15'li Mapısdaş Kankalarının Bitmek Tükenmek Bilmeyen Geyikleri

bugün maya maskesi,peelingi,yağlar bakım yaptım tam gün
daha manikür yapmadım:86:
yarın hocaya gitcemhadi ben kaçar
yarın rol günüm malum
.iyigeceler herkese

yarın rol günüm malum
.iyigeceler herkese

Süslü seni benimde bakım yapmam lazım

Hale abla ben 23 eşim 24 yaşında 1 yaş var

Ana kimse yok bir phil ablam var

bende birazdan çıkcammm

slm topik halkı

selammmm

yarın rol günüm malum
.iyigeceler herkese

güle gülee iyi gecelerrr

Ben çıkıyorum herkese iyi geceler

sanada iyi gecelerrrr
prensesim hoş geldinnnn

bende çıkıyom kızlarrrr iyi gecelerrrr

kızlarrrr kandiliniz mübarek olsunn

bende birazdan çıkcammm

selammmm

güle gülee iyi gecelerrr

sanada iyi gecelerrrr
prensesim hoş geldinnnn

bende çıkıyom kızlarrrr iyi gecelerrrr

kızlarrrr kandiliniz mübarek olsunn

canım*ablam
hosbuldumm
cıkıosun*demek
allahraahatlı*versın*bıtanemm
bobıskomu-benım*ıcınop-olurmu

günaydın kızlar,
hepinizin kandili mübarek olsun...
Sevgililer Günümüz de Kutlu olsun...
nasılsınız?

Günaydınnn koğuş mapıstaşlarııı kandiliniz mübarek olsun tüm dualarımız kabul olsun inşallah...

Sevgililer günnünüzde kutlu olsun muzumuz eksik olmasın inşallahhhhhhhhhhhh

Günaydınnn koğuş mapıstaşlarııı kandiliniz mübarek olsun tüm dualarımız kabul olsun inşallah...

Sevgililer günnünüzde kutlu olsun muzumuz eksik olmasın inşallahhhhhhhhhhhh

günaydın ablamm
anam duaya bak:78:amin

hayırlı kandıller Rabbım hnıce hayırlı kandıllere ulaşmamızı nasıp etsın

Kızlar,samimiyetinize güvenerek sizlerle birşey paylaşıp fikirlerinizi almak istiyorum...
bana yardımcı olucağınıza inanıyorum..
bir kızım var hepiniz biliyorsunuz..herşeyim o benim.biz ailelerden uzaktayız.Konya'da yaşıoruz.benim ailem Bursa'da ,eşimin ailesi de Konya'nın bir ilçesinde.2 saat mesafedeler...
kızıma bakıcı bakıor.eşimin arkadaşının hanımı.kimsemiz olmadığından burda,güvenebileceğimiz biri olarak gördük ve ona emanet ettik kızımızı.
ama daha önce kkyada konu açmıştım;Bakıcımız! başlıklı.ve orada yaşadığım sıkıntıları paylaşmıştım..
annem burada yaklaşık 1 aydır.geçen akşam bakıcıya gittik oturmaya,kızım unutmasın die..annemle kalıor çünkü şimdi. neyse ordan burdan konuşurken,konu bakıcının maaşına zam konusuna geldi.
ve biz zam aldığımız için ona da yaparız die düşünüorduk.bakmaya başlayalı 9 ay oluor.
ve bakıcımız şu an baktığı ücretten 125 tl fazlasını istedi..bende dedim ki abla ben o kadar zam almadım. bana başkalarını örnek gösterdi.benim çalışmamın pek anlamı kalmıcak abla dedim.napayım dedi. sonra eşim 75 tl zam verdi hayır dedi.. 100 tl bari olsun dedi.
ve içimden herşey koptu gitti.herkes para kazanmak için çalışıor sonuçta,ama ben düşünüordum ki kızımı gerçekten sevdikleri için bakıor...ve içimden birşeyler uçtu ,gitti...para ,sevginin önündeydi.parayı ön plana getirdi..tama dedik..napalım..mecburuz..
ama artık baktırmak istemiorduk ona..bari demişti ,gönülsüzdü..zam konusunda..
ve kızıma ii bakmıordu.evine götürüoruz biz kızımı.dışarı el işi yapıor bakıcımız,gezmeyide çok sevior.çok zaman kızımı ihmal edior,gezmeye götürüor,uykusu,beslenmesi aksıordu sürekli.ayrıca çok zaman da kızımı ,çocuklarına bırakıp biryerlere gidiordu..
ama birşekilde göz yumuorduk,kime güvenip emanet edebilirdik ki..
annem 1aydır burada.yavrumun herşeyi değişti.kilo aldı,iştahı açıldı,ayrıca konuşması ilerledi,davranışları değişti.annem gül gibi bakıor yavruma..
annem en başından beri götüreyim diordu.kızımı..
ve bakıcıyla bu maaş muhabbetinden sonra..kafamız allak bullak oldu.
düşündük,tartışdık ve sonuç olarak şu karara vardık:
annem,kızımı bursaya götürecek.1 ay orada bakacak,1 ay buraya gelicek...
annem sürekli burada kalamıor,çünkü babam ve kardeşim var evde..anneminde sorumlulukları var..
sırf yavrum iyi bakılsın die katlanıcaz buna..ama içim içimi yiyiyor.özliycem onu çok..
şöyle teselli ediorum kendimi:burda bakıcıda bakıldığında:koca gün aklım onda olucak;
acaba uyudumu,nereye götürdü bugün,karnı doydu mu,ilgilenior mu vs...birsürü soru işareti ...
ama annem götürdüğünde çok ii bakacak ve 1 ay görmüycem...herşeyini dörtdörtlük olduğunu bilicem..
kızlar konu açmak istemiorum..burda sizle paylaşmak istedim.samimiyetinize güvendiğimden,daha içten olacağınıza inanıorum...
sizce nasıl bir karar bu??
:26:

Zor bir karar ya hem kızından uzak olacaksın hemde için rahat edecek aslında bileceksinki annen daha iyi bakacak kızına ...Bakıcı kadın böle kızını bırakıp gidiyorsa kötü sen ona emanet ediyorsun sonuçta haa acil bir işi çıkar gider kızları bakar anlarım ama böle sık sık gidiyorsa sorun teşkil eder bence..
Maaş konusundada biraz paragöz davranmış bence madem yakın birisi sizlere neden böle davrandıki tamamıyla paraya dayalı hareket etmiş..
Sonuçta herkesin belli bir maaşı varona göre hareket eriyosunuz sonuçta....
Bursaya gidip gelmek zor olur be bide uzak değilmi konyaya peki konyada kreşe filan versen fiatları nasıl orada hiç araştırdınmı orasını ..
Eşin ne diyor peki bu duruma benim ailem filan baksın diye bişey söylüyormu

çokkkkkkkkkkkk üzüldümmmm
siz bursadan iş bulup oraya taşınsanız veya annenler taşınsa?
bizim burda tanıdığımızın gelininin annesi uzakta oturuyordu evini sattı kızına çok yakın yerden ev aldı
mecburen.
insanda önce vicdan olmalı sinir oldum bakıcıyaa
offffff ne diyimmm bir tarafta kötü bakılıyor,annenle gitse özleyeceksinnnn
eğerki hasretine dayanmaya çalışırım diyorsan tabiikide annenle çokkkk daha iyi olur.
gerçi bu arada çocuğununda pisikolojisinide düşünmen lazım,kızın durabilecek mi sensiz?

ablacım,kreşleri de araştırdık burada.ama resmi tatillerde,cumartesi günleri kreşlerde izinli.ve sabah alış,akşam çıkış saatleri bize uymuor.biz özel sektördeyiz eşimle.ve resmi tatillerde de çalışıoruz,c.tesi günleri de çalışıoruz malesef.uymuor bize hiçbirşekilde.
eşimin ailesinin bakma konusuna gelince:kaynanamında bakıcıdan farkı yok.evde durmaz hiç,ilgilinmez kızımla.aklım hep orda olur yine..aramaz,sormaz ki normalde napıor,ne edior torunum die.eşim hiç teklif bile etmior anlayacağın.annesinin huyunu bildiği için..

Anladım özel sektörolunca saatler uymaz tabi işin zor bee eğer ben ayrılığa dayanırım diyorsan yoluyacaksın kızını dediğin gibi ayda 1 gidip geleceksin yada annen gelecek sana ...
Peki annenlerin konya ya gelme durumu olabilirmi yani temelli olarak oda olabilir aslında amainsanların artık yerleşmiş düzenleri oluyor gelebilirmi acaba yanına ..
Kçvaliden de geziyorsa hayır bekleme o zmaan sen hiç yokmu peki aprtman komşuların filan bakamazmı yada başka birini bulsan sende ayrı kalmazsın kızından

babam emekli değil,hala çalışıor.kardeşim de çalışıor..onun için buraya taşınmaları şuan için olanaksız.
biz de yaklaşık 1sene oldu ev aldık buradan.kredisini ödüyoruz. bizim gitme durumumuz da yok.
krediyi bitirip,evi satıp gidebiliriz.onun için de zaman gerekior.
oradan ev alıp,iş bulmak falan..
yavrumu özlüycem tabi.ama burada bakıcıda aklım hep onda olacağına özlemeye razı olmak zorunda kalıorum.
ama içim acıor...her şekilde...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…