15 tl kahve mi olur diye olay çıkarttı…

Benim anladigim kadariyla mekan kafe degil devlet dairesi cay ocagi. O tip yerlerde fiyatlar cok uygun olabiliyor. Velev ki adam karistiriyor ve fiyati yanlis hatirliyor da olabilir. Onun uzerine hatirladigi fiyat uzerinden sorup kendince hakkini aramis olabilir. Ben gercekten bu hak arama olayina hak verdim. Ama glort ettigin kisinin yaninda gerek yok tabi ki. Bir sonraki gidisinde veya konu sahibi mekandan gittikten sonra tekrar sorulabilirdi.
Bahsedilen yer çay ocağı değil bence, büyük adliyelerde cafeler mevcut, aynı hastanedekiler gibi, onlarda fiyat farklı oluyor. İşletmeci personele farklı cafeye farklı fiyat koyuyor.

Devir ekonomi devri evet, hepimiz dışarıda yemek yerken düşünüyoruz ama böyle değil. Biriyle geçireceğin özel zamanda karşındakinin yüzüne karşı para muhabbeti yapmazsın.

Ha memurlar da çok iyi paralar almıyor maalesef, geçen yılki alım gücümüzle şu anki arasında dağlar var.

Konu sahibi para nefes almak kadar önemli derken haklı ama ifade yanlış olmuş, adliyedeki memur çok alsa 15 alıyordur ki sanmam, gözü zenginlikte olsa ona bakmaz, para harcamayı bilmek önemli dese daha doğru olurmuş. Adamın patavatsızlıklarına bakarsak çok sırıtacak bir gaf da değil bence.

Cimri insanlardan nefret ediyorum !!! Ne rahat alışveriş yapabilirsin,ne rahat biryerlere gidip yemek yeyip içebilirsin,ne rahat gezebilirsin sakın geri dönme hayatın her alanında para harcanacak ve bu tipler cebinde akrep var gibidir herzaman heryerde sana stres yaşatacak aman deyim uzak dur.

Arkadaşlar ben 6 ay önce nişan attım. Yeni toparlandım her neyse arkadaş ortamında tanıştığım katip bir çocuk vardı. Bu bayadır yazıp ediyordu ama kanım kaynamadı. Adliyede bir işim oldu ve bana yardım etti. Biz samimi olduk çok kibardı beğendim bir kaç kere kahve datesine çıktık. Bu tüp mide ameliyatı olmuş benim 15 kilo falan fazlam var her neyse bana bir kere kahve içerken sen de ameliyat olsana dedi durduk yere. Çok sinirlendim konuşmayı kestim ona da söyledim bunu. Ayrıca biz kahve içerken ikide bir bana işte bizim öğle yemeğimiz yok bugün 200 tl harcadım of falan diyordu ama takmıyordum bu tip mide olayına çok üzüldü ağzımdan kaçırdım dedi lütfen bir şeyler içelim affettireyim dedi ben de ona bugün adliyede işimin olduğunu öğle molasında içecebileceğimizi söyledim. Odasına gittim. Odanda içelim dedim hayır orada üç tane erkek var onlarla oturmanı istemiyorum diyip beni adliyenin kantinine götürdü içeri adım atar atmaz kahvenin ücretini sordu oradaki abla 15 TL dedi bu oha ya önceki hafta üç TLeydi 15 TL olur mu diye kadını çıkıştı. O da bunun imkansız olduğunu söyledi personele ne kadar dedi 10 tl dedi kadın her neyse oturduk bir şey içer misin dedi ben hayır istemiyorum dedim şok oldum çünkü çay iç bari dedi ve garsonu çağırdı çayın ücretini sordu adam 8 tl deyince bu yine burası kız kulesi mi bize personel 2 çay ver dedi. İçemedim bile. Eve gelince ona bir daha bana yazmamasını söyledim. O da bana ben hakkımı aradım orası cafe mi kusura bakma ama hayat kurmaya kalksak sen çok anlayışsız olacaksın demek ki diye çıkıştı ama engelledim sizce ben mi haksızım
Benle evli olsaymid kalpten gidermiş demek ki
Starbucks dan cikmam

Arkadaşlar ben 6 ay önce nişan attım. Yeni toparlandım her neyse arkadaş ortamında tanıştığım katip bir çocuk vardı. Bu bayadır yazıp ediyordu ama kanım kaynamadı. Adliyede bir işim oldu ve bana yardım etti. Biz samimi olduk çok kibardı beğendim bir kaç kere kahve datesine çıktık. Bu tüp mide ameliyatı olmuş benim 15 kilo falan fazlam var her neyse bana bir kere kahve içerken sen de ameliyat olsana dedi durduk yere. Çok sinirlendim konuşmayı kestim ona da söyledim bunu. Ayrıca biz kahve içerken ikide bir bana işte bizim öğle yemeğimiz yok bugün 200 tl harcadım of falan diyordu ama takmıyordum bu tip mide olayına çok üzüldü ağzımdan kaçırdım dedi lütfen bir şeyler içelim affettireyim dedi ben de ona bugün adliyede işimin olduğunu öğle molasında içecebileceğimizi söyledim. Odasına gittim. Odanda içelim dedim hayır orada üç tane erkek var onlarla oturmanı istemiyorum diyip beni adliyenin kantinine götürdü içeri adım atar atmaz kahvenin ücretini sordu oradaki abla 15 TL dedi bu oha ya önceki hafta üç TLeydi 15 TL olur mu diye kadını çıkıştı. O da bunun imkansız olduğunu söyledi personele ne kadar dedi 10 tl dedi kadın her neyse oturduk bir şey içer misin dedi ben hayır istemiyorum dedim şok oldum çünkü çay iç bari dedi ve garsonu çağırdı çayın ücretini sordu adam 8 tl deyince bu yine burası kız kulesi mi bize personel 2 çay ver dedi. İçemedim bile. Eve gelince ona bir daha bana yazmamasını söyledim. O da bana ben hakkımı aradım orası cafe mi kusura bakma ama hayat kurmaya kalksak sen çok anlayışsız olacaksın demek ki diye çıkıştı ama engelledim sizce ben mi haksızım
Para muhabbetlerine girdiğinde koparacaktınız ipleri. Şimdi de yaptığının hak aramak değil cimrilik yaparken öküzleşmek olduğunu söylerdim yerinizde olsam.

Ay çok çirkin ya bir kızın yanında bunu yapması .
Kilon hakkında konuşması da saçma
Beğenmiyorsan ne görüşüyorsun.
Kiloyu bende sevmem erkek olsam fit birini isterdim ama gidip hafif kilolu biriyle olup zayıfla demezdim yani

Benim de çok benzer bir sevgilim vardı. Bana ozel yapiyo zannederdim. Ki parasi falan da vardı (yok da değil.) sonradan farkettim. Genel mizaçları öyle aslinda. Her seyin hesabini yaacaksan ne sevgili yapiyosun kardeşim. Birakmaniz iyi olmuş.

Iyyyy cimri erkek iticiliği ,hemde boşboğaz🤮 Yerinizde olsam suratına 100lira atar yeter ki sus diyip çekip giderdim. 10-15 liranın adamı demek ki..

bir tiramusu 3 çatal gibi mi😅

Asla unutamadigim konu sahibinin hala hicbir sey soylemeyerek iliskiye devam etmesiydi. Insanin kendine hic saygisi olmaz mi yahu...Bir de her iliskide sorunlar olur, ayrilmak kolay mi diye bizim tepkilerimize bozulmustu😂 Belki de evlenmistir simdiye, kahvaltida 3 kisi sahanda 1 (bir) yumurtaya catal atiyordur 😬

X