2 bebek Kaybı ve Yapılacaklar

ilk düşükte yaptırman gerekiyordu tabi doktorlar 2 ve 3. düşükten sonra diyor ama genel sebep pıhtılaşmadan veya genetikten oluyor
Valla canım bana kimse yaptır demedi ne doktorlar ne etrafımdan bir kişi, başıma bir daha geleceğini de tahmin edemedim. Ama bunda yaptırmak için bekliyorum.

Valla canım bana kimse yaptır demedi ne doktorlar ne etrafımdan bir kişi, başıma bir daha geleceğini de tahmin edemedim. Ama bunda yaptırmak için bekliyorum.
randevu al kuzum tıbbı genetiğe ücretsiz bi şekilde halledersin yoksa genetik ve pıhtılaşma testleri pahalı patolojiyi boşa bekleme sadece gebelik metaryelimi değilmi diye bakıyorlar genetiğine bakmıyorlar bebeği genetiğe göndermediysenz

Bekleme sebebim 1 adet geçmesi betamin sıfırlanması filan. Yani hemen yarın gitsem testleri yapacaklar mi ?

Acınızı küçümsememiştim çünkü aynı acıyı yaşıyoruz evlat kaybı. Sadece şanslı olduğunuzu söyledim. Hem evlat kaybedip hemde ellerinin bomboş olması çok zor. Allah uzun ömür versin ne güzel evladınız var. Bende isterdim sarılıp teselli bulabileceğim bir evlat nasipte var mı yok mu belli de değil bunu söylemek istemiştim. Yoksa her çocuğum yeri ayrı hepsinin sevigiside acısında ayrı. Umarım tez vakitte kucağınız dolar…

Bana da kimse yaptır demedi 1 düşüğüm vardı ben tıbbi genetik bölümüne gidip yaptırdım tabi sonucu çıkana kadar ben transfer olmuştum ve 8 haftalık kalp durması sonucu kürtaj oldum yani tedaviye başlamadan önce yapılmalı bence , doktorlar 2,3 düşük olunca bu testleri yaptırıyor ama bizim ne kadar yiprandigimizi kimse düşünmüyor malesef..

Benim de ilk gebeliğimde kalp atışı olmadı ve kürtaj oldum bebek sağlıksızdır denildi hiç bir test yapılmadı ikinci gebelşğimde de aynı şeyi yaşadım herşey yolunda gidiyordu beta yükselişi kese görünümü ve bebek oluşumu maalesef kalp atışı olmadı ve tekrar kürtaj oldum bu sefer kromozom ve pıhtılaşma testi yaptırdık sadece bir günde hetereziot çıktı bu da sebep olamaz denildi yine hamile kalırsam her ihtimale karşı kan sulandırıcı başlatacaklar

Geçmiş olsun, benimde 2 düşüğüm oldu 6 haftalık düşük olmuştu, diğeri 8 haftalıktı kalbi durdu kürtaj oldum, benimde 2 gende heterezigot çıktı, ama ben kan sulandırıcıları kullanıyordum zaten yine de kalbi durdu nasip demekten başka birşey gelmiyor elimden
Allah hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin isteyen herkese inşallah

Anladım şu an ben de çok tedirginim aynı şeyleri yaşamak istemiyorum umarım her şey yolunda gider bu sefer hepimiz için

Sizin bilginiz varmış konu hakkında, ben niye bebeğim düştü etti diye üzülürken hiç aklıma bı test yaptırmak gelmedi etrafımdan biri bile uyarmadı neyse geldi geçti zaten. O kadar test yaptirmissiniz keşke bekleseydiniz sonucunu en azından düşünüp test yapılmış. Sebebi çıktı mı şuan neden olduğu belli mi.

Bende dün bu testleri yaptırdım eşimle beraber. Hakkımızda hayırlısı, kaç günde çıktı sonuçlarınız ?

Yani benim kan pıhtılaşmasına yatkınlık çıktı, ben zaten transferde kan sulandırıcı kullandım o yönden testin sonucunu beklemediğim için bi sıkıntı olmadı, düşüğün sebebi bilinmiyor, rahimden kaynaklı olabilir, embriyodan kaynaklı olabilir diyorlar, bende gereken bağışıklık testlerini falan da yaptırdım, bu ay sonunda transfer olacağım hayırlısıyla, yani ben gerekeni yaptığımı düşünüyorum gerisi Allah'ın takdiri

Romatoloji bölümüne gidip düşüğünüzün olduğunu söyleyin ve bağışıklık testleri yaptırmak istiyorum diyin, çünkü bağışıklıkla ilgili bi sorun bebeğin tutunmasını etkiliyor

Merhaba kromozomlar normal çıktı mı? Genetiklerde bi sorun yoksa ana,aca,lupus gibi bağışıklık testleri var onları yaptırın isterseniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…