14 aylık bebeğim var hamileyim :((

Christian_Louboutin

Tek askim ve iki kizim
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2008
700
19
Elim ayağım titriyo az önce test yaptım ve hamile olduğumu öğrendim Eşimi aradım ne o sevinebildi ne ben. Kzıım çok yaramaz ve asabi bi çocuk daha bi tanesine bakamazken ikinciye nasıl bakıcaz korkusu sardı ikimizide ne yapıcağımı bilmiyorum. Aldırsam mı diye düşünmeye başladım. Tek umudum testin yanlış olması çizgi silik çıktı bugün gidicem başka bir test daha alıcam. Bana yardım edin bi fikir verin eğer hamileysem aldırmalı mıyım acaba?

İlerde ikinci çocuğu düşünüyorsan aldırma canım. Birlikte büyürler , biraz sıkıntı çekersin ama emin ol değecek bir sıkıntı olur. Ben 2. çocuğu kesinlikle düşünmüyorum, düşünmek istemiyorum diyorsan da tabii ki aldırmaktan başka birşey öneremiyorum.

Aldırmak mı aslaaaaOna ı canı sen mi verdinde şimdide o cana kıyıyorsun...Kınıyorum sizi yapmasaydın kardeşimmmm

Sakın sakın sakın aldırmayı düşünmeyin ne olur. O kadar çok bebek için çabalayan insan varki.. Allah size sizi bekletmeden vermiş ki buna şükredin... Araları 2 yaş kadar olacak.. Bebeğiniz doğana kadar kızınızın huyuda değişir inşallah. Belki kardeşini görünce çok sevecen, çok uysal bi çocuk olur.

Ne olur iyi düşünün ve allah'ın size verdiği bu lutufa kıymayın.

beraber büyürler,daha güzel.
ilerde 2. yi isterseniz ve olmazsa.
kardeş her zaman iyidir. aralarında çok yaş olmaması da onların gelişimi açısından daha iyi olur

rabbimin bir hediyesi ne mutlu size.evlat sahibi olamayan yıllarca bu özlemi çeken okadar insan varki...aldırmak aklınızdan bile geçirmeyin.ki evli barklı kadınsınız ilk yıllarda belki zorlanırsınız çok yıpranırsanız ama 1 2 yıl sonra eminim iyiki dogurmusum diyeceksiniz.bende suan hamileyim siz gibi ilk duydugumda hiç sevinemedim.dile getirmedim kimseye ama aklımdan gecti aldırmak.şimdi aklımdan bile geçtigi için çok üzülüyorum 20 günüm var biran evvel gelsin istiyorum.allah yardımcınız olsun.

Cevaplarınız için teşekkürler kızlar.Korunsaydınız diyenler için sölim doğal yolla korunuyoduk bitane daha test aldım tekrar yapıcam hala inanamıyorum ya yarın sabahı beklicem. Eşimlede konuştum aldırmamı istemiyo. Ya varmı bu şekilde korunup hamile kalan?

cnm ılk basta sakın ol
dırek kanda bakdırman daha mantıklı bence aklında soru ısaretı kalmaz
Ayrıca arkadaslar bu kadar acımasızca konusmak bıze yakısmaz
yapmasaydınız ! ne demek
bellıkı kaza ıle olmus
bence moral vermelıyız
evet gonlum aldırmamandan yana
en kotusu kızını bır krese baslatabılırsın
yada bunun yanı sıra bıraz yaramazlıgı gıtmesı ıcın sosyallestırırsınkı kardesıne zemın hazırlamıs olsn
bence bu Allahın sıze bır lutfu cnm

1. yaramazsa genelde 2. çocuk akıllı oluyo. var öyle tanıdıklarım. belli olmaz yani. Sen doğur beraber büyürler sonra zor olur ara verince

bence aldırma lütfen çok günah girme onun günahına şimdi evladını düşün bi bak gözlerine kıyabilirmisin öldürebilirmisin onu bişey olsa bebeğine dünyayı ayağa kaldırırsın karnındakinle arasında ne fark var aynı yapma lütfen korunurken hamile kalmışsın sen benim eltim kordonlarını bağlatmıştı geçen ay hamile kaldı kordonun teki kendiliğinden açılmış ve bebeğini aldırdı nasıl vicdan azabı çekiyo aldırdığına tabiki hayat senin ama o bebeğide allah verdi sana çok iyi düşünmelisin

Cevaplarınız için tekrar teşekkürler arkadaşlar. Aldırmıycam ama çok üzgünüm kazayla başıma geleceğini hiç tahmin etmezdim tekrar test yaptım pozitif. Kızımı zaten sosyalleşmesi için çocuk kulübüne yazdırmıştım haftanın iki günü oraya gidiyordu. Allah yardımcım olur İnşallah. Benim kızımın hala gece uykusu yoktu artık ikincide gelince çifte kavruluruz eşimle. Planlarım vardı 2 yaşını doldurunca işe dönecektim ev alıcaktık bi dünya plan hepsi suya düştü. Kimseye söleyemedim resmen utanıyorum eşe dosta sölemeye.

canım hayırlısı olsun... bebek isteyen o kadar çok insan varki bence içinde bulunduğun durumun tadını çıkar... Herşey Allah tan ...

cnm öncelikle hayırlı olsun ve hiç utanma.seni eleştirecek insanlar varsa onlar utansınlar.bende korunurken ve bebeğim 16 aylıkkenkinciye hamile kaldım çok üzüldüm içten içten hiç istemedim ve rabbim sanki beni cezalandırdı dış gebelik çıktı 3ay boyunca hergün hastanelerde koşturdum 2günarayla sürekli değerlerim sıfırlanana kadar kan verdim artık damar bulamıyolardı kan alacak düşün artık.snr onu kemoterapide kullanıulan bi iğneyle sonlandırdılar ve ben düşününce bebeğimin tüpte büyümeye çalışmasına ve doğmasının mümkün olmamasına rağmen aslında onu ne kadar istediğimi farkettim çok ağladım üzüldünm allahtan af diledim.daha snr doktor 3 ay korunma süresi verdi ve ben 4.ay kesinlikle bir bebek istiyorum düşüncesiyle korunmadım ve hamile kaldım yani bebeğim 19 aylıktı çok zor bi hamilelik yaşadım çok hastalandım kortizon iğneleri yedim antibiyotikler ilaçlar derrken hem şeker hem tansiyon çıktı ve bebeğim karnımda tansiyondan dolayı gelişemediği için 6,5 aylık 1 kilo ağırlığında bir bebek dünyaya getirdim.2 ay küvezde kaldı ben öldüm öldüm dirildim.şu an allaha şükür iyi 10 aylık oldu ama benim ömrümün yarısı gitti tabi bu arada ilk oğlumda arada perişan oldu sürekli ayrı kalmaktan psikolojisi bozuldu şimi şimdi küçüğüde biraz abisiyle oynamaya kendi kendine oyalanmaya başladıda biraz rahatlamaya başladım.ama onca sıkıntıya ragmen iyki doğurmuşum diyorum iki oğlumda benim dünyamm.onlarsız bi hayatı düşünemem bile..bu kadar uzun yazmamın ve detaylı anlatmamın sebebi bnde senin gibi bir düşünceyle yolaçıktım ve rabbim başımdan sıkıntıyı eksik etmedi keşke isyan edeceğime şükretseydim belki bu kadar sıkıntı yaşamaz ilk oğlumun psikolojisi bu kadar bozulmazdı.sende benim düştüğüm hataya düşme arkadaşım rabbim dağına göre kar verirmiş.ilk zaman zorlanıyosun ama snr çok rahat olur senin içinde büyük kızın içinde.umarım rabbim sana sağlıkjlı bi gebelik yaşamayı nasip eder.isyan etme lütfen şükret..rabbim dileyen herkese nasip etsin inşallah...

Canım çok saol bende yavaş yavaş kendimi motive etmeye çalışıyorum.Anlattıkların beni çok etkiledi demek yalnızda değilmişim. Allahım verdiyse bi bildiği vardır şükürler olsun diyorum. Ama sanırım benimkisi biraz şok hiç beklemiodum hiç . Sürekli ağlıyorum. Sanki bi rüyadayım uyanıcam aslında hamile değilmişim gibi hissediyorum. İlk kızımı çok istemiştik Allahım çok bekletmedi bizi şükürler olsun kızımın varlığını ilk öğrendiğim pozitif test çubuğu dahil doğana kadar herşeyi hatıra diye saklamış bi kitap yapmıştım. Bu test çubuğunuda az önce kızımınkilerinin yanına koydum. Kendimi bu fikre hazırlamaya çalışıyorum. İnşallah herşey güzel olur.

Doğal yoldan korunmak nasıl birşeydir anlamadım ??!! demekki yanlış bir yolmuş.. ne olur beni mazur görün asla niyetim sizi yermek veya üzmek değil ama bu şeklilde korunmak tabiki riskli , bu yöntemden vazgeçmezseniz 3 de olur 4 deee..

hap almak istemiyorsanız eşiniz korunmalı.. neyse şimdi sonuça bakmak lazım .. üzülmeyin ve aklınızı bulandırmayın, maddi durumunuz , ve ileride 2.bebeği düşünüyorsanız aldırmayın.
Belki bir oğluşunuz olur (oğlanlar anneci biliyorsunuz) ve ona her baktığınızda iyiki doğurmuşum seni dersinizzz

Canım, hayırlı olsun öncelikle.
Lütfen ne utan ne de üzül. Herkes korunmadığı için mi hamile kalıyor sanki. Hap kullandığı halde hamile kalanlar bile var.
Bir tanıdığım da korunduğu halde hamile kalmıştı. Hiç istemiyordu bebeğini. Şüphelendiği zaman inşaallah hamile değilimdir diye dualar ediyordu. Bir gece rüyasında bir bebek görmüş. ''anne beni neden istemiyorsun'' demiş. Düşünebiliyormusun. Kim buna dayanabilir.
Aldırmak fikrinden vazgeçmekle en doğrusunu yapmışsın.
Bebeğin doğana kadar ablası baya büyümüş olacak hem belki kardeşine çok sevinecek ve biraz uysallaşacak.

çocuklar kısmetiyle gelirmiş .. 2.bebek size şans ve bolluk getirir inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…