İlköğretim Yorum ve Soruları 1. sınıf öğretmeniyim sorularınıza cevap verebilirim..

Benim oğlum 5.5yasinda 1.sinifa başladı ve bu ay 6yasina bastı heceleyerek okuyor ve okuduğunu anlamıyor lı ve öğretmeni bana çoçuğunun n hayatıyla oynuyorsun beyni tam gelişmemiş gibisinden konuştu ben çocuğum icin cok çabalıyorum ama öğretmenin bu şekilde konuşması saçma 25kisilik bir sınıf bana çocuğun sınıfın gerisinde diyor ilk başta yaşamıyordu yazdı okuyamıyordu okudu sizce de zamana ihtiyacı Yok mu

İyi akşamlar. Bende birinci sınıf annesiyim, anasinifinda çalışıyorum, başlarda hiç engel değildi aslında çalışmam ta ki elakin ve omutüyü geçene kadar diğer harflerin peskismesinde çok büyük sıkıntı yaşıyorduk çünkü öğretmenimiz sadece ela ve lale üzerinde aylarca yoğunlaştı diğer harfleri her gün 2ser tane vererek bitirdi. 15 tatilde ise bu nasıldı şu nasıldı demeleri çoğaldı ne yapmam gerekiyor aldığım okuma setlerinin hece kitaplarının haddi hesabı yok onu ve kendimi yipratmadan nasıl bir yol izlemeliyim

Bizim de böyle bir problemimiz var ne yazık ki havayı soğuk sıcak demeden kendisi bilgisayar başında oturup çocukları dışarı beden eğitimi dersi diye saliveriyor

Oğlum 1 sınıfa başlayacak okumayı yapabiliyor tam akıcı olmasada okuduğunu anlıyor. ayrıca 2li rakamlarla 2li rakamları bile topluyor 12+24 gibi veya 5+8+3 gibi .. ben çok kararsızım 1.sınıfta sıkılırmı acaba özelmi devletmi sorusu malesef gündeme geliyor. diyorlarki devlete verirsen sıkılır körelir. ama özelde ne yapacaklarki zaten . lütfen banada bir fikir verin

Hocam 1.sinifa giden cocugum hecelemeleri yanlis yapiyor.Bi turlu duzeltemedigimiz gibi okumasina da yansidi bu durum.Bu sorunu nasil cozeriz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…