1 yıldır gebe kalamıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim?

ben kendi doktorunun da direkt tüp nenek merkezine göndereceğini sanmıyorum. 3 ay ilaçla deneyecektir cünkü gebelik ihtimali var. tüp bebeğe bile yönlendirse size zaten takviye vs verecek, o süreçte sağlıklı sperm toplayabilmek için. ama ben su an tüp bebeğe yönlendirmez sanıyorum.

biz ilk ürolojiye, sonra kadın doğumcuya göstermistik sonucları.

Senelerde çocuk istemeyip zaten zor olacağını -olursa tabi- öğrenmek çok üzücü ya. Kendi doktorum beni çağırmıştı zaten sonuçlar için muhtemelen eşimi de yönlendirir. Peki sence aşılama için bu değerler yeterli mi acaba? O kadar hakim değilim ki konuya kusura bakma sende

Canım benzer süreci yaşadım. Hiçbir sorun yok. Hormonlar temiz, eşimin sperm analizi iyi, rahim filmi temiz yumurtalar iyi, çatlama durumu vs her şey iyi ama klomen, femara denedim olmadı. 2 kez aşılama denedik olmadı. En son tüp bebek denedik şükürler olsun o oldu.(2yılın sonunda hamile kalabildim)
Bu arada ilk çocuğum da 15 ay sebepsiz olmadı 16. Ay kendiliğinden olmuştu. Enteresan bir süreç olmayınca olmuyor nasibi gelince oluyor.
Bu arada çok sağlıklı beslenen, abur cubur paketli ürün tüketmeyen kola meyve suyu türevlerini içmeyen, alkol ve sigara tüketmeyen haftada 3-4 gün egzersiz yapan bir aileyiz. Ona rağmen böyle oldu. Dediğim gibi nasibinde olduğu zaman gelip seni buluyor.

önemli değil ama inan onu ben de bilmiyorum. aşılama için önemli olan en altta swim-up yazan değerler. cünkü aşılamada spermler yıkanıp en sağlıklılar kullanılıyor. o değerler de aşılama için normal mi bilmiyorum hiç. hiç aşılama yaptırmadım.

biz ilaç tedavisi işe yaramazsa direkt tüp bebeğe gececektik eylül ayında. bizim doktorumuz aşılamada başarı çok düsük isterseniz yaparız ama gerek yok bence demisti. o yüzden biz aşılamayı gözden çıkarmıştık. o yüzden de hiç araştırmadım açıkcası. ama devlet hastanelerinde aşılama zorunlu tutuluyor. en az bir aşılama yapılmak zorunda tüp bebeğe başlamak için.

doktorun daha iyi yönlendirecektir seni. benim bildiğim, süreçte tecrübe ettiklerim bu kadar maalesef

Ya galiba eşimin sperm sonuçları kötü. Az önce geldi sonuçlar sanırım bi süreç bekliyor bizi. Yani aşılama için uygun mu onu bile bilmiyorum. Yaşlarımızda çok genç değil..
O kadar moralim bozuldu ki anlatamam ya.

Devlette de süreç nasıl oluyor bilmiyorum, konforlu olmak isterim galiba bu süreçte. Aşılamayla zor derse direk tüp bebek düşünürüm gibi geliyor zaten.

bence bir doktorunla görüs. su an bu sonuc cok korkuttu seni ama doktorun biraz rahatlatacaktır eminim.
Canım benim kadın doğumcum direk tüp bebek dedi. İleri hareket 0 morfoloji 1 diye. Aşılama olmaz morfoloji zaten %1 neresine aşılama yapacağız dedi bir prof ürologa sorduk tanıdık. Ultrasonla varikosel var mı yok mu bakalım dedi. Hiç varikosele dair belirtide yok ama siz de varikosel var mıydı?

Merhaba esimin sperm sonuclarinada bakarmisiniz 1 yildir gebe kalamiyorum

Eklentiler

• 1723974132982.jpg
    81,6 KB · Görüntüleme: 30
Varikosel değil. Variklselde sperm çıkışı olmuyor sizin 26 mil. Sperminiz var ama sağlıksız hızlı ileri sıfır hareketsiz %55 tüp bebekle cvp alabilirsiniz eşiniz beslenmesine çok dikkat etsin

Varikosel değil. Variklselde sperm çıkışı olmuyor sizin 26 mil. Sperminiz var ama sağlıksız hızlı ileri sıfır hareketsiz %55 tüp bebekle cvp alabilirsiniz eşiniz beslenmesine çok dikkat etsin
Emodex verdi canım doktor bana da rahim filmi dedi. Rahim filminden sonra şans artıyormuş. Sonra 1 ay spontan deneyin olmazsa aşılamaya geçelim dedi. Sperm sayısı iyi olduğu için aşılamada umut görüyor. Doktoru değiştirecem ama çok iyi ama aşırı pahalı geçen sene rahim filmine 20.000 fiyat çekmiş. Beslenmesine dikkat etmiyor ya, etmez de aşırı yemek seçer çok az yer falan işimiz var yani.

Bi rahim filmi 20 bin mi evet filmden sonra da şans artıyor. Sperm sayınız iyi, filmden sonrada doğal yolla olma ihtimali elbet olur ama eşiniz kaliteli beslenir, ne bileyim alternatif tıbba inanıyormusunuz bilmem bi kaç kür felan araştırırsanız (sperm hareketliliği vs.) sonuç alabilirsiniz inşallah. (Keçiboynuzu baya okudum) Ama evet bu erkekler hep böyle çocuk gibi bende benimkine az sigara iç deyip duruyorum

Ay evet sorma ya bir de geçen sene 20.000 demiş bu sene 40.000 der heralde. Değiştiricez şimdi. Ya açıkçası alternatif tıbba çok inanmıyorum ama hoş ben inansam da eşim ağzına sürmez onları ama doktorun verdiği vitamine herkes iyi diyor. Bakalım 1-2 ay böyle devam edicez. 1 aşılama olmazsa zaten tüpe geçeriz muhtemelen.

Rabbim emeklerinizi boşa çıkarmasın inşallah gerek kalmaz

Rahim filmine o fiyat dedilerse bencede değiştir bursada 31 temmuzda doruk hastanesınde cekindim 5 bin tl cogu hastaneye ve goruntuleme öerkezlerıne sordum 5-7 bın alarında fıyat yada dışarıda cektırıp getırebılırsın derse doktorun oyle yap bence sonra bu ısın asılaması tüp bebeği hem maddi hem manevi yorucu olur çünkü

Eşiniz morfoloji için hangi takviyeyi kullandı acaba?

Özelde hangi doktora gidiyorsunuz ve memnun musunuz acaba? Bende bursa da doktora gidiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…