1 senelik ilişkide olam duygu değişimleri lütfen görüşünüzü paylaşın

macxies

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2024
28
-11
19
ilk öncekikle ben borderline tehşisliyim, o yüzden dediklerime saf insan olarak değil dünya ve kişiler hakkında gitgeller ve abartılı duygu değişimleri yaşayan biri olarak yorum yaparsanız sevinirimm.

her ilişkide olduğu gibi başlarda çok güzeldik ama 3 ay öncesinde çok düşünmeye başladım. acaba ben onu sevmiyor muyum neden böyle oldu diye. (tüm ilişkilerimde böyle şeyler yaşıyorum bi seviyor bi sevmiyor oluyorum ama en çok bu ilişkimi takıyorum)

mesala 4 gün önce bir geziye gittim onsuz, 3 gün kaldım ve ilk iki gün çok özledim, son gün ise hiç özlemedim sanki hiç sevmiyor gibiydim. ve 10 dakika öncesine kadar da onu sevmiyor gibi hissediyordum ama onunla konuşunca geçti. bu arada şunu da söylemeliyim ki bazen acaba bunlar her saniye birbirimizi görmediğimiz için mi oluyor diyorum çünkü onla görüştüğüm zaman böyle hissetmiyorum (bazen hissediyorum ama 1 2 kere falan oldu 1 senede) ama yazıştığımızda ve onsuz olduğumda sanki sevmiyor gibi hissediyorum. bunu ona söyledim ve "normal bişey ilişkimiz monotonlaştı herkes gün içince kimseyi aynı sevemez" dedi evet mantıklı sizce de mantıklı mı?

eski ilişkimde bundan daha kötüydüm, neredeyse her 2 günde bir seni sevmiyorum diyr ayrılıp 1 2 güne geri dönerdim onla da bir yılımız böyle geçti fakat şuan ki sevgilimle ayrılmadık hiç. ve eskilerden yaşadığım olaylardan dolayı insanları kaybetmekten artık korkmuyorum. artık da şuanki sevgilimi kaybetmekten de korkmuyorum ama üzülürüm fakat gidicem dese 2 3 kere gitme derim üzülürüm ama sürekli beni terk edicek diye korkmam endişelenmem.

sürekli acaba ben onu sevmiyor muyum diye kendimi üzmekten bıktım ne yapmalıyım. ben onu seviyor muyum sizce sevmiyor muyum

Biz bilemeyiz ki. Onsuzken özlemiyorsan, sevdiğin bir şeyi yaparken, yerken ya da bir yere gittiğinde keşke o da olsaydı demiyorsan sevmiyor olabilirsin. Buna sen karar vereceksin onsuz nasıl hissediyorsun ona göre karar ver

Biz bilemeyiz ki. Onsuzken özlemiyorsan, sevdiğin bir şeyi yaparken, yerken ya da bir yere gittiğinde keşke o da olsaydı demiyorsan sevmiyor olabilirsin. Buna sen karar vereceksin onsuz nasıl hissediyorsun ona göre karar ver
diyorum keşke o da olsa bazenleri tabi ki

ilk öncekikle ben borderline tehşisliyim, o yüzden dediklerime saf insan olarak değil dünya ve kişiler hakkında gitgeller ve abartılı duygu değişimleri yaşayan biri olarak yorum yaparsanız sevinirimm.

her ilişkide olduğu gibi başlarda çok güzeldik ama 3 ay öncesinde çok düşünmeye başladım. acaba ben onu sevmiyor muyum neden böyle oldu diye. (tüm ilişkilerimde böyle şeyler yaşıyorum bi seviyor bi sevmiyor oluyorum ama en çok bu ilişkimi takıyorum)

mesala 4 gün önce bir geziye gittim onsuz, 3 gün kaldım ve ilk iki gün çok özledim, son gün ise hiç özlemedim sanki hiç sevmiyor gibiydim. ve 10 dakika öncesine kadar da onu sevmiyor gibi hissediyordum ama onunla konuşunca geçti. bu arada şunu da söylemeliyim ki bazen acaba bunlar her saniye birbirimizi görmediğimiz için mi oluyor diyorum çünkü onla görüştüğüm zaman böyle hissetmiyorum (bazen hissediyorum ama 1 2 kere falan oldu 1 senede) ama yazıştığımızda ve onsuz olduğumda sanki sevmiyor gibi hissediyorum. bunu ona söyledim ve "normal bişey ilişkimiz monotonlaştı herkes gün içince kimseyi aynı sevemez" dedi evet mantıklı sizce de mantıklı mı?

eski ilişkimde bundan daha kötüydüm, neredeyse her 2 günde bir seni sevmiyorum diyr ayrılıp 1 2 güne geri dönerdim onla da bir yılımız böyle geçti fakat şuan ki sevgilimle ayrılmadık hiç. ve eskilerden yaşadığım olaylardan dolayı insanları kaybetmekten artık korkmuyorum. artık da şuanki sevgilimi kaybetmekten de korkmuyorum ama üzülürüm fakat gidicem dese 2 3 kere gitme derim üzülürüm ama sürekli beni terk edicek diye korkmam endişelenmem.

sürekli acaba ben onu sevmiyor muyum diye kendimi üzmekten bıktım ne yapmalıyım. ben onu seviyor muyum sizce sevmiyor muyum
Valla bana hissettiklerin gayet normal geldi 😃
Yılların evlisiyim bazen hiç özlemem kocamı hatta çocuklarımı. Anın tadını çıkartırım.
Yani bi gün gidicem ben dese üzülürüm ama yani yalvarmam da beni istemeyene.
Ya ben de borderline ım ya da sen normalsin 😃

Doktorunuza anlattınız mi ? Onunla mi baglantili bu duygular?

Kendiniz demişsiniz zaten borderline teşhisliyim diye. Gayet normal yani. Önemli olan doktora düzenli gidiyor musunuz ilaç kullanıyor musunuz peki
maalesef doktora düzenli gidemiyorum maddi durum dolayısıyla en sonda yeni bir ilaca baslamıstım yan etki yaptı değiştirmeye gidemedim

Bu kişilik bozukluğunda partner yanında olmadiginda görüşmediği de duygusal uzaklık olusabilirken gorustugunde çok mutlu olur sevdiğini hatirlaar ve çok araştırmıştım
Kişi kendisine ben onu seviyorum o da beni seviyor diye telkin etmeli sakinlik bu hastalık için olmazsa olmalı oturup bir düşünmeli aklına geldigi düşünce doğru mu yanlış mı sakince beş dk ayır ve düşün

Borderline depresyona yatkın olur .kendinlik algısı yok.gunduz başka gece başka düşünebilir .

Borderline olmasanız da ilişkiler böyledir. Her saniye aynı hissetmeyiz ama siz sanki borderline ı farklı tanımlamışsınız. Ortada bir sebep yokken aniden sevmekten vazgeçmeye borderline mı diyorlar? Ben tam tersine bir konuda kızdıklarında direkt düşman olurlar yalnız kalma veya reddedilme korkularından hayatı o kişiye dar ederler diye biliyorum. Bu tanıyı size terapist mi koydu? Öyleyse bu sorunuzu terapistiniz daha doğru yanıtlar

maalesef doktora düzenli gidemiyorum maddi durum dolayısıyla en sonda yeni bir ilaca baslamıstım yan etki yaptı değiştirmeye gidemedim
Devlet hastanesine gidebilirsiniz. İlaçları kafanıza göre bırakmayın.

Kendinizi ihmal etmeyin. Psikolojiniz ve tedaviniz herseyden daha değerli. Önce sağlık. Düzenli ilaç tedavisi çok önemli.

Eğer teşhisiniz doğruysa nesne sürekliliğiniz olmadığı için uzaktayken böyle hissetmeniz normal.
Ama borderline'da ani ve yoğun öfke patlamaları, terk edilme korkuları, partneri yerin dibine sokma ve göklere çıkarma gibi durumlar görülüyor. Anlatım tarzınız bana çok sakin ve düzenli geldi.

X