15 tl kahve mi olur diye olay çıkarttı…

Ben şu an çalışmıyorum yani e ticaret yapıyorum . Ve ailemin maddi durumu iyi onlar bana destek oluyor ama kuaför ya da lüks bir şey çıkarsa kendim ödüyorum.
Anladım ama yine de sen cimrisin ama para-benim kazanmadığım para- nefes kadar önemli demeden de kesebilirdiniz iletişimi gibi geldi.
Şu alakası olmayan sarkmalar,kilo va girmese böyle demezdim ama adam hesapsız davranan biri gibi geldi o yüzden.
Hep böyle davranmaya devam etsin ki doğru kişi varsa onun için bulsun diye.
Keşke herkes ilk iki buluşmada tüm kusurlarını gösterse ne iyi olurdu aslında.

Katılmıyorum
Herkes kendi karakterini gösterir. Adam patavatsızsa karşı tarafın nezaketsiz ve kötü olması gerekmez ki?
Patavatsız insanla iletişim kesilir, uzaklaşılır. Ama hakarete ve küçümseye lüzum yok.
Şurada katılıyorum, adam gerçekten kendini akılda soru işareti bırakmayacak kadar net göstermiş evet ama sorun patavatsızlık değil bence. Muhakeme eksiği var adamda, bana yemek yap dediğinde reddedildiğinde bile çok masraflısın demiş.

Ha ben arkadaslarim da sana güldü der miydim? Hayır ama çok da kibarca kesmezdim iletişimi çünkü bana Kibar olma gereksinimi duymamış bu kişi zaten.

Şurada katılıyorum, adam gerçekten kendini akılda soru işareti bırakmayacak kadar net göstermiş evet ama sorun patavatsızlık değil bence. Muhakeme eksiği var adamda, bana yemek yap dediğinde reddedildiğinde bile çok masraflısın demiş.

Ha ben arkadaslarim da sana güldü der miydim? Hayır ama çok da kibarca kesmezdim iletişimi çünkü bana Kibar olma gereksinimi duymamış bu kişi zaten.
Ben hepsini şaka anladım. Çünkü önceden bana hesap ödetmedi. Ve bugün şaka olmadığını gördüm. Beni en çok sinir eden pahalı demesi ve çalışanlara çıkışması oldu. Sanki fiyatları onlar koydı

Kibarlık-kabalıktan öte kadın arkadaş fazlaca küçümsemiş karşısındakini. Toplumumuzda maalesef ciddi bir nezaket ve üslup problemi var. Mesajlaşmalardaki yazışmaları beni üzdü açıkçası. Size katılıyorum adamda ciddi bir muhakeme noksanlığı var. Ama bu ilk görüşmede de çok rahat anlaşılır bir durum. İki taraf da çok normal gelmedi o yüzden bana.

Bu yorumlardan sonra pişman değilim, haklı olduğumu anladım . Ve şu an herkese teşekkür ederim. Çok iyi yapmışım
Hayır herkes size İletişimi kesme konusunda haklısınız dedi. Bu şekildeki davranışlarınız onaylanacak durumlar değil.

Anladım ama yine de sen cimrisin ama para-benim kazanmadığım para- nefes kadar önemli demeden de kesebilirdiniz iletişimi gibi geldi.
Şu alakası olmayan sarkmalar,kilo va girmese böyle demezdim ama adam hesapsız davranan biri gibi geldi o yüzden.
Hep böyle davranmaya devam etsin ki doğru kişi varsa onun için bulsun diye.
Keşke herkes ilk iki buluşmada tüm kusurlarını gösterse ne iyi olurdu aslında.
Evet, ben bir süredir böyle tiplerle karşılaştım.
Biri evlenince akrabalarımı eve yatılı misafir çağırırım. Telefonunu her daim karıştırırım falan dedi. Ben de güle güle dedim. :KK53: Çok temiz bir işti valla.

Bende tup mide oldum ve param olmadığı için sarkmış memelerim ve gobeğimi yaptıramadim daha komik değil bilin istedim :KK66:
Ben de bu konu hakkinda bir şeyler söyledim. Tetikleyici olduğumu farketmeden. Senin yorumunla beraber kalbini kırdığım kim varsa özür dilerim.

Arkadaşlar ben 6 ay önce nişan attım. Yeni toparlandım her neyse arkadaş ortamında tanıştığım katip bir çocuk vardı. Bu bayadır yazıp ediyordu ama kanım kaynamadı. Adliyede bir işim oldu ve bana yardım etti. Biz samimi olduk çok kibardı beğendim bir kaç kere kahve datesine çıktık. Bu tüp mide ameliyatı olmuş benim 15 kilo falan fazlam var her neyse bana bir kere kahve içerken sen de ameliyat olsana dedi durduk yere. Çok sinirlendim konuşmayı kestim ona da söyledim bunu. Ayrıca biz kahve içerken ikide bir bana işte bizim öğle yemeğimiz yok bugün 200 tl harcadım of falan diyordu ama takmıyordum bu tip mide olayına çok üzüldü ağzımdan kaçırdım dedi lütfen bir şeyler içelim affettireyim dedi ben de ona bugün adliyede işimin olduğunu öğle molasında içecebileceğimizi söyledim. Odasına gittim. Odanda içelim dedim hayır orada üç tane erkek var onlarla oturmanı istemiyorum diyip beni adliyenin kantinine götürdü içeri adım atar atmaz kahvenin ücretini sordu oradaki abla 15 TL dedi bu oha ya önceki hafta üç TLeydi 15 TL olur mu diye kadını çıkıştı. O da bunun imkansız olduğunu söyledi personele ne kadar dedi 10 tl dedi kadın her neyse oturduk bir şey içer misin dedi ben hayır istemiyorum dedim şok oldum çünkü çay iç bari dedi ve garsonu çağırdı çayın ücretini sordu adam 8 tl deyince bu yine burası kız kulesi mi bize personel 2 çay ver dedi. İçemedim bile. Eve gelince ona bir daha bana yazmamasını söyledim. O da bana ben hakkımı aradım orası cafe mi kusura bakma ama hayat kurmaya kalksak sen çok anlayışsız olacaksın demek ki diye çıkıştı ama engelledim sizce ben mi haksızım
Cimrilikte master yapmış adam :KK70: Aman diyim merhaba bile deme bence hesabını sorar manyak lan bu :KK70:

Hak garsona çatarak mı aranır? Garson sorun çözücü konumunda mı bulunuyor? Bir de adam demiş ki bir hafta önce kahve 3 liraydı şimdi nasıl 15 lira olur? Bariz yalan değil mi bu? Ben 10 sene önce öğrenciyken bile 3 lira değildi kahve.
Benim anladigim kadariyla mekan kafe degil devlet dairesi cay ocagi. O tip yerlerde fiyatlar cok uygun olabiliyor. Velev ki adam karistiriyor ve fiyati yanlis hatirliyor da olabilir. Onun uzerine hatirladigi fiyat uzerinden sorup kendince hakkini aramis olabilir. Ben gercekten bu hak arama olayina hak verdim. Ama glort ettigin kisinin yaninda gerek yok tabi ki. Bir sonraki gidisinde veya konu sahibi mekandan gittikten sonra tekrar sorulabilirdi.

Arkadaşlar ben 6 ay önce nişan attım. Yeni toparlandım her neyse arkadaş ortamında tanıştığım katip bir çocuk vardı. Bu bayadır yazıp ediyordu ama kanım kaynamadı. Adliyede bir işim oldu ve bana yardım etti. Biz samimi olduk çok kibardı beğendim bir kaç kere kahve datesine çıktık. Bu tüp mide ameliyatı olmuş benim 15 kilo falan fazlam var her neyse bana bir kere kahve içerken sen de ameliyat olsana dedi durduk yere. Çok sinirlendim konuşmayı kestim ona da söyledim bunu. Ayrıca biz kahve içerken ikide bir bana işte bizim öğle yemeğimiz yok bugün 200 tl harcadım of falan diyordu ama takmıyordum bu tip mide olayına çok üzüldü ağzımdan kaçırdım dedi lütfen bir şeyler içelim affettireyim dedi ben de ona bugün adliyede işimin olduğunu öğle molasında içecebileceğimizi söyledim. Odasına gittim. Odanda içelim dedim hayır orada üç tane erkek var onlarla oturmanı istemiyorum diyip beni adliyenin kantinine götürdü içeri adım atar atmaz kahvenin ücretini sordu oradaki abla 15 TL dedi bu oha ya önceki hafta üç TLeydi 15 TL olur mu diye kadını çıkıştı. O da bunun imkansız olduğunu söyledi personele ne kadar dedi 10 tl dedi kadın her neyse oturduk bir şey içer misin dedi ben hayır istemiyorum dedim şok oldum çünkü çay iç bari dedi ve garsonu çağırdı çayın ücretini sordu adam 8 tl deyince bu yine burası kız kulesi mi bize personel 2 çay ver dedi. İçemedim bile. Eve gelince ona bir daha bana yazmamasını söyledim. O da bana ben hakkımı aradım orası cafe mi kusura bakma ama hayat kurmaya kalksak sen çok anlayışsız olacaksın demek ki diye çıkıştı ama engelledim sizce ben mi haksızım
Kaçarak uzaklaş.
O ne be.
Anladık pintisin de flörtün yanında da yapmazsın yani.
Kilo verince özgüven mi gelmiş kız buna.
Görgüsüz hanzo.

Ben böyle hikayelere inanmazdım, yok artık ya bir insan bu kadar da küçültmez kendini derdim, ta ki kuzenimin başına gelene kadar. Kuzenim o zamanlar bekardı, görücü usülü tanışma amaçlı bir erkekle bir cafeye oturuyorlar. Görüşmenin sonunda çok ısınamamış ama asla olmaz gibi de bakmamış. Neyse hesap gelmiş 20 tl. Çıkarmış 10 tl koymuş, çocuk demesin mi "Benim içtiğim şey dokuz tl idi, bir lira eksik verdin."... 10 lirayı geri alıp 20 koymuş ve hiçbir şey demeden kalkmış oradan. Biz yıllardır bu çocuğu şaka malzemesi ettik ne zaman dışarıda bir şey yiyip içsek.

Cimri insandan olmaz ve bu erkek ya da kadın fark etmez. Dua etsin sizin gibi kibar birine denk gelmiş. Ben olsam onu orada öyle bir bozardım ki bir daha bırakın orada çay içmeyi, kafetaryanın önünden geçemezdi. Hele size mide ameliyatı önermesine delirdim. Densiz.

Aman üff dağlara taşlara
Kurtulmuşsun boş ver

Ben böyle hikayelere inanmazdım, yok artık ya bir insan bu kadar da küçültmez kendini derdim, ta ki kuzenimin başına gelene kadar. Kuzenim o zamanlar bekardı, görücü usülü tanışma amaçlı bir erkekle bir cafeye oturuyorlar. Görüşmenin sonunda çok ısınamamış ama asla olmaz gibi de bakmamış. Neyse hesap gelmiş 20 tl. Çıkarmış 10 tl koymuş, çocuk demesin mi "Benim içtiğim şey dokuz tl idi, bir lira eksik verdin."... 10 lirayı geri alıp 20 koymuş ve hiçbir şey demeden kalkmış oradan. Biz yıllardır bu çocuğu şaka malzemesi ettik ne zaman dışarıda bir şey yiyip içsek.

Cimri insandan olmaz ve bu erkek ya da kadın fark etmez. Dua etsin sizin gibi kibar birine denk gelmiş. Ben olsam onu orada öyle bir bozardım ki bir daha bırakın orada çay içmeyi, kafetaryanın önünden geçemezdi. Hele size mide ameliyatı önermesine delirdim. Densiz.
Ayy daha beterleri varmış , zaman kaybı . Nasıl bir adam o ya… yani etrafımda insanlar vardı. Ağzımı açsaydım yükselecektim. Bir de o an cidden şok oldum

Yaaa aşırı güzel konu çok güldüm hele kız kulesi kısmı :KK70: bence hayat çok çok pahalı öğlen yemeği verilmeyen iş yerlerinden de nefret ediyorum :KK70: aslında adamcağız haklı ama içten geçenleri böyle dışa vurunca görgüsüz ve kötü görünüyor maalesef. Mesela istanbulda fiyat sormadan bir şeyler almaya kalkarsanız sağlam geçirirler. Çayı kahveyi sormam belki ama yemek menüde yazmıyorsa bir şekilde öğrenirim fiyatını. Bu kişi olayı abartmış nerede nasıl davranacağını bilmiyor. Tüp mide konusu da çok densizce olmuş görüşmeyin hiç.

X