1 senedir kayıp olan kedimi buldum fakat sokağa alıştı ve ailem eve getirmemi istemiyor

Ben cok bilmiyorum, bir kac yıldır bir anne kedinin dogurup dogurup bana kitlediği yavrular kadar tecrübem var sadece🤗Fakat sanırım mahallenıze alsanız size güvendiği için daha bir mücadele eder, karsı koyar ve diger kedilere kendını kabul ettirir diye düşünüyorum, analı kuzu kınalı kuzu diye boşuna dememişler, sizi istemiyor görünse de illa desteginizi hisseder bence.
Yani getirmi diyosun kendi mahallene sonra ya uzaklasirsa bidaha onu bulamazsam

Lütfen sahiplendirmek için uğraşın bakın defalarca yazdım. Bahçeli evi olan birine deneyin. Instagramda hangi şehirde yaşıyorsanız oranın pati sahiplendirme sayfalarına yazın
Kocaman kedi oldu sahiplenmezler onu artık çok zor biraz saldırganlığı da var bide oradan da kaçar

Kediyi al ve kısırlaştır diyorum canım. Bütçen yoksa da belediyede kısırlaştır. Hırçınlığı azalır, kaçmayabilir. Sokakta da barınamazsa yine caddesine döner. Kediler yol bulabiliyor.
Şuan yaşadığı yer eve baya uzak nasıl bulacak orayı büyük ihtimal hu sefer de başka yerlere gider kaybolur tekrar

bir erkek kedi annesi olarak benim iki önerim olacak: birincisi eğer kediyi kısırlaştıracaksanız (çünkü erkek kediler çiftleşme isteğinden dolayı kaçıyor evden) evde gerekli önlemleri de alacaksanız ( balkona file taktırma, cam balkon yapma vs gibi), bakımını aşılarını tam yapacaksanız alın eve Allah korusun araba çarpabilir. zaten kısırlaştırınca saldırganlığı gidiyor minnoş oluyorlar. zaten evde yaşamış bir kedi tekrar adapte olur yani. ama ilgilenecekseniz alın dediğim gibi.

ikincisi eğer ilgilenmem, aşı yaptıramam, kısırlaştıramam (bence kısırlaştır yine) derseniz kalsın hayvan orda daha mutludur zaten. diğer arkadaşların dediği gibi mahallene getirsende başka kediler tarafından dövülebilir, yine başka mahalleye kaçabilir bu sefer izini kaybedersin.

bir erkek kedi annesi olarak benim iki önerim olacak: birincisi eğer kediyi kısırlaştıracaksanız (çünkü erkek kediler çiftleşme isteğinden dolayı kaçıyor evden) evde gerekli önlemleri de alacaksanız ( balkona file taktırma, cam balkon yapma vs gibi), bakımını aşılarını tam yapacaksanız alın eve Allah korusun araba çarpabilir. zaten kısırlaştırınca saldırganlığı gidiyor minnoş oluyorlar. zaten evde yaşamış bir kedi tekrar adapte olur yani. ama ilgilenecekseniz alın dediğim gibi.

ikincisi eğer ilgilenmem, aşı yaptıramam, kısırlaştıramam (bence kısırlaştır yine) derseniz kalsın hayvan orda daha mutludur zaten. diğer arkadaşların dediği gibi mahallene getirsende başka kediler tarafından dövülebilir, yine başka mahalleye kaçabilir bu sefer izini kaybedersin.

Şuan yine onu bulduğum yerde kedi 12 ağustosta randevu var kısırlaştırma randevu gününe 2 3 gün kala onu ordan almayı düşünüyorum çünkü erkenden alsam yine kaçacak onu ürkutmek istemiyorum sonra onu hiç bulamayabilirim bazen kısır olsada dışarıyı meraktan kaçıyorlarmış bizim ev giriş katta yüksek girişte oturuyorum 3 metre yükseklikte balkon yok ama pencerelerden kaçıyordu sürekli 1 yıl Sokakta kaldı onu eve kapamak ona eziyet gibi gelebilir ama orda da ömrü kısa olur araba çarpabilir allah korusun

Eski konusunu bilmiyorsunuz muhtemelen, hayvana ne aşı yaptırmışlar, ne kısırlaştırma, ne kaliteli mama, ne çip, ne kum. Kum bile almıyorlardı tuvalete yapıyordu garibim. Ucuz mama ne alabilirim diye soruyordu. Ailesi sürekli kapı cam açıyordu kedi kaçsın diye. Hayvan kaçıp kurtardı kendini.
Guantanamo'dan halliceymiș

Bu gidişle tüm sokak kedileri köpekleri toplanacak geri evine alsa daha iyi olmaz mı
Ben onu hesaba katmamıştım. Hayvan kaçıyor, ailede kimse istemiyor diye öyle yazdım. Zaten mimliymiş de. Yoksa keşke alsa da bakabilse.

X