıksızdır denildi. Patoloji sonucu bekliyorum ama sağlıksız diyeceklerine eminim.
Benim öğrenmek istediğim, şuan neler yapmam gerekiyor?
Hangi testleri ne zaman yapabilirim?
Eşim yarın sperm testine gidecek eğer bi sıkıntı çıkmazsa sorun bende mi diye kendim için gidicem. Ama şimdiden öğrenmek istiyorum neler yapabileceğimi.
En yakın zamanda tekrar bir bebek sahibi olmak istiyorum, Allah bir daha aynı acıyı yaşatmasın inşallah sağlıklı bir bebeğimiz olsun

geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın pıhtılaşma testi yaptırdın mı canım? belki pıhtılaşma vardır benim de 3 düşüğüm var maalesef şimdi kan sulandırıcı kullanmamı önerdiler. bir de biraz zaman geçsin yeniden hormon testi yaptırmanı tavsiye ederim çünkü süt hormonu düşmeyebiliyor o da gebeliği engelliyor.
Gebelik için yaptırılan testleri ben alta yazayım yaptırmadığın varsa yaptırırsın
Smear testi (kontrol amaçlı)
Hormon testi
Rahim filmi (HSG)
Pıhtılaşma testi
Genetik test
Eşin için Spermiyogram testi

Benimde gebelik kayıplarım var ve haşa bir bebeğim yok bizede hep sağlıksız dendi durdu eşimin tüm testleri normal aynı şekilde benimde sonradan rahim filmi çektirdim t rahimli çıktım ve sebep bu dedi başka doktor ve histeroskopi oldum bakalım hala deniyoruz ama bu krizde hamile kalamıyorum galiba tüp deneyeceğiz artık..bence genetik testlerinize tüm hormonlara baktırın ve rahim filmi çektirin

Amin inşallah kimse yaşamasın benim bir oğlum var ama 2.cocuk nedense böyle sıkıntılı süreci oldu. Eşim bugün sperm testine gitti ama ordaki doktor senin test yaptirmana gerek yok demiş hamilelik gerçekleşiyor zaten sorun sende değil demiş. Patoloji sonucu bı çıksa ona göre testlere baslicam inşallah. Bu testleri yaptırmam için bı süre var mı ve kadın doğuma gidip test yaptırmak istiyorum mi dicem.

Benim bir bebeğim var aslında bu yüzden sebep bulamıyorum ve neden diye düşünüyorum. Yani sıkıntım olsaydı daha önce bı doğum yapamazdim diyorum. Yine de kanlarima baktiricam. Allah size de hayırlı evlatlar nasip etsin

Başınız sağolsun öncelikle Bende 12 Eylülde bebeğimi kaybettim erken doğumla. Tekrar hamilelik için ben şu şekilde bir plan yaptım belki sizede yol gösterir.
1. Genetik test
2. Sma testi
3. Kadın doğum rahim detaylı kontrol
4. Eğer doktor ek gerekli bir test yapmamı isterse onları yaptıracağım.
Hali hazırda bir hamilelik geçirdiğim için bir sonraki hamileliğimin sağlıklı devam etmesi için vücudumu bir süre dinlenmeye aldım. Hazirandan sonra gebelik planlıyorum. Doktor bana 6 ay korun dedi ben kendim hazirandan sonra istiyorum. Sizde bir süre vücudunuzu dinlendirin bence en az 3 ay ama ideali 6 aymış.
Bu süreçte diyet ve spor yapacağım kilo vereceğim.
Mart gibi folik asit içmeye başlayacağım. Demir eksikliğim var onun için takviye başlayacağım. Vücudumu bu şekilde yeni bir hamileliğe hazırlayacağım.
İnşallah sağlıklı bir şekilde hamile kalıp doğum yaparız

Sizin de başınız sağolsun. Bana kimse bı süre belirtmedi öncesinde 3 ay korun demişlerdi ama unutmuş olabilirler.
Patoloji sonucunu bekliyorum ona göre bir yol izlicem inşallah. Önceliğim kan testi ve genetik test olacak. Bir sağlıklı doğumum var bu yüzden sebep bulamıyorum aslında. Ne oldu da 2 gelişmeyen gebelik yaşayacak hale geldim. Allah tabii ki hayırlısını versin vardır elbet bı sebebi.
Siz sakince bekleyebilen olmuşsunuz aslında en iyisini yapıyorsunuz, ben o kadar zorla tutuyorum ki kendimi.
Umarım mutluluğumuzun tamamlandığını görebiliriz.

En azından bir evladınız var. Benim dünyada yaşayan bir evladım olacak mı oda belli değil. O yüzden şükür edin öncelikle :) sonrası ise beher şeyde bir hayır vardır. Bizim göremediğimiz sebepler vardır eğer nasibinizde tekrar anne olmak varsa olacaktır sabırla bekleyin
Benim bekleme sebebim tekrardan aynı şeyleri yaşamak istemiyorum tabi yaşayacağım varsa yaşayacağım ama en azından vücudumu hazır hale getirirsem riski azaltırım diye düşünüyorum

Geçmiş olsun benimde kalp durmasından kaynaklı bir kürtajım var ve ilk gebeliğimdi. Pataloji sonucu düşüğünüzle ilgili net bir bilgi vermez diye düşünüyorum her ameliyat sonrası yapılması gereken bir prosedür. Ben aklımızda soru işareti kalmaması adına bebeği genetik incelemeye göndermiştim ve kromozom bozukluğu çıktı. Kürtajdan sonra adet olmayı bekleyip pıhtılaşma testi ve genetik test yaptırdım.

Canım alakası yok kiminde ilk çocukta sıkıntı da olmayabilir ama sorun varsa elbet biyerde denk geliyor yani şöyle söylim t rahim olup doğum yapanda var ama bende düşüğe sebebiyet veriyor

Geçmiş olsun Allah sağlıklısını hayırlısını versin inşallah
Benimde 2 düşüğüm oldu biri 6 haftalıktı düşük olmuştu, diğeri 8 haftalıktı kalbi durdu kürtaj oldum temmuz ayinda bende sebebini öğrenmek için bayağı araştırma yaptım buradan bi arkadaş kan tahlillerini falan yaptırmami önerdi bende öyle yaptım, kaan pıhtılaşma testi yaptırmıştım sonucu kürtajdan sonra öğrendim kan pıhtılaşmaya yatkınlık çıktı kan sulandırıcı kullandığım halde 8 haftalıktı kalbi durdu bunu bir sebep olarak görmüyor doktorlar.
Kürtaj sonrası patolojide sonuç olarak hiçbir şey yazmiyorlar bozulmuş gebelik falan yaziyordu benimkinde boşuna onu bekleme kendini toparladiktan sonra testlerini yaptır

S
Şükrediyorum tabii ki bunları yaşamadan önce de şükrediyordum ama herkesin nasılsa bir çocuğun var demesi de hoş gelmiyor bana. Sonuçta kaybettiklerimin acısını yaşıyorum ve çocuğuma kardeş istiyorum. Elbette hiç çocuğu olmayanla bir değilim ama bundan sonra çocuğum olacağı da belli değil. Herkesin kurduğu hayaller başkadır ve o hayaller olmayınca herkesin acısı acıdır. Size kasıt demiyorum 1 haftadır sürekli söylenen duyduğum bir şeydi karşıma çıkınca belirtmek istedim.
Allah hayırlısını ve sağlıklısını versin diye dua ederim hep, yaşandı bitti artık elden gelen bişey yok.
Siz en iyisini yapıyorsunuz ben fazla duygusal düşünüp mantık dışı kalıyorum. En güzellerini yaşamanız dileğiyle.

Daha 1 hafta oldu zaten kürtaj olalı şuan beklemekten başka bı çarem yok. Bende umutlu değilim patolojiden yine de insan merak ediyor. Allah yardım etsin bizlere gerçekten yoruluyorum düşünürken bile. Bu testleri yapmak için bı süre var mı peki? Yani hemen şuan istesem betam sifirlanmadan yapabilir miyim kan testini.

Size de geçmiş olsun
Bana öyle söylendi bilmiyorum. Bilgim olsaydı bende bebeği inceleme yapılsın isterdim ki patolojide öyle şeyler yapılıyor diye biliyorum. Adet olmayı beklemek sizin tercihiniz miydi yoksa adet olmadan da yapılabilir mi bu testler.

Ben kürtajdan 1 ay sonra hematoloji bölümüne gidip kan testlerini yaptırdım, beta sıfırlanmıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…