15 tl kahve mi olur diye olay çıkarttı…

Para benim için önemli… para olmayınca huzurunuz olmuyor maalesef. Ve bunu da ona belirttim
Yani sizin de başkasına bu konuda laf söyleyecek haliniz yokmuş pek o zaman? Para önemli tabii ki de siz adamı bence sadece o açıdan değerlendirdiniz zaten.
Temiz bir şekilde de bitirebilirdiniz ilişkiyi. Ama adamı ne kadar rencide etmişsiniz.

Yani sizin de başkasına bu konuda laf söyleyecek haliniz yokmuş pek o zaman? Para önemli tabii ki de siz adamı bence sadece o açıdan değerlendirdiniz zaten.
Temiz bir şekilde de bitirebilirdiniz ilişkiyi. Ama adamı ne kadar rencide etmişsiniz.
Beni o rencide etti. Ve ben asla param yoksa mekana gitmem ya da lafını etmem. Bana kilolu diyerek rencide eden o

O konuyu kendi açtı ben hiç konuyu sormadım sadece ameliyatı sordum sarkık olması da çok da önemli bir şey olmadı yani anlaşa bilseydim umursamazdım
Bilemem umursamaz mıydınız görmek lazım.
Ama adam kendi direkt bak kaç kilo verdim off nasıl sarktım diye konuyu anlattı ise belki doğal hali neyse onu yansıtmayı seven biri.
Kendince o yaptıklarını da haklı buluyor demek ki.
Daha yeni buluşmada cimriliğini bu kadar yansıtması saçma gelmişti ama adam böyle demek ki her şeyi yansıtıyor.
Siz yine de uzak durun ruhsal olarak iyi durumda değil belli.
Kim bilir arka planda neler yaşadı, yaşıyor.
Uymadık konuşmayalım demek yetermiş aslında

Beni o rencide etti. Ve ben asla param yoksa mekana gitmem ya da lafını etmem. Bana kilolu diyerek rencide eden o
Onunki patavatsızlık. Nereye gideceğini bilemeden bir laf etmiş.
Siz bilinçli olarak karşınızdakini hakir gördüğünüzü sert cümlelerle belirtmişsiniz.
Bence kırıldığınız noktaları ona belirtin( kilonuz konusundaki) ve sert cümleleriniz için özür dileyin. Kalp kırmışsınız. Sadece uyumlu değiliz diyip geçebilirsiniz bu konuda. Arkadaşlarım sana güldü falan hiç hoş olmamış. Kendinizi onun yerine koysanız ya.

Bilemem umursamaz mıydınız görmek lazım.
Ama adam kendi direkt bak kaç kilo verdim off nasıl sarktım diye konuyu anlattı ise belki doğal hali neyse onu yansıtmayı seven biri.
Kendince o yaptıklarını da haklı buluyor demek ki.
Daha yeni buluşmada cimriliğini bu kadar yansıtması saçma gelmişti ama adam böyle demek ki her şeyi yansıtıyor.
Siz yine de uzak durun ruhsal olarak iyi durumda değil belli.
Kim bilir arka planda neler yaşadı, yaşıyor.
Uymadık konuşmayalım demek yetermiş aslında
Ben onun ameliyat olduğunu öğrendim ve ona sordum onu tebrik ettim azmi için o da bana sonra karnını gösterdi konu sadece bu

Onunki patavatsızlık. Nereye gideceğini bilemeden bir laf etmiş.
Siz bilinçli olarak karşınızdakini hakir gördüğünüzü sert cümlelerle belirtmişsiniz.
Bence kırıldığınız noktaları ona belirtin( kilonuz konusundaki) ve sert cümleleriniz için özür dileyin. Kalp kırmışsınız. Sadece uyumlu değiliz diyip geçebilirsiniz bu konuda. Arkadaşlarım sana güldü falan hiç hoş olmamış. Kendinizi onun yerine koysanız ya.

Artık iş işten geçti çünkü onu engelledim bunun üstüne oda beni engelledi

Artık iş işten geçti çünkü onu engelledim bunun üstüne oda beni engelledi
Kötü olmuş. Engelinizi kaldırırsa açık bir şekilde barışmak için yazmadığınızı, birlikte olamayacağınızı karakter uyumsuzluğu olduğunu ama son konuşmada kalp kırdığınız için üzgün olduğunuzu söyleyin.

Kötü olmuş. Engelinizi kaldırırsa açık bir şekilde barışmak için yazmadığınızı, birlikte olamayacağınızı karakter uyumsuzluğu olduğunu ama son konuşmada kalp kırdığınız için üzgün olduğunuzu söyleyin.
Adam iki kere "patavatsızlık" etmiş yalnız. 15 kilo fazlaya ameliyat ol diyerek ve konu sahibi zayiflardan hoşlandığını söylediğinde de diyene bak demiş. Kusura bakmasın da rencide olmayı hak etmiş.

Ben onun ameliyat olduğunu öğrendim ve ona sordum onu tebrik ettim azmi için o da bana sonra karnını gösterdi konu sadece bu
Aslında adam neyse o demek ki.
O verdiğin kiloya ve 1.80 boyuna 63 kilo olmasına bakarak karnının halini düşünemiyorum.
Adam kimseye kendini farklı göstermeden olduğu gibi iyi,kötü anlatıyor demek ki kendini diye düşünmeye başladım.
Siz engellemişsiniz zaten ama umarım o da her yönden aradığını bulur.
Şahsen kendini olduğundan Farklı tanıtıp sonrasında kişiliğini ortaya çıkaranlara daha çok gıcık oluyorum ben.
Böylesi en azından başta aa olur veya olmaz diye şans veriyor.
Cimri olabilir ama gerçekmiş.
Kendi gibi cimri bulursa anlaşırlar bence.
Hoş siz de para benim için nefes kadar değerli demişsiniz sanki bu laf da parayı harcamaya kıyamayan birinin lafı anlamadım orayı pek.
Sizdeki para benim için nefes kadar değerli kısmı,param çok olsun ohh düşünmeden harcayayım gibi bir önemlilik mi?

Aslında adam neyse o demek ki.
O verdiğin kiloya ve 1.80 boyuna 63 kilo olmasına bakarak karnının halini düşünemiyorum.
Adam kimseye kendini farklı göstermeden olduğu gibi iyi,kötü anlatıyor demek ki kendini diye düşünmeye başladım.
Siz engellemişsiniz zaten ama umarım o da her yönden aradığını bulur.
Şahsen kendini olduğundan Farklı tanıtıp sonrasında kişiliğini ortaya çıkaranlara daha çok gıcık oluyorum ben.
Böylesi en azından başta aa olur veya olmaz diye şans veriyor.
Cimri olabilir ama gerçekmiş.
Kendi gibi cimri bulursa anlaşırlar bence.
Hoş siz de para benim için nefes kadar değerli demişsiniz sanki bu laf da parayı harcamaya kıyamayan birinin lafı anlamadım orayı pek.
Sizdeki para benim için nefes kadar değerli kısmı,param çok olsun ohh düşünmeden harcayayım gibi bir önemlilik mi?
Son cümlenize cevabım. Tam olarak o değil ama parası olmayan insan hasta olsa sorun, dışarı gitse sorun. Her şeyde bir sorun para yoksa hiç bir şeyi elde edemiyoruz . Yaşam kalitesi sıfıra düşüyor. Yani hayatımı sürdürecek kadar param olması evet nefes almam kadar öneml

Arkadaşlar ben 6 ay önce nişan attım. Yeni toparlandım her neyse arkadaş ortamında tanıştığım katip bir çocuk vardı. Bu bayadır yazıp ediyordu ama kanım kaynamadı. Adliyede bir işim oldu ve bana yardım etti. Biz samimi olduk çok kibardı beğendim bir kaç kere kahve datesine çıktık. Bu tüp mide ameliyatı olmuş benim 15 kilo falan fazlam var her neyse bana bir kere kahve içerken sen de ameliyat olsana dedi durduk yere. Çok sinirlendim konuşmayı kestim ona da söyledim bunu. Ayrıca biz kahve içerken ikide bir bana işte bizim öğle yemeğimiz yok bugün 200 tl harcadım of falan diyordu ama takmıyordum bu tip mide olayına çok üzüldü ağzımdan kaçırdım dedi lütfen bir şeyler içelim affettireyim dedi ben de ona bugün adliyede işimin olduğunu öğle molasında içecebileceğimizi söyledim. Odasına gittim. Odanda içelim dedim hayır orada üç tane erkek var onlarla oturmanı istemiyorum diyip beni adliyenin kantinine götürdü içeri adım atar atmaz kahvenin ücretini sordu oradaki abla 15 TL dedi bu oha ya önceki hafta üç TLeydi 15 TL olur mu diye kadını çıkıştı. O da bunun imkansız olduğunu söyledi personele ne kadar dedi 10 tl dedi kadın her neyse oturduk bir şey içer misin dedi ben hayır istemiyorum dedim şok oldum çünkü çay iç bari dedi ve garsonu çağırdı çayın ücretini sordu adam 8 tl deyince bu yine burası kız kulesi mi bize personel 2 çay ver dedi. İçemedim bile. Eve gelince ona bir daha bana yazmamasını söyledim. O da bana ben hakkımı aradım orası cafe mi kusura bakma ama hayat kurmaya kalksak sen çok anlayışsız olacaksın demek ki diye çıkıştı ama engelledim sizce ben mi haksızım
Kilolarıylar birlikte karakteri de gitmiş adamın.
Çıkarken 15 TL bıraksaydın masasına
😌

Son cümlenize cevabım. Tam olarak o değil ama parası olmayan insan hasta olsa sorun, dışarı gitse sorun. Her şeyde bir sorun para yoksa hiç bir şeyi elde edemiyoruz . Yaşam kalitesi sıfıra düşüyor. Yani hayatımı sürdürecek kadar param olması evet nefes almam kadar öneml
Siz ne iş yapıyorsunuz ki o zaman?

Siz ne iş yapıyorsunuz ki o zaman?
Ben şu an çalışmıyorum yani e ticaret yapıyorum . Ve ailemin maddi durumu iyi onlar bana destek oluyor ama kuaför ya da lüks bir şey çıkarsa kendim ödüyorum.

Adam iki kere "patavatsızlık" etmiş yalnız. 15 kilo fazlaya ameliyat ol diyerek ve konu sahibi zayiflardan hoşlandığını söylediğinde de diyene bak demiş. Kusura bakmasın da rencide olmayı hak etmiş.
Katılmıyorum
Herkes kendi karakterini gösterir. Adam patavatsızsa karşı tarafın nezaketsiz ve kötü olması gerekmez ki?
Patavatsız insanla iletişim kesilir, uzaklaşılır. Ama hakarete ve küçümseye lüzum yok.

Katılmıyorum
Herkes kendi karakterini gösterir. Adam patavatsızsa karşı tarafın nezaketsiz ve kötü olması gerekmez ki?
Patavatsız insanla iletişim kesilir, uzaklaşılır. Ama hakarete ve küçümseye lüzum yok.
Sizin düşünceniz, ben hiç pişman değilim

E o zaman fikir sormayın? Haksız mıyım diye soruyorsunuz ilk mesajınızda. Pişman değilsiniz ve haklı olduğunuzu düşünüyorsanız burda neden soruyorsunuz?
Bu yorumlardan sonra pişman değilim, haklı olduğumu anladım . Ve şu an herkese teşekkür ederim. Çok iyi yapmışım

X