103 kilodan 82 kiloya düştüm

Arkadaslar,

Karamaya kefirim geldi ama actiktan 4 gun icerisinde tuketmem oneriliyor, her gun 2 bardak her ogunden once mi icmem gerekiyor yoksa her ogunden once 1 bardak yani gunde 2 bardak kafi mi?

Bu arada son kullanma tarihi de 21 Marta kadar zaten 28 subatta geldi cok az degilmi son kullanma tarihi anlamadim ki :)

Normalde de boylemi tuketiliyor yani son kullanma tarih periyodu az mi oluyor?

Bana biri yardimci olablir mi acaba:))))

Azracım, son kullanma tarihinin az olması daha iyi değilmi ? Demek ki bozulabiliyor :) Marketten aldığımız yoğurtlar bozulmuyo diye televizyonda bütün doktorlar yemeyin şu yoğurtları demiyor mu? Bozulmayan ne varsa eve sokmuyorum ben.
Bu arada 3. siparişimi verdim bugün, geçen akşam bi geldim eve bitirmişler kefirlerimi :KK43:(

Azracım, son kullanma tarihinin az olması daha iyi değilmi ? Demek ki bozulabiliyor :) Marketten aldığımız yoğurtlar bozulmuyo diye televizyonda bütün doktorlar yemeyin şu yoğurtları demiyor mu? Bozulmayan ne varsa eve sokmuyorum ben.
Bu arada 3. siparişimi verdim bugün, geçen akşam bi geldim eve bitirmişler kefirlerimi :KK43:(

Haklisin sanirim:) Bozulan sey iyidir?

Peki nasil tuketiyorsun, gunde kac bardak ?

firmayı arayıp bilgi alman daha doğru. ben 2 bardak içiyorum. ama sen yinede ara sor istersen

ceydacım merhaba tüm yazılanları bir hevesle okudum seni tebrik ederim.çok güzel başarmışsın.bende kilo vermek isteyenlerdenim
kefirin marketten alıyordum tadını sevdigim için ama bu önerdigin sitedeki kefir güvenilir demi sonuçta bunlar bakteri ilk kökeni önemli alıcam ama bir sorayım dediimm.bide hergün içildigi zaman bir zararı olurmu?ara vermek gerekirmi?

heide nerdeyse 5 aydır kullanıyorum, ne zararı, aksine bende bir de (ayıptır söylemesi) basur vardı, o sıkıntımda gitti. Aslında ben de başta internette duysaydım tereddüt ederdim ama bana doktorum bunu alacaksın diyince aldım, (bu arada poyrazcım: yazdığını okumamışım, emin mindan). marketten ne alıyosan birde bunu dene, ben tecrübemi anlattım ve dedim de başka kefirlerde denedim diye bu karamaya kefir ile alakası yok ama bazı arkadaşlar deneyecekmiş başka kefirler, denesin, faydasını görürlerse burdan yazsınlar başka arkadaşlarda faydalansın, tecrübe olur.

heide nerdeyse 5 aydır kullanıyorum, ne zararı, aksine bende bir de (ayıptır söylemesi) basur vardı, o sıkıntımda gitti. Aslında ben de başta internette duysaydım tereddüt ederdim ama bana doktorum bunu alacaksın diyince aldım, (bu arada poyrazcım: yazdığını okumamışım, emin mindan). marketten ne alıyosan birde bunu dene, ben tecrübemi anlattım ve dedim de başka kefirlerde denedim diye bu karamaya kefir ile alakası yok ama bazı arkadaşlar deneyecekmiş başka kefirler, denesin, faydasını görürlerse burdan yazsınlar başka arkadaşlarda faydalansın, tecrübe olur.

Ceydacım bu Emin Mindan, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı diye geçiyor nette. Hatta "kefir tanesi" diye bi sitede yazısı var. Sen niye diyetisyen yerine bu kişiye gittin?

Poyrazcım, Emin bey hem çoçuk metabolizma hem de beslenme ve metabolizma uzmanıdır. Muayenehanesinde ms hastalarına bile tedavi uygular, eğer istanbuldaysan ve beslenme konusunda bilgi almak istersen veya senin nasıl diyet yapman gerekir, danışmak istersen tavsiye ederim.

Poyrazcım, Emin bey hem çoçuk metabolizma hem de beslenme ve metabolizma uzmanıdır. Muayenehanesinde ms hastalarına bile tedavi uygular, eğer istanbuldaysan ve beslenme konusunda bilgi almak istersen veya senin nasıl diyet yapman gerekir, danışmak istersen tavsiye ederim.

Yok canım İstanbul'da değilim ben. Sadece şaşırdım. Karamayanın sitesinde de aynı doktorun adı var. Sen bilerek mi gittin ona?

arkadaşlar yazılanları okuyunca çok sevindim tam benlik bir diyet dedim sipariş vereceğim sırada şu dikkatimi çekti rusyada mayalanıyor yazısını okuyunca alkol varmıdır acaba diye araştırdım malesef varmış . kesinlikle benlik birşey değil alkole karşı olup haram lokma miğdemize koymayalımmmmmmmmmm.

Kızlar 38 yaşında hem bekar hemde kilolu olunca kazandığınız bütün parayı diyetisyen lere veriyosunuz. Daha önce forumda sadece okuyucu iken artık tecrübelerimi paylaşabilecegim için çok mutluyum. Yapmadığım diyet, içmedigim hap kalmadı. En sonunda bir profesör e gittim. Haftada 250 tl verdim 4 hafta gittim. Baktım hep aynı şeyleri söylüyor, tam 4ayda 21 kilo verdim. Simdi beni gören herkes bana nasıl zayifladigimi sordugu için kendimi zayıflama profesörü gibi hissediyorum. Kendimide bir kaptıriyorum ki sormayın. Lafı fazla uzatmadan artık profesörü olduğum konuya geleyim. Profesörün muayenehanesine ilk gittiğim gün bana bir diyet listesi birde özel yapılmış kefir verdi. Kazakistandan geliyormuş mayası. Aç karnına 2bardak içeceksin dedi. Diyettede, patates bezelye muz karpuz kavun tarhana mercimek tüm unlular ve tüm şekerliler hariç yazıyor. Kola meyve suyuda yasak. Onun haricinde ilk hafta ne istersen ye dedi. 2. Hafta diyet listen değişecek dedi gönderdi. İlk gün bir tuvalete gidiyorum afedersiniz, hemen aradım dedimki ben ishal oldum. Hoca allah ondan razı olsun dediki yok kızım isal değilsin, bağırsak larindaki zararlı bakteriler düşüyor, yarına birşeyin kalmaz. Neyse ilk hafta 1,5kilo verdim. 2.hafta diyet listemde manavda gördüğün ve canının çektiği tüm yeşillikler, yazıyor. Eğer açlık hissedersen ilave kefir içeceksin dedi. Ama ucuz diye başka kefir alma dedi. Hemen muayenehanesinin karşısında satılıyor, fiyatı da 9,90 daha sonra firmanın kendi web sayfasında daha ucuza buldum. 3.hafta ilk haftadaki diyeti, 4.hafta ikinci diyeti verdi ve hep bu iki diyeti dönüşümlü uygula dedi. Ayda ortalama 5kilo verdim ve hiç yorulmadim, halsizlik hissetmedim. Aksine çok enerjik ve mutluydum.
Simdi hayatımı değiştiren diyeti artık detayları ile yazayım:
Diyet listeleri yukarda yazdım zaten
Karamaya Kefir (aşağıdaki adresten bulabilirsiniz)
https://dogal-urunler-satis.karamayakefir.com
Sofra tuzu yerine mutlaka kaya tuzu.
Gunde 20dk tempolu yürüyüş.

Aynen uygulayan kız kardeşim de 80kilodan 69kiloya düştü. Artık lisedeki, üniversite deki arkadaşlarım beni tanıyamiyor. inanın yeniden dogdum.
Bu halim bana öyle mutluluk veriyor ki herkesin sorusunu cevaplayabilirim.
Hatta bu diyeti yapan başka biri varsa paylaşsin, yüz yılın diyeti, herkes bilsin bence.
Kızlar lütfen zayıflama uğruna haplara yönelmeyin, hormonal bozukluklara sebep oluyor, onuda daha sonra anlatırım.

Hoppalaaaaaaaaa

Son düzenleme:
Açıklamadir:hoppalaaa yI kefirde ,mayasinda alkol var diyen kişiye soyledim ama sistemde bir sorun oluştu galiba.farkli sekilde yayinlandi :)

Hepinize geçmiş olsun .... Bakın bakayım kullanıcı isminin altında ne yazıyor ...

kafka kefirmiş... ne kaldı uyduracağınız merak ediyorum....

Ben 79 kilodayım. Ee sizin nasıl gidiyo?
Merhabalar.googlede arama yaparken konu basliginiza denk g ldim.kilonuzu hala koruyor musunuz acaba ne durumdasiniz.bende sipariş vermek istedim ama bulamadım.sanirim İstanbul'da satılıyor.adana da bulamadım.metak ettim devam ettiniz mi

X