10 günlük su orucu

Teşekkür ederim tavsiyeleniz için. Sadece su değil bununla birlikte şekersiz sıvılarda tüketiyorum. Ben bunca yıldır deneme yanılma yoluyla kendimin sağlıklı şeyler yiyerek değil de yemeyerek daha rahat zayıfladığını keşfettim. Çünkü yedikçe yiyesim geliyor. :)

ilk kez böyle bir şey yaşayan biriyle karşılaşıyorum (yorumla) çok şaşırdım

Takipteyim bende bu hafta başlamayı düşünüyordum ama beyin olarak tam hazır olmadığıma kanaat getirdim için başlamamıştım konuyu görünce sabah sülfatı içsem mi ki diyorum iradeliyimdir

Açlıktan başınız ağrımaz mı tansiyon şeker düşmesi sonucu kötü şeyler olmaz mı dinimiz ne güzel orucumuz var oruç tutsanız hem borcunuz varsa biter ne diyim Allah kolaylık versin
Benim ilk denememde asla baş ağrısı olmamıştı 2.denememde oldu o ağrı vücuttaki magnezyum eksikliğiyle ilgili

Su orucunda bagirsaklarinizin tamamen bosalmasi lazım. Benim eşim hersene 2 haftalık en fazla bugüne kdr uyguladi. Sinemaki otu demleyip icebilirsin Senna otu da deniyor ona. Ve eşim o 10 gün ve 2 hafta uygulamada çok genclesiyordu. Bide su orucundan cikarken dikkatli cikin yeter. Allah kolaylik versin. Emzirme donemim bitse ben de yapmayi cok istiyorum.

annem ve çevremizde uygulayan hemen hemen herkes arkasından ciddi sorunlar yaşadı. ben de sorun yaşamayan duymadım
Aslinda cok iyi arastirma yapip bilincli olarak uglanirsa sorun olmamali. Baslamadan bagirsaklarin tamamen temizlenmesi. Su orucu döneminde içilen su, oructan çıktından sonra ve devamında beslenmeye dikkat edilmesi çok önemli.

Aslinda cok iyi arastirma yapip bilincli olarak uglanirsa sorun olmamali. Baslamadan bagirsaklarin tamamen temizlenmesi. Su orucu döneminde içilen su, oructan çıktından sonra ve devamında beslenmeye dikkat edilmesi çok önemli.
bilinçsizce hadi başlıyorum denerek uygulanmadı zaten. yine tamamen bitkisel kürlerle karaciğer ve bağırsak temizlikleri yapıldı. yemek düzenine ağır buğur yemeklerle değil hafif sebzeler ve doğal zeytinyağları ile geçildi.
bizim ve çevremizin bu konuda ağzı çok yandı. o nedenle ben sıcak bakmıyorum hiçbir şekilde. sorunsuz şekilde süreci yaşayan varsa onlar adına sevinirim sadece.

Çok teşekkür ederim, sağ olun.

2. Gün (4 Aralık/ 22.53)
Buradaki birkaç kişinin tavsiyesi ile bugün midemi boşalttım. Daha önceki denemelerimde ilk günler bu kadar acıkmamıştım. O zamanlar bu olayı gerçekleştirmiyordum. Demek ki dolu mideyle yapıyormuşum.
Bugün sabahtan akşama kadar şiddetli bir açlık çektim. Ona nazaran enerjimde pek bir düşüş yaşamadım. Daha öncede dediğim gibi ben sadece su değil başka içeceklerde içiyorum. Bugün şekersiz 2 nescafe, 1 Türk kahvesi; 1 adet de maden suyu içtim. Bende bu diyeti yaparken tek sorun: Vucüduma Ca almadığımdan kaynaklı acılı kramplara maruz kalıyorum. Bu gece öyle bir sorunla karşılaşmadım. Genellikle 3. gün daha zor geçer diyorlar. Yarına hazırım. Bugüne puanım 7/10

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…