1 yıldır sebepsiz hamile kalamayanlar

denizperisi_

Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2023
117
31
29
11 aydır olmuyor yok. Doktorlar bir şey yok diyorlar ama onların görebileceği bir sorun yok. Yani aslında var ama ne olduğu önemsiz bir sorun var ki olmuyor. Çok üzülüyorum herkes habire doğuruyor bizim olmuyor. Bu durumla nasıl başa çıkıyorsunuz??? Neden biz bu acıyı yaşıyoruz çok üzülüyorum kendime hissettiklerime… adetimi görünce sinir krizleri geliyor bana.

Sizi mutlaka biraz korku ve açlık ile; biraz da mallardan, canlardan ve ürünlerden noksanlaştırmak sûretiyle imtihan edeceğiz. Sabredenleri müjdele! Bakara 155
Şüphesiz ki Allah azize ve celale bizleri imtihan ediyor ve bu imtihanın ilacı sabretmektir Şüphesiz ki Allah sabredenlerle beraberdir.

Aynı durumdaydim 1 sene boyunca. Herkes sözleşmis gibi hamile kaldi cevremde sonra erkek infertilitesi cikti tedavi tup bebek derken oglum dogdu ve 5bucuk aylik oldu. Daha detayli kapsamli.bir doktora muayene olun bence hormon testi ve rahim filmi cekildimi

Stres olmak en büyük etken bence elimizde değil bende aynı durumu yaşıyorum ama.. ferittin ve d vitamini değerlerinizede baktırın mutlaka

Genelde sorun gözükmüyorsa detaya inin.
D vitamini,tiroid,insülin direnci,rahim filmi,ovülasyon testi vs.
Yumurtlama takibi yapıldı mı
Çatlatma iğnesi vs ?

Ben de 1,5 yıldır deniyorum olmuyor sebepsizce.
Bu sürede laflarınıza sözlerinize dikkat edin isyana girmesin aman dikkat.
Veriyorsa 1 vermiyorsa 1000 hayır aramalıyız.
Bizim göremediğimizi görüyor Rabbim.
Mutlaka bir zamanı vardır

Benim de 7. Ayda oldu o süre zarfında çok yıprandım çok iyi anlıyorum hissetiklerinizi. Ovulasyon takibi yapabilirsiniz. Vitamin takviyesi vs alın mutlaka. Yumuta takibine gidin doktorunuza. Doktorum bana yumurta geliştirici vermişti o ay değil diğer ay hamile kalmıştım . Stres yapmadan bol dua ve sabır elbet bir zamanı vardır inş

seni çok iyi anlıyorum bende de eşimde de bende de sorun yok 2 yıldır hamile kalamiyorum artık aşılama yaptırmayı düşünüyoruz

İsyan etmiyorum hayırlısını diliyorum ama neden ben diye sorgulamadan edemiyorum. Bir ben varım çevremde bu durumdan olan. İster istemez kendimi sıkıyorum stresleniyorum. Çok zor bu durumu yaşayanlar kendimize gerçekten üzülüyorum her şeyin hayırlısı yine de…

Yalnız değilsin. aynı şekilde 8 aydır deniyorum. Aynı hisleri yaşıyorum.. yapacak hiç birşey yok beklemekten başka. Tabi ki tedavilerimizi olarak, kolay değil zor çok zor. Hele ki her geçen ay sürekli bir umut bekleyip olmuyorsa..

Neyse artık ben uzun süre buralara girmek istemiyorum aklıma çok getirdikçe işin içinden çıkamıyorum. Hepinize teşekkür ederim

Neden ben demek isyan etmeye benzer. Allah seni seçti bir hikmete binaen. En hayırlısını isteyin. Doğru dua çok önemli. Bende sebepsiz 3.5 yıldır bekliyorum. AA kalite embriyoyu süper hazır rahme koysalar tutmuyor neden? Böylelerini de okudum. Çünkü vakti geldiyse Allah nasip edecekse geliyor o çocuk dünyaya.

Neden biz bu acıyı yaşıyoruz çok üzülüyorum kendime hissettiklerime…

﴾49﴿ Göklerin ve yerin egemenliği Allah’a aittir. O dilediğini yaratır; dilediğine kız çocukları bahşeder, dilediğine de erkek çocukları bahşeder.
﴾50﴿ Yahut erkek ve kız çocuklarını birlikte verir. Dilediğini de çocuksuz bırakır. Şüphesiz O her şeyi bilir, her şeye gücü yeter.
ŞURA SURESİ 49/ 50

11. Ayımda umutla çabalıyordum hala çabalıyoruz. 1 sene bekleme süresi bazıları 1.5 2 ye çıktı tıpta diyenlerde var.
3.5 yıl olsa nasıl hissedersiniz acaba bir düşünün. Neler yaşadığımı neler hissettiğimi açtığım konulardan okuyun. Destek olması amaçlı burdaki sebepsiz konu başlıklarını bir okuyun.

Hamile kaldınız mııı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…