vitamin kullanıyor musunuz?

EloraViolet

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2022
4.015
16.884
Hanımlar merhabalaar, vitamin kullanıyor musunuz? Ne kullanıyorsunuz, ne için kullanıyorsunuz?

Ben solgar markasının mix vitaminini kullandım kendimi daha enerjik hissediyordum. Şimdi b vitaminlerini kullanıyorum. Sizin kullanıp önerileriniz var mı?

ben d vitamini hapı kullanıyorum. solgar falan bende denedimde ertesi gün çok yorgun oluyorum sabahları o yüzden kullanmıyorum

Hanımlar merhabalaar, vitamin kullanıyor musunuz? Ne kullanıyorsunuz, ne için kullanıyorsunuz?

Ben solgar markasının mix vitaminini kullandım kendimi daha enerjik hissediyordum. Şimdi b vitaminlerini kullanıyorum. Sizin kullanıp önerileriniz var mı?
Magnezyum çok dinçleştiriyor. Bir de vinalac kullanıyorum pcostan dolayı

Bemiks C
Calcium Magnesium Plus Zinc
Magnesium Citrate

bunlar benim yasam kaynaklarim.

Ek olarak doktorum bromelain önerdi, bunu da çok sık seyahat ettiğim için olusan odemlerden dolayı dönemsel olarak kullanıyorum.
Magnezyum çok dinçleştiriyor. Bir de vinalac kullanıyorum pcostan dolayı

Kızlar, magnezyumları tek mi kullanıyorsunuz? Ben sosyal medyadaki eczacıların paylaşımlarında tek vitamin almayın, beraberinde başka vitaminler kullanılması tavsiye ediliyor, yoksa faydası olmuyormuş. Siz kullanırken faydasını gördünüz mü?

Ben bu yüzde mix diye geçen karışım vitamin almıştım kendime.

Kızlar, magnezyumları tek mi kullanıyorsunuz? Ben sosyal medyadaki eczacıların paylaşımlarında tek vitamin almayın, beraberinde başka vitaminler kullanılması tavsiye ediliyor, yoksa faydası olmuyormuş. Siz kullanırken faydasını gördünüz mü?

Magnezyum Calcium ve çinko tek başına alinmaz. Vücudun kullanabilmesi için birbirlerine ihtiyaçları var. Doğru biliyorsun.

Mix karışım iyidir ama içerikte a vitamini varsa uzun süreli kullanamazsin.

Düzenli olarak her üç ayda bir rutin tahlil yapiyorum, buna göre faydasını gördum diyebilirim ispatli delilli.Yalnız ben herhalde 10 seneyi aşkın süredir kullanıyorum bu vitaminleri. 3 ay kullanır 3 ay ara veririm.

Ha birde tıp 1-2-3 kolajen kullaniyorum eklemler ve cildim için. Onu da artık 3 ayda bir kutu şeklinde alışkanlık haline getirdim. Bunun da faydası diz ağrım yok artık ve saclarim çok fazla uzuyor, herhalde vitaminlerle birlikte iyi calisiyor.

Magnezyum Calcium ve çinko tek başına alinmaz. Vücudun kullanabilmesi için birbirlerine ihtiyaçları var. Doğru biliyorsun.

Mix karışım iyidir ama içerikte a vitamini varsa uzun süreli kullanamazsin.

Düzenli olarak her üç ayda bir rutin tahlil yapiyorum, buna göre faydasını gördum diyebilirim ispatli delilli.Yalnız ben herhalde 10 seneyi aşkın süredir kullanıyorum bu vitaminleri. 3 ay kullanır 3 ay ara veririm.
Çok teşekkürler ❤

Rica ederim 🙏 Mesajıma ekleme yaptım.

Bu kolojen kullanımı sizde uyku, sersemlik yaptı mı? Annem eczaneden aldığı bir ürünü kullanıyor, kolojen içerikli. Bu takviye hapını içtikten sonra böyle uyku sersemi bir hal alıyor. Benzer durumu yaşadınız mı?

Bu kolojen kullanımı sizde uyku, sersemlik yaptı mı? Annem eczaneden aldığı bir ürünü kullanıyor, kolojen içerikli. Bu takviye hapını içtikten sonra böyle uyku sersemi bir hal alıyor. Benzer durumu yaşadınız mı?
Benimki hap değil toz şeklinde. Su, süt gibi bir şeye karıştırıyorum, tadı aroması yok. Hap versiyonlarının içeriği yeterli değil. Yok hiç uyku sersemligi yapmadı, geceleri yatmadan önce içiyorum. Keşke yapsa.

Ürünün içeriğini paylaşırsan değerlendirme yapabilirim.

Bu arada siz demene gerek yok 💋❤️

Benimki hap değil toz şeklinde. Su, süt gibi bir şeye karıştırıyorum, tadı aroması yok. Hap versiyonlarının içeriği yeterli değil. Yok hiç uyku sersemligi yapmadı, geceleri yatmadan önce içiyorum. Keşke yapsa.

Ürünün içeriğini paylaşırsan değerlendirme yapabilirim.

Bu arada siz demene gerek yok 💋❤️
Aa çok şaşırdım, anneme söyleyeyim bunu kullanmasın hapları. Teşekkür ederim tekrar.

Aa çok şaşırdım, anneme söyleyeyim bunu kullanmasın hapları. Teşekkür ederim tekrar.
Elinde varsa hapı ara verdiğinde idareten kullanabilir ama toz olanlar ciddi fark yaratıyor. Bence üç ay toz olanı denesin zaten farkı görür. Mümkünse aromasiz, şekersiz steril bir ürün olsun. Diğerleri biraz bayıyor.

Markasını unuttum şimdi. Valla internetteki eczacılardansa kendi eczacıma daha çok güveniyorum. Verdiği tavsiyeler hep iyi geldi 😊

Elinde varsa hapı ara verdiğinde idareten kullanabilir ama toz olanlar ciddi fark yaratıyor. Bence üç ay toz olanı denesin zaten farkı görür. Mümkünse aromasiz, şekersiz steril bir ürün olsun. Diğerleri biraz bayıyor.

Evet tozlar daha başarılı ben de araştırmıştım. Bu solgar vitaminleri kullanıyorum diye almadım. Ama alırsa selenyum içerikli olandan alacağım, cilt için çok faydası varmış selenyum un.

Evet tozlar daha başarılı ben de araştırmıştım. Bu solgar vitaminleri kullanıyorum diye almadım. Ama alırsa selenyum içerikli olandan alacağım, cilt için çok faydası varmış selenyum un.
Doğru ama selenyumu kafaya göre almamak gerek. Pek masum degildir kendileri. Eksiklik yoksa doz aşımına çok kolay ulaşır ve vücut tolore edemediği için alerji yapar. Bunun yerine günde bir haşlanmış yumurta tavsiye ederim. Hem biotin de içerir hem daha güvenli.

İyot lugol ( YouTube detayli video var ) hasa Hüsnü eren var Instagram da takip ederseniz mucize mineral
C vitamini ( ascorbit asid)
D vitamino
Magnesium

Peki kollajeni bırakınca yine eski hale dönüş olmuyor mu? Etrafımda day 2 day kullananlar var. Kullanırken iyi ama bırakınca hemen yorgunluklar vs geri geliyormuş. Geçici bir etkisi var o zaman. Devamlı kullanmaya eriniyorum da.

Peki kollajeni bırakınca yine eski hale dönüş olmuyor mu? Etrafımda day 2 day kullananlar var. Kullanırken iyi ama bırakınca hemen yorgunluklar vs geri geliyormuş. Geçici bir etkisi var o zaman. Devamlı kullanmaya eriniyorum da.
E yaşlanıyoruz hayatım, vücudumuz artık eskisi gibi kolajen sentezi yapamadığı için dışarıdan takviye alıyoruz. Bırakınca tabii ki eski haline döner fakat kolajenin doğrudan yorgunluğu geçirmek gibi bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen ek katkılar vitamin mineral vs dir yorgunluğa iyi gelen.

Devamlılıktan kasıt 3 ay boyunca her gün içmek mi? Bir kutu alıp aralıklarla içersen hiç bir işe yaramaz.Düzenli kullanım gerek.

Yaşına da bağlı, henüz 20 li yaşlardaysan ve eğer eklemlerinde bir sorunun yoksa zaten kullanmaya gerek yok. 30 lu yaşlardaysan eklemlerinde sorun olsun olmasın yılda en azından 3 ay kullanabilirsen çok iyi olur. Şart mı? Hayır değil, ben diz sakatlığım yüzünden bulaştım.

X