Gebeliğe Hazırlık Yumurta kalitesi için neler yapılabilir

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Gel yamacima sen.Dolanma ayak altinda.😁Gecen biride beni dövmüş haberim bile olmadi.2hfta once birine yazdigim yorumu kendi Ustune alinip,kendimde hemcimsime saldirip yerin dibine sokma hakki buldugumu yazmis.hicde ona yazmadim halbuki.Simdi uslu kiz olup ewimden sövüp sayiyom 😬🤪duymadilarmi okumadilarmi iyi oluyo.

:KK70:

Canım nasıl oluyo bi anlatır mısın ? Ben ovulasyon testimin 15. Gününde koyu olduğunu söyleyince bi bakalım yumurtlama olmuş mu dedi progesteron 5 in üstündeyse ilişki yapın dedi. Sonuç çıkınca da daha yumurta oluşmamıs dedi. Şindi ben 15inde yumurtlamadım mi test pozitifti. 7 gün neden üzerine koyuluyor ?
Ya cok yanlış yapmıssn 15. Gun yumurtlama 17. Gun progesteron nasıl yukselsın 2 gunde şunun gibi bugun ılıskıye gırdım 2 sonra beta baktım hamile degılum boyle olmaz ayrıca o doktor alttan bakınca görmesı lazım ki yanı siz doktor degısın acıl

Bana yaptıklarını yapıyorlar sana işte banada pko var çikolata kisti var yok yumurta transferi olsan tutmazsin tüp bebek yaptirsan senin çocuğun olmaz yaşlı bı doktor buldum özelde bunları anlatımda bana bakıp güldü 62 yaşında bayan doktor buldum kızım senin birşeyin yok dedi rahim gelişmemiş dedi bide östrojen eksikliği var yumurtanda sıvı bile yok dedi bana 6 aylık cylo provagana başladı yumurta takibi yap test al dedi yapıyorum 3 kere ultrasona soktu patolojiye kadar yolladı beni hiç birşeyim yokmuş bile seninki direk paraya dökmüş işi bence sakın kendini üzme ben öyle diye diye 6 yılı bitirdim şimdide kafamı duvarlara vuruyorum gerçekten bunami uzulmusum diye bı tüp bebek kaç milyar adamin işine gelir ankaradaysan sana yardımcı olayım istersen benim doktora randevu alırız sana
Cyclo hıc masum Bı ılac degil kullanmayın en buyuk pısmanlıgum oldu ki ben 1 ay kullandım uzuldum resmen size umarım zarar vermez sızede

Ya cok yanlış yapmıssn 15. Gun yumurtlama 17. Gun progesteron nasıl yukselsın 2 gunde şunun gibi bugun ılıskıye gırdım 2 sonra beta baktım hamile degılum boyle olmaz ayrıca o doktor alttan bakınca görmesı lazım ki yanı siz doktor degısın acıl
Canım 17. Günden sonra ben ovulasyona devam ettim 20. Gün pozitif oldu bende 21. Gün progesteron testi yaptırdım 1,62 çotı sonra 28.gün yaptırdım ve onda da 12,89 çıktı. Bugunde 30.günüm doktora gittiğimde bugun doktor bu değer çok iyi kesinlikle bu ay yumurtlamışsın dedi sonrada ultrason ile baktı ve sağdan yumurtlamışsın dedi. Ve ilk defa bana bugun dediki rahim kalınlaşmış gebelikten şühelendim ve beta hcg isteyeceğim dedi. Kan tahlili istedi ama negatif çıktı acaba çok mu erken pozitif çıkma ihtimali var mı bilmiyorum

Selam kızlar,
Bugün doktora gittim.
20. Gün ovulasyon testimin pozitif çıktığını.
21. Gün progesteron testim 1,62 sonraki 28.gün progesteron testimin 12,89 çıktığını söyledim. Bugunde 30.günümde doktor bu değer çok iyi kesinlikle bu ay yumurtlamışsın ve sağlam yumurtlamışsın dedi sonrada ultrason ile baktı ve sağdan yumurtlamışsın dedi. Ve ilk defa bana bugun dediki rahim kalınlaşmış gebelikten şühelendim ve beta hcg isteyeceğim dedi. Kan tahlili istedi ama negatif çıktı acaba çok mu erken pozitif çıkma ihtimali var mı bilmiyorum

Canım 17. Günden sonra ben ovulasyona devam ettim 20. Gün pozitif oldu bende 21. Gün progesteron testi yaptırdım 1,62 çotı sonra 28.gün yaptırdım ve onda da 12,89 çıktı. Bugunde 30.günüm doktora gittiğimde bugun doktor bu değer çok iyi kesinlikle bu ay yumurtlamışsın dedi sonrada ultrason ile baktı ve sağdan yumurtlamışsın dedi. Ve ilk defa bana bugun dediki rahim kalınlaşmış gebelikten şühelendim ve beta hcg isteyeceğim dedi. Kan tahlili istedi ama negatif çıktı acaba çok mu erken pozitif çıkma ihtimali var mı bilmiyorum
Çok sevindim adına inşallah gebesindir

Ama kan testi negatif çıktı umutlanmasam mu diyorum diğer taraftanda erken mi diye düşünüyorum 3,5 yil bekledim bebiş için
Ben bı yerde okumuştum Pko olanlarda kan değerleri sonradan yukseliyormus Allah nasip ettiyse olur günün dolduysa gene olur ama vermiyorsa Allah vardır sebebi bende senin gibi beklemedeyim ilaç bitti adet olmadım daha bı umut diyorum Allah'ım bir umut iki gün var adetime fakat kullandığım ilaçtan ötürü çoktan olmam lazım diyorum beklemedeyim senin gibi kırmızıları yine gorucem alıştım artık diyerek teselli ediyorum eğer olmazsam 8.gun ilaç kullanmam lazım 7 gün ara verip 8. ci gün basliyordum ya eğer adet olmazsam ilaç almadan Dr gidecem bakalım bekleyelim görelim inşallah nasibimizde vardır bu ay bebislerimizi birbirimize mujdeleriz umarım ama fazlada ümit etmemek istiyorum alıştım kendimi teselli etmeye kırmızıları gorucen niye seviniyon diye pes pembe kızlık kanı gibi birkaç damla kan geldi umarım tutunuyor dur yoksa yine uzulmemeye calisicam

Ben bı yerde okumuştum Pko olanlarda kan değerleri sonradan yukseliyormus Allah nasip ettiyse olur günün dolduysa gene olur ama vermiyorsa Allah vardır sebebi bende senin gibi beklemedeyim ilaç bitti adet olmadım daha bı umut diyorum Allah'ım bir umut iki gün var adetime fakat kullandığım ilaçtan ötürü çoktan olmam lazım diyorum beklemedeyim senin gibi kırmızıları yine gorucem alıştım artık diyerek teselli ediyorum eğer olmazsam 8.gun ilaç kullanmam lazım 7 gün ara verip 8. ci gün basliyordum ya eğer adet olmazsam ilaç almadan Dr gidecem bakalım bekleyelim görelim inşallah nasibimizde vardır bu ay bebislerimizi birbirimize mujdeleriz umarım ama fazlada ümit etmemek istiyorum alıştım kendimi teselli etmeye kırmızıları gorucen niye seviniyon diye pes pembe kızlık kanı gibi birkaç damla kan geldi umarım tutunuyor dur yoksa yine uzulmemeye calisicam
Canım senin adına ra hepimizin adına da rabbim bizlere en kosa sürede nasip etsin. Pembe ler beni de heyecanlandırdı şimdi duyunca inşallah yerleşme kanamasıdır canım senin. Bende beklemedeyim bakalım inşallah bu ay birlikte güzel haberler alırız

Canım senin adına ra hepimizin adına da rabbim bizlere en kosa sürede nasip etsin. Pembe ler beni de heyecanlandırdı şimdi duyunca inşallah yerleşme kanamasıdır canım senin. Bende beklemedeyim bakalım inşallah bu ay birlikte güzel haberler alırız
Amin inşallah canım

Yarında adet olmazsam doktoru arayicam ilacı iceyimmi diye yoksa ne yapcam bilmiyorum inan bugün 6.ci gün ilaca ara vereli yarında olmazsa büyük ihtimal ya sıkıntı var bende demektir yada gebeyim demektir

İnşallah gebesindir canım yaaa
Kırmızıları gördüm biraz önce kısmet değilmiş bende pespembe 2 gün aktı yerlesiyordur heralde dedim ama biraz önce söktü maalesef ama yilmayacam hamile kalana kadar devam pes etmek yok

X