15'li Mapısdaş Kankalarının Bitmek Tükenmek Bilmeyen Geyikleri

canım ben senıı biraz daha fazlaa tanıyorumm vee şöle dıyorumm kızın senden uzaklasabılır 1 ay daa cunku daha cok küçük yavrum benım yaaa:KK5:ve sen 1 ay sonra böle bi tepkıyle karsılasabılır cok cokk üzülebılırsınnn benceee:84:ve nasıl dayancannn be kuzumm aksama kadar zor sabredıyosunnn:KK43:vala cnaım cok sıkıldı benımmm:KK43::KK43:en güzeli kreş degılmıı olmuyomu su andaaa:KK31:

babam emekli değil,hala çalışıor.kardeşim de çalışıor..onun için buraya taşınmaları şuan için olanaksız.
biz de yaklaşık 1sene oldu ev aldık buradan.kredisini ödüyoruz. bizim gitme durumumuz da yok.
krediyi bitirip,evi satıp gidebiliriz.onun için de zaman gerekior.
oradan ev alıp,iş bulmak falan..
yavrumu özlüycem tabi.ama burada bakıcıda aklım hep onda olacağına özlemeye razı olmak zorunda kalıorum.
ama içim acıor...her şekilde...
:KK59: :KK59:

baban ve kardeşin çalışıyolarsa tabii gelemezlerr.
denemeden bilemessin canım,bi gitsinler bakalım anneanneyle
zaman ne gösterecek.Allah kolaylık versin.:KK70:

şeker şey
bence cok mantıklı bı karar tatlım
ben ele cocuğumu vermem k valıdem olsa bıle
mesela benımde bebem olsa kışın olcak:KK1:mecbur cunku annem kışın burda
nisan ayı gıbı annem memlekete gtcek ve ben yawrumu aylarca göremıycem
içim rahat olcak annemde özlem tabıkı olcak ama olsun emın ellerde

senınkı gene 1 ay süreyle yanında bıle olacakmış
hem maddı acıdanda zorda kalmazsınız

Şekercim Allah yrdımcın olsun canım zor bir karar ama emin olamadım napadım ben diye bir süre böyle idare etmekte mantık lı olabilir bileedim şimdi:26:

şeker şey
bence cok mantıklı bı karar tatlım
ben ele cocuğumu vermem k valıdem olsa bıle
mesela benımde bebem olsa kışın olcak:KK1:mecbur cunku annem kışın burda
nisan ayı gıbı annem memlekete gtcek ve ben yawrumu aylarca göremıycem
içim rahat olcak annemde özlem tabıkı olcak ama olsun emın ellerde

senınkı gene 1 ay süreyle yanında bıle olacakmış
hem maddı acıdanda zorda kalmazsınız

mantıklı mı diyorsun böcükçüm.
tanıdığımız,güvendiğimiz kadın bunu yaparsa dioruz,
başka bakıcılar napmaz ki..
yavrumun gündüz ii olmadığını düşünerek kahrolmak mı? yoksa
annemde olduğunu herşeyinin çok ii olduğunu bilip,özlem çekmek mi? die düşünüyorum sürekli..

şuan işi bırakırsam maddi yönden de iyi olmaz.kredi ödüyoruz.annem de en azından maddi yönden de rahatlarsınız dior..hem gözün arkada olmaz diyor...

diorum ya her türlü içim acıycak...
böcük, senin ablan,abinin çocuğu falan var mı?onlara da öyle mi baktı annen?
yani memlekete götürdü mü,yanında.
:26:

mantıklı mı diyorsun böcükçüm.
tanıdığımız,güvendiğimiz kadın bunu yaparsa dioruz,
başka bakıcılar napmaz ki..
yavrumun gündüz ii olmadığını düşünerek kahrolmak mı? yoksa
annemde olduğunu herşeyinin çok ii olduğunu bilip,özlem çekmek mi? die düşünüyorum sürekli..

şuan işi bırakırsam maddi yönden de iyi olmaz.kredi ödüyoruz.annem de en azından maddi yönden de rahatlarsınız dior..hem gözün arkada olmaz diyor...

diorum ya her türlü içim acıycak...
böcük, senin ablan,abinin çocuğu falan var mı?onlara da öyle mi baktı annen?
yani memlekete götürdü mü,yanında.
:26:

evt bütün yeğenlerıme annem baktı ve hepsı köyde yaşamak ıcın can atıyo
benımde öle olcak
hem maddı hem manevı bıraz özlem olcak ama olsun annem bakcak o bana yeter
uçakla 30 dk olmadı gıderım ayda 1
ama benım ıcın sıkıntı yok
sende takma bence en mantıklısı

boşuna zırlıon
elın bakıcısına vercen para cebıne kalcak ve o parayı eğitimi ıcn kenara ayırabılırsın
bence annen senden bıle ıyı bakar :63::KK69:anneler öle cunku
benım yeğenlerım hep annemın yanında büyüdü
sorun hıc yok erken yürüdüler erken konustular erken wc ye alıştılar
bunlar cok önemlı seyler
bence takma kafana yahu bak ben delırcem hee
düşünsene benım annem kışın bıkaç ay burda sadece
nisan ayında gıdıp aralıkta gelen ınsanlar:KK5:ama al bakcana anam baksın yeterkı dıyorum:KK69:

Kızlar,samimiyetinize güvenerek sizlerle birşey paylaşıp fikirlerinizi almak istiyorum...
bana yardımcı olucağınıza inanıyorum..
bir kızım var hepiniz biliyorsunuz..herşeyim o benim.biz ailelerden uzaktayız.Konya'da yaşıoruz.benim ailem Bursa'da ,eşimin ailesi de Konya'nın bir ilçesinde.2 saat mesafedeler...
kızıma bakıcı bakıor.eşimin arkadaşının hanımı.kimsemiz olmadığından burda,güvenebileceğimiz biri olarak gördük ve ona emanet ettik kızımızı.
ama daha önce kkyada konu açmıştım;Bakıcımız! başlıklı.ve orada yaşadığım sıkıntıları paylaşmıştım..
annem burada yaklaşık 1 aydır.geçen akşam bakıcıya gittik oturmaya,kızım unutmasın die..annemle kalıor çünkü şimdi. neyse ordan burdan konuşurken,konu bakıcının maaşına zam konusuna geldi.
ve biz zam aldığımız için ona da yaparız die düşünüorduk.bakmaya başlayalı 9 ay oluor.
ve bakıcımız şu an baktığı ücretten 125 tl fazlasını istedi..bende dedim ki abla ben o kadar zam almadım. bana başkalarını örnek gösterdi.benim çalışmamın pek anlamı kalmıcak abla dedim.napayım dedi. sonra eşim 75 tl zam verdi hayır dedi.. 100 tl bari olsun dedi.
ve içimden herşey koptu gitti.herkes para kazanmak için çalışıor sonuçta,ama ben düşünüordum ki kızımı gerçekten sevdikleri için bakıor...ve içimden birşeyler uçtu ,gitti...para ,sevginin önündeydi.parayı ön plana getirdi..tama dedik..napalım..mecburuz..
ama artık baktırmak istemiorduk ona..bari demişti ,gönülsüzdü..zam konusunda..
ve kızıma ii bakmıordu.evine götürüoruz biz kızımı.dışarı el işi yapıor bakıcımız,gezmeyide çok sevior.çok zaman kızımı ihmal edior,gezmeye götürüor,uykusu,beslenmesi aksıordu sürekli.ayrıca çok zaman da kızımı ,çocuklarına bırakıp biryerlere gidiordu..
ama birşekilde göz yumuorduk,kime güvenip emanet edebilirdik ki..
annem 1aydır burada.yavrumun herşeyi değişti.kilo aldı,iştahı açıldı,ayrıca konuşması ilerledi,davranışları değişti.annem gül gibi bakıor yavruma..
annem en başından beri götüreyim diordu.kızımı..
ve bakıcıyla bu maaş muhabbetinden sonra..kafamız allak bullak oldu.
düşündük,tartışdık ve sonuç olarak şu karara vardık:
annem,kızımı bursaya götürecek.1 ay orada bakacak,1 ay buraya gelicek...
annem sürekli burada kalamıor,çünkü babam ve kardeşim var evde..anneminde sorumlulukları var..
sırf yavrum iyi bakılsın die katlanıcaz buna..ama içim içimi yiyiyor.özliycem onu çok..
şöyle teselli ediorum kendimi:burda bakıcıda bakıldığında:koca gün aklım onda olucak;
acaba uyudumu,nereye götürdü bugün,karnı doydu mu,ilgilenior mu vs...birsürü soru işareti ...
ama annem götürdüğünde çok ii bakacak ve 1 ay görmüycem...herşeyini dörtdörtlük olduğunu bilicem..
kızlar konu açmak istemiorum..burda sizle paylaşmak istedim.samimiyetinize güvendiğimden,daha içten olacağınıza inanıorum...
sizce nasıl bir karar bu??
:26: :KK59: :KK59:
canim inan bana annenle bakiciyi kiyaslamak gibi bi durum söz konusu bile degil.. tabikide böyle düsününce annen daha mantikli geliyo ama tek sorun 1 ay birbirinizi özliceksiniz senden ayri kalcak yavrun :KK59:
bakici el sonucta ne kadar kizini severse sevsin 4 4lük bakmaz :KK50: ama annen kendi canindan kanindan:KK31:
bilemiyorum zor bi karar:KK25: ama her halukarda(dogru yazmismdir umarim) anne daha mantikli gibime geliyo:26:

fıstıkkkkk kızzzzzzzzzzz naberrrr:KK19:
bu gün okulun başlıyorrrr hayırlı olsun ballimmm:KK19:
oyyy:KK69: unutmamamista canim ablam benim :KK48: evet basliyo :KK52: bakalim ins iyi gecer:KK31:
iyilik ne olsun senden naber :KK19: ay gecmisede ugramadim :KK30: alintilaar aldi basini gitti :KK60:

Fıstıkcımmmmmm okulun başlıyor ha kolay gelsin sana canım :KK19: okulun üniversite demi ben öle biliyom sanki
sagol ablam :KK31: yok ablam lisedeyim:KK8:
senden naber :KK19: kizinida yolcu ettin demi allah kavustursun ins :KK70:
bu arada kandiliniz mübarek sevgililer gününüz kutlu olsun :KK60:

oyyy:KK69: unutmamamista canim ablam benim :KK48: evet basliyo :KK52: bakalim ins iyi gecer:KK31:
iyilik ne olsun senden naber :KK19: ay gecmisede ugramadim :KK30: alintilaar aldi basini gitti :KK60:

unuturmuyummmm:KK23::KK23:aminn inşallahhhh sular sellerrr gibi geçsinnn.
bendende iyilik.yaaaaa böyle işteeee bir kaç gün gelmeyinceee gözün korktu dimiiii:KK9:alıntı yapmaya:KK9:
kendim de yokkk,hiççç uğramıyooo:KK59:msn den görüşüyonuzmu?

unuturmuyummmm:KK23::KK23:aminn inşallahhhh sular sellerrr gibi geçsinnn.
bendende iyilik.yaaaaa böyle işteeee bir kaç gün gelmeyinceee gözün korktu dimiiii:KK9:alıntı yapmaya:KK9:
kendim de yokkk,hiççç uğramıyooo:KK59:msn den görüşüyonuzmu?
unutmazsin tabi:KK61: düsünceli abla kankam benim :KK70:seviom seni :KK69:
aynen :KK60::KK60: bi yandan tirsiom bi yandan merak ediom konusulanlari :KK60::KK60: aksam okuldan gelince yapcam alinti :86: kacis yok :KK60::KK60:
ya ben msne pek girmiyorum ablam:26: ama facete görüsüyoruz cadiyla :KK57: gecen girdi dedim ispiklicem seni :86::KK60::KK60::KK60:

neyse benim cikip hazirlanmam lazim artik vakit geliyo :KK58: seviyorum sizi :KK19:

:KK55:

sagol ablam :KK31: yok ablam lisedeyim:KK8:
senden naber :KK19: kizinida yolcu ettin demi allah kavustursun ins :KK70:
bu arada kandiliniz mübarek sevgililer gününüz kutlu olsun :KK60:

Ne ossun ya gitti kızım canım haziranda gelecek maalesef :KK59: :KK59: lise kaçtasın sen valla bilmiyom ya sular seller gibi geçer inşallah okulun :KK70:

X