% 100 El Yapımı Saf Banyo Sabunu

nscckts canım merhaba..bizde yapıyoruz bu zeytinyağlı sabunlardan ama ticaret olarak değilde evde kendimiz için.peki sen bilirsin diye sorayım dedim bunu belli kalıba döksek şekil vermek adına yapabilirmiyiz acaba?hani bebekler felan için kokulu sabun yapıyorlar ya bende bize ait olan doğal sabundan bişeyler yapmak istedim evde.babanın veya senin bilginiz vardır diye merak ettim.Aydından sevgiler...

nscckts canım merhaba..bizde yapıyoruz bu zeytinyağlı sabunlardan ama ticaret olarak değilde evde kendimiz için.peki sen bilirsin diye sorayım dedim bunu belli kalıba döksek şekil vermek adına yapabilirmiyiz acaba?hani bebekler felan için kokulu sabun yapıyorlar ya bende bize ait olan doğal sabundan bişeyler yapmak istedim evde.babanın veya senin bilginiz vardır diye merak ettim.Aydından sevgiler...
merhabalar :)
ıstedıgın kalıba dokebılırsın slıkon kalıp tavsıye ederım kalıpdan cıkarmak daha kolay şekıllı olunca ayrıntıları onem kazanıyor...
bebek sabunlarında guzel kokulu, cesıtlı, bırsuru renklı sabun tercıh edıyorlar...
dogal sabun oldugu ıcın herkes bebegıne bu sekıldede kullanabılır ama hedıyelık bebek sabunlarında bu dogal sabunların kokusu olmadıgı ıcın esans olmadıgı ıcın tercıh edılmıyor
hos denesenız de elınızde kalsa sabuna bırsey olmaz erıtır yıne kullanırsınız ama harcayacagınız emek ıcın belırtmek ıstedım.
bız bu sabunun aynısını cesıtlı modellerde yaptık hıc tercıh edılmedı alan boyle aldı

bız yınede dogal sabun yapıcaz aynı bundan ama sekıllı cıceklı boceklı olsun dersenız ıstedıgınız kalıplarda kullanabılırsınız
sıcak sabun mu yapıyorsunuz soguk sabun mu ?
kımı sabunlar kaynatılarak yapılır kazanlarda kımısı karıstırılarak :)
soguk sabun yapıyorsanız hava kabarcıklarına dıkkat edın yeterlı ıcınde goruntu olarak pıtırcıklar olabılır :)

merhabalar :)
ıstedıgın kalıba dokebılırsın slıkon kalıp tavsıye ederım kalıpdan cıkarmak daha kolay şekıllı olunca ayrıntıları onem kazanıyor...
bebek sabunlarında guzel kokulu, cesıtlı, bırsuru renklı sabun tercıh edıyorlar...
dogal sabun oldugu ıcın herkes bebegıne bu sekıldede kullanabılır ama hedıyelık bebek sabunlarında bu dogal sabunların kokusu olmadıgı ıcın esans olmadıgı ıcın tercıh edılmıyor
hos denesenız de elınızde kalsa sabuna bırsey olmaz erıtır yıne kullanırsınız ama harcayacagınız emek ıcın belırtmek ıstedım.
bız bu sabunun aynısını cesıtlı modellerde yaptık hıc tercıh edılmedı alan boyle aldı

bız yınede dogal sabun yapıcaz aynı bundan ama sekıllı cıceklı boceklı olsun dersenız ıstedıgınız kalıplarda kullanabılırsınız
sıcak sabun mu yapıyorsunuz soguk sabun mu ?
kımı sabunlar kaynatılarak yapılır kazanlarda kımısı karıstırılarak :)
soguk sabun yapıyorsanız hava kabarcıklarına dıkkat edın yeterlı ıcınde goruntu olarak pıtırcıklar olabılır :)

Canım biz kostikle kazanda kaynatılarak yapıyoruz ocakta.kokulu sabunlara baktım en az 50 adet yapacağım için maliyetli geldi açıkcası tanesi 2.5 tlden başlıyor bizde yağ bol nasılsa.ben doğal sabun olmasını istiyorum çünkü o sabunları kullanamazsınız ve zamanla erime yapar.sende bilirsin bizim sabunlar 40 yıl dursa bişey olmaz.bizimkisi koku veriyor ama tabiki esans gibi olmaz.renkte ten rengi oluyor ama denemk te istiyorum elimde kalmasından da korkuyorum.

Canım biz kostikle kazanda kaynatılarak yapıyoruz ocakta.kokulu sabunlara baktım en az 50 adet yapacağım için maliyetli geldi açıkcası tanesi 2.5 tlden başlıyor bizde yağ bol nasılsa.ben doğal sabun olmasını istiyorum çünkü o sabunları kullanamazsınız ve zamanla erime yapar.sende bilirsin bizim sabunlar 40 yıl dursa bişey olmaz.bizimkisi koku veriyor ama tabiki esans gibi olmaz.renkte ten rengi oluyor ama denemk te istiyorum elimde kalmasından da korkuyorum.
o kokulu sabunlar ıcın sabun bazı var
:) sabun bazını alıyorsun sana malıyetı 50 kurus ama 1 bucuk lıradan satıyorsun en az :KK66:
dedıgın gıbı o sabunu kullanamazsın zaten kullanılmaz süs sabunu o
süs olsun anı olsun dıye yanı :)
bızım sabunlar ne kadar uzun sure kalırsa o kadar da guzel olur ıyıce yerıne oturur :)
dene bak olmazsa ,elınde kalsada bırsey olmaz sabun elınde kalırsa erıtır yenıden duz normal kalıba dokersın :KK66:

N nscckts benim cildim de saçlarım da oldukça yağlı, zeytinyağlı sabunu bana da önerir misiniz acaba?
ya da defne yağlı mı sipariş etmeliyim?
aslında farketmez defne veya zeytınyaglı
defne yaglı bazı cıltlere ıyı gelırken ,zeytınyaglı her cılt tıpıne kosulsuz ıyıdır
o sebeple her kosulda zeytınyaglıyı onerırım...
uzun surelı defne yagı kullananlar defne alıyor genellıkle.

aslında farketmez defne veya zeytınyaglı
defne yaglı bazı cıltlere ıyı gelırken ,zeytınyaglı her cılt tıpıne kosulsuz ıyıdır
o sebeple her kosulda zeytınyaglıyı onerırım...
uzun surelı defne yagı kullananlar defne alıyor genellıkle.

Anladım teşekkür ederim.
Nasıl sipariş verebilirim acaba, kurulu bir siteniz var mı yoksa buradan mı yardımcı olacaksınız?

Anladım teşekkür ederim.
Nasıl sipariş verebilirim acaba, kurulu bir siteniz var mı yoksa buradan mı yardımcı olacaksınız?
buradan da yardımcı olabılırım :)
bılgılerımızı ozel mesaj yoluyla bırbırımıze aktararak sabunu gonderebılırım
bu cuma gunu sabun gonderımı yapıcam kargoyla ıstersenız sızede gonderırım

buradan da yardımcı olabılırım :)
bılgılerımızı ozel mesaj yoluyla bırbırımıze aktararak sabunu gonderebılırım
bu cuma gunu sabun gonderımı yapıcam kargoyla ıstersenız sızede gonderırım
yurtdisina yollayabiliyormusunuz?

arkadaslar bu arada genel bılgı vereyım...
sabunlanırken en fazla 2 kere kullanın :)
1 kerede kopurmez sadece sabunun yagı bulasır durularsınız,2.sınde guzel kopurur ve bu temızlenmesınde yeterlıdır
sampuan gıbı kopurmesını beklemeyınız ıcınde glıserın gıbı kımyasal olmadıgından dogal yag oldugundan asla bol bol kopurmez bu sıze temızlenmıyormus hıssı vermesın ıcınız rahat olsun.
hangı sabun kullanırsanız kullanın ne kadar cok sabunlanırsanız okadar kurur...
amacımız dogal dengeyı saglamak-bozmamak-beslemektır
ne soguk ne sıcak en dogrusu ılık suyla 2 kere sabunlanmaktır
ıstersenız sacınızı sabunladıkdan sonra sadece sac uclarına sampuan -sac kremı veya genel olarak sırkelı suyla durulama yapabılırsınız yumusaklıgı saglamak ,uyum surecını hızlandırmak ,kolalastırmak ıcın

yurtdisina yollayabiliyormusunuz?
hayatımda yurt dısına hıcbırsey yollamadım ınanın bılmıyorum ama sanırım yollanmaz :)
sızı yurt ıcıne alalım mısafır edelım bı antep sofrası kuralım :) gelmısken sabununuzu verelım ınanın daha kolay olur

hayatımda yurt dısına hıcbırsey yollamadım ınanın bılmıyorum ama sanırım yollanmaz :)
sızı yurt ıcıne alalım mısafır edelım bı antep sofrası kuralım :) gelmısken sabununuzu verelım ınanın daha kolay olur
ahh ne guzel olur cnm ama malesef oyle bir imkanim yok ki:KK43:
5 yildir ailemi bile goremedim.turkiyeye gelemiyorum:KK43:

X