1 ay

2 yıldır hiç gelemediler evime ilk defa gelecekler normal zamanda gelseler mutlu olurum ama eşim yokken onlarla ne konuşabilirim ne yapabilirim çok kasılır sıkılırım

Eşiniz ailesini daha iyi tanır. Ama size öyle diyip sonradan emri vaki yaptırır mı bilmem onlar benim ailem kalsın ne var vs diye onuda siz bilicekseniz eşinizin huyunu tavrını falan
Ya normalde yapmaz ama ilk defa gelecekleri için gelsinler bir hafta kalsınlar diyor gözüm arkada kalmaz diyor ama bir hafta olsa ben yine okeyim bi ay kalacaklar belki de

O zaman açık açık söyleyeceksiniz oğlunuz gelince görüşelim ben rahatsız oluyorum sonuçta el kızıyım diyin çekinmeyin.

Öz çocuğu değilsiniz ki ne alaka yabancıya gitmek öz çocuğu yokken.

Söylemeye de çekiniyorum maalesef çünkü ilk defa gelecekler yaa bizi istemiyor diye bi ton huzursuzluk çıkarabilirler

böyle durumlarda benim esim “esimin arkadasi-ablası vs gelecek, birlikte kalacaklar” diyor ailesine… geliyor zaten ama gelmese de biz öyle diyoruz gecen sefer bana da eltin gelsin senle kalsın dediler ama dediğim gibi biz hep öncesinde arkadasimla veya ablamla konusmus oluyoruz ve onlar geliyor. bazen de esimin birlikte olduğu iş arkadaslarının eşleriyle kalıyoruz. yani fırsat vermiyoruz

Söylemeye de çekiniyorum maalesef çünkü ilk defa gelecekler yaa bizi istemiyor diye bi ton huzursuzluk çıkarabilirler

istemiyorsunuz zaten. neden kendi hayatınız ve eviniz üzerindeki kararınızı söylemekten çekiniyorsunuz? kırılırlarsa da kırılsınlar. bir ay boyunca siz rahatsız olacağına onlar kırılsın.

Evet bide gelelim mi demiyorlar geleceğiz diyorlar acaba ben istiyor muyum bi sorun yaa
Niye net olmak, ne zaman geleceksiniz ne kadar kalmayı planlıyorsunuz gibi soruları direkt muhataplarına sormak yerine 1 ay kalırlar gitmezler ben ne yapacağım sorularıyla kendinizi yiyip bitiriyorsunuz ki?
Ankara Büyükşehir, fırsat bu fırsat deyip seni yalnız bırakmak istemiyoruz bahanesiyle şehri gezmek için geldikleri aşikar, zira sizi yalnız bırakmak istemeyen kayınvalide kayınpeder Hakkari’ye de gelirdi, Hakkari de bizim şehrimiz.

Kayınvalidenize telefon edin, ne zaman gelmeyi düşünüyorsunuz ne kadar kalmayı planlıyorsunuz, ben Hakkari’deki evimde yalnız kalmıştım, Ankara’da yalnız kalmak benim için çocuk oyuncağı, ki zaten burada birkaç arkadaş edindim onlarla program yaptık deyin, akıllı bir kadınsa ne demek istediğinizi anlar.

Eşinizin de bunu ailenize farklı biçimde söyleyebilmesi lazım ya. Ben gelince gelirsiniz gibi gibi. Sanki bilmiyor mu sizin 1 ay ailesiyle rahat edemeyeceğinizi?
Bir bahaneyle evden çıkıp söyleyin eşinize, bir bahaneyle bulup, anne babasının sizinle gelmesini engellesin. Ben diyemem derse siz söyleyin, çekinmeye olacak setler değil bunlar.

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim

Teşekkür ederim
Rica ederim, çekinmeyin direkt söyleyin böyle şeyleri, Hakkari’ye hiç gelmediler diyorsunuz mevzu sizin yalnız kalmanız değil öyleyse, sizi düşünmüyorlar ki yalnızlığınızı da umursayan yok, Ankara’da yaşıyor olmanızı fırsat bilmişler hazır ev var yemek var gezmek olsun diye gelecekler, bu insanlara karşı mı çekiniyorsunuz?
Plan yaptık yakın şehirleri gezeceğiz dersiniz, biz kalırız sorun değil derlerse yok ben öyle rahat edemem deyin.

Haklısınız hiç bu açıdan düşünmedim

Haklısınız hiç bu açıdan düşünmedim
Yaşınız doğruysa 22 yaşında gencecik kadınsınız, 2 yıldır Hakkari’de yaşamışsınız bir kere bile kapınızı çalmamışlar, he bence ailelerin sürekli gelip gitmesi de yanlış ama eşiniz görevdeyken siz yalnız kaldığınızda bir kere dert ettiler mi bu kız orada yalnız diye? Hayır.

Şimdi Ankara’ya yerleşmişsiniz mis gibi Büyükşehir gezecek çok yeri var, hazır oğulları da görevde olacak bahane sağlam, gelinimiz yalnız kalmasın, siz buna inanıyorsanız genç ve toy oluşunuzdandır.

Sizi düşünüp yalnız kalmanıza gönlü razı gelmeyen insanlar olsalardı Hakkari’ye de gelirlerdi, koca 2 yıl Hakkari’de yaşadınız ve gelmediler ama Ankara’ya koşa koşa.

Gelmemeleri gelmelerinden daha hayırlıdır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…