1 düşük 1 kimyasal sonrası yine hamileyim

Doktor bana sonuclar ne olursa olsun kan sulandırıcyla yeniden deneyeceksin dedi ama vallahi artık duygusuzlaştım ya 3 kayıp fok fazla geldi bana da
Çok geçmiş olsun canım. Benim sev kayıplarım var çok iyi anlıyorum seni acını taaa içten hissediyorum bi süre hem vücudunu hem de kafanı dinlendir. Bana da kan sulandırıcı iğne devam edilecek dendi oluşursa şu an aspirin kullanıyorum. rahim filmi, sma testi, sperm ve genetik testlerini yaptır. Bize de sizin genetik değil de oluşan embriyonun genetiğinde sıkıntı var mı ona bakarız dediler. Sizin incelendi mi embriyo?

Canım embriyo incelenmedi. Yarın iyi bir perinatolog randevumuz var o ne şekilde yönlendirirse onu yapıcaz artık. Eşimden şimdiye kadar kimse bi test istemedi

Canım embriyo incelenmedi. Yarın iyi bir perinatolog randevumuz var o ne şekilde yönlendirirse onu yapıcaz artık. Eşimden şimdiye kadar kimse bi test istemedi
Ben de perinatoloğa gitmedim onlar kandırmaca iş hep dediler Kim ne biliyor kim doğruyu biliyor inan aklım duruyor artık. Yarın gittiğinde beni de bilgilendirir misin canım

Ben de perinatoloğa gitmedim onlar kandırmaca iş hep dediler Kim ne biliyor kim doğruyu biliyor inan aklım duruyor artık. Yarın gittiğinde beni de bilgilendirir misin canım
Merhaba canımm. Bugün gittim doktora ya aman allahım böyle bir tatlılık böyle bir asalet olamaz. Şimdiye kadar özellerde süründüm kimse derdime çare olamadı ama hissediyorum bu adam çözecek. Eşimden spermiyogram, benden de hsg istedi ve pıhtılaşma testinin sonucunu istedi. Bu süreçte üç ilaç verdi biri çinko biri folik asit biri de kan sulandırıcı. Her gün bir tanesini içeceksin dedi, sonra tüm tahlillerin sonuclarını alıp geleceksin ve korunmayı bırakacaksın şimdi izleyeceğimiz yol bu dedi. Vajinal ultrason yaptı temiz dedi kist vs hiçbisey yok

Yaa hadi inşallah canım yaa Yazarken bile heyecanın belli benim doktorum da hemen hemen aynı süreçle ilerletiyor beni. Neresi peki canım gittiğin yer?

Yaa hadi inşallah canım yaa Yazarken bile heyecanın belli benim doktorum da hemen hemen aynı süreçle ilerletiyor beni. Neresi peki canım gittiğin yer?
İlk defa içimdeki karamsarlıktan kurtuldum doktor çok ferahlattı beni gerçekten dokuz eylül mehmet güney. Zaten yakın bir arkadasımın tavsiyesiyle gitmiştim iyi ki de gitmişim. Sonunda detaylı bi araştırmaya girişildi. Sonucu iyi de olsa kötü de olsa bileyim ne olduğunu bende kurtulayım onlar da kurtulsun

Kesinlikle haklısın canım. Belirsizlik çıksın aklından. Ay hadi inşallah iyi haberlerini de alırım ya Dokuz eylül İzmir? Ben uzağım ya tühhh. Kabataslak şundan olma ihtimali olmuş olabilir dedi mi peki canım düşük veya kimyasalın?

Doktor bana sonuclar ne olursa olsun kan sulandırıcyla yeniden deneyeceksin dedi ama vallahi artık duygusuzlaştım ya 3 kayıp fok fazla geldi bana da
kan sulandırıcıya ne zaman başlaman gerektiğini söyledi acaba doktorun. Hamile kalmadan önce mi yoksa hamileliğini öğrendikten sonra mı?

kan sulandırıcıya ne zaman başlaman gerektiğini söyledi acaba doktorun. Hamile kalmadan önce mi yoksa hamileliğini öğrendikten sonra mı?
Doktorun daha iyi yönlendirme yapar canım. Ben mesela şu an corasprin kullanıyorum doktorum verdi şayet gebelik oluşursa iğne ve doğuma kadar dedi. Tabi hiç o aşamaya ilerleyemedim ama

Şimdi hap olarak başladık. Ama her gün değil. 1 gün coraspin 1 gün çinko 1gün folik asit olacak sekilde bir döngüyle kullan dedi. Tüm sonuclar cıktıktan sonra yeniden değerlendirme yapacak. O zamana kadar korunucaz

Canım kabataslak bisey söylemedi ama sorunun şimdiye kadar hep bende aranmış olmasına kızdı. Belki sperm bozuk biraz da eşinde arayalım bakalım sorunu dedi. Belki dölleyen spermler sağlıksız diye oldu bu düşükler dedi. Eğer sağlıklı embriyo oluşsaydı zaten düşük olmaz genelik ilerlerdi dedi

Anladım canım evet sadece sende bi şeyler aranması kötü olmuş. Hayırlısıyla bu sürecin de iyi ilerlicek inşallah eşinde de bi sıkıntı çıkmayacak canım

Ah inşallahhh hepimiz sağlıklı evlatlara sahip olalımm sen ne aşamadasın şuan neler yapıyorsun bir tedavi görüyor musun
Nisanda korunmayı bıraktım canım. Diafol mu ne öyle bi takviye(b12, çinko, folik asit) bi de corasprin kullanıyorum. Bizde sadece eşimin sperm testi yapılmadı aslında yapıldı ama devlet hastanesi hiç güvenilir gelmedi. Adet dönemimde tekrar üniversite hastanesine verecek tüp bebek bölümüne. Öyle canım bu ay adet bitiminden itibaren 1dolu 1boş şeklinde değerlendirdim. Doktorun bize dediği zarı 3defa atıp hepsinde 1-1getirmişsiniz dedi düşükler için. Gebelik oluşursa şayet iğneyle devam edeceğiz dedi ki geçen sene doktorum farklıydı iğne kullanmıştım yine olmadı şayet yine olumsuz olursa senin genetiğine bakılmış onun genetiğine bakarız dedi. Yani kendimi denek gibi hissediyorum arada o düşünce beynimi kemiriyor

İğne ye rağmen olmadıysa belki pıhtılaşma ile ilgili bir durum değildir. Genetik dışında başka testler yaptırdınız mı? Bende benzer süreçlerden geçtim eşime sadece genetik kromozom testi yapıldı, sperm testine gerek duymadı doktor sonuçta oluyor dedi hiç hamile kalamayanlarda o testi istiyoruz falan dedi. Bebeğe yapılan testler sonuçsuz çıkıyor genelde patoloji sonucunda bir şey bulamıyorlar. Benimde kadın doğuma göre herşeyim normal, bir sıkıntı yok diyorlardı, en son yönlendirilme ile romatolojiye gittim, bağışıklık sistemi ile ilgili sorunlar olabiliyormuş. Lupus, Ana testleri vs yapıyorlar. Bu testler pozitifse eğer bağışıklık sistemi bebeği yabancı cisim olarak algılayıp kanda fazla antikor üretilmesine ve bebeğin vücuttan bir şekilde atılmasına sebep oluyormuş. Doktor toplumun %20 sinde pozitif çıkıyor demişti. Bu durumda da gebelik başlangıcında kortizon içeren bağışıklık düşürücü bir ilaç başlatıyorlarmış. Benim çoğu testim negatif çıktı ama daha çıkmayan sonuçlarım var bekliyorum. Romatoloji testleri 3 haftayı bulabiliyor çıkması

BElli başlı testleri istediler sadece canım. Ne patoloji ne perinatologne bölümü yönlendirilmesi yapılmadı. Nasılsa kendiliğinden oluyor düşüncesi mi var bilmiyorum yumurta büyütme veya çatlatma falan da hiç yapılmadı. Stres yapmayın doğal yolla oluyor demişti eski doktorum ama iğne falan da kullanıp Gine’n tutmayınca her şeyi yaptım kesin tüp bebek demişti.

Ya iyi bir perinatolog bulup bi görünsen nasıl olur? Normal kadın doğumcular senin benim gibi sorunlu kişilerden ziyade herseyi yolunda giden gebelerle ilgileniyor coğunlukla. Ama perinatologlar, öğretim üyeleri bizim gibi o kadar çok vaka görüyor ki çözüm yollarına da daha aşina oluyorlar. Yani bizim için çözümün bu olduğunu düşünüyorum ben artık. En son hem kadın doğumcuya hem de prof bir perinatologa gittim biliyorsun. Ve aradaki farkı çok net görebiliyorum. Perinatolog her ihtimali düşünüp değerlendirmeler yapıyor illaki bulur bisey yani

Haklısın canım aklımda kalacağına gideyim bi perinatoloğa. Bi de sen de gittim diyorsun çözüm odaklı konuşmuş ne güzel. ben imkanlarım dahilinde çabamı vereyim gerisi takdiri ilahi Şu bayram bi geçsin. Yumurtlama üzerinden bugün 14.gün test yaptım ama kocaaaman bi tek çizik

Hematoloji ve romatoloji uzmanlarına göründüm eğer kadın hastalıkları ile ilgili değilse kadın doğum doktorları düşükle ilgili hiç birşey bilmezler dediler.

Tabi canım bende aynı şekilde imkanlarım dahilinde her türlü çabayı göstermeye calısıcam gerisi allaha kalmış artık. Mübarek gündeyiz rabbim duysun kalbimizdeki isteği birde adet geçmeden yapılan testler coğunlukla negatif çıkıyor ya adet geçmeden yapmamak lazım gereksiz stres. Perinatologa gideceksen de üniversite hastanelerini tercih et bence, öğretim görevlisi prof olsun. Onlar kariyerleri boyunca bizim gibi çok kişi görmüş oluyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…