Gebeliğe Hazırlık Yumurta kalitesi için neler yapılabilir

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Naptın gördün mü kırmızıları yoksa yeni yıla gebemi girdin canım
Sorma canım çok üzüldüm dün adet oldum 😢 3 senedir ilk defa bu kadar umutlanmıştım doktor gebelikten şüpheleniyorum rahimde kalınlaşma var diyince ama o da olmadı :KK43: yarın doktora gidicem yine klomen yumurta takibine başlicaz son 2 deneme olmazsa artık tüp bebek.. hiç bir sorununuz yok ama 3 yıldır olmadığı için doktor artık tüp bebek dedi

Sorma canım çok üzüldüm dün adet oldum 😢 3 senedir ilk defa bu kadar umutlanmıştım doktor gebelikten şüpheleniyorum rahimde kalınlaşma var diyince ama o da olmadı :KK43: yarın doktora gidicem yine klomen yumurta takibine başlicaz son 2 deneme olmazsa artık tüp bebek.. hiç bir sorununuz yok ama 3 yıldır olmadığı için doktor artık tüp bebek dedi
Üzüldüm adına ama umudunu yitirme illaki bir gün olucak seninde benimde olursa da kimseye demicem ne olur ne olmaz

Üzüldüm adına ama umudunu yitirme illaki bir gün olucak seninde benimde olursa da kimseye demicem ne olur ne olmaz
Bende üzüldüm ama napalım elden bişey gelmiyo. Bugun doktora gittim bu ay için klomen yerine famera diye bi ilaç verdi bittikten 5 gün sonrada muayeneye gel dedi

Arkadaşlar yumurtalık kalitesini artırmak için neler yapılabilir ovulasyon testi yapıyorum yumurta kalitesi nasıl artırılır cylo provagana kullanıyorum rahim küçüklüğü için lh testi yapmaya başladım önerileriniz nelerdir ve sizler neler yaptınız gebe kalabilmek için ovulasyon testi ile nasıl gebe kaldınız ve yumurta kalitesini artırmak için neler yediniz içtiniz bilgilendirirmisiniz
Beslenmeye dikkat etmek gerekiyor kalitesi beslenildiğinde yumurtalara da çok faydası oluyor doğurganlığı artıran besinler var araştırıp bulabilirsiniz kendinize o besinlerden öğünler hazırlayın hep

Melek0661
Canım merhaba yazılanları baştan sona okudum sende de rahım küçüklüğü olduğunu görünce hemen yazmak ıstedım☺️Benımkınede bıraz küçük dediler çünkü ben ilaçsız adet olamadım Bu yasıma kadar ılacları da duzenlı kullanmadığım için östrojen dusuk kalıyo malum bu sebeple rahımde yeteri kadar uyarılmadıgı için küçük .

Melek0661
Canım merhaba yazılanları baştan sona okudum sende de rahım küçüklüğü olduğunu görünce hemen yazmak ıstedım☺️Benımkınede bıraz küçük dediler çünkü ben ilaçsız adet olamadım Bu yasıma kadar ılacları da duzenlı kullanmadığım için östrojen dusuk kalıyo malum bu sebeple rahımde yeteri kadar uyarılmadıgı için küçük .

Cyclo pro yu kaç ay kullanınca rahım büyüyormuş ıstenılen büyüklüğe getırıyomuymus canım doktora sordum ben gebe kalınca sıkıntı olurmu dıye önce bı gebe kalda dedı😔yanı çok iç açıcı konusmadı sonuçta gebelıkte büyüyo sıkıntı plurmu acaba ya

Arkadaşlar yumurtalık kalitesini artırmak için neler yapılabilir ovulasyon testi yapıyorum yumurta kalitesi nasıl artırılır cylo provagana kullanıyorum rahim küçüklüğü için lh testi yapmaya başladım önerileriniz nelerdir ve sizler neler yaptınız gebe kalabilmek için ovulasyon testi ile nasıl gebe kaldınız ve yumurta kalitesini artırmak için neler yediniz içtiniz bilgilendirirmisiniz
1. Avakado yemek, çünkü içinde çokça folik asit bulunuyor tam bir folik asit bombası yumurtlama yaptırır. Zaten eğer görüntüsüne bakarsanız ortadan ikiye böldüğünüzde Rahime benziyor :)

2. Bol su içmek , bol su içmek genel anlamda çok iyidir şifadir su ben hiç su içmeyen insandım ama doktorum lütfen su iç! Dedi ve ben etkisini görmeye başladım yumurtlama oluyor kendiliğinden çatlıyor felan ben şok! 😮 çünkü yumurtalıkları çalıştırıyormuş ayrıca mesaneyi yıkama görevi gördürtüyorsunuz doğal olarak enfeksiyonu da engellemiş oluyorsunuz ✌️

3. Sağlıklı beslenmek , Çünkü paket gıda hamur şeker çikolata rahim kanseri dostu ayrıca yumurta tembelliği pko ve diğer sorunlara yol açıyor özellikle de miyom dediğimiz kistler ürüyor sonra da canavar gibi çoğalmaya başlıyor kısacası hem hormonları alt üst ediyor hem döngüleri etkiliyor hemde yumurtaların gelişmesine engel oluyor.

4. Vitamin takviyesi almak, çünkü D vitamini , omega3 ve İnositol takviyesi üreme sistemine çok faydalı bağışıklık güçlendirici olduğu için gebe kalmaya da oldukça faydası var.. özellikle de Tiroid sorunu varsa ve kilo / insülin direnci varsa D vitamini şart!

5.Egzersiz yapmak, Mesela Yürüyüş ve sevdiğiniz kolay yormayan bazı egzersizler yapılabilir ama en etkilisi hergün 1 saat yürümek. Buda yumurtalıkları çalıştırıyor .

Bu şekilde ben gebelik elde etmesem de yumurtlama düzeni oturttum sağlıklı beslenerek bir dönem, bol su içmeyi ihmal etmeyerek ve takviye kullanarak yumurtlama görüyorum çatlyor vs. Bunlar benim için 5. Evlilik yılımda güzel gelişmeler olarak görüyorum 🤷🏻‍♀️🧿 çok şükür iyi ki de bunları yapmışım yapıyorum .. Herşey gönlünce olsun 🎈

X