Cuma Zayıflama Yarışması 1. Takım

kızlar bu hafta 3. olmuşum alkışlıyorum kendimi,yine kimseler yok kendi kendimi kutlayım bari:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

tebrik ederim güzelim sana ceza ne yapıyorsun ne yiyorsun ne içiyorsun hareket nasıl sağlık problemin varmı !????? Bize yazıyorsun.... ayrıca herkez kabul ederse takımın 1. Si kim ise o hafta boyunca tüm üyelere kızma hakkı. onda olsun hatta yemek hareket konusunda ne yaptığı yazsın deneyelim....

bu hafta 4. olmuşuz haftaya 1. biziz inşallah:KK9::KK9::KK9::nazar::21::KK52::KK36::KK16:

İnşallah

İşte yine sirkeli bir tavsiye. Bu kez tavsiyemiz bir şişe elma sirkesi almanız ve bununla vücudunuzun mineral emilimini artıracak özel bir içecek hazırlamanız. Yapmanız gereken çok basit, bir yemek kaşığı elma sirkesi, bir tatlı kaşığı bal ve yine bir yemek kaşığı ılık suyu karıştırın ve bunu her sabah için. Vücudunuzun toksin atılımının arttığını görecek ve kendinizi kısa sürede iyi hissedeceksiniz. Elma sirkesinin doğal bir antibiyotik olduğunu ve sivilcelerin üzerine sürüldüğünde iyileşmelerine yardım ettiğini de hemen ekleyelim

diğer takımlar sabahları içiyor bende deneyecem

Bende yapıyordum eskiden kocam sirke kokusuna bile gelmiyor diye yavaş yavaş biraktim birde onu içip işe gidersem kahvaltiyi asiyorum... :KK43: yinede bu hafta ben varım deneyelim...

kızlar diğer takımlar süper kilo vermiş onları görünce moralim bozuldu

Biz napalim seninki bozulursa...:p

valla ne güzel siz haftasonu aynı dıyet mantıgında kalabılıyosunuz ben yapamam
yanı yaparımda dıyetımın vadesı kısalır
bu sekılde daha cok motıve oluyorum ve 12 kılomu attım cok sükür hemde haftasonları hiçbişeyden mahrum kalmayarak:)

ev aldık neslicim ocak ayında da taşınıcaz kısmetse 1 ay baya bi yogun gececek:)hatta ızın almayı düşünüyorum 1 hafta,bakalım artık

Hayırlı uğurlu olsun güzelim izin al bence de zor oluyor...

ben ilk başta hızlı veriyorum ama sonra duruyor,mesala haftaya hiç vermem hatta artıda bile çıkabilirim.rekorum bir haftada 6 kilo vermiştim

evet o 6 kiloya diyetisyende şaşırdı.dediğim gibi başta hızlı veriyorum ama sonra duruyor.daha önce 6 ayda 18 kilo verim ama bırakınca 6 kilo geri aldım.Spora çocuklardan dolayı sık yapamıyorum.eğer spor yapsam daha hızlı veririm.bide kaçamak yapmıyorum yaparsam öğüm atlıyorum pek doğru değil ama bazı akşamları yemiyorum

merhaba arkadaslar..

menum:
sabah 1 haslanmis yimirta
peynir zeytin domates roka sekersiz cay
1 dilim tam bugday ekmegi

ogle:
1 avuc badem
1 dilim cikilata ama cok minik 5-6 gram ya var ya yok

aksam:
6 izgara kofte
3 dilim domates
3 kozlenmis biber
maydanoz
yarim dilim pide

ara:
yarim bardak tarcinli sut

slm kızlar guzel bır haftasonu geçirmeniz dileğiyle.....

menüm:KK56:

2012-12-29 tarihli kaloricetvelinizMiktarKalori
[1]Portakal1 ADET50

[3]Marul Salata1 PORSİYON93

[4]Yaprak Sarma (zeytinyağlı)0.50 PORSİYON134

[5]Kepekli Ekmek1 DİLİM55

[6]Zeytinyağlı Ispanak0.50 PORSİYON106

[7]Kabak Tatlısı100 GRAM110

[8]Elma1 ADET60

[9]Bal20 GRAM63

[10]siyah zeytin3 adet (3gr)24

[11]Peynirli Pide0.50 ADET200

Toplam : 1009.2 kal. bol su.. 20 dak yürüyüş..:KK8: 20 dak plates

:KK16:Olumsuz düşüncelerinize yüz vermeyin.Olumsuz düşünceler yüz verdikçe şımarırlar ve çığ gibi büyürler. Bir günde yaklaşık 50 bin düşünce ürettiğinizi dikkate alarak olumlu düşüncelerinizin sayısını yüksek tutmaya çalışın. Unutmayalım ki düşüncelerimiz davranışlarımızın annesidir. Karamsarlık ve olumsuz düşünce ufak insanların işidir. Sebepsiz bir şey yok iken, kainat bir Yaratıcının kontrolü altın da iken bize ne oluyor ki kuruntu ve vesveselerle ruhsal düzenimizi alt üst ediyoruz…

kızlar islamiforum da konu okurken bazı dualar gordum ve sızlerle paylaşmak ıstedim ALLAHIN izniyle kalben ıstersek dualarımız kabul olunur inşalh ...

Çocuk Düşmemesi İçin
Karısı hamile olup da erken doğum, çocuğun düşmesi veya geç doğması gibi korkular ve tehlikeler karşısında kalan bir kimse, parmağını hamile olan karısının karnına sürüp
"Ya Mübdi"
ismini 99 kere okursa Hak sübhanehu ve teala hazretleri o hamile kadını bu tehlikelerden saklar. (7)

Çocuğun Huyunun güzelleşmesi
Kötü huylu çocuğu olan bir kimse
"Ya Mukît
" ismini 7 kere bir boş kaba okusa ve o kabı su ile doldurup o kötü huylu çocuğuna içirse Allah'ın izniyle o çocuğun huyu güzelleşir. (7)
[SIZE=-1]
Çocuğun İtaatkar Olması İçin
[/SIZE][SIZE=-1]Eğer, bir kimsenin oğlu kendine itaat etmezse şehadet parmağını onun eli üzerine koyarak "Yâ Şehîd" dese Allah'ın izniyle itaatkâr olur.[/SIZE][SIZE=-1](7)[/SIZE][SIZE=-1]

[/SIZE][SIZE=-1]Çocuk Olması
[/SIZE]
[SIZE=-1]Çocuğu olmayan bir kadın, yedi gün oruç tutup iftar vaktinde "[/SIZE][SIZE=-1]Yâ Musavvir, Ya Bari, Ya Halık" isimlerini su üzerine 21 kere okuyup üfürse ve o sudan iftar eylese Cenab-ı hak bu isimlerin hürmetine makbul bir çocuk ihsan eder." [/SIZE][SIZE=-1](7)[/SIZE][SIZE=-1] [/SIZE]

Aşağıdaki ayetler dua makamında okundukları vakit, çocuk istemeye ve hayırlı bir mirasçı dilemeye yaramaktadır. Çünkü Zekeriya aleyhisselam Rabbine böyle dua eylemiştir. Bu bakımdan bizlerin de bu çeşit sıkıntısı olduğu zaman bu ayetlerle dua etmemiz menfaatımız icabıdır. (11)

mumin67dua.gif
meryem6dua.gif
meryem5dua.gif

"Fe hebli min ledünke veliyya" http://www.kadinlarkulubu.com/#12 "Yerisüni ve yerisü min âli Yâkûb." "Yühricüküm tıflen sümme li tebluğû eşüddeküm" (12) (13) (14)

(Binnaenaleyh, bana tarafından bir veli oğul ihsan et) (Ki bana da mirasçı olsun, Yâkub hanedanına mirasçı olsun.)
(Sonra bebek olarak çıkran, sonra sizi güçlü kuvvetli bir çağa erişmeniz için.)

Sabah 8:00
2-3 dilim kasar peyniri
2-3 tane zeytin
4-5 tane çeri domates
Yesil çay
Esimin sucuklu tosundan 1 ısırık

Ara yok (uyuya kalmışım :KK17: )

Öğle 13:00
1 kase sehrine corbasi
6 kasık kiymali kabak yemeği
2-3 çatal turşu

Aksam sanırım yogurtlu semizotu salatasi
Ton balikli salata yiyeceğim

gunaydin kizlar
kepenkleri ben acayim haydi bismillah..

kahvaltimi yaptim oturdum isimin basina..

sabah:
1 yumurta
1 dilim cavdar ekmegi
sekersiz cay
2 zeytin
bi kac dilim kasar peyniri
domates

***1.TAKIM YILBAŞINDAN SONRA UYULACAK KURALLAR***

Her Cuma saat 12 ye kadar kilo bildirimlerimizi yapıyoruz.Mazereti olmadankilo bildirimine geç kalan yada yapmayan arkadaşlar o hafta kilo bildirmedi şeklinde gösterilir,3 kez üst üste kilo bildirmeyen diskalifiye olur...

2) Her gün öğünlerd eyediğimiz yiyeceklerimizi ve o gün yaptığımız aktiviteleri yazarak hemkendimizin hem de arkadaşlarımızın yorumuna sunmak gerekir.

3) Kendimize karşısorumluluklarımız olduğu gibi arkadaşlarımıza karşıda sorumlu olduğumuzu unutmayarak, onların yazmış olduklarına da cevap yazmak gerekir. Bunun içinde topikte son yazmış olduğunuz yazıdan itibaren geçmişi kontrol ediniz.Böylelikle arkadaşlarınızın paylaştığı bilgileri yada sizlere verdiği cevapları görme şansınız olacaktır ki bu sayede bol bol sohbet edebiliriz.

4) Her gün en az 5 mesajyazma kuralımız vardır. Bu kurala uyulmadığı taktirde ilk hafta uyarılara ksonraki hafta izinli yazılacaktır. İstediği zaman izinden dönülebilir fakat tekrarı olduğu taktirde diskalifiye olunacaktır.

5) Burası paylaşıma açıkbir topiktir. Gün içerisinde öğrendiğiniz bilgileri burada paylaşabilirsiniz.

6) Takıma yeni gelecek üyelerimize 2 hafta deneme süresi verilir, paylaşımı iyiolursa 2 haftanınsonunda listeye alınır.

7)3 hafta arka arkaya kilo veremeyen üye diskalifiye olacaktır(önemli mazeretler dışında).

Yukarıda belirtilen kurallarımız uyulması gereken zorunlu kurallarımızdır. Ama şubir gerçek ki zorunluluktan değil istediğimiz için bunları yapmamız gerektiğine inanıyorum. Amaç sadece birbirimizin yediğine içtiğine yorum yazmak yada kendi yediğimiz içtiğimizi yazmak değil, asıl amaç bunları yaparken birbirimizi nası lmotive ettiğimiz,nasıl yüreklendirdiğimizdir.kimse düşünmesin ki ''benkarşımdakinin yediğine,içtiğine cevap yazarsam ne değişir'' diye. Eğer yazılan yürektense karşımızdaki kişi bunu zaten anlayacaktır emin olun.Su içemiyorum diyen arkadaşımıza suyu sevdirebilmek yada içmesini sağlayabilmek, ara öğünlerini yapmayan,yada öğünlerinde kendini fazla yemekten alamayan arkadaşlara yardımcı olunarak bunları başararak da aslında bir zafe rkazanılabilir. Burada hepimiz arkadaşız ve bir amaç için buradayız. Bu amacımızı yerine getirirken yalnız olmak istemediğimiz için,motivasyona ihtiyacımız olduğu için buradayız. yoksa kimse burada olmaz,herkes evinde kendi mücadelesini verirdi. Lütfen bu uzun ve meşakkatli yolda birbirimizi yalnız bırakmayalım,birbirimize destek olalım.

günaydın kızlar:KK3::KK3: yılın son günü,inş.2013 hepimize sağlık,huzur,mutluluk ve şans getirsin:KK34:,kilolarımız bir daha gelmemek üzere geri gitsin inş. :KK52::KK52:

nasıl geçti bakalım haftasonunuz,benim süper diyebilirim,ilk defa izinli olduğum bi hafta sıfır kaçamaksız,bol su içerek,ve yürüyerek geçti:KK8::KK8:bu akşam kaçamak yapmaya korkuyorum,hatta yapmak bile istemiyorum:KK50:,halbuki diyetisyen serbestsin dedi:KK53:

bu arada takım olarak yine 4.olmuşuz :KK19::KK19:artık kıralım şunu yaa,ayrıca kuralları herkesin okumasını istiyorum,2 ocaktan itibaren toparlanıyoruz kızlar:KK34::KK34:

özlemcim senide ayrıca tebrik ediyorum,yine ilk üçtesin:nazar::nazar:

günaydın kızlar

canım hiçbişey istemese de kahvaltımı yaptım sayılır:
1 haşlanmış yumurta
1 bardak ballı muzlu süt

yarım litre suyumu da içtim.

birazdan dışarı çıkıcam sınıfta çocuklarla yılbaşı çekilişi yaptık
bana çıkan isme hediye alıcam
çocuklar meraktan çatlıyo bana kimin çıktığına dair:))

günaydın kızlar

canım hiçbişey istemese de kahvaltımı yaptım sayılır:
1 haşlanmış yumurta
1 bardak ballı muzlu süt

yarım litre suyumu da içtim.

birazdan dışarı çıkıcam sınıfta çocuklarla yılbaşı çekilişi yaptık
bana çıkan isme hediye alıcam
çocuklar meraktan çatlıyo bana kimin çıktığına dair:))

günaydın burcucum,nasılsın,bi hastanız vardı,cuma gelmeyince kötü şeyler olduğunu düşünmüştüm ama nasıl durumu,birde bu hafta girecekmisin canım listeye:KK34:

günaydın burcucum,nasılsın,bi hastanız vardı,cuma gelmeyince kötü şeyler olduğunu düşünmüştüm ama nasıl durumu,birde bu hafta girecekmisin canım listeye:KK34:

adanaya gittik canım
hastanın durumu iyi sayılmaz

kalçadan ameliyat oldu, platin takıldı
platin takılırken doktor dizini de kırmış bizim ninenin
tekrar ameliyat gerekiyor
ama bünyesi hemen kaldırmaz diye yapılamıyor
yerinden kalkamıyor
hastanede ve ne kadar öyle kalacağı belli değil
kayınvalidem ve eşimin halası tek başılarına bakmaya çalışıyorlar
üstelik halamız da göğüs kanseri hastane enfeksiyonu falan onun için çok tehlikeli
üzüldüm ya, 6 tane çocuğu var, dördünün umrunda bile değil.
Allah ne verirse hayırlısını versin...

giricem artık listeye
uzak kaldıkça kilo alıyorum, salıyorum kendimi
burda olmak biraz da sorumlu hissettiyor insana kendini

X