1 ayda tam 5 kilo almm!

:1shok: 4,5 kilo mu? ne güzel yaaaaa.bende bu saatten sonra ekemek ve tatlı şeyler yemeyi kesiyorum.:sinifsinif: bari şu iki ayda almayayım

evet haklısın canım.dikkat edicem artık.bari şu son iki ayımda fazla almayayım:çok üzgünüm:. inş başarırım almamayı:Saruboceq:

Herhalde en tombik benim 73 ile başladım geçen hafta 93 ü gördüm ve üstelik kısa boyluyum, popoluyum :) Ha bir de bebek kilolu olsa o da yok yani.

zor olmuyor mu canım yaaaaa? ben bu halde resmen kendimi taşımakta zorlanıyorummirmirmirmir çabuk yoruluyorum. boyum uzun ve fazla almış gibi görünmüyorum.orantılı aldım ama çok rahatsızlık verici:mymeka:

bende öyle tatlı şeyler çok yemiştim bu 1 ayda. kesiyorum artık bu saatten sonra canım istesede yokk:mymeka: benimde hiç bulantım olmadı en başından beri.o yüzden ilk aylardan itibaren güzel yiyordum yani:kedi: sonra da cezasını çekiyorum şimdi:gitme:

ben de 30. haftaya gireceğim neredeyse 9 kilo kadar aldım
inanın ekmeği resmen kestim kahvaltıda çavdar yada tam tahıl
tatlı ve dondurma çok ama çok az (hamilelikten önce tatlılar mantılar
kilo almaya uğraşsam da alamazdım) daha çok meyve ve yağsız et
sütü bile yarım yağlı içiyorum düşünün ama işte daha şimdilik 9 kilooooooooo

Ya bir şey sorcam?Yanma yokmu kızlar sizde?Ben yanma yüzünden yemek yemeye korkar oldum.Sizleri okuyunca yanma olmasada bende yesem diyorum.......

10 haftalık hamileyim yaklaşık 4 kilo verdim. son iki gündür yemek yemeye başladım daha doğrusu canım istemeye başladı. ilk istediği şeylerden biri de çikolata :) ama yazılanları okudum kokrtum kendine dikkat edeyim :)

Ya bir şey sorcam?Yanma yokmu kızlar sizde?Ben yanma yüzünden yemek yemeye korkar oldum.Sizleri okuyunca yanma olmasada bende yesem diyorum.......

valla canım yanma var ama her zaman olmuyor bende. zaman zaman özellikle gece yatağa yattığımda başlıyor. o yüzden yememi fazla etkilemiyorcokacimcoook

canım benimde canım çok çikolata istedi yedim ve bu haldeyim :a015: ayda 5 birden aldım yani kendine dikkat et canın istesede arada ye az yeyasakkelimelmaz:

tamamdır kardelen mesaj alındı :) ya 2,5 ay boyunca aç kalınca napıyım şimdi herşeyi yiyesim geliyor :) ayrıca reflü bende de var. ren.. bir çiğneme tableti verdi doktor ama ben onun yerine limonlu soda içiyorum hem faydalı hem de mideme iyi geliyor..

tamamdır kardelen mesaj alındı kaydirigubbakcemile5 ya 2,5 ay boyunca aç kalınca napıyım şimdi herşeyi yiyesim geliyor :) ayrıca reflü bende de var. ren.. bir çiğneme tableti verdi doktor ama ben onun yerine limonlu soda içiyorum hem faydalı hem de mideme iyi geliyor..

naptın sen allah aşkına dogum masasında kalmaya nıyetınmı var.ben 95 kılo hamıle kaldım.5 aylık hamıleyım 99 oldum 4 kılo aldım bu bıle bana gore cok.sakın anacım sakın yemeeeeeeeeee.

Ben hamileyken 30 kilo aldım arkadaşlar.
birkaç topiğe yazdım,bilenler bilir,
hiç kısmadım,ilk üç ay mide bulantım geçtikten sonra
sınırsızca yedim hemde,doktor doğumdan sonra sakın çıkma karşıma dedi,
boyum uzun olduğu için göstermiyordum ama basküle çıktığımda
net 30 kilo aldığım belli oluyordu..
54 kilo ile hamile kaldım,84 ile doğum yaptım,kızım 3.850 gr.doğdu ve
ben doğumdan 1 ay sonra 54 kiloya geri düştüm,rejim falan hayatımda yapmadım,
bebek bakmak kolay değilmiş,işte onun için gelen kilolar gitti...
korkulacak birşey yok,yeyin ama yürüyüşünüzü ihmal etmeyin...
bütün hamilelere sağlıklı ve kolay doğumlar diliyorum..
sevgiler...

ne güzel ya ben daha 4 haftalık hamileyim çok gözüm korkmuştu yazılanları okuyunca umarım bende aldığım gibi veririm kiloları ,şimdi 53 kiloyum bakalım ne olucak ilerleyen zamanlarda umarım çok kilo almam ya diyet yapamam gibi geliyo çünkü

zaten diyet yapamayız doğumdan sonra da . emzircez çünkü bebişleri.. kendiliğinden giderse gidicekler ,gitmezlerse emzirmeyi bıraktıktan sonra bakıcaz artık çaresine mecburen ((

valla canım yanma var ama her zaman olmuyor bende. zaman zaman özellikle gece yatağa yattığımda başlıyor. o yüzden yememi fazla etkilemiyorcokacimcoook

Ara ara olsa belki bu kadar söylenmezdim ama 6 haftadan beri gece gündüz hiç durmadan sadece şiddeti azalarak yada çoğalarak devam eden yanmayla mücadele ediyorum.Doktorların verdiği hiç bir ilaç fayda etmedi en sonunda bende pes ettim artık gitmiyorum doktora ilaçta içmiyorum.Biraz bıkkınlık biraz kızgınlık var mideme karşı.Herkes gibi hamileliğinde her şeyi yiyebilen ve sadece kilodan yakınan biri olmayı istediğim zamanlar oluyor inan.Çünkü reflü bir hastalık ve bu hastalıkla Rabbimin izniyle bebeğim sağ salim doğana kadar mücadele edeceğimi biliyorum.... Her şey bebeğim için dediğimde ancak moral buluyorum yoksa inanın kimse 2 ay boyunca hiç dinmeyen bir boğaz yanmasıyla yaşamak istemez... Bu yaşadıklarımda da elbet bilmediğim bir hayır vardır yavrum sağlıklı olsunda çok şükür biz anneler herşeyi çekmeye razıyız onlar için.....

kilo verme olayı vücut yapısı ve metebolizmayla da ilgili arkadaşlar, ben de tam 20kg aldım şöyle bir örnek vereyim 5 aylık hamileydim tam net 5 kg almıştım ama sonrasında 2şer 3er alıyosunuz hemde hiç farkında bile olmadan doğuma girdiğimde tam 95 kilo idim doğumdan hemen sonra 10kilosu gitti bebek kordon su plesenta filan zaten 10-12 kilo oluyor doğumda ben emzirmeyle filan veremedim az yiyincede süt olmuyor 3 ayımızı bitirdik hergün yatarken eşimle 200 mekik çekiyorum faydası var deneyin kızlar

Son düzenleme:
32.haftaya giriyorum 14 kiloya yaklaştım..bende ilk beş ayçok zayıftım ve 5 kilo filan almıştım ve yavaş devam etmişti..son 2 ayda aldım gerisini..
kilo alıp vermek korkutmuyo,zaten herkesin dediği gibi doğumda 7-8 kilo gidebiliomuş..beni korkutan hızla kilo alındığında oluşan çatlaklar ki bende kesin olacak
birde kilo verince karında filan sarkma olması..

canim cok almissin bence. uzmanlar ilk aylarda alinan kilonun annenin kendisi aldigini belirtmekte. dikkatli olmani isterim. ben 4.5 aylik hamileyim 2 kilo aldim güzelim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…