103 kilodan 82 kiloya düştüm

ceyda1975

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2013
13
1
Kızlar 38 yaşında hem bekar hemde kilolu olunca kazandığınız bütün parayı diyetisyen lere veriyosunuz. Daha önce forumda sadece okuyucu iken artık tecrübelerimi paylaşabilecegim için çok mutluyum. Yapmadığım diyet, içmedigim hap kalmadı. En sonunda bir profesör e gittim. Haftada 250 tl verdim 4 hafta gittim. Baktım hep aynı şeyleri söylüyor, tam 4ayda 21 kilo verdim. Simdi beni gören herkes bana nasıl zayifladigimi sordugu için kendimi zayıflama profesörü gibi hissediyorum. Kendimide bir kaptıriyorum ki sormayın. Lafı fazla uzatmadan artık profesörü olduğum konuya geleyim. Profesörün muayenehanesine ilk gittiğim gün bana bir diyet listesi birde özel yapılmış kefir verdi. Kazakistandan geliyormuş mayası. Aç karnına 2bardak içeceksin dedi. Diyettede, patates bezelye muz karpuz kavun tarhana mercimek tüm unlular ve tüm şekerliler hariç yazıyor. Kola meyve suyuda yasak. Onun haricinde ilk hafta ne istersen ye dedi. 2. Hafta diyet listen değişecek dedi gönderdi. İlk gün bir tuvalete gidiyorum afedersiniz, hemen aradım dedimki ben ishal oldum. Hoca allah ondan razı olsun dediki yok kızım isal değilsin, bağırsak larindaki zararlı bakteriler düşüyor, yarına birşeyin kalmaz. Neyse ilk hafta 1,5kilo verdim. 2.hafta diyet listemde manavda gördüğün ve canının çektiği tüm yeşillikler, yazıyor. Eğer açlık hissedersen ilave kefir içeceksin dedi. Ama ucuz diye başka kefir alma dedi. Hemen muayenehanesinin karşısında satılıyor, fiyatı da 9,90 daha sonra firmanın kendi web sayfasında daha ucuza buldum. 3.hafta ilk haftadaki diyeti, 4.hafta ikinci diyeti verdi ve hep bu iki diyeti dönüşümlü uygula dedi. Ayda ortalama 5kilo verdim ve hiç yorulmadim, halsizlik hissetmedim. Aksine çok enerjik ve mutluydum.
Simdi hayatımı değiştiren diyeti artık detayları ile yazayım:
Diyet listeleri yukarda yazdım zaten
Karamaya Kefir (aşağıdaki adresten bulabilirsiniz)
https://dogal-urunler-satis.karamayakefir.com
Sofra tuzu yerine mutlaka kaya tuzu.
Gunde 20dk tempolu yürüyüş.

Aynen uygulayan kız kardeşim de 80kilodan 69kiloya düştü. Artık lisedeki, üniversite deki arkadaşlarım beni tanıyamiyor. inanın yeniden dogdum.
Bu halim bana öyle mutluluk veriyor ki herkesin sorusunu cevaplayabilirim.
Hatta bu diyeti yapan başka biri varsa paylaşsin, yüz yılın diyeti, herkes bilsin bence.
Kızlar lütfen zayıflama uğruna haplara yönelmeyin, hormonal bozukluklara sebep oluyor, onuda daha sonra anlatırım.

Gerçekten tebrik ediyorum sizi.Ve müthiş bir azim,beğeni ile iç geçiriyorum şu anda.Ben de doğumda 35 kilo alarak 1 yıl 102 kiloda sonra da 78 e düştüm ama sabit duramadan 93 lere çıktım .Ve şimdide kilolu hamile kaldım.Samimiyetle söylüyorum gebeliğimin tadına varamıyorum kilolar yüzünden.Ben diyet listenizi göremedim.Çok rica etsem o listeye nasıl ulaşabiliriz.Ya da genel bir listemiydi .Altını çizdiğiniz gıdalar dışında serbest mi demek istediniz.O kefiride muhakkak araştıracağım.Çok teşekkür ederim paylaşımınız için.İnşaallah geri almazsınız ve ideal kilonuza kavuşursunuz.Sağlıklı günler.

canım bu KaraMaya kefiri bir arkadaşımdan duydum ben. O ve ablası kullanmış. 1 ayda 5 kilo vermişler.
Ablası biraz abartmış ve 3 aylık küre girmiş kefirle. 9 kilo vermiş. Neyseki benim öyle bir sorunum yok:)

Bir ara bir tv kanalında sabah programına çıkmıştı bu KaraMaya Kefirin mucidi. adı neydi harun geniş sanırım. veya harun geliş olabilir.

izlemiştim programını. başarıı bir diyet uygulaması bu.

Kutluyorum seni hayatım.

Allah sağlıkla bir avazda doğum yapmayı nasip etsin inşallah.
Diyet listem anlaşılır olmamış galiba. Ben şimdi 4 aydır artık beynime kazıdığım için anlatırken eksiklerim olabilir.
Tekrar yazayım ama leyli senin bilmen gereken bir şey daha var. Ne zaman televizyonda karamaya kefir deseler, işi gücü bırakıp dinliyorum.
Geçen televizyon da cerrahpaşa tıp fakültesinde, çocuk metabolizma ana bilim dalı başkanı konuşuyordu. Orda dediki karamaya yöntemiyle yapılan bu kefiri hamilelik ten 6ay oncesinden başlamak gerekiyormuş. hamilelik boyunca da içilmesi lazım dediler. Aslında bu ürün sadece zayıflama için değil, sağlıklı yaşam için gerçekten şart. Bebeklerde 6 aydan sonra mutlaka süt yerine bu ürünü içmelilermiş. Ben doktordan böyle duydum ama sen hem doktorunu hemde firmanın gıda mühendisini arayıp detaylı öğren bence. Ben şimdi zayıflamanın verdiği heyacanla ürünün sadece bir yönünü paylaştım tüm zayıflamak isteyenlerle ama gerçekten bunu ciddi anlamda araştır. Firmanın kazakistan dan getirdiği özel ve içeriği değişik mayalar var. Sor hangisi neye iyi geliyor. Bir kaç laboratuar çalışmalarını bana göndermişlerdi, iş yerimdeki bilgisayarımda kayıtlı değil ama firmadan iste.
şimdi işler yığıldı, konuşuruz birazdan

Çok teşekkür ederim ilginize.Ben kefirin tadını ilk merak edip marketten aldığımda da çok sevmiştim.Ayrana benzetiyorum.Uzun süredir göbek atan kadın programların yerini doktorlar alınca süper bilgiler paylaşılıyor.Evde kefir yapma tariflerinden tutunda bunun için dediğiniz gibi gıda müh. ve doktorlar faydalarını anlatıyorlar.Ben marketten ülker içim markasının katkılı ürününü içiyordum.Ama keyif verdiği için.Sitesine girdim ve sipariş verdim.Gece okumuştum yazınızı.Ben de diğer gebeliğimde aşırı kilo alımı için İç hastalıkları ve diyabet konusunda kongre veren Prof.Dr. M.Temel Yılmaz'a gitmiştim 300 küsurdu 2009 yılında.Ama bir kereden sonra devamı gelmedi.O yüzden diyetisyenden çok gittiğiniz yeri ve vereceğiniz listeyi çok önemsiyorum.yoğun çalışan birisiniz.Müsait olduğunuzda muhakkak listeye dair ipuçları isteyeceğim.Var mı benim gibi 3 ay da 35 gibi verip tekrar alan tekrar veren hiç bir şey çıkmadı.Bu sefer çok kiloluyum ve ssvd istiyorum.Yani sezeryan sonrası normal doğum.93 ile başlamışım 5 aylık gebeyim 100 oldum .o yüzden bigilerinize çok ihtiyacım var.Çok teşekkürler ,iyi çalışmalar.

Evet diyetisyen olayı biraz pahalı ama olsun sonunda zayıflamanın yolunu buldumya hiç gözümde değil, helal olsun.
Bir de evde yapılan kefir olmuyor, dedim ya televizyon programlarından birinde gördüm profesor cem di galiba, aynen şöyle dedi,
sütü mayalama sıcaklığına getirin içinede bir gün giyilmiş çorabınızı atın, mayalama bittiğinde alın size kefir tadında ekşi bir ayranımsı içecek.
Yani uzun uzun anlattıda diyorki, sütün hangi bakteri ile mayalandığı çok önemliymiş. Birde sütün içindeki faydalı bakterileri, biz kaynatırken öldürüyormuşuz.
süt benmari yöntemiyle kaynatılmalıymış yani su dolu başka bi kabın içinde. Eğer kaynatırken sütün içindeki faydalı bakteriler ölürse o sütten kefir de olmuyormuş.
Kefir oldugu zannedilen şey aynı fayda da değilmiş. prof cem den duydugum kadarı ile olay bu. Ayrıca marketteki kefir ile de deneyen arkadaşlarım oldu, bana diyorlarki sen diyet listeni vermiyosun, alakası yok. aynen yukarda yazdığım gibi.
1.hafta
aç karnına 2 bardak kefir
30 dk sonra yemek.
kahvaltı, öğlen,akşam yemeği ne istersen ye ama, (patates, bezelye, muz, karpuz, kavun, tarhana, mercimek, kaymak, ayçiçek yağı, pirinç pilavı, makarna, tüm unlular ve tüm şekerliler hariç) şekerli derken sakız bile çiğnemiyeceksin.
içeriğinde şeker olan meyve suları da dahil.
hani 3 beyazdan uzak durun diyolar ya, aslında o 2 beyaz (un ve şeker) tuz da rafine tuz olmıcak kesinlikle "kaya tuzu" demiştiki doktorum. kaya tuzunda 82 mineral var ve bu mineraller doğada başka hiç birşeyde yok. rafine tuzda ise alimunyum varmış, yemiceksin dedi. Zaten kaya tuzunun da lezzeti aynı hatta daha güzel.
Ben gidiyordum manava dolduruyodum enginar, kereviz, lahana, ıspanak, semizotu, pazı, aklına ne gelirse. zaten 2. haftadan sonra mide de küçülüyo hem bak doktor bana ne dedi.
kanser tanısı nasıl konuluyomuş, makinaya girmeden once damardan bi iğne yapıyolar ya, işte o yüksek oranda glukozmuş, kanserli hücre sadece şeker ile beslenirmiş, kanserli hücre şekeri yemeye başlayınca o bölge kırmızılaşıyormuş, kanser tanısıda bu şekilde konuluyomuş. Yani bu şekilde beslenerek aslında bir çok hastalığında önünü kesebiliriz. Neyse yine lafı uzattım. 2.haftayıda işlerimi toparlıyayım yazıcam

SELAM şahane valla
2haftayıda dört gözle beklerken akşamları asıl neler yedın en son kaçta yedin yemeğini.
bide bu kefiri migroslardan falan bulabilirmıyız sevgiler.

Evet diyetisyen olayı biraz pahalı ama olsun sonunda zayıflamanın yolunu buldumya hiç gözümde değil, helal olsun.
Bir de evde yapılan kefir olmuyor, dedim ya televizyon programlarından birinde gördüm profesor cem di galiba, aynen şöyle dedi,
sütü mayalama sıcaklığına getirin içinede bir gün giyilmiş çorabınızı atın, mayalama bittiğinde alın size kefir tadında ekşi bir ayranımsı içecek.
Yani uzun uzun anlattıda diyorki, sütün hangi bakteri ile mayalandığı çok önemliymiş. Birde sütün içindeki faydalı bakterileri, biz kaynatırken öldürüyormuşuz.
süt benmari yöntemiyle kaynatılmalıymış yani su dolu başka bi kabın içinde. Eğer kaynatırken sütün içindeki faydalı bakteriler ölürse o sütten kefir de olmuyormuş.
Kefir oldugu zannedilen şey aynı fayda da değilmiş. prof cem den duydugum kadarı ile olay bu. Ayrıca marketteki kefir ile de deneyen arkadaşlarım oldu, bana diyorlarki sen diyet listeni vermiyosun, alakası yok. aynen yukarda yazdığım gibi.
1.hafta
30 dk sonra yemek.
kahvaltı, öğlen,akşam yemeği ne istersen ye ama, (patates, bezelye, muz, karpuz, kavun, tarhana, mercimek, kaymak, ayçiçek yağı, pirinç pilavı, makarna, tüm unlular ve tüm şekerliler hariç) şekerli derken sakız bile çiğnemiyeceksin.
içeriğinde şeker olan meyve suları da dahil.
hani 3 beyazdan uzak durun diyolar ya, aslında o 2 beyaz (un ve şeker) tuz da rafine tuz olmıcak kesinlikle "kaya tuzu" demiştiki doktorum. kaya tuzunda 82 mineral var ve bu mineraller doğada başka hiç birşeyde yok. rafine tuzda ise alimunyum varmış, yemiceksin dedi. Zaten kaya tuzunun da lezzeti aynı hatta daha güzel.
Ben gidiyordum manava dolduruyodum enginar, kereviz, lahana, ıspanak, semizotu, pazı, aklına ne gelirse. zaten 2. haftadan sonra mide de küçülüyo hem bak doktor bana ne dedi.
kanser tanısı nasıl konuluyomuş, makinaya girmeden once damardan bi iğne yapıyolar ya, işte o yüksek oranda glukozmuş, kanserli hücre sadece şeker ile beslenirmiş, kanserli hücre şekeri yemeye başlayınca o bölge kırmızılaşıyormuş, kanser tanısıda bu şekilde konuluyomuş. Yani bu şekilde beslenerek aslında bir çok hastalığında önünü kesebiliriz. Neyse yine lafı uzattım. 2.haftayıda işlerimi toparlıyayım yazıcam

Merhabalar;
Ben de bugün tesadüfen sizin açtığınız linki okudum ve bu kefirden sipariş ettim. Ben de Dukan diyeti yapıyorum ama çok zor kilo veriyorum. Bu yüzden çok çabuk umutsuzluğa kapılıp diyeti bozuyorum. Çocukluğumdan beri üzerime yapışan şu 15 kiloyu veremedim gitti bi türlü. Umarım bu kefir bu süreci biraz hızlandırır. Sizin verdiğiniz linkten sipariş ettim, 6 adet 45 tl. Acaba 1 şişesi kaç lt ?

ceyda hanım artık kilolarımın tak ettiği bir dönemde sizin yazınızı okudum. benimde 25 kilo vermem gerekiyor 90 kilodayım. 4 ayda 20 kilo harika. hemen sipariş etmeyi düşünüyorum kefiri. fakat onu aç karnına sabahlarımı içicez sadece. yoksa her öğünde mi onu anlayamadım. bütün listeni tam anlamıyla yazarmısın. ilk hafta bu ikinci hafta bu üçüncü hafta bu gibi. başım ağrıyor sabah sabah çok anlayamadım.

Kusura bakmayın ama inanın işimden dolayı yazmak benim için çok zor ama söz verdiğim için birde herkesin benim şu an hissettiklerimi hissedebilmesi için vaktim oldukça tecrübemi sizlere aktarırım.
ilk haftayı zaten yazmıştım ama derli toplu demişsiniz baştan yazıyorum.

1.hafta
30 dk sonra yemek.
içeriğinde şeker olan meyve suları ve cola da dahil.

2.hafta
yine aç karnına yemeklerden yarım saat önce 2 bardak kefir,
sabah kahvaltısını karnınızı doyurmadan kalkmak. (burda önemli olan yağlı, şekerli, unlulardan uzak durmak gerek)
ben her türlü şekeri kestim ama çayı şekersiz içemediğim için bir sakkarin benzeri ürün kullandım.
öğlen ve akşam
kefirden 30 dk sonra hazırladığınız aklınıza gelen her çeşit salata (sabah kahvaltısı hariç hep salata çeşidi)
mesela ben ıspanağı bolca yıkayıp, nar ekşisi veya limon az has zeytin yağı ile yaptığım salatayı çok beğeniyorum
fesleğenli salata da favorimdir.
zaten manava gidip alış veriş yaparsanız aklınıza bir sürü salata çeşidi gelecek. bir süre sonra çok keyif almaya başlamıştım. Kilo da vermeye başlayınca sizde bundan çok keyif alırsınız.

bu iki diyet dönüşümlü kullandım.
doktorum bana sadece kilo vermeye başlayınca süreci kısaltmak için 1. hafta diyetimin öğlen yemeklerini şu şekilde değiştirdi.
her zaman aç karnına kefir (artık 1 bardak içebilrsiniz ama buna siz karar verin)
1. gun ana yemek et, ızgara
2. gun ana yemek sadece salata
3. gun ana yemek tavuk
4. gun ana yemek sadece salata
5. gun ana yemek balık
6. gun ana yemek et, ızgara
7. gun ana yemek sadece salata
akşamları sadece salata ve 8 den sonra hiç bir şey yemek yok. gunde 20-30 dk hızlı yürüyüş. gerçi ilk haftadan sonra ben insan alışıyo, 20 dk içinmi giyindim bukadar diyip baya yürüyosunuz.
gunde 3 lt de su içiyorum. 1 şişe soda içerim. gibi aslında hep bildiğiniz şeyler. önemli olan o karamaya usulü yapılan kefiri her acıktığınızda yarım bardak ta olsa içmek. çünkü açlığı kesiyor.
Ben anlattım ama aklınıza takılan bir şey varsa yine cevaplarım. Bu arada dün üniversiteden arkadaşım beni görünce şok oldu, nasıl mutluyum anlatamam. Bakarsınız kısmetimde çıkar :)
Eski kocama inat çırağanda düğün yaparım :)

Kusura bakmayın ama inanın işimden dolayı yazmak benim için çok zor ama söz verdiğim için birde herkesin benim şu an hissettiklerimi hissedebilmesi için vaktim oldukça tecrübemi sizlere aktarırım.
ilk haftayı zaten yazmıştım ama derli toplu demişsiniz baştan yazıyorum.

1.hafta
30 dk sonra yemek.
içeriğinde şeker olan meyve suları ve cola da dahil.

2.hafta
yine aç karnına yemeklerden yarım saat önce 2 bardak kefir,
sabah kahvaltısını karnınızı doyurmadan kalkmak. (burda önemli olan yağlı, şekerli, unlulardan uzak durmak gerek)
ben her türlü şekeri kestim ama çayı şekersiz içemediğim için bir sakkarin benzeri ürün kullandım.
öğlen ve akşam
kefirden 30 dk sonra hazırladığınız aklınıza gelen her çeşit salata (sabah kahvaltısı hariç hep salata çeşidi)
mesela ben ıspanağı bolca yıkayıp, nar ekşisi veya limon az has zeytin yağı ile yaptığım salatayı çok beğeniyorum
fesleğenli salata da favorimdir.
zaten manava gidip alış veriş yaparsanız aklınıza bir sürü salata çeşidi gelecek. bir süre sonra çok keyif almaya başlamıştım. Kilo da vermeye başlayınca sizde bundan çok keyif alırsınız.

bu iki diyet dönüşümlü kullandım.
doktorum bana sadece kilo vermeye başlayınca süreci kısaltmak için 1. hafta diyetimin öğlen yemeklerini şu şekilde değiştirdi.
her zaman aç karnına kefir (artık 1 bardak içebilrsiniz ama buna siz karar verin)
1. gun ana yemek et, ızgara
2. gun ana yemek sadece salata
3. gun ana yemek tavuk
4. gun ana yemek sadece salata
5. gun ana yemek balık
6. gun ana yemek et, ızgara
7. gun ana yemek sadece salata
akşamları sadece salata ve 8 den sonra hiç bir şey yemek yok. gunde 20-30 dk hızlı yürüyüş. gerçi ilk haftadan sonra ben insan alışıyo, 20 dk içinmi giyindim bukadar diyip baya yürüyosunuz.
gunde 3 lt de su içiyorum. 1 şişe soda içerim. gibi aslında hep bildiğiniz şeyler. önemli olan o karamaya usulü yapılan kefiri her acıktığınızda yarım bardak ta olsa içmek. çünkü açlığı kesiyor.
Ben anlattım ama aklınıza takılan bir şey varsa yine cevaplarım. Bu arada dün üniversiteden arkadaşım beni görünce şok oldu, nasıl mutluyum anlatamam. Bakarsınız kısmetimde çıkar :)
Eski kocama inat çırağanda düğün yaparım :)

ceydacığım kefir ile zayıflayıp bir dilhem bir çekirdek kalırsan kısmette bulursun.

şu anda kaç kilosun ? kalça kısmın zayıf mı??????

diyet tarifin süper. hemen uygulayacağım canım kefirle beraber

aslında bence bu karamaya kefirin sahibi davet etsek, tüm kızlar toplansak, bize konferans verse süper olur :))))

ya bu sıralar alamam aama sipariş veren arkadaşlar birazz bilgilendirebilir mi?

Günaydın arkadaşlar;

Karamaya kefirim dün elime ulaştı. Ben 6 lı paketten sipariş etmiştim. 1 şişesi 0,75 lt, cam şişede. Bu sabah aç karnına 2 su bardağı kefir içerek başladım. Tadı gayet güzel, bildiğiniz kefir tadı. 45 dakika sonra da Dukan ekmeğiyle peynirli sandviçimi yapıp yedim. Tabi 2 bardak kefir + sandviç, midem çok doldu, şu anda acayip tokum. Onun dışında ben zaten rutin günde 1 kez sabahları kahvaltıdan sonra wc ye giderim, o ok :) Ama ilerleyen saatlerde bağırsaklarımda nasıl bir etkisi olacak bakalım.

Şimdilik bu kadar kızlarrr, olursa diğer gelişmeleri de yazarım.

Günaydın arkadaşlar;

Karamaya kefirim dün elime ulaştı. Ben 6 lı paketten sipariş etmiştim. 1 şişesi 0,75 lt, cam şişede. Bu sabah aç karnına 2 su bardağı kefir içerek başladım. Tadı gayet güzel, bildiğiniz kefir tadı. 45 dakika sonra da Dukan ekmeğiyle peynirli sandviçimi yapıp yedim. Tabi 2 bardak kefir + sandviç, midem çok doldu, şu anda acayip tokum. Onun dışında ben zaten rutin günde 1 kez sabahları kahvaltıdan sonra wc ye giderim, o ok :) Ama ilerleyen saatlerde bağırsaklarımda nasıl bir etkisi olacak bakalım.

Şimdilik bu kadar kızlarrr, olursa diğer gelişmeleri de yazarım.

canım bende sabah başladım içmeye. senin kinin tadı ekşi ayran tatındamı ben ilk defa içtiğim için merak ettim. ayrıca sabah akşam aç karnına iki bardak biliyorum ben.

canım bende sabah başladım içmeye. senin kinin tadı ekşi ayran tatındamı ben ilk defa içtiğim için merak ettim. ayrıca sabah akşam aç karnına iki bardak biliyorum ben.

Evet canım benimki de aynen ekşi ayran gibi. Şimdi benim de kafam karıştı :44: Ceyda1975 arkadaş diyetinin 1. haftasına aç karnına 2 bardak kefir demiş, 2. haftasına da sanki her öğünden önce 2 bardak kefir demiş. Ama ben zaten o kadar içmeyi düşünmüyorum. Sadece sabahları takılcam. Çünkü çok pahalı be arkadaşım :KK34:

Kızlar yazdıklarınızı yeni okudum inşallah faydasını görürsünüz. Vermek istediğiniz kilo ve ne kadar zamanda vereceğinize bağlı olarak içeceğinizi siz ayarlayın. ancak ben ilk ay her öğün öncesi 2 bardak içiyordum 2. ay öğünden önce 1 bardağa düşürdüm. Pahalı demişiniz ama markettekilerde 5-6 lira karamaya kefir 7 lira hemde elime kadar geliyo. ayrıca cam şişede, sağlıklı olduğu için hiç başka markaya gerek yok 1 lira için. Ayrıca bir video var bence mutlaka izleyin. Rusya da yapılan maya ile yapıldığı için doktorum kesinlikle bunu alcaksın demişti. Bir bildiği var demekki, birde diğer kefirler ile aynı fayda olmuyor, çünkü ben denedim, çünkü bu kefiri ben aktardan alıyodum 10 lira idi, bana ozaman pahalı gelmişti. ama sonra sitelerini buldum, konunun başında da vermiştim sitelerini.
Evet tadı ekşidir, diğer kefirlere benzemiyor, zayıflamaya faydalı olanda buymuş zaten.
video yu mutlaka izleyin doktor bu kefiri anlatıyor, kafanızdaki sorularada cevap olur bence. birde sadece kefir içerek diyet yapanlarda var ama onlar doktor kontrolünde yapmalı.
Kefir Diyetini Doktor Anlatıyor | Doğal Kafkas Kefiri

X