10 günde sebze suyuyla inceliyorum

incebellioluyorum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2016
19
18
28
Herkese merhaba! (bu konuyu diyet günlüklerinde de açmıştım ama buraya daha uygun geldi artık burdayım!)

Kilo vermem incelmem lazım arkadaşlar... 3 haftam var erkek arkadaşım yurtdışından gelicek ya o gidince ben bir saldım bir saldım 75 leri falan gördüm o kadar saldım.....
Şimdi 70,3 ü gördüm biraz verdim ama hedefim 62-63
Hem sağlıklı hem de hızlı kilo vermem gerekiyor.Uzun zamandır araştırdığım ve mantığıma da yatan juicing i bir de ben uygulayayım dedim
İlk önce sizlere denizdeninciler.com dan alıntı yaptığım şu yazıyı göstereyim

"İzlemeye de üşenenler için tekrar edeyim, amcam taa Avusturalya’dan kalkıp Amerika’ya geliyor. Sene 2009. Çok şişman, çok ciddi sağlık sorunları var. Gitmediği doktor, alternatif sağlıkçı neyin kalmamış. Kendi kendine diyor ki: yahu, bizim vücudumuz zaten mükemmel çalışıyor ve hatta ben sağlıksız alışkanlıklarımla engellemedikçe kendi kendini iyileştirebilir gibi bile gözüküyor. O zaman öyle bir diyete başlayayım ki hem kısa sürede bolca kilo vereyim, hem vücudumu beslemekten geri kalmayayım hem de bundan insanlara ilham verebilecek bir film çıkartabilir miyim diye bi göreyim. 30 gün New York’ta sadece meyve-sebze suyu içeceği bir diyete başlıyor. 30 günden sonra da bir 30 günü daha Amerika yollarında road trip yaparak geçiriyor. (Arabasının arkasında meyve suyu sıkacağıyla, evet.)

Sonuç: 140 kilodan 95 kiloya düşüyor ve bütün semptomlarından kurtuluyor. İlaçlarını da bırakıyor."

Sonrası tabii ki dünyayı gezerek hikayesini anlatmalar, “Reboot With Joe” isimli programının
satışı, kitaplar, Youtube kanalı, çok daha fazla insanın kendini kaybederek katıldığı bir global “Juice Cleanse” çılgınlığı, ikinci bir Fat, Sick and Nearly Dead filmi (ve tabii ki para, para, para!) diyebileceğimiz bir boyuta evriliyor.

Ben de 10 gün boyunca juice'larla besleneceğim.Ayrıca yine o sitede 1 aylık juice detox yapan Pınar Varlık hafta hafta juicing in etkilerini anlatıyor onun sonucu ise 10,6 kg!!!!!!

Neden olmasın değil mi? 10 gün bir deneyeyim iyi sonuçlar alacak mıyım çoook merak ediyorum.
Katılmak isteyen destek olup sohbet isteyenleri bekliyorum
NOTUM VAR!! :Günde 2 öğün juice olarak da kendinize göre arınma programı düzenleyebilirsiniz aceleniz yoksa ve bundan tereddüt ediyorsanız başlaması daha kolay olabilir

ne suları içmeyi düşünüyosun

Sadece sebze suyu değil de arada enerji veren doyurucu smoothieler de olacak tabiki
tarifler heer yerde var :)
Mümkün olduğunca kaynak belirterek yazıyorum ki detaylı bakmak isteyenlere yardımcı olsun diye :)
sebze suyu olarak Cenk Kıral dan örnek vereyim salatalık kereviz sapı nane marul lime ananas ve yeşil elma

smoothie olarak da runnersworld den alıntı yaptığım bu tarif mesela
1/ Kavunlu Naneli Smoothie

Sadece 92 kalorilik, mükemmel antioksidan özellikli bu tatlı smoothie özellikle tatlı krizleriniz için birebir. Aynı zamanda, lif açısından da zengin ve sindirime de oldukça yardımcı. Şişkinliğinizi alacak olması da cabası.

Malzemeler:

Yarım kap buz

Yarım bardak su

Yarım kabuğu soyulmuş limon

3/4 bardak doğranmış tatlı kavun

2 kuru incir

3 taze nane yaprağı

bunlar sadece örnek çeşit çeşit juice ve smoothieler bana vitamin verirken kilolarımı da alıcakk

yapıp içtiğim tariflerin çoğunu da paylaşırım zaten burda :)

10 gun sonra sizin sonuçları göreyim oyle başlarım ben de

Bu arada sebzeleri meyve sıkacağında mi sıkıyormuz yoksa ikisi ayri şey mi

Şuan ameliyatlıyım ve bu nedenle katı beslenemiyorum.(bugün hariç )
Ancak sadece şişliğimi atabildim ,daha fazla gitsin isterdim halbuki

juice dediğimi yani sebze sularını katı meyve sıkacağında
smoothie suyu değil de blender gibi düşün karıştırıyor hepsini daha doyurucu oluyor :)

Sağol canım.

Ben de bugun incirli smothie yaptim ilk kez. Cok iyiydi gerçekten. 2 bardak cikti. Benden bir tarif olsun :)

3 4 incir
1 bardak sut
4 ceviz ici dövülmüş
Yarim yada 1 cay kaşığı tarcin

Son düzenleme:
kızlar yarın başlıyorum malesef başlayacağım dediğim gün rahatsızlandım nasip dedikleri bu olsa gerek başlayamadım...

ama şuan iyiyim çok şükür yarın misss gibi incelmeye başlayabiliriz :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…