Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

güzelim sabahta hiç yeşillik domates salatalık yok diğer öğünlerde de... akşam bence abartmamışsın sadece eksik kalmış yediğin aburcuburu karbonhidrat düşünürsek bu ölçüler çok değil ama keşke bir salata filan ekleyeydin iyiydi... ayrıca gece yatmadan ara öğün yapmamışsın inşallah o yazdığın aburcuburlar akşamdan geceye doğru geçiş değildir

günaydın hepinize kızlarcımmumarım keyifler yerindedir:26:

bende durumlar biraz karışık,dün malum kocacımın doğumgünüydü,akşam işten çıktım,önce hediyesini aldım (timberland ayakkabı aldım)
sonra evde etli bişeyler yapıcaktım ama yetişmez diye tandır kebabı aldım (en çok sevdiği şeylerden birisi)en sonda minicik çikolatalı pasta,hani şu tek kişilik olanlardan,sonrada eczaneye uğradım,gebelik testi almak içinniyetim bi umut belki çift çizgi çıkarsa sürpriz yapmaktı

neyse eve gittim hemen testi yaptım maalesef negatif,biraz üzüldüm ama hala umudum var sonuçta ilk gün çıkmayabilir,hem daha regl olmadımki:26::26:
apar topar sofrayı hazırladım,en sevdiği pilavı yaptım,(fıstıklı ve üzümlü)masam hazır olduktan sonra hemen üzerimi değiştirdim,minicik siyah bi elbise giysim,saçlarım yine onun sevdiği gibi kabarık dalgalı yaptım,hafif bi makyaj,siyah topuklu ayakkabı,artık hazırdım,camın önünde spordan gelmesini bekledim,salona geçtim,kapıyıda kapattım,sonra kocacım geldi,herzamanki gibi kapıyı açar açmaz "aşkımmm ben geldimmmm" dedi,odalara falan baktı,en son salona geldi,bi masaya bakıyo bi bana bakıyogülüm sen ne olmuşsun böyle dedihem çok duygulandı,hem çok mutlu oldu,bi taraftan yemek yiyo,bi taraftan beni süzüyoneyse yemeğini yedi,hediyesine bayıldı falan,sonrası +18 olucaktıama karnıma şiddetli bi ağrı girdi ve benim kırmızılar geldi maalesef

zaten ondan sonrada benim surat iyice düştü,moralim bozuldu falan,eşime belli etmemeye çalıştım ama beceremedim,adam doğumgününde beni teselli etmeye başladı,kendimi sanırım ağlamamak için çok sıktım en son yatarken bende film koptu ve 1 saat aralıksız hıçkıra hıçkıra ağladım,sanırım bu ay herzamankinden çok umutlanmışım,kesin gözüyle bakmışım,olmadı maalesef

sabah gözlerim şiş uyandım,hala bile gözlerim dolu dolu,şimdi nasıl bi yol izliycem bilmiyorum,kafam karışık,rahim filmi,miyom ameliyatı,aşılama,tüp bebek lafları beynimi tırmalıyo...

neyse çok uzattım,kafanızı şişirdim affedina

canım malesef 12 den sonra ertesi güne sayılıyor mesajlar
olurrr ben yorum yaparımmmmmmm :)
edacım sen listede yoksun diye mesj listesine adını yazmadım ama bugün eklerim
canım moralini boma herşeyin hayırlısı olsun bi tekrar doktorla görüş bakalım ne diyecek.kafanı çok takma diyecem ama ne desem boş

ortimm gel yamacıma,artık işleri daha sıkı tutmanın vaktı geldı
elbırlıgıyle ınsalah,herkes öncelıkle kılolarından kurtulacak sonrada bu kılolar yüzünden vazgectıklerıne kavusacak..
adan zye her konuda engel yahuu resmen yaşam standartlarımızı aşağıya çekıyor..
şimdiiii senle bi münazara yapalım bu hafta neyapcaz ne etcez kaç kılo hedeflıycez..
su hedefımız
spor hedefımız
menulerımız vs... birbirimizi takıp edelımmm

ooo kuzum benımmm birikimin dün patlamışşş
bu ay bende senı cok heveslı gördüm ama acaba diyorum gercekten anne olmayı ıstedıgın içinmi yoksa ya cocugum olmazsa korkusundan yada olmama ihtimalını çürütmek içinmi istriyosun bukadar??
çünkü seninde şundan 1-2 ay öncesıne kadar gel gitler yaşadıgım bı konuydu bu
üzülme demekle takma demekle olmayacak,illaki içine atıyosun,belkı olmayacagı korkusuyla bu duyguları yaşıyosun ama bence
öncelıgını kendıne ver şuanda ve bu konuyu tamamen akışına bırak...
sen zaten tüm kalkanlarını indirdin artık korunmuyosun,zayıflıyosun spor yapıyosun eee sigarada içmiyosun sonucta sana baglı olan herseyi halletmıs durumdasın..
sonrası için bence bikaç ay kafanda hamılelık olayını bitir hiç oyle bı nıyetın yokmus gibi davran diyetine sporuna evine kocana odaklan
psikolojını rahat bırak
hem bu süre zarfında bıraz daha kılo vermıs olacaksın ve sonra doktora git ne yapılabılır ne olmalı
miyomlar vs.. ne durumda onlara odaklan...
havalar cok güzel yahuu şöyle bi yazın tadını çıkar,yaz bitiminde odaklan bu konuya
okadar plan program yaptınızzz,gezin tozun sonra o keyıfle gelir bebikk göbüşüneee
üzülme sen kuzumm

günaydınnn kızlar herkeseee

söylemeden geçemıycemm şu az öncekı mesajı yazarken en az 6 kısıyle tlfnda konustum,2 hesap açtım,3-5 kişiye saydım sövdüm bide müdürün yanına gittim
çok zor şartlar altında zayıflama takımındayımm yahu:)
zayıflamak nekadar zorrr:)

haydi genççlerrr hava çok güzellll
başka bi hayat yok,yaşayalım doya doyaaa
bide sular içilsinnn,fondipp

edacim sabah bazen yerim domates salatalik, bugün canim istemedi ama.
Ayrica öglen ufak bi salata vardi giris olarak unutmustum.
Aksamda havuc salatasi tirtikladim iki çatal :26:

Günaydin canim, nice mutlu huzurlu seneleriniz olsun insallah kocacinla.
kendini cok üzüyosun strese sokuyosun azcik rahat biraksan güzelim :26:
kaç aydir deniyorsunuz ? :26:

unutmadıkkk unutmayacagızzz...
bu göbek benım olacakkkk

Eklentiler

• $Tanned-Waist-Red-Clothes-610x250[1].jpg
    16,9 KB · Görüntüleme: 23
canım moralini boma herşeyin hayırlısı olsun bi tekrar doktorla görüş bakalım ne diyecek.kafanı çok takma diyecem ama ne desem boş

saol özlemcim,hayırlısı artık:26:
acaba diyorum gercekten anne olmayı ıstedıgın içinmi yoksa ya cocugum olmazsa korkusundan yada olmama ihtimalını çürütmek içinmi istriyosun bukadar??

şu söylediklerin aslında çok doğru bi tespit esracım,hepsinede evet diyebilirim,bunun haricinde yaş faktörüde var,ben 31 eşim 37 yaşında,bide beni bekleyen sıkıntılı bizaman dilimi biraz düşündürüyo beni,hani istiyorumki bunların hiçbirine gerek kalmadan doğal yolla olsun,üstelik hem eşimin doğumgünü hem babalar gününden dolayı belki bi sürpriz olur diye çok beklentiye girdim,hayal krıklığı çok fena oldu,sabahtan beri durduramıyorum kendimi,sürekli ağlıyorum elimde değil,eşiminde beni böyle görmesini istemiyorum,çok üzülüyo,sanırım streste etkili,dediğin gibi en iyisi oluruna bırakmak,çok düşünmemek,planlarımıza odaklanmak
Günaydin canim, nice mutlu huzurlu seneleriniz olsun insallah kocacinla.
kendini cok üzüyosun strese sokuyosun azcik rahat biraksan güzelim :26:
kaç aydir deniyorsunuz ? :26:

teşekkür ederim çiğdemim,kocaman amin

haklısın tam artık rahatım derken bu ay hepten strese soktum kendimi,bizim 1 sene oldu canım korunmayı bırakalı

sabah girip çıkmak zorunda kaldım bugünkü menüm

sabah;1 yumurta peynir zeytin ve bol yeşillik

ara;10 tane fındık

öğlen;et döner(ekmeksiz)salata ve ayran

ara;1 elma

akşam ;çorba ve cacık

3 litre su 3 bardak yeşil çay ve 1 saat spor

edacım nasıl menüm.

güzelim hemen bozma moralini ne yazıkki bu işler çok kısmet meselesi ben geçenlerde eşimi gebelik testi aldırmaya yolladım hemen havalara girdi noluyor diye yok birşey dedim durmadan farklı eczanelerden 2 şer 3 er test almaktan sıkıldım birazda sen al dedim. hatta alabiliyorsan koliyle filan al dedim ben alıştım artık o hayal kırıklıklarına... teyzem hep eşine sarmısak yedir diyip duruyor çok önemliymiş erkek için bende sana diyeyim belki etki eder... ben yedirdim yedirmesine de söylemedim tabi bu olaya uzak bakıyor diye 2 günden sonra yeter bu sarmısak dolu cacık gına geldi diyor

ağlama üzülme daha yeni yeni kilo veriyorsun vücut değişiyor dur bir izin ver değişmesine hem benim doktora gitsen 55 e inmeden çocuk filan hayal der postalar seni... rahim filmine hemen bakma klomenin iğne halleri varmış daha etkili onlarla tedavi edebilir seni en son ihtimal rahim filmi olsun... ayrıca eşinin testini çok irdelesinler benim doktor sağolsun irdeledi sperm sayısı normal olsada bilmem ileri doğru hareket eden yüzdesi falanı filanı varmış onlar az olunca benimde yumurtalar her yer yağ olunca bulamıyormuş ulaşamıyormuş yumurtaya gibi tezler sürüyorlar... sen moralini yüksek tut ve inan zayıflayacağız vücutta inadından vazgeçecek...

Su insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli ögedir. Besin almadan haftalarca yaşayabiliriz fakat susuz birkaç gün yaşayabiliriz. Her fırsatta suyun çok önemli olduğunu savunuyoruz, tamam ama suyun vücudumuza kattığı bu kadar fayda nedir?
Aldığımız besinlerin sindirilmesi sonucu oluşan atıkları böbrek ve akciğerlere taşıyıp bizi toksik maddelerden korur.
Vücudumuzun ısısını dengede tutmada yardımcı olur.
Eklemlerimizin kayganlığını sağlar.
Tansiyonu dengeler.
Kulak, burun, boğaz gibi bölgelerin nemli kalmasını sağlar.
Kabızlığın giderilmesine yardımcı olur.
İdrar yolu enfeksiyonun önlenmesine yardımcı olur.
Cilt sağlığının korunmasına yardımcı olur.
Cildin nem ve elastikiyetinin düzenlenmesinde rol oynaması sebebiyle selülit oluşumunu engellemeye yardımcıdır.
Gerekli miktarda su alındığında; mide doygunluğu anlaşılarak fazla besin tüketiminden bizi korur ve zayıflamamıza yardımcı olur.
Kısacası; su vücudumuzun dengesini sağlamak için bize yardımı dokunan en büyük etken.
Günlük tüketilmesi gereken su miktarı kişinin yaşam koşullarına, yaptığı işe, cinsiyetine, kilosuna göre değişmektedir. Sağlıklı birey yeterli miktarda su içtiğini idrarını takip ettiği zaman anlayacaktır. Eğer; idrar suya yakın bir renkte akışkan çıkıyorsa, yeterli su alıyorsunuz demektir, eğer; idrarınız sarıya yakın ve yoğun çıkıyorsa, vücudunuzun su miktarını karşılayamıyorsunuz demektir. Şunu da unutmamak gerekir ki; gün içinde aldığınız çayın ve kahvenin günlük su tüketiminize yararı yoktur. Aksine bu içecekler daha fazla idrar çıkışını sağladığı için vücudunuzda su miktarının azalmasına sebep olur ve vücudunuz susuzluk çekecektir.
Suyun yararı olduğunu savunuyoruz, fakat her şeyin fazlası zarar olduğu gibi suyun da fazlası zarardır.
Aşırı su tüketimi; kanın sulanmasına sebep olarak hacimsel olarak artış olur, buda damarların genişleyip kalbe fazla yük bindiriyor olması demektir. Şunu da unutmamak gerekir ki vücudumuzdaki suyu böbrekler atar, siz fazla su içtiğinizde böbrek bu suyu atacağı için aşırı su içmeniz durumunda böbrekleri yoracaksınız. Aşırı su alımıyla; vücutta yoğun bir elektrolit kaybı oluşmaktadır. Ayrıca hücre içi ve hücre dışı sıvıda dengesizlik olur, vücut bu dengesizliği korumak için kandan hücrelere sıvı geçişi olur. Bunun sonucunda ödem oluşur. Bu ödem eğer beyinde oluşursa; hipertansiyon, baş ağrısı, beyin kanaması hatta ölüme kadar gidebilir. Fakat günlük yaşantınızdan daha fazla aktiviteniz oluyor ya da sıcak yaz günlerinde terlemeniz artıyorsa içilen su miktarını artırmada yarar vardır.
Eğer su içmeyi unutuyorsanız yanınızda şişe gezdirerek, bu sıkıntıyı vücudunuza yaşatmayabilirsiniz. Suyun tadını sevmiyorsanız; alışmak adına suya karanfil ya da bir iki damla limon sıkarak su içmenizi kolaylaştırabilirsiniz. Kış aylarında bile günde 6-7 litre kadar su içiyorsanız, böbreklerinize bu kadar yüklenmeyin ve su miktarınızı azaltarak onlara yardımcı olun.

kızlar şu mesaj sayısnızı yazmayı unutmayın ilk 5 mesajdan sonrasını saymanıza gerek yok

tamam güzelim planımızı yapalım ben netten bulduğum o diyet planlarına uyacağım. bana her gün yarım saat yürüyüş verdi birde esneme hareketleri onlarda evde yapacağım türden günde 3 lt suyum var... yiyeceklerim zaten teker teker yazıyor saatiyle hemde bende burdan paylaşırım birde tam miktarı miktarına uyabilsem ben hep listeden az yiyorum :))

edacımm

iyiki varsınız kızlar yaa,bazen kimseye anlatamıyosunuz yada anlatsan anlamıyolar,sizinle konuşmak dertleşmek bana hep çok iyi geliyo,helal edin hakkınızı
sarımsağı da duymamıştım edacım,bende bu ay eşime keçi boznuzu kürü,kendimede incir kürü yapayım diyorum,belki faydası olur

hakkaten yaaa bende şifreyi hatırla diye giriyorum siteye iş yerinde hesabım kayıtlı :) yoksa bir yazıyı yazana kadar oraya bak buraya git sistem beni kaç kez atardı :)))

sular sular içilsin sular bozulmasın aralar :) daha 1 lt yi tamamlayacağım

helal olsun güzelim o ne demek... valla sarmısağı çok ısrarcı teyzemden duydum kadın nasıl bebek sahibi oluruz diye buldukça beni arıyor o duyduysa doğrudur o günlere denk gelecek şekilde akşam cacık yap sarmısaklı ama sende yemeyi unutma

bende mi incir kürü yapsam

neyse biraz toparlandım ben,sanırım reglinde etkisi iyice psikopata bağladım kendimi

kaldığımız yerden devam edelim,dün akşama kadar iyi giden diyetim akşam maalesef doğumgünü çocuğu sayesinde sekteye uğradıyazayım hemen menümü

sabah
aktivia kahvaltılık

öğle
1 porsiyon tandır kebabı(pidesiz,pilavsız)
salata,ayran

ara
1 kase kiraz

akşam
5-6 kaşık pilav
1 bardak ayran
3-4 dilim pide

sonra
çikolatalı pasta (1 dilim)
2 kare çikolata

2 litre su
spor maalesef yok

çok güzel bir menü suyu çayı sporu herşey yerinde ama gece ara öğünü yapmaman sıkıntı vermiyorsa iyi... birde öğle yemeğinde de ekmek yemiyorsun akşamda, sadece çorbayı karbonhidrat sayabiliriz bence az görünüyor... ama doyuyorsan mesele yok

akşam pide + pilav sonra çikolatalı pasta karbonhidratın dibine vurmuşsun :) 2 kare çikolata hadi ara öğün olarak görülebilir :) hadi bugün proteine saldır hatta yatmadan ara öğün yap yoğurt/ayran filan yağ yakımı için iyiymiş kalsiyum... amaaaan nasılsa yılda 1 kez o doğuyor giden gitti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…