11 Yaşında ama İçi Geçmiş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Küçücük çocuğun tesettüre girmesi çocuk istismarıdır. Bir çocuk, çocuk gibi giydirilmelidir.

Büyük ihtimalle din obsesyonu ailesinin yanlış din eğitimi vermesinden kaynaklı. Çocuklarının bilişsel süreçlerini göz önünde bulundurarak din eğitimi vermeleri gerekirdi.

Kuzeninizin uzman desteğine ihtiyacı var ancak böyle bir ailesi varken ne kadar faydası olur bilmem.
Başka bir durumla ilgili obsesyon, anksiyete olsa uzman desteği alması için ellerinden geleni yaparlar ama konu din olunca işler karışıyor maalesef.

Çocukluğunu yaşayamadan koca bir kadın olmaya zorlanmış biz dini çok yanlış anladık işimize geldiğinde çağa ayak uyduruyoruz işimize geldiğinde 9 yaşında bebekleri kapanmaya mecbur bırakıyoruz.. imamhatipten o yaşta bir çocuk ne anlar onun aklı fikri oyun arkadas olmalı bu yasta ama yok dini bütün olacak kime göre? Ailesine göre.. bu çocuklar 16larına gelince yaşayamadıklarını yaşamaya çalışıyorlar sonra alın size erken ve yanlş evlilikler.. dini eğitim verilir AKLI ERDİĞİ ZAMAN.. başörtü çok büyük bir sorumluluk ama aileler bunu birtürlü anlamadı..

Burada eyvah oğlum kız gibi diyen annede kiziyorsunuz tercihi farklı olabilir diye ama inan konusu girince tü kaka oluyor. Anası babası öğretmen muhafazakar bir ailenin ergenliğe adım atmaya başlamış bir üyesi. Korkmayın toplum ahlakına zararı yoktur.

Kendine ait telefonu, bilgisayarı yok. Annesininkini kullanıyor. Olabilir mi ki böyle bir durum?
valla görmediğim şey değil, çok tehlikeli yaşlar ayırt edemiyorlar. aile hiç anlamadan , ergenlik + depresyon belirtisi sanarken terör örgütüne kaçıp giden çocuk hikayeleri de dinledim , bilmemne tarikatına kaçan çocuklar da dinledim . sakın akışına bırakmayın bu işi mutlaka durumun takipçisi olun.

Burada eyvah oğlum kız gibi diyen annede kiziyorsunuz tercihi farklı olabilir diye ama inan konusu girince tü kaka oluyor. Anası babası öğretmen muhafazakar bir ailenin ergenliğe adım atmaya başlamış bir üyesi. Korkmayın toplum ahlakına zararı yoktur.
Kendiniz diyorsunuz anası babası muhafazakar. Çocuğa kim soruyor tarafını kimse

Herkes istediği gibi yaşar elbette. Dindar insanlarla hiçbir sorunum yok ama bu sevap günah konusundaki takıntısı sizce de sağlıksız değil mi? Bu başka bir konuda da olsa endişelenirdim.

Ne farkeder? Çocuğa kim soruyor diyorum çocuk ÇOCUK henüz ip atlamaktan baska herseyden bihaber. Ana baba muhafazar diye mecbur mu hayır. Ama şöyle olablir 18ine gelir artk kavrama anlama yeteneği oluşur ister başörtü ister çarşaf karar onun. Ama önce aklı başına gelmeli

Homer Simpson Homer Simpson gülme gerçekten öyleydim 13lerde başlamıştım herkese kulp bulurdum...ortam sevmezdim TV vardı bir tek kendimi çok mok saniyordum. Sonra eve PC geldi oyun takıntılı oldum teyzemler hep uyariyordu çok o odadan diye ama yok ....neyse zorlu süreçti ama geçti şimdi evde durunca bayilazaaaaammmm geliyor. Burcu ne acaba kova mi?

Bazı üyeler burda Allah’ın emirlerine ne rahat karşı çıkıyorlar anlam veremiyorum.
Ben o yaşta Hrıstiyan olmaya karar vermiştim yemin ederim annemden gizli ağlıyordum😂😂 Çünkü en sevdiğim ünlü Hrıstiyandı. Hepimiz belli dönemlerde dini düşüncelerimizi sorgulamışızdır kuzeniniz de bu yüzden hak hukuk meselelerine çok takıyor olabilir.
Diğer durumlar çok normal o yaşlarda belli bir kesim aşırı aktif olur herkesle can ciğer olur belli bir kesimse asosyal olmayı dışarı çıkmamayı tercih eder. Ben de kuzeniniz gibiydim çok normal yani.

Homer Simpson Homer Simpson gülme gerçekten öyleydim 13lerde başlamıştım herkese kulp bulurdum...ortam sevmezdim TV vardı bir tek kendimi çok mok saniyordum. Sonra eve PC geldi oyun takıntılı oldum teyzemler hep uyariyordu çok o odadan diye ama yok ....neyse zorlu süreçti ama geçti şimdi evde durunca bayilazaaaaammmm geliyor. Burcu ne acaba kova mi?
Balık burcu ☺️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X