12.Haftada kesin kız denilip kız çocuğu doğuranlar yazabilir mi?

lunamovas

GECE her şeyi karartsa bile AY'I karartamazdı…
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2022
1.137
408
35
Kızlar 12.haftada %90 oranla kız denilmesi ne kadar güvenilir acaba? Bu kadar yüksek oranla kız denilip kızı olanlar yazabilir mi? Ve ya tam tersi olanlar var mı?
Güncelleme: kızım oldu şükür🤲🏻

Son düzenleme:
11. Haftada kız dedi doktorumuz ve kızımız doğdu çok şükür 🙏
Ama doktorum cinsiyet tahmininde çok iyi, yanıldığını duymadım hiç
Sağlıkla kucaklayın siz de

Ya bazı olumsuz hikayeler okudum ve çok korkmaya başladım ya yanıldıysa diye ya… ama doktorum ben pek yanılmam dedi ve emin duruyordu… sizin yorumlarınız umut oldu🤲🏻😭 sağolun yazdığınız için.

11. haftada kız denildi, 14 de değişmeye başladı 16 da erkek oldu:)
Geç döllenme imiş oğlum.

11. Haftada kız dedi doktorumuz ve kızımız doğdu çok şükür 🙏
Ama doktorum cinsiyet tahmininde çok iyi, yanıldığını duymadım hiç
Sağlıkla kucaklayın siz de
Peki bacak arasını size göstermişmiydi doktor? Çok teşekkür ederim😍

Benim kardeşim için 6 ay boyunca erkek demişlerdi bende çok ağlamıştım sonra kız denildi bende dua ettim tuttu sannmıştım 😅

11. haftada kız denildi, 14 de değişmeye başladı 16 da erkek oldu:)
Geç döllenme imiş oğlum.
Peki 11 haftalıkken bacak arası çıkıntısı varmıydı az da olsa? hani hem erkek hem kızda olurmuş… benimki bomboştu…
Bide size sadece olabilir mi demişti yoksa yüzde vermiş miydi? Hani bazısı benziyor diyor ya… kesin konuşmuyorlar… ondan sordum

Peki 11 haftalıkken bacak arası çıkıntısı varmıydı az da olsa? hani hem erkek hem kızda olurmuş… benimki bomboştu…
Bide size sadece olabilir mi demişti yoksa yüzde vermiş miydi? Hani bazısı benziyor diyor ya… kesin konuşmuyorlar… ondan sordum
Şöyle, bebekler anne karnında cinsiyetsiz yani kız olarak adlediliyor, y kromozomu olanda bu haftalardan sonra testis penis gelişmeye başlıyor ve görüntü farklılaşıyor.
Dolayısıyla henüz cinsel organı gelişmemiş olabilir, yanılma payı vardır.

Benim kardeşim için 6 ay boyunca erkek demişlerdi bende çok ağlamıştım sonra kız denildi bende dua ettim tuttu sannmıştım 😅
Canım bu hangi yıl da oldu? Benim kardeşim içinde 96 yılında kız denilmişti … ozamanlar cihaz iyi olmayabiliyor ya ondan çok tuhaf gelmiyor… ama şimdi bu tarz yanılmaların olması beni şaşırtıyor🥺

Bana gösterdi ve bacak arasında çıkıntı falan yoktu… bazısında olurmuş ya kız da olsa… ondan sordum. Sağol canım🤍
Evet bazi kiz bebeklerde cikinti olabiliyor. O nedenle kucuk haftalarda erkek denilince sonra kiza donme durumlari duydum. Ama Kiz denilip erkege doneni ben hic duymadim.

Şöyle, bebekler anne karnında cinsiyetsiz yani kız olarak adlediliyor, y kromozomu olanda bu haftalardan sonra testis penis gelişmeye başlıyor ve görüntü farklılaşıyor.
Dolayısıyla henüz cinsel organı gelişmemiş olabilir, yanılma payı vardır.
Anladım canım… peki hem nub teorisine göre kız demesi ve 3 çizgi gördüm demesi? Bunlar birşey ifade eder mi? Yoksa yinede yanılma olabiliyor mı?

Evet bazi kiz bebeklerde cikinti olabiliyor. O nedenle kucuk haftalarda erkek denilince sonra kiza donme durumlari duydum. Ama Kiz denilip erkege doneni ben hic duymadim.
Benim bir oğlum var ondan çok istiyorum kızım olsun 😭 acaba yanılma ihtimali var mı diye merak ettim😭

Anladım canım… peki hem nub teorisine göre kız demesi ve 3 çizgi gördüm demesi? Bunlar birşey ifade eder mi? Yoksa yinede yanılma olabiliyor mı?
Benim ilk oğlumda bu yanılma oldu.
Nub, yüzük aklınıza ne gelirse hepsinde kız çıkıyordu, erkek oldu😂
Doktorum da hatta istisnasın demişti, olabiliyor.
20. hafta detaylı ultrasondan sonra kesin belli olur.
Gerçi 7. ayda cinsiyeti değişen duydum ben, o güne kadar erkek denilen meğer kordon gölgesiymiş dolanmış bacağına falan denmiş.

Benim ilk oğlumda bu yanılma oldu.
Nub, yüzük aklınıza ne gelirse hepsinde kız çıkıyordu, erkek oldu😂
Doktorum da hatta istisnasın demişti, olabiliyor.
20. hafta detaylı ultrasondan sonra kesin belli olur.
Gerçi 7. ayda cinsiyeti değişen duydum ben, o güne kadar erkek denilen meğer kordon gölgesiymiş dolanmış bacağına falan denmiş.
Allah Allah canım ya😭😭 inşallah benim başıma gelmez yaaa ayyy

Canım bu hangi yıl da oldu? Benim kardeşim içinde 96 yılında kız denilmişti … ozamanlar cihaz iyi olmayabiliyor ya ondan çok tuhaf gelmiyor… ama şimdi bu tarz yanılmaların olması beni şaşırtıyor🥺
2000 Senesiydi tabi dediğin gibi cihazlar artık daha kapsamlı :)
Şuan için yanılma demeyelim de bebeler süpriz yapmak istiyor sanırım ama yakalanıyorlar bir şekilde :) zamanla illa belli eder bebiş cinsiyeti eski zamandaki gibi Uzun sürmez yeter ki sağlığı yerinde olsun annişi

2000 Senesiydi tabi dediğin gibi cihazlar artık daha kapsamlı :)
Şuan için yanılma demeyelim de bebeler süpriz yapmak istiyor sanırım ama yakalanıyorlar bir şekilde :) zamanla illa belli eder bebiş cinsiyeti eski zamandaki gibi Uzun sürmez yeter ki sağlığı yerinde olsun annişi
Aynen canım sağlıklı olsun en önemlisi🤲🏻 sağol cnm🤍

X