1 senedir kayıp olan kedimi buldum fakat sokağa alıştı ve ailem eve getirmemi istemiyor

Ailem istememesi bahane değil gerçekten istemiyorlar kedi kısır değildi bu arada erkek kedi 2 yıllık hayatında defalarca kez kaçtı bulup geri getirdim fakat yine gitti 1 yıl sonra onu buldum şimdi kendi bölgeme getirip bakmak istiyorum ben her gün düzenli 15 kediye bakıyorum yemek su veriyorum oturduğum yer site değil ama sakin yer pek araba geçmez ama diğer kediler onu dışlar istemez diye korkuyorum sonra kaçar uzaklaşır kaybolursa ve onu hiç bulamazsam diye korkuyorum

Bacım 2 yaşına gelmiş kediyi kısırlaştırmazsan zaten çiftleşmeye kaçacak o hayvan, kısrlaştır geri alırsan

Anladım işte ben sana bişi demiyorum ailenin istemediği ya da alışamadığı her neyse belli. Getirdiğin yerde alışamazsa mecbur karnını doyuracağı farklı bi mıntıkaya geçecek bilemiyorum napsan

Şimdi bide en kötüsü kediler de toplanacakmis ben ona müsade edemem işte yani kafam çok karışık kendi yaşadığı yerden almasam cadde üzeri çift yönlü trafik yani Çok zor bi karar benim için onu da üzmek istemiyorum bi yandan

Kısırlaştırırsam geri gidermi 1 yıldır sokakta ister istemez alıştı bu hayvan dışarı yine gider diye düşünüyorum ben
Gitmeyebilir, ama arkadaşımın dobalak erkek kedisi halis muhlis tekir kısır ama hergün gider sabaha karşı gelir. Bence biraz ırkla alakalı. İran kedileri Himalayanlar kaçmaz pek. Siyamlar gider avcı çünkü. Avlanma içgüdüsü güçlü kedi gidiyo

Al kısırlastır belki de sakinleşecek çoğu kedi gibi

Bi kere o cadde üstü yerden kesin al onu. Orası pek yoruma açık değil. 1 sene ölmedi diye bundan sonra ölmeyecek diye bir şey yok. Mümkünse evinde kısırlaştırma sürecinde barındır. Ailen hiç istemiyorsa kapının önünde bakarsın.

İşte bazı kişiler de alma diyor kendi bölgene getirirsen dışlarlar onu diğer kediler ve sonra korkup kaçar hiç bulamazsın diyorlar ama oranın çok yoğun trafik bir bölge olduğunu umursamıyorlar açıkçası bende onun izini kaybederim bidaha göremem diye çok korkuyorum napsam bilemedim

Anket yap

Pardon da bencillikle ne alakası var ben onu iki sene boyunca baktım Bu saatten sonra da iyiliğini düşünmek istiyorum şu an yaşadığı yer çift yönlü trafik çok yoğun arabaların olduğu bir yer ana cadde Orada araba çarparsa bunun Vicdan azabını düşünemiyorum bile ben de onu kendi mahalleme kendi mahallemdeki kedilerin yanında yaşamasını istiyorum ama diğer kediler onu dışlar korkutur diye çekiniyorum sonra korkup tekrar kaybolursa izini kaybedersem diye de çok korkuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…