2.2.ci hamilelik ve bulantı

2.ci hamileliğinizde bulantı oldu mu?

• Evet

OY: 5 62,5%
  • Hayir

OY: 3 37,5%

• Ankete Katılan
    8

Benbirlaydii

Cehalet ne güzel sey, herseyi biliyorsun.
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2014
8.631
6.441
Evet arkadaşlar benimde 2.ci gebeliğin. En çok korktuğum şeylerden biri de bulantı ve kusma. 1.ci de çok zorlanmistim.şimdi durum farklı 16 aylık bebeğim var ve daha bi sorumluluk sahibiyim.2.ci gebelik genellikle zor mu geçti? Yoksa daha mı rahat? Cevaplarını merakla bekliyorum :))

İlkinde 1 hafta oldu sonra .olmadi .simdi 4 ay bulandi.kilo bileverdim.basagrisi hersey oldu
Oglum anasinifina gidiyor.kucuk olsa evde olsa perisan olurdu.her hamilelik farkli...hem de buyudugu icin kendini idare edebiliyor.hasta oldugum zaman anliyor
18 aylik cok kucuk bence...size cok muhtac .her gebelik farkli hic benzemiyor benim benzemedi daha zor geciyor.erken dusunmenizin sebebi ne

Maşallah Allah bagislasin :) erken düşünmedim korunduk aslında hep bide emziriyordum. Normalde prezervatif ile korunurduk ve asla adetim geçmezdi. Adetime 2 gün kala korunmasiz oldugeri çekme yöntemi oldu daha doğrusu o sırada hamile kalmışım. Ben bile şok oldum sonucu alınca demek ki olmasi gerekiyormuş kendimi kaç gündür buna alıştırmalar çalışıyorum :)

Benimde 30 aylık bi oğlum var ve şimdi kızına hamileyim ilki çok kolaydı şimdiki çok kötü bulantıli geçiyor bu haftaya geldim hala bulantim var. Her hamilelik başka dua edelim inşallah senin kolay geçer bide kız çocuğu ağır olur diyorlar.

Ayy cnm Allah yardımcın olsun. Benimki daha çok küçük keseye bile görmedim. Haftaya doktora gidecem. Bakalım inşallah zorlamaz beni yoksa çok kötü olur

Ayy cnm Allah yardımcın olsun. Benimki daha çok küçük keseye bile görmedim. Haftaya doktora gidecem. Bakalım inşallah zorlamaz beni yoksa çok kötü olur
inşallah kolay bi hamilelik olur canım:) çok şukur rabbimize onları bize verdiği için. Ne demiş atalarımız zahmeet olmadan rahmet olmaz.
Ben çalışıyorum o yüzden ust kat komşum bakıyor çocuğuma hep o idare etti yemeği falan . Sende çalışıyorsan biraz fazla verip bakıcıya yaptırırsan .çalışmıyorsan ailende sana yardımcı olacak birileri varsa bir kaç ay yardım edebilirler.

Ben su an çalışıyorum cnm. Bakalım eşim var kv var artık bişeyler yapıcaz :)

İlk gebeliğimde 6 ay kustum 7 kilo verdim bunda 7. Haftayla 10 hafta arası sabah hafif bi bulantı oldu ve kahvaltıyla geçti hep.

Oğlum 7 yaşında ona hamileyken çoook rahattım 1 ya da 2 kere sabah çıkardım onun dışında ne bulantı ne kusma.. Ama bunda çok fenayım.. Okula bile götürürken zorlanıyorum oğlumu.. Evet 1 gece sabaha kadar çıkardım sonra ilaca başladım bulantıyla devam etti.. Henüz yeni geçiyor şimdi de mide yanmalarım var onun için de ilaç verdi doktor.. Yani kısaca her hamilelik farklı.. Umarım rahat geçirirsin bebeğin daha çok küçük çünkü..

Bende ikinci çocuğu hemen istedğm için yorumları okudum genelde de kötü geçmiş galiba ama ben inanıyorum kolay geçeceğine sende psikolojikmen kendini öyle hazırla bence. Hem ne güzel arkadaş gibi büyürler. Rabbm kolaylık versin inş.

Evet cnm ikinci erken olunca biraz farklı yorumlar alıyorum haliyle ama olsun Allah in izniyle bebislerime yeterim inşallah :) Eşim de diyo işte genç anne olursun diyo bakalm cnm Hayırlısı inşallah :)

Seni çok iyi anlıyorum canım,ben de aynı sebepten hamile kaldım. Aramızdaki tek fark ben zaten 1 ay sonra korunmayı bırakacaktım. Oğlum 4 yaşında olacak çünkü. Bu yöntem korunma yöntemi değilmiş, hamile kalarak öğrendim. Çünkü 7 yıl böyle korunmuştuk

Kizlar benim bugün sanki hafiften bulantilar başladı , inşallah devamı gelmez :))

Her iki hamileliğimde hiç çıkarmadım mide bulantılarım da olmadı sadece bunda iştahsızlık ağızda acı demirsi tat çay ve domatesten tiksinme tat alamama olmuştu şimdi çok şükür düzeldi herşeyimiz ilkim kızdı çok rahat geçti buda bakalım kız gibi duruyor her iki doktor farklı cinsiyet soyledi hayırlısı bakalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…