1. Sinif kaydi adres taşima

gzmm87

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2018
43
11
37
Merhabalar çocuğumu 1.sinifa kaydettirmek için ikametimi bir tanıdığın yanına almak istiyorum geçmi kaldım yoksa şansımı denesemmi

Merhaba.
Cevabı bilmiyorum.
Konuyu takibe aldım.

Geç kalmadınız. Ama okul kayıt durumu ile ilgili bilgi alın boşluk olup olmadığını öğrenmekte fayda var.

Merhabalar çocuğumu 1.sinifa kaydettirmek için ikametimi bir tanıdığın yanına almak istiyorum geçmi kaldım yoksa şansımı denesemmi
Yasak ama uyan yok. e devlette okulunuz belli oldu mu ? Taşınma gibi gösterip kayıt yaptırabilirsiniz ,sizin gibi yaptıran çok insan var. 2 Eylül'de okullar açılıyor 1. Sınıflar için baya geç kalmışsınız daha da geç kalmadan halledin.

Çok geç kalmışsınız okullar listeyi temmuz ayında çekiyor kendi okulunda olan öğrencilerin listesini çıkartıyorlar kayıt için gittiğiniz de listede adınız yoksa zora koşuyor yakının yanına almak artık cezaları var ve bu sene uyguladılar tabi bazı istisna yapan okullar var 10 bin isteyip kayıt kapıyorlar ama sonrada ceza gelebilir ve artık Tarihçeli yerleşim yeri belgesi, hanede ikametgah eden kişi belgesi ve vukuatlı nüfus kayıt belgesi istiyorlar e devletten ama şansınızı deneyin tabi ki kaydetmek istediğiniz okul ile görüşün

not olarak asılsız şekilde adres beyanı yapıldığında 9441,00 TL cezası var bu bildirim tamamen okul idaresi ile ilgili şikayet ederlerse gelebilecek ceza tabi okula bağlı gelmeye de bilir

X