vitamin kullanıyor musunuz?

E yaşlanıyoruz hayatım, vücudumuz artık eskisi gibi kolajen sentezi yapamadığı için dışarıdan takviye alıyoruz. Bırakınca tabii ki eski haline döner fakat kolajenin doğrudan yorgunluğu geçirmek gibi bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen ek katkılar vitamin mineral vs dir yorgunluğa iyi gelen.

Devamlılıktan kasıt 3 ay boyunca her gün içmek mi? Bir kutu alıp aralıklarla içersen hiç bir işe yaramaz.Düzenli kullanım gerek.

Yaşına da bağlı, henüz 20 li yaşlardaysan ve eğer eklemlerinde bir sorunun yoksa zaten kullanmaya gerek yok. 30 lu yaşlardaysan eklemlerinde sorun olsun olmasın yılda en azından 3 ay kullanabilirsen çok iyi olur. Şart mı? Hayır değil, ben diz sakatlığım yüzünden bulaştım.
Dizlerinde ağrı olan hem 20li hem de 60lı yaşlarda kullananlar var. Düzenli olarak 3 ay kullanmışlar. Kutular bittiği an yine başlamış ağrıları. Belki de diğer takviyeler kaynaklıdır. Ciltlerinde de bir değişiklik fark etmedim açıkçası. Tip I, II ve III kollajen, hyaluronik asit vs de var. Bir ara ben de başlamayı düşünüyorum. Üşenmezsem eğer 🤣

Dizlerinde ağrı olan hem 20li hem de 60lı yaşlarda kullananlar var. Düzenli olarak 3 ay kullanmışlar. Kutular bittiği an yine başlamış ağrıları. Belki de diğer takviyeler kaynaklıdır. Ciltlerinde de bir değişiklik fark etmedim açıkçası. Tip I, II ve III kollajen, hyaluronik asit vs de var. Bir ara ben de başlamayı düşünüyorum. Üşenmezsem eğer 🤣
Sakatlık veya yaşa bağlı aşınma varsa tabii bırakınca ağrı yeniden başlar bunun sonu yok maalesef. Ben de dizim için başlamıştım. Yalnız ağrı değil, yorgunluk demişsin yanıtladığım mesajında. İçtiklerinde yorgunlukları geçiyorsa kolajenden değil, içerikteki ek vitamin ve minerallerdendir. Ağrıları geçiyorsa kolajendendir öyle söyleyeyim. Bir de vucıtta en çok nerede ihtiyaç varsa orada kullanılıyor kolajen. Benim de cildimde ilk zamanlar biraz dolgunluk olmuştu şimdi ekstra bir katkısı olmuyor.

Sakatlık veya yaşa bağlı aşınma varsa tabii bırakınca ağrı yeniden başlar bunun sonu yok maalesef. Ben de dizim için başlamıştım. Yalnız ağrı değil, yorgunluk demişsin yanıtladığım mesajında. İçtiklerinde yorgunlukları geçiyorsa kolajenden değil, içerikteki ek vitamin ve minerallerdendir. Ağrıları geçiyorsa kolajendendir öyle söyleyeyim. Bir de vucıtta en çok nerede ihtiyaç varsa orada kullanılıyor kolajen. Benim de cildimde ilk zamanlar biraz dolgunluk olmuştu şimdi ekstra bir katkısı olmuyor.
Anladım. Bir yerde kollajen eksikliği kaslarda zayıflığa ve o da yorgunluğa sebep oluyor yazıyordu da o yüzden yorgunluğu ona bağlamıştım. Teşekkür ederim.

Anladım. Bir yerde kollajen eksikliği kaslarda zayıflığa ve o da yorgunluğa sebep oluyor yazıyordu da o yüzden yorgunluğu ona bağlamıştım. Teşekkür ederim.
Bu aktif spor yapan bir sporcu için kısmen doğru. Ağır idmanlarda kaslarda mikro yırtıklar oluşuyor. Bunların hızlı tamir olması için proteine ve bazı aminoasitlere ihtiyaç var.

Kasların gelişmesi ve güçlenmesi için ise kompleks karbonhidrat gerekir. Aktif spor yapmayan bir insan için protein sadece metabolizmayı hızlandırmaya yarar. Yani yorgunluk gidermede kolajenin etkisi olmaz ama eğer içerikte b vit, c magnezyum gibi katkılar varsa ki benim kullandığım üründe bazı vitamin ve mineraller var, bunlar gerçekten ağrı sızı ve bitkinlik bırakmıyor. İçmeyi kesince hooop yeniden merhaba...

Ailede 50 yaş üstü kendini yorgun hisseden, kramp sorunu olan , ağrı sızısı olan varsa kolajen kullanmadıkları zamanlarda calcium magnesium plus zinc ürünlerine baksınlar. Çok dua alırsın 💋

Bu kolojen kullanımı sizde uyku, sersemlik yaptı mı? Annem eczaneden aldığı bir ürünü kullanıyor, kolojen içerikli. Bu takviye hapını içtikten sonra böyle uyku sersemi bir hal alıyor. Benzer durumu yaşadınız mı?
Eczacı anneme , uyku yapabilir o nedenle akşam yatmadan 1 saat önce iç demişti

Benimki hap değil toz şeklinde. Su, süt gibi bir şeye karıştırıyorum, tadı aroması yok. Hap versiyonlarının içeriği yeterli değil. Yok hiç uyku sersemligi yapmadı, geceleri yatmadan önce içiyorum. Keşke yapsa.

Ürünün içeriğini paylaşırsan değerlendirme yapabilirim.

Bu arada siz demene gerek yok 💋❤️
Hangi marka kullaniyosunuz

Hanımlar merhabalaar, vitamin kullanıyor musunuz? Ne kullanıyorsunuz, ne için kullanıyorsunuz?

Ben solgar markasının mix vitaminini kullandım kendimi daha enerjik hissediyordum. Şimdi b vitaminlerini kullanıyorum. Sizin kullanıp önerileriniz var mı?
Supradyn güzeldi ,bir dönem kullandim

X