1 yıllık evliliğimde yıkılmalar başladı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
evinize dönerken sizi dönmeye eşiniz mi ikna etti eşinizin ailesi mi?

Holmes kadar akllisin madem,kendi başıma çözdüm diyerek ovunuyorsun..
E peki öngöremedin mi bunu tekrar yapacagini..
Yani eve geldik bir özür dile diyorsun,adam ben spora yetisecegim çoraplarımı çantaya koy diyor..

Lohusa halimle beni aldatsa bilmiyorum napardım kafasını gözünü patlatırdım orası kesin.Vicdansız pislik adam sinir oldum. Nasıl yakaladın? Hiç ayrıntı yok. Bu adam pişman mı? Hiç sanmam. Bir de neden ailesini aradın ne mana yani?

Ya su kadinlarin cocugum icin bahanesine hastayim gercekten! Diyelim kiz cocugunu var, babasinjn annesini aldattigi asagiladigi ve ona saygi gostermedigi
Bir ortami farketmeyecek mi? Ilerde demek ki iliskiler boyle yuruyor demeyecek mi? Kendine zerre deger vermeyen adamlarin pesinden onlari adam etmek icin ugrasarak yillarini vermeyecek mi? Dayak yese susmayacak mi? Ama kizina iyi davraniyor ona iyi bakiyor bi sebep olamaz. Cunku cocuklugu hep bunun golgesinde gececek.
Diyelim erkek cocugunuz var. demek ki kari kismini surekli doveceksin ezeceksin evde elini biseye surmeyeceksin bebek olursa uzaktan seveceksin para getirdigin icin evin hakimi sen olacaksin. Aldatsan da OK nasilsa affeder vs mesaji gitmiyo mu o cocuga? Yani boyle evlilik cuZdanina sahip iki dusman/veya en iyi ihtimalle ev arkadasi cok mu guZel ornek cocuklara? Gotunu kaldirip bosanamayan cocugu suruyor one.

Çok zekiymişsiniz maşalllah

Tutarsızlıklarla dolu bir yazı.
Daha bir yıl olmuş, üç aylık bir çocuk.
Çok zor rastlanan ilk gece ilişkisinden gebelik.
"Zekası" sayesinde aldatıldığını öğrenen, ikinci kadınla bile konuşan ve aldatıldığını öğrenince kocası yerine ailesi ile konuşan bir kadın.
Sonra ortada zerre kadar pişmanlık duymamış, dahası mahalle yanarken saçını yarayan gamsızlıkta bir koca var ve affettim diyorsunuz.
Affetmeniz için, önce kocanızın pişman olup af dilemesi gerekir.
Siz evcilik oynuyorsunuz galiba.
Ya da konu gerçek falan değil.
Ya da belki de sandığınız kadar zeki değilsinizdir.

Zeki olsaydınız henüz yemi evliliğinizde koştur koştur çocuk yapmazdınız, eşiniz asla düzelmez boşanmaya bakın biran önce..

Yasadiklariniz cok zor ve eminim ki cevrenizden de "Bebegin icin yuvana sahip cik" diye baski da gördünüz. Cünkü genelde hep sucu da, cözümü de kadina yüklerler bizim toplumda. Burda bir tanidigimiz esini baska bir kadinla basti. Herkes "Aman yuvana sahip cik" felan diye baski yapti. Kadin "affetti" ama ondan sonraki hamileligi panik ataklarla ve korkularla gecti. Kim bunu hak eder? Tabi ki en iyisi bosanmasi olurdu bana göre de, ama iste hamilelik lohusalik ve cevre cok büyük etken burda. Size tavsiyem psikolojik destek alip karar vermeniz. Cünkü aile icinde genelde tarafsiz yprumlar gelmiyor (bir cok kadinin ailesi de bosanmasina karsi cikiyor). Bundan sonra hayatinizin nasil olmasini istediginizi düsünün.

Hayır eşim gelip özür diledi kendi affettirmeye çalıştı ama benim için çabası azdı zeki derkende yani kendim buldum kendi hislerimle bu yüzden böyle yazdım

Ailem boşan ddi tabiki ama onlarda çocuk ne olacak psikolojisine girdiler bende öyle oldum çok küçük çünkü kime bırakıp gidip çalışabilirim ki beni anne olanlar daha iyi anlar sanırım

Ben ona yapacağımı aynı şeyi yaşatacağımı o zaman ne hissettiğimi anlayacağını dile getirdiğimde o zaman beni affet dediğim de yap affedeyim yeter ki bu konuyu kapat çok utanıyorum diyen bir insan eşim yüzüme bakamiyordu ben oradan anladm

Destekler tabiki arkamda dururlar ama bebeğim çok küçük çalışıyordum bebegimden dolayı işimi bıraktım

Ailem boşan ddi tabiki ama onlarda çocuk ne olacak psikolojisine girdiler bende öyle oldum çok küçük çünkü kime bırakıp gidip çalışabilirim ki beni anne olanlar daha iyi anlar sanırım

Ben cogu kadinin bu durumda zaten eslerini sevdiklerinden kaldiklarina inanmiyorum. Mesela zengin olsaniz ve bütün imkanlar elinizde olsa kapi önüne koyardiniz yinede. Bir erkegin evde olmasi, cünkü ayni anda evde bir babanin oldugu anlamina gelmiyor. Insan elbette cocugun da baba oldugu bir evde büyümesini ister. Ama ilerde görecekleri de önemli. Kiz kötü bir baba modelsen nasil etkileniyorsa, erkek cocuk da kötü etkileniyor. Siz zamanla psikolojik olarak yipranacaksiniz ve buda ister istemez cocuklara yansiyacak. Bence ilk önce sizin karar vermeniz gerek nasil bir hayat istediginizi. Ve böyle jir durumda gerekirse stratejik davranarak (iyi korunup, para biriktirip) sonra tekmeyi basabilirsiniz.

Temmuzda evlendim 2020 ben genelleme 1 yıllık yazdm ne kadar çok takildinz hepiniz Ekim'de hamile kaldım 8 buçuk aylık doğdu bebegm

Sandığınız kadar zeki olsaydınız ne ilk geceden çocuk yapardınız ne de aldatıldığınızda yeniden barışırdınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…