1 ayda tam 5 kilo almm!

nasi olmus öle ya..1 ayda 5 kilo...korktum simdi bende öle kilo alirsam yandiiiimmm...ama canim diyorlarki dogumda ve sonrasi 1 ayda anne yorgunluktan hareketten cok kilo veriyomus..

valla benimki galiba ilaçlardan oldu.demir ilacı ve vitamin iştahımı deli gibi açtı.acaip yiyiyordum.doktorum değiştirdi ilaçlarımı bide vitamin yapmıştır dedi.2günde bir indirdi onu.düzeldi iştahım.ferrosanol alıyodum şimdi gynoferro diye bi hap alıyorum pembe renkte..şimdilik düzeldi yeme isteğim.normal zamandaki gibi yiyiyorum artık.1ayda 5kiloyu görünce doktoru şok olmuştu. akannehir
bakalım 3hafta sora gidince kaç çıkıcak.bayram sonrası gidiecm.tabii önce gitmezsem.ishal oldum aniden.geçmiyo.ssk ya gitttim inanılı gibi değil i tahlil bile yapılmadı.ialçda vermediler.vajinal muayene yaptı kadın rahimde açılmamı başladı diye.yolladı beni.bidaha büyük sözüm üstüne tövbe gitmem ssk ya.bu kadarmı ilgisizlik olur ya.mikrop kaptım belki tahlil yapılmadan anlaşılmazdıki..doktorumu arıycam bugün gel derse ona gidiecm.yada anlatıcam ilaç ismi sitiycem.dışarı çıkamıyomki korkudan sıkışıcam diye.geçen zor yetiştim wc ye kaydirigubbakcemile3
:kedi:

kızlar 31. haftamdayım. 59 la hamile kaldım. en son 1 ay önce kilom 73 tü. tam bir ayda 78 olmuşum.senağlama daha doğuma iki ay var nerdeyse. o zamana kadar kim bilir kaç kilo olcam:bbo: napcam ben kızlar yaa çok moralim bozuuuukkkkkkkkmafoldumben
daha kilo almamak için ne yapmam gerek ??

canim ilk 5 ay benimde kilo alimim cok yavasken 6. ayda birden 5.5 kilo almistim ...66 kilodan 71.5 a cikmistim...doktorda sasirmisti...ama sonra yine normale dondu kilo alimim uzulme fazla abur cubur yeme bebisine yariyacak seyler ye cok almazsin...

52 ile başladım şuan 60,5 geçen hafta ki kontrolümde ekmeği ve hamur işini azalt dedi ama ekmeksiz doymuyorum son 2 ayda 5 kilo aldım ya son aylarda nasıl olcam bilmyorum ilk defa 60 kiloyum :KK43:(

bence kilo alımı kesinlikle bünyeyle alakalı son kontrolden sonra 3 hafta hiç kilo almadım son 2 haftada 2 kilo aldım :S hayatımda ilkkez 70 kiloyu gördüm. 56 nere 70 nere :p kızım için değer napıyım opuyorumnanaktan

ben 72 kiloyla hamile kaldım...benim tüp bebekti....şu an 31+4 üm ve 85 kiloyum....ilk ay 4 kilo almıştım...sonrası yavaş yavaş aldım ama boyum 1.70....ve sadece göbeğim var...kalça da yok
belde yok...bebişimde geçen hafta 1900 gr. dı (maşallah)....90 ı görürüm herhalde ama arkadan bakılınca hiç hamile gibi gözükmüyorum...bebişlerimiz sağlıklı olsunda inş....veririz arkadaşlar...dua edelim hayırlısıyla doğsunlar diye....

nasi olmus öle ya..1 ayda 5 kilo...korktum simdi bende öle kilo alirsam yandiiiimmm...ama canim diyorlarki dogumda ve sonrasi 1 ayda anne yorgunluktan hareketten cok kilo veriyomus..

valla nasıl olmuş bilmiyorum canım ama olmuş işte:sm_confused: inş dediğin gibi doğumdan sonra veririm. 78 kiloyum ya inanamıyorum:1shok: hayatımda hiç bu kadar almamıştım kilo. fil gibi hissediyorum kendimiakannehir

valla benimki galiba ilaçlardan oldu.demir ilacı ve vitamin iştahımı deli gibi açtı.acaip yiyiyordum.doktorum değiştirdi ilaçlarımı bide vitamin yapmıştır dedi.2günde bir indirdi onu.düzeldi iştahım.ferrosanol alıyodum şimdi gynoferro diye bi hap alıyorum pembe renkte..şimdilik düzeldi yeme isteğim.normal zamandaki gibi yiyiyorum artık.1ayda 5kiloyu görünce doktoru şok olmuştu. akannehir
bakalım 3hafta sora gidince kaç çıkıcak.bayram sonrası gidiecm.tabii önce gitmezsem.ishal oldum aniden.geçmiyo.ssk ya gitttim inanılı gibi değil i tahlil bile yapılmadı.ialçda vermediler.vajinal muayene yaptı kadın rahimde açılmamı başladı diye.yolladı beni.bidaha büyük sözüm üstüne tövbe gitmem ssk ya.bu kadarmı ilgisizlik olur ya.mikrop kaptım belki tahlil yapılmadan anlaşılmazdıki..doktorumu arıycam bugün gel derse ona gidiecm.yada anlatıcam ilaç ismi sitiycem.dışarı çıkamıyomki korkudan sıkışıcam diye.geçen zor yetiştim wc ye kaydirigubbakcemile3
:kedi:

valla bende magnezyum ve kan şurubu kullanıyorum .aaaaa evet ya kan şurubunu 1 aydır kullanıyorum ondan mı oldu acep ? böyle 5 kilo birden ondan aldım galiba.ferplex fol muydu neydibenneyaptımki böyle cam tüplerin içinde. bende bayramdan önce gidicem dr a. bi sorayım doktorcuma neden olmuş böyle ? ne dicek bakalım.
bu arada geçmiş olsun şekerim.inş geçer en kısa zamanda.katı şeyler yesen geçer mi acep? denesene

25 canım:sinifsinif:
25 haftada 10 kilo
40, haftada akannehir

geri kalanında da 10 olsa 20 ile tamamlıcan inş . aynen benim gibi-tatlicadiarzu- hatta ben 25 i bile bulabilirim:1shok: bu ay 5 kilo birden aldığımı gördükten sonra hiç şaşmam yani 25 le tamamlamama:bbo:

bende doymuyorum doymuyorum doymuyoruuuuuuuuummm. evet kilo alımı bünyeyle alakalı zaten müsaitti yapım almaya. ahhhhhhh ahhhhhh nerde ilk evlendiğim zamanki 52 kiloluk kadın nerde şimdiki:gitme:

benim doktorum çok katı.. resmen liste verdi bana diyet gibi.. sabahları bile 2 dilimden fazla kepek ekmeği yemiyceksin diyor.. şu ana kadar hiç kilo almadım.. tamamen dediklerini uyguluyorum.. meyve ve süt ürünleri ağırlıklı.. ama insanda bebeğim büyümesse diye korkuyor. allaha şükür 2 gün önde bile gidiyor.. ama daha yolumuz uzun...

ben 72 kiloyla hamile kaldım...benim tüp bebekti....şu an 31+4 üm ve 85 kiloyum....ilk ay 4 kilo almıştım...sonrası yavaş yavaş aldım ama boyum 1.70....ve sadece göbeğim var...kalça da yok
belde yok...bebişimde geçen hafta 1900 gr. dı (maşallah)....90 ı görürüm herhalde ama arkadan bakılınca hiç hamile gibi gözükmüyorum...bebişlerimiz sağlıklı olsunda inş....veririz arkadaşlar...dua edelim hayırlısıyla doğsunlar diye....

canım benimde dışardan bakılınca o kadar kötü görünmüyor fiziğim .her yerim orantılı bir şekilde aldı.ben ilk aylardan beri her ay düzenli 1-2 kilo aldım .ama bu ay 5 kilo birden alınca şaşırdım:1shok:
dediğin gibi veririz inş bebeklerimiz sağlıklı olsunda:Saruboceq: ama insan yinede üzülüp kafaya takıyo işte:çok üzgünüm:

benim doktorum çok katı.. resmen liste verdi bana diyet gibi.. sabahları bile 2 dilimden fazla kepek ekmeği yemiyceksin diyor.. şu ana kadar hiç kilo almadım.. tamamen dediklerini uyguluyorum.. meyve ve süt ürünleri ağırlıklı.. ama insanda bebeğim büyümesse diye korkuyor. allaha şükür 2 gün önde bile gidiyor.. ama daha yolumuz uzun...

benim dr um da tam tersi. canın ne isterse ye bişi olmaz diyor.aşırıya kaçmadan tabi. öyle liste falan da vermedi .yada gittiğimde şunu yeme kes azalt falan hiç demedi şimdiğe kadarfisfisfis belkide hata burda bilemiyorum:sm_confused: sende sağlıcakla alırsın inş bebeni kucağına

benim dr um da tam tersi. canın ne isterse ye bişi olmaz diyor.aşırıya kaçmadan tabi. öyle liste falan da vermedi .yada gittiğimde şunu yeme kes azalt falan hiç demedi şimdiğe kadarfisfisfis belkide hata burda bilemiyorum:sm_confused: sende sağlıcakla alırsın inş bebeni kucağına

amin inşallah hepimiz... bebeklerimiz sağlıklı olsun yeter.. :nazar:

ben de 18 haftada 1,5 kilo aldım. 67 ile başladım ve şu an 68,5 kiloyum.umarım sonuna kadar böyle az kilo alırım ama hiç zannetmiyorum. çünkü birkaç gündür sürekli çok tatlı ve çok tuzlu şeyler yiyorum.

ben de 18 haftada 1,5 kilo aldım. 67 ile başladım ve şu an 68,5 kiloyum.umarım sonuna kadar böyle az kilo alırım ama hiç zannetmiyorum. çünkü birkaç gündür sürekli çok tatlı ve çok tuzlu şeyler yiyorum.

inş canım ama pek öyle olmuyor malesef .bende ayda düzenli 1-2 alırdım ama bu ay nolmuşsa oldu.daha da 2 ayım var doğuma .ee ben ayda 5 alırsam böyle 2 ayda 10 kilo mu olcam bilmiyorum :bbo:

Herhalde en tombik benim 73 ile başladım geçen hafta 93 ü gördüm ve üstelik kısa boyluyum, popoluyum :) Ha bir de bebek kilolu olsa o da yok yani.

vallh kızlar moralinizi bozmak gibi olmasın ama yarın tam 30+0 olucaz ve ben toplamda 4,5 kg aldım herşey yiyorum içiyorum ama abartmıyorum ekmek mümkün mertebe yok bebeişin gelişimi maşallah çok iyi 29+3 te 1630 du yani hiç sorun yok tabi kilo almadığım için rahatımda herişimi yapıyorum ağrım sızım çok az yeni yeni başlıyor bel ağrılarım sizlere tavsiyem kesinlikle ekmeği kesin, sık yeyin ve mümkün olduğunca sebze meyve ve dalataalr yiyin bebeiş içinde çokiyi yediğimiz tatlıların ekmeklerin hamuişlerinin cidden faydası yok bebişlere

valla bende magnezyum ve kan şurubu kullanıyorum .aaaaa evet ya kan şurubunu 1 aydır kullanıyorum ondan mı oldu acep ? böyle 5 kilo birden ondan aldım galiba.ferplex fol muydu neydibenneyaptımki böyle cam tüplerin içinde. bende bayramdan önce gidicem dr a. bi sorayım doktorcuma neden olmuş böyle ? ne dicek bakalım.
bu arada geçmiş olsun şekerim.inş geçer en kısa zamanda.katı şeyler yesen geçer mi acep? denesene

ya canim ben sana diyodum simdi doktordan geldim ve sastim 2 kilo almisim bendeyerimsenibendoktoor norml dedi...sanirimm biraz fazla kacirdim bu ay farkindaayim taatliyi ve ekmegi cok yedim...inslh bidahaki ay en fzl 1 olur...cünkü ben daha 15.haftamdayimm:KK43:(((bide benim hic bulantim olmaadi hep yedim buna ragmen sasirdim:)

dr um hiç bişey söylemiyor ya inanırmısın. hiç bi kısıtlama yapmadı en başından beri.bende buna çok şaşıyorum buna .tatlı çok istiyor canım hep tatlı yiyorum onlar aldırdı galiba bu kadar :KK43:(

iste bu da 1 ayda bu kadar kilo alman icin yeterli. tatli, sekerli, unlu besinler en ufak bir besin degeri olmayan ama yuzlerce kalori barindiran bos yiyecekler. sana sadece kilo olarak doner baska da bir faydasini gormezsin. doktorunun seni bu konuda uyarmamis olmasi cok ilginc. derhal bos kalorili butun yiyecekleri kesmelisin ve daha cok hareket etmelisin. normalden fazla kilo alimi bebek ici de riskli, sadece estetik acidan kotu degil yani.

X