15.000 YTL borç için 135.000 YTL'lik ev satılır mı?

bu sebeplerden ev satılmazki
eşinle konuşsan evi satmak yerine el birliği yapıp ödeyin taksidi olsun bitsin.yazık ev böyle bişey için satılmazki....

tesekkurler bilgine canim,bizde kredi alabilmek icin esime noterden kagit verdim bilgim var izin veriyorum kredi cekmesine diye
simdi biz kiradaydik,ev sahibi evi satiyorum cikin dedi dusunduk kiraya ciksak en az 700 seneye 1 milyar olcek ,esime dedimki gel biz ev sahibine verecegmize kendi evimize odeyelima.ssonra kredi cektik ev aldik biz krediyi cektik kredi faizleri 1 ay sonra tavan yapti her iste var bi hayir simdi olsa kredi alamazdik,arkadasim senin kocanin bahanesini pek anliyamadim,benim esimde sabah 1,5 saat gidiyor aksam 1,5 saatte geliyor toplam gunde 3 saat ama kendi evimiz kira derdi zam derdi yok,avukat arkadasin dedigi gibi yap o ev satilirsa bidaha alinamaz o para oyle gider yada takas yapabiliyorsan yap ailesine yakin bi yerde,ama ne kadar uzak o kadar rahat diye dusunuyoruma.sa.s

bence esinin tek derdi cevresine ailessine yakin olmak madem oyleyse o civarda bi ev kiralayin kendi evinizi kiraya verin kendi evinizden gelen parayla kiranizi odersiniz sende kredi borcunu odemeye devam edersin
oda arkadaslarina ailesine kavussun tabi ozmn esini her istedigin zaman yaninda olacagini unut ya arkadaslariyla olur ya anasinda..... a.s

anasına, arkadaşlarına yakın olmak istiyordu madem evi alırken düşünseydi. ev alındığında biz daha çıkıyorduk yani ev için söz sahibi değildim. sadece birgün konuşma arasında beylikdüzünde ev almayı isterdim dedim. git ordan ev al demedim. anasının, arkadaşlarının yanından alsaydı evi o zaman ses çıkaramazdım zaten. Git evi al içinde 6 ay otur sonra satıcm diye tuttur ben bunu anlamıyorum. Bence öne sürdüğü sebepler hiç mantıklı değil. :1no2:

Ya millet ev almak için canını dişine takıyo.Bence sattırma.
Bak avikap arkadaşımız ne güzel yol göstermiş.Git yap o denileni.
Erkekler neyi yaparken ne düşünürler hiç anlaşılmaz ki bilemezsin esas düşüncesi ne..
15 ytl kredi çekilip ödenir biter.

ayyy canım sakın haaa millet ev almak için kendini yırtıyo... bence eşin ailesine yakın olmak için senin borcunu bahane ediyo yoksa ödenemeyecek borç diiil o... ikinizde çalışıyormuşsunuz... ve bebekte yok..bencede avikapın dediği çok mantıklı... bunu bi düşün derim...

evi ipotek göstererek (direkt maaşlarınıza vermiyorsa) kredi çekin 15.000lik...böylelikle ev ipotekli olur.

ama bu da bi çözüm değil canım çünkü o 15.000ide taksitle ödüyosun krediyi de...eger aralarında çok uçurum yoksa taksitlerin mantıgı yok.

ayrıca madem o kadar isteniyor diğer arkadaşlar satsın evini onlar size yaklaşsın.

hem ailelere yakın olmamakta iyidir.

ben olsam satmam canım.

hakkınızda hayırlısı neyse o olsun.

evi satmayi kafaya koymussa satmak istedigi sebepler yari yariya hakli.ama satmayip burayi kiraya verirsiniz.evden gelecek kira parasina da kirada bir evde oturursunuz.onun istedigi yerde .bir daha ev almak cok zor olur.bu sekilde daha mantikli.

....................................................................

eşinin sebepleri mantıklı trafik falan daha az yoruluursunuz işe yakın ev alıp ama vardır senin de bir bildigin gitmek istemedigine göre ??

ev kimin üzerine? nasıl bir mal rejimine tabisiniz? ortaksa eve aile konutu şerhi koydurun satamaz.evlilik birliği içinde bunlar çok tatsız konular ama iş bu noktaya geldiyse yapın bunu.dünyanın bin türlü hali var.bunları okuyunca aklıma uzak bir akrabam geldi.kızın babası 3 çocuğuna da aynı apartmanda daire vermişti.eşi tutturdu evi satalım,daha iyisini alırız,ev giriş katı falan.ama amacı farklı tabii,niyeti kızı boşamakmış ( zaten tek çouklarının hatırına devam ettiriyorlar evliliklerini ) evi satınca parayı yiyecek çünkü boşanınca evden zırnık alamazdı kızın babası evi verdiği için.canım şimdi diyeceksin ki ne alakası var hemen felaket senaryoları yazmışsın.ama işte bana mantıklı gelmedi 15.000 ytl için evin satılması.üstelik kredi taksitlerin tıkır tıkır ödeniyormuş.hani icralık olsanız neyse diyeceğim.evini sattırma canım,hazır para yalan olur 2 günde..

tasınmak ıstıyorsanız kıraya cıkın buranın kırasıyla o evın kırasını ödeyın

15000 ıcınde kredı cekın okdr vermezlerse evı ıpotek gosterip cekın şu ara öyle verıyorlar

evı satıp yemeye baslamayın tabı

esının derdı evı satalım borcu odeyıp baska ev alalım degıl anladıgım kadadıyrla satıp rahat gecınelım .... ev satılmamalı dıkkat et şekerım kolay dııl ev almak bu devırde, satmak da bu kdr kolay olmamalı !!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…