1 senedir kayıp olan kedimi buldum fakat sokağa alıştı ve ailem eve getirmemi istemiyor

Ama kediler de toplanacak yasaya göre onuda alırlarsa bi yandan da düşünüyorum kendi bölgeme getirsem diğer kediler dışlayabilir ve benim kedim de korkup kaçıp yine kaybolabilir bu saatten sonra evdede durmaz sokağa alıştı çok zor buldum zaten onu 1 saat sonra
İyi de yasa yürürlüğe girerse sizin mahallede girmeyecek mi

Ama kediler de toplanacak yasaya göre onuda alırlarsa bi yandan da düşünüyorum kendi bölgeme getirsem diğer kediler dışlayabilir ve benim kedim de korkup kaçıp yine kaybolabilir bu saatten sonra evdede durmaz sokağa alıştı çok zor
Valla kanka sizin aile mi yoksa cadde mi derken hayvan caddeyi tercih etmiş🤐🤐rahat birakin o hayvanı kaçıp kurtulmuş verecegin8z 1 kap mama onu da zehir zıkkım etmissiniz hayvan da kaçmış iste
Niye zehir zıkkım edelim bu kedi biraz saldirgandi tırmalıyor ısırıyordu ve defalarca hep kaçtı eşyalara da zarar veriyordu o yüzden istemiyorlardi onu 2 sene içinde 30 40 kere kaçmıştır hep buldum getirdim 1 sene sonra buldum şimdi de kendi mahalleme getirmek istiyorum onu ama diğer kediler dışlar diye korkuyorum sonra onu yine kaybedebilirim şuan cadde üzerinde yaşıyor çift yönlü trafik araba çarpar diye korkuyorum ve kediler de yeni yasaya göre toplanacak

Aşısı vardı mama da kullandığım fena değildi tavuk yiyordu çoğunlukla tuvaleti kendi isteğiyle kendi tuvalete yapıyordu kendi kaçtı ben kaçırmadım tam kisirlastiracaktim randevumuz vardı kaçtı gitti
Zaten kendi kaçar!! Güvenlik tedbirleri olmazsa kaçar da düşer de. Çok suçlu bu kediler değil mi? Kendi kaçmış evet …

Zaten kendi kaçar!! Güvenlik tedbirleri olmazsa kaçar da düşer de. Çok suçlu bu kediler değil mi? Kendi kaçmış evet …
Ev alçakta o yüzden rahat kaçıyordu yaz ayı ben cam açmasam evdekiler açıyor ama o hep kaçmak istiyordu 2 sene içinde 30 40 kere kaçtı hep tuttum en son şimdi 1 sene sonra buldum kendi mahalleme getirsemmi diye kararsızım

O zaman kesin eve alırım bırakamam
E o zaman şimdi kısırlaştırın ve eve alın. İlla dışarı çıkmak istiyorsa da Dönem dönem de kendi gözetiminizde dışarı çıkarın. Sonra zaten yavaş yavaş alışır. Ama eve almayacaksanız, kısırlaştırmayacaksanız hayvanı yerinden oynatmayın. Ayrıca zaten gelmek istemiyorsa da zorla almayın. Sizin iyilik diye yaptığınız şey onu mutsuz edebilir.

Eve getirip evde güvenlik önlemlerini alarak bakma imkanı yoksa kesinlikle alıştığı, istediği yerde kalmalı. Kedilerde yer değişikliği yapılmaz. Kendileri seçerler. Yeni yerde yaz kış saklanacak zula yerler bulup diğer kedilerle kavga edip kendini kabul ettirmesi çok zor ve kavgalı olabiliyor. Siz günlük gidip o bölgeye mama ve su düzenli olarak koymalısınız. Yakınınızda olması size kolaylık olurdu ama onun için zorluk ve güvensiz bir alan olur. Geceleri nerde kaldığı çok önemli
Yani kalsın mı diyorsun ama yeni yasaya göre kediler toplanılacak o sıkıntı var

Düşmesi evet sahibinden bilebilirsiniz de kedi kaçar, saklanır, aralık kapıdan bi anda fırlar farketmezsiniz, siz yokken başkası aralık bırakır kaçacağı varsa azıcık da deli huyluysa kaçar maalesef. Bütün dünyada böyle bu, azarlamaya yer aramayın insanları

Düşmesi evet sahibinden bilebilirsiniz de kedi kaçar, saklanır, aralık kapıdan bi anda fırlar farketmezsiniz, siz yokken başkası aralık bırakır kaçacağı varsa azıcık da deli huyluysa kaçar maalesef. Bütün dünyada böyle bu, azarlamaya yer aramayın insanları
Valla benim kedim kısırlaşmadan önce pusetinin kapağını açıp kaçmıştı. Düşününce imkansız geliyor dimi. Ama resmen açabildi kapağı. Kediler kafalarına kaçmayı koyduysa onları durduracak hiç bir önlem yoktur.

Aşısı vardı mama da kullandığım fena değildi tavuk yiyordu çoğunlukla tuvaleti kendi isteğiyle kendi tuvalete yapıyordu kendi kaçtı ben kaçırmadım tam kisirlastiracaktim randevumuz vardı kaçtı gitti
Nasıl kendi kaçtı ya kapıyı pencereyi açarsak giderler zaten. Yetişkin bir insan gibi oturup eve gelmemizi bekleyecek halleri yok😒

Eve getirip evde güvenlik önlemlerini alarak bakma imkanı yoksa kesinlikle alıştığı, istediği yerde kalmalı. Kedilerde yer değişikliği yapılmaz. Kendileri seçerler. Yeni yerde yaz kış saklanacak zula yerler bulup diğer kedilerle kavga edip kendini kabul ettirmesi çok zor ve kavgalı olabiliyor. Siz günlük gidip o bölgeye mama ve su düzenli olarak koymalısınız. Yakınınızda olması size kolaylık olurdu ama onun için zorluk ve güvensiz bir alan olur. Geceleri nerde kaldığı çok önemli
Yani kalsın mı diyorsun ama yeni yasaya göre kediler toplanılacak o sıkıntı
Evet ben ona 2 sene baktım 2 senede 30 40 kere kaçmıştır yani beni istemiyordu 1 sene sonra buldum onu şimdi kendi mahalleme getirip orda yaşamasını istiyorum sence doğru bir karar mı yoksa alıştığı yerdemi kalmalı şuan kaldığı yer cadde üzeri ve çift yönlü trafik araba çarpma tehlikesi var

Valla benim kedim kısırlaşmadan önce pusetinin kapağını açıp kaçmıştı. Düşününce imkansız geliyor dimi. Ama resmen açabildi kapağı. Kediler kafalarına kaçmayı koyduysa onları durduracak hiç bir önlem yoktur.
Benim kedim uçakta ağzı kapalı kafesten kaçmış, bi hareketlendi uçak, bi baktım ortada koridorda geliyo çatwalk yapa yapa millet fotoğrafını çekiyo, hostesler yerde :KK70:

Nasıl kendi kaçtı ya kapıyı pencereyi açarsak giderler zaten. Yetişkin bir insan gibi oturup eve gelmemizi bekleyecek halleri yok😒
Sence almalimiyim onu 1 senedir kayıptı buldum fakat sokağa alıştı ama şuan kaldığı yer cadde üzeri ve çift yönlü trafik araba carpabilir alırsam bile kendi mahallemde bakmak istiyorum sence doğru bir karar mi

Camı açınca kaçacağı çok da sürpriz değil ama access ya 40 kere kaçmış bi kedi için

Benim kedim uçakta ağzı kapalı kafesten kaçmış, bi hareketlendi uçak, bi baktım ortada koridorda geliyo çatwalk yapa yapa millet fotoğrafını çekiyo, hostesler yerde :KK70:
Yaramaza bak sen ama benim kedi kadar yaramaz olamaz düşünsene 1 sene boyunca acısını çektim ben öldü sandım meğersem yaşıyormuş şimdi onu kendi mahalleme getirmek istiyorum sence getirmelimiyim yine kaçar bidaha bulamam diye korkuyorum

Bence kapının önüne getir, trafiğin çok aktif olduğu yerde kesinlikle ölüyorlar. Oturduğum yer caddeydi, her hafta bir kedi ölüsü olurdu. Araba konusunda kediler sandığımız kadar atik davranamıyorlar, panikle yanlış yöne koşup diğer arabanın altında kalıyorlar.
Sence almalimiyim onu 1 senedir kayıptı buldum fakat sokağa alıştı ama şuan kaldığı yer cadde üzeri ve çift yönlü trafik araba carpabilir alırsam bile kendi mahallemde bakmak istiyorum sence doğru bir karar mi

Camı açınca kaçacağı çok da sürpriz değil ama access ya 40 kere kaçmış bi kedi için
Konuyu komple okumadım bebeyim. Hem evde hem sokakta 150 tane kedi bakmış hala bakan insanım. Bence bu kedinin kendi tercihi. Şu anda ki kedim sabah 4 5 gibi gider 8 de kahvaltıya bi de 7 de akşam yemeğine gelir. Sonra devrilir yatar. Gitmek de gelmek de onun kontrolünde çipli kısır kedi bu arada. Annemin kedisi sokağa atsan kapıyı yıkar alın beni geri diye. Her hayvanın huyu farklı. Kediden köpek gibi performans beklemiycen. Saygı duyucan. Giriş katında olup çıkıp geri gelen milyonlarca kedi var. Zorla hapsedemzsin gidicem diyen kediyi

Konuyu komple okumadım bebeyim. Hem evde hem sokakta 150 tane kedi bakmış hala bakan insanım. Bence bu kedinin kendi tercihi. Şu anda ki kedim sabah 4 5 gibi gider 8 de kahvaltıya bi de 7 de akşam yemeğine gelir. Sonra devrilir yatar. Gitmek de gelmek de onun kontrolünde çipli kısır kedi bu arada. Annemin kedisi sokağa atsan kapıyı yıkar alın beni geri diye. Her hayvanın huyu farklı. Kediden köpek gibi performans beklemiycen. Saygı duyucan. Giriş katında olup çıkıp geri gelen milyonlarca kedi var. Zorla hapsedemzsin gidicem diyen kediyi
İşte hapsedemediği için kaçan kediyi yine almaya çalışıyo eve konu o 🥲 hayvanın ruhunda yok evde olmak

X