1,5 ay kaldı ama insan bu kadar yüzsüz olamaz heralde..

omrumun devrimi aynen varya aynı syei yasadim. hatta arkadaslar gece toplantilari yaparlardi biz digerlerini rahatsiz etmek icin.kapıyı cat diye carparlardi sirf rahatsiz etmek icin.ama sonra birgun elbet elinize duserler

Ya bende kaldım yurtta ama söyleyeceksin hoşuna gitmeyen şeyleri. Bende ilk günler ayakkabımı vermiştim sevgilisiyle buluşacak diye. Geldiğinde ayakkabımın önü aşınmıştı, önünü vurmuş burun kısmı aşınmış. Çok sinir olmuştum. Tabi aynı kız birde dolabımdaki paramı çalınca, üstüne erkekleri camımızın önüne toplayınca kavga ederek odadan attım. Sonrası çok şükür 8 yıldır kardeşim dediğim diğer oda arkadaşımla hala görüşüyorum. Aramızda hiçmi sorun olmadı tabiki oldu. Ama konuştuk. Sende böyle kendi kendini yiyeceğine kullanmayacaksınız eşyalarımı de. Kesin konuş. Bugün kullanmayın deyip yarın birşeye izin verirsen tepene binerler. Net ol. Birkez hayır dedin mi yumuşama. Yoksa eve de çıksan aynı sorunları yaşarsın.

ben üniversitedeyken yurtta kalan çok arkadaşım vardı, ama bir gün birinin üzerinde diğerinin kıyafetini hiç görmedim... bunlar yanlış şeyler, hadi bir eğlence olur veya ne bileyim ani bir şey olur rica eder verirsin... ama normal günlük kıyafetlerde bu şekilde olması elini verip kolunu kaptırma durumuna dönmüş... şu saatten sonra o kızlara bişey yapılamaz da, seneye eğer odalar değişiyorsa ilk günden kurallarını ve mesafeni koy.

ben olsaydım hiççç canımı sıkmazdım sadece o kızları bi güzel yolardım. :KK35:

4 yıl yurtta kaldım.Can ciğer arkadaşlarım oldu,50 kuruşu bile paylaşıp okula gittiğim.:KK14:

Ama ben bu konuda çok katıyım,baştan da çizgimi çektim.Giyemem,giydirmem de.

Çok kıyafetim yoktur zaten,sürekli aynı şeyi giymekten hiç gocunmam.

Sağlam bir ayar vereceksin,dolabını da hep kilitli tutacaksın madem.

Seneye nemrut bişey olucam gibi duruyor :KK47::KK47:

Senin tavırların tutarsız..önce birdaha kullanmak yok diyorsun..sonra birşey istediklerinde veriyorsun..kesin bir tavrın olmadığı için adamdan saymamışlar..kesin olarak konuş bundan sonra asla paylaşım yok çok kötü olur de..ve birdaha en ufak birşey isterlerse "siz beni anlamadınız heralde size birdaha paylaşım yok" dedim diye sert çık birdaha yanaşmazlar

Ben biri uyuyo olsa cekmeceleri ve kapiyi ozellikle yavasca kapatirdim. Artik umursamiycam. Gecenlerde yine iki gun ust uste uykumdan oldum, ucuncu gun erken kalktigimda ben de hic bi isim olmadigi halde cekmeceleri acip acip cat diye kapattim. Insani zorla su hale getiriyolar. Artik ben de kapiyi carpicam, kim uyursa uyusun ben de cekmeceleri carpicam. Onlar beni dusunmuyosa ben de dusunmuycem kusura bakmasinlar. Gelip de bisey diyemezler zaten.

tabikide oyle seni rahatsiz diyorlarsa sen rahatsiz etmelisin varliginla bu mantiktayim hic bir zaman cekinik kalma kızlar yurdu cok fenadir yasaynlar bilir. ilk once grup olursun sona o grup ikiye bbolunur ve illaki birieri ariza cikarir simarik birileri

Bu kadarda arsız olunmaz açık açık söylemişsin hoşlanmıyorum diye daha niye alıyorlar. Bence bütün eşyalarının üzerine mesela dolabına , oje kutuna işte sana ait ne varsa izinsiz alma yaz kocaman anlasınlar .

Olabilir

Ben biri uyuyo olsa cekmeceleri ve kapiyi ozellikle yavasca kapatirdim. Artik umursamiycam. Gecenlerde yine iki gun ust uste uykumdan oldum, ucuncu gun erken kalktigimda ben de hic bi isim olmadigi halde cekmeceleri acip acip cat diye kapattim. Insani zorla su hale getiriyolar. Artik ben de kapiyi carpicam, kim uyursa uyusun ben de cekmeceleri carpicam. Onlar beni dusunmuyosa ben de dusunmuycem kusura bakmasinlar. Gelip de bisey diyemezler zaten.

En iyisi.

Senin tavırların tutarsız..önce birdaha kullanmak yok diyorsun..sonra birşey istediklerinde veriyorsun..kesin bir tavrın olmadığı için adamdan saymamışlar..kesin olarak konuş bundan sonra asla paylaşım yok çok kötü olur de..ve birdaha en ufak birşey isterlerse "siz beni anlamadınız heralde size birdaha paylaşım yok" dedim diye sert çık birdaha yanaşmazlar

Ben sorun çıkmasın diye uğraştığım için durum bu.

Aynen yaa

Dayansam mı patlasam mı acaba?

Ben olsam çoktan patlamıştım ama aynı odada yüzyüze bakıcaksınız en azından dolabını kilitleyip senden istediklerindede "üzgünüm ben artk kimseyle paylaşmama kararı aldım böyle olmuyor vs" diyebilirsin

Ay okudukça afakanlar bastı beni:KK53:
ben asla hoşlanmam kıyafetleri herkesin giymesinden. yıkansa da neticede başkasının teri bulaşıyor ne baskasınınkini giyerim ne kendiminkinin giyilmesine izin veririm.

benim de vardı öyle arkadaş müsvetteleri. dolabımı açar makyaj malzemesi düzleştirici falan kullanırlardı izin almak zaten hak getire. kıyafet dısında sorun etmem o eşyaları ama kendilerinin eşyalarına biri dokunsa kıyameti koparırlardı.

seninkiler yüzsüzlükte sınırı aşmış ne yapsan anlamıyorlar. dolabını kilitle vcye giderken bile kilitle git.

tabikide oyle seni rahatsiz diyorlarsa sen rahatsiz etmelisin varliginla bu mantiktayim hic bir zaman cekinik kalma kızlar yurdu cok fenadir yasaynlar bilir. ilk once grup olursun sona o grup ikiye bbolunur ve illaki birieri ariza cikarir simarik birileri

Aynen oyle. Simdi bile susmuyolar ay gece gece hic cekilmiyo ya. Isiklar sonsun diye bekliyorum uyku moduna gecmek icin. Insanlik bekliyosun ama yok iste.
Allah hepimize sabir versin konu sahibi arkadasim

Ben olsam çoktan patlamıştım ama aynı odada yüzyüze bakıcaksınız en azından dolabını kilitleyip senden istediklerindede "üzgünüm ben artk kimseyle paylaşmama kararı aldım böyle olmuyor vs" diyebilirsin

Teşekkürler

Ay okudukça afakanlar bastı beni:KK53:
ben asla hoşlanmam kıyafetleri herkesin giymesinden. yıkansa da neticede başkasının teri bulaşıyor ne baskasınınkini giyerim ne kendiminkinin giyilmesine izin veririm.

benim de vardı öyle arkadaş müsvetteleri. dolabımı açar makyaj malzemesi düzleştirici falan kullanırlardı izin almak zaten hak getire. kıyafet dısında sorun etmem o eşyaları ama kendilerinin eşyalarına biri dokunsa kıyameti koparırlardı.

seninkiler yüzsüzlükte sınırı aşmış ne yapsan anlamıyorlar. dolabını kilitle vcye giderken bile kilitle git.

Teşekkür ederim

Hala bunu mu soruyorsun ? Sende nasıl bir sabır var arkadaşım ? :26:

Bazen çok sabırsızım bazense ölümüm sabırdan olabilir derecede oluyorum :KK43:

Aynen oyle. Simdi bile susmuyolar ay gece gece hic cekilmiyo ya. Isiklar sonsun diye bekliyorum uyku moduna gecmek icin. Insanlik bekliyosun ama yok iste.
Allah hepimize sabir versin konu sahibi arkadasim

Aminn valla hepimize

Aynen yaa

Dayansam mı patlasam mı acaba?

Patla gitsin yaranacağım zannetme zaten hiç sen benim söylediğimi yap çok ciddiyim .
Bak benim bir arkadaşım vardı hemde yakın arkadaşım , anne babası ayrıydı maddi durumu pek iyi değildi gittik buna mont, ayakkabı aldım ben bir tane de kendime Bot aldım . Sonra aldığımız ayakkabının fermuarı yırtılmış 5 lira verip yaptırmamış , bana dediki senin botu giyeyim ayaklarım üşüyor , iyi dedim giy . Sonra benim o zamanlar erkek arkadaşım ( şimdiki eşim ) 'in aldığı elbiseyide almış ve ben hiç giymemiştim bile . Neyse aradan 6-7 ay geçti vermedi . Sonra ben işten ayrıldım benim yüzüme bakmadı para bitti ya ben tabi iyice sinir oldum bende düzenli olarak geri istedim 2 senenin sonunda aldım tabiki berbat bir halde aldım . Dedim ki ne yapmışsın böyle " kusura bakma geri isteyeceğini bilemediğim için giydim " dedi bana . Ben iki sene boyunca istedim nasıl geri isteyeceğimi bilemedin ayrıca ben sana emanet verdim dedim . Bu versiyon böyle adamı kullanır kullanır sonra kullanılmış mendil gibi atar .

Teşekkürler

Teşekkür ederim

Bazen çok sabırsızım bazense ölümüm sabırdan olabilir derecede oluyorum :KK43:

İşte bazen ölene kadar sabrettiğin için kotayı doldurup bazende çok sabırsız oluyo olabilirsin :)

Sana stress yaratan birşey için bu kadar sabretmen kendine zarar..aslında sabretmemiş tartışmışsın ama arkadaşların yüzsüzlüğün son noktası tam arsızlar..bunlar ancak çirkefleşmekten anlar gibi

Patla gitsin yaranacağım zannetme zaten hiç sen benim söylediğimi yap çok ciddiyim .
Bak benim bir arkadaşım vardı hemde yakın arkadaşım , anne babası ayrıydı maddi durumu pek iyi değildi gittik buna mont, ayakkabı aldım ben bir tane de kendime Bot aldım . Sonra aldığımız ayakkabının fermuarı yırtılmış 5 lira verip yaptırmamış , bana dediki senin botu giyeyim ayaklarım üşüyor , iyi dedim giy . Sonra benim o zamanlar erkek arkadaşım ( şimdiki eşim ) 'in aldığı elbiseyide almış ve ben hiç giymemiştim bile . Neyse aradan 6-7 ay geçti vermedi . Sonra ben işten ayrıldım benim yüzüme bakmadı para bitti ya ben tabi iyice sinir oldum bende düzenli olarak geri istedim 2 senenin sonunda aldım tabiki berbat bir halde aldım . Dedim ki ne yapmışsın böyle " kusura bakma geri isteyeceğini bilemediğim için giydim " dedi bana . Ben iki sene boyunca istedim nasıl geri isteyeceğimi bilemedin ayrıca ben sana emanet verdim dedim . Bu versiyon böyle adamı kullanır kullanır sonra kullanılmış mendil gibi atar .

YUUHH yaa:KK47:
Ben geçen gün dedim
-sevgilimin hediyelerini kullandırtmam diye

İşte bazen ölene kadar sabrettiğin için kotayı doldurup bazende çok sabırsız oluyo olabilirsin :)

Sana stress yaratan birşey için bu kadar sabretmen kendine zarar..aslında sabretmemiş tartışmışsın ama arkadaşların yüzsüzlüğün son noktası tam arsızlar..bunlar ancak çirkefleşmekten anlar gibi

Bakalım artık ya

Burda 1 ay öncesinde bi konu vardı yurtta kalan bi kız oda arkadaşlarından şikayetçiydi bende yorum yapmıştım bende şikayetçiyim çünkü.
4 kişi kalıyoruz 1 tanesiyle daha iyi aramız kızda temiz edepli falan..
Ama diğer 2si için aynı şeyler geçerli değil..
Ben eşyalarımı esirgemem kullansınlar.
Hatta bu pantolonun üstüne ne giyeyim dedikerinde benim şu var giy bak güzel olur der(d)im.
Artık demiyorum.
Bunlarda giyerdi kirli eşyayı dolabıma geri koyarlardı yıkama adetleri yoktur 2sinin.
Üstelik o anlaştığım arkadaşımın eşyalarını giydiğinde yıkar bi tanesi.
Ama bende o durum yok benimkileri yıkamazlar pek kolay kolay.

1-1.5 ay önce falan odaya girdim bu 2si benimle konuşmuyor.
1 tanesi yine cevap veriyor ama diğerinden ses seda yok bişey soruyorum cevap bile vermiyor.
Bişey demedim benim anlaştığım arkadaşımda farketti.
İşaretleştik hata bunlara noldu diye.
Ama anlayamadık tabii..
O gün öyle bitti.

Ertesi gün..
Yurda çok çok erken geldim onlardan önce yani.
Baktım o dün akşamında konuşmayan kız facade fotoğrafta etiketlenmiş.
Normaldir.
Ama bu normallikte normal olmayan bi nokta var..
Kıyafetleri..
Benim pantolonumla gömleğim..
:KK53:
Dün akşamında konuşmadığı kişinin kıyafetini giymiş şok oldum..
Neyse dedim.

Sonra çamaşırlıkta çamaşırlar vardı diğeri atıcaktı yıkanmaya bende dün akşamında geceliklerimi yıkanmaya atmıştım yıkanır diye.
Ama çamaşır sepetinde çamaşırlar var dedim ''Bari bende bunları atayım hazır erken geldim yurda''
Bi baktım tüüüümmmm eşyalar benim !!!
Yıkanmamış :KK53:
Çamaşırlıkta yıkananların arasında eşyam var ama çoğunlukla onların giydikleri.
Amaaaa bunların hepsinden önce şöyle bi durum var
Bu kirli eşyalarım atılmamış ya yıkanmaya onların üstünde bu benimle konuşmayıp ertesi gün kıyafetlermi giyen kızın pis !! alt iç çamaşırı var.

Delirdim resmen dedim ''Artık bu kadar yüz verdik ayıya geldi .çtı halıya hesabı oldu çıkarlarına göre hep''

Kendi çamaşırlarımı yıkıcam deterjanda yok bitmiş :KK53:

Gittim deterjan aldım ''kendime !! '''
Hepsinede mesaj attım ''yurda gelin görüşücez'' diye.
Geldi o 2si.
-noldu dediler
-bundan sonra herşeyimiz ayrı dedim
-ya sakin ol noldu dediler
anlattım herşeyi pis alt çamaşırı falan.
O çamaşırın sahibi benimle konuşmayan ama eşyalarımı giyen kızla tartıştık.
Sonra ayrıydı herşey.
Hatta diğeri dedi
-rahatsız olduğunu söylesen kullanmazdık diye
-rahatsız değildim taa ki sizin yaptığınız olaylara kadar dedim.
Anlattım anlattım tartışma havasında geçti.
diğeri arkadaşına gitmişti o akşam.

Sonraki günler mutlu huzurlu rahattımm :KK16:

Ama bi süre...:KK43:
Sonra diğeri hastaneye giderken
-spor ayakkabılarını giyebilir miyim dedi yüzsüzlüğe baakk !!
-tamam dedim.
gitti geldi hastaneye sorun yok..

Hastanenin ertesi günü.
Yemekhanedeyiz o anlaştığım oda arkadaşım bide vukuatlar kraliçesi kız.
Masadaki laf atıyor konuşmaya çalışyo falan ben soğuk davranıyorum.
Baktım karşıda diğer kız geliyor.
Hoşgeliyorda üstünde benim kazağım olmasa daha bi hoş olucak :KK30:
Benim moral bozuldu o yakın arkadaşım anladı yüz ifademe gülüyo bende gülüyorum ama içim içimi yiyor.

Yüzsüzlüğün dibine vurmuş..

O gece dolabımı kitleyip yattım sabah açtım giyindim tekrar kitledim.
Bu ikisi o yakın arkadaşıma
-CatlakB niye bize soğuk hala demişler
-Onca şeyden sonra ısınmaz o biliyorum demiş arkadaşımda
doğruda demiş.

Bi süre daha rahattım kitlemiyordum dolabı.
Açıktı.

Spor ayakkabıyı izinle diğeri hala giyerdi hayır diyemezdim.
o vukuatlar kraliçeside kanka der dururdu.

Ama eşya giymek yoktu..!!!
-tu..
Anlaşıldı dimi durumun vahimliği yine bi süre :KK43:

Sonra yavaştan yavaştan düzleştirici istemeleri saç kurutma makinesi istemeleri devam etti.
Ama izin çerçevesindeydi
-di...
:KK43:
Bugün yurda geldim bi tanesi saç düzleştiriyor.
Diğerde oje sürmüş falan.

Saç düzleştiren kendi düzleştiricisini kullanıyor (sanıyorum)
Oje sürende kendi ojelerinden kullandı. (sanıyorum)

Benim düzleştiricimmiş.
Oje benim ojemmiş.

Nasıl mı anladım ?!
Bunlar hazırlanırken yemekhaneye çıkmıştım.
Döndüğğümde yoklardı.
Saç düzleştirenin komidininin üstünde benim düzleştiricim var !!
Sinir oldum.. :KK45:

Masama geçtim ojelerim çoktur kutu içinde tutarım onları dağınık durmasın diye.
Tam o kutunun önünde oje var.
Ben oje sürmediğime göree..
Cevap belli..

Sinirlerim arttı:KK4:

O anlaştığım arkadaşım geldi durumu anlattım.
-Ya o ojeyi ben kutuya koymayı unuttum kusura bakma ama vukuatlar kraliçesi (o ismini söylüyorda) oje kullanmıştı pembe ojeni..
-Bu kadarda yüzsüzlük olmaz gözüme batıyorlar artık ya dedim ama sinirliyim..

Şuan odadalar ve sinirden ölüyorum napmam lazım ya deliricem cidden ya 1 buçuk ay var ama offf :KK43:
ya seneye odadakilerde böyle olursalar
ALLAH yardım etsin herkese ya..

Dayanmaya çalıştıkça azıyorlar iyice
Off yaaa...
:26:

iyi tahammul etmisin bence bundan sonra sana ait bise verme seni kullaniolar resmen sinir seyler

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ne için bu kadar çileye katlanıyorsun ki?
İyilik mi hayır mı arkadaşlık mı?
Bence tek sorun hayır diyememek.
Ama bunun da zararı sadece sana olur.
Ayrıca kız, dediğin gibi pis çamaşırlıysa bence paylaşmamalısın gerekirse dolabı kitle daha sert ol yani sonuna kadar git.
Sonra neden izin vermişim diye kendini yer bitirirsin.
Ayrıca ayakkabı kıyafet ortak giyme bence doğru değil özellikle de ayakkabı

Cimrilik değil de hoşlanmadığım kimseler bir şeyimi kullanırsa malım daha da kıymetlenir içim acır ya

Son düzenleme:
iyi tahammul etmisin bence bundan sonra sana ait bise verme seni kullaniolar resmen sinir seyler

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

aynen ya

Ne için bu kadar çileye katlanıyorsun ki?
İyilik mi hayır mı arkadaşlık mı?
Bence tek sorun hayır diyememek.
Ama bunun da zararı sadece sana olur.
Ayrıca kız, dediğin gibi pis çamaşırlıysa bence paylaşmamalısın gerekirse dolabı kitle daha sert ol yani sonuna kadar git.
Sonra neden izin vermişim diye kendini yer bitirirsin.
Ayrıca ayakkabı kıyafet ortak giyme bence doğru değil özellikle de ayakkabı

Cimrilik değil de hoşlanmadığım kimseler bir şeyimi kullanırsa malım daha da kıymetlenir içim acır ya

Teşekkür ederim

Valla hata senin yanlış anlama durumunun vahimliğini anla diye bu tabiri kullanıyorum "ortada bi'enayi varsa o son demine kadar kullanılır". Üniversitede bu kural çok geçerlidir.

Sen hatalısın çünkü özelin yok. Ayakkabı/kıyafet yahu bu, biz öz ablamla bile çok özel bi'şey olmadıkça dolaplarımızdan kıyafet almıyoruz. Feci hassasım ablam pis mi değil aksine teri bile mis kokar kızın ama biri giydimi huylanıyorum bi'tek benim tenime değsin istiyorum. Kaldı ki ayakkabı mantarı olabilir, ayak kokusu geçecek bi'de elalemin cidden iğrenç:104:

Resmen sömürüyolar seni cırlamanın vakti gelmiş büyük ihtimal arkandan dalga geçiyolardır okadar diyeyim kimse yaa ne iyi kız demez. Ayakkabı isteyebilen bi'insan bariz görgüsüzdür zaten hadi düğün bi'şey olur abiye ayakkabı lazımdır anlarım da yuh yani.

Benim arkadaşım da yurduma yakın kafede üstüne çay döktü diye ilk kez sırf o halde gitmesin diye "gel ben sana kıyafet vereyim yarın getirirsin" demiş bulundum. Hanımefendi dolaptan etiketi üstünde kotumu seçti onun tarzıymış (bildiğin düz kot yani ben ağzımı açamadan soyunmaya başladı) üstü de kendi seçti. Tam iki gün gelmedi o kıyafetler ben de perşembeleri eve geliyorum kıyafetleri eve getiriyorum yurtta mahvediyolar yıkarken diye... "Getirir misin yıkatıcam" dedim yaaa canım yarın da giysem onları dedi:KK53: Ayrıntı olarak o getirmediği günler full onları giydiği için getiremedi. Hani al senin olsun desem direk alacak istedim diye bozuldu bi'de... Bi'gün konu açıldığında "hıı evet senin malın kıymetli biz hep ortak giyeriz arkadaşlarla" demişti çok alakasız bi'yerde:KK9:

Biraz özeliniz olsun gerçekten çok sevseniz bile arkadaşınızı sınırlarınız olsun. Dolabını da kitle ve güzel bi'konuşma yap bence arsızlığa vurmuşlar artık yazık ailen alıyo okadar milletin kızı eskitiyo.

Son düzenleme:
X