Tibetin Kadim 5 Hareketi...

hilarite

Guru
Kayıtlı Üye
4 Eylül 2009
322
622
Merhaba Forum Sakinleri :KK54:
Tibetin Genclik Pinari , Peter Kelder tarafından yazılan kitapta 5 tane yoga hareketinden bahsedilmekte. Bu hareketlerin insan bedeninde var olan 7 adet çakrayı dengelediği yazmakta. Bu da beraberinde sağlık, enerji ve daha dengeli bir yaşamı getiriyor.

Daha önce
Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket
Tibet Kızları
ve
TİBET' İN 5 GENÇLİK PINARI İLE GENÇLİK VE SAĞLIK KAZANIN
başlıkları altında açılmış ve çok uzun süreler takip edilmiş ve yapılmış olan; beş hareketi tekrar yapmaya başlayan biri olarak, burda da insanlara hatırlatmak istedim. Belki başlamak, yeniden devam etmek isteyenlere bir dürtme olur :sampiyon::p.Dilerim hepimize başlayıp bir ömür 20 dk ayırarak yapmak motivasyonunu versin:dua::dua::dua:
Sevgilerimle :nazar::nazar::KK49::KK49:

Not:1. Buraya ilerledikçe sayılarımızı yazarak birbirimizi motive edebiliriz.(sayı artırırken asla zorlamıyoruz, vücudumuzu dinleyerek ve nefesleri derin alıp vererek yapıyoruz):KK49:
2. Ola ki bırakırsanız buraya yazmayın sizde kalsın:KK66:
3. Faydalarını gördükçe yazabiliriz.( Fayda göreceğim diye kendimizi kasmayalım, neden olmuyor ..vs gibi. Vucudumuz bize özeldir ve herkesın zamanı diğerlerinden farklı olabilir. Akışa bırakıp keyfini çıkaralım):halay:

Son düzenleme:
Merhaba kızlar;
Madem sayfaya yazma olarak çok rağbet yok, ben bunu takip sayfası gibi ayda bir haftada bir gelişmeler oldukça yazayım.Şu an 11 deyim hala. Pazar günü(08.12.2019) 13'le devam ediyorum olacağım. 5.haftayı bitirip 6 ya giriyorum. Gelişmeleri yazmak için erken buluyorum. Beklentisiz devam ediyorum:KK5::KK5:

3 hafta oldu başlayalı, beraberin de yüz yogası da yapıyorum ve grigori Sekanslarıda okuyorum.
İnanılmaz enerjik hissediyorum tembelliğim gitti ruhen de iyiyim
Cildim de güzelleşme olmaya başladı
İlk 3 6 tekrarlar da zorlanırken ( kafama göre arttırdım sayıları ) şimdi 21 tekrardayım 5 gündür hiç zorlanmıyorum hatta ilk hareketin de başım bile dönmüyor artık

Ilk denemeye başlayacağımda hamile kaldim yapamadim. Dogumumdan 1 sene geçti yapmak icin hala neyi bekliyorum bilmiyorum motive olamadım. Baslamayi cok istiyorum ama...

1 yıl aradan sonra tekrar merhaba. Bebeğim 3 aylık oldu ve yeniden başlamaya hazırım. Sabahlari 7-7.30 arası yapmayı planliyorum. Bugün 3 ile başladım. Bu sefer 21e ulaşmak ve oradan devam etmek istiyorum. Bedenimi dinleyerek her hafta vücudum ne kadarına uygunsa, hiç acele etmeden o kadar sayıyla yapicam:) Burayı en azından haftada bir güncelleyeceğim. Benimle başlamak isteyenler olursa buyrun bekliyorum.
Herkese mutlu sabahlar hadi bakalim👍👍😊😊😊

Merhaba tibet egzersizlerinden ne gibi faydalar gördünüz anlatabilir misiniz.
Ben birkaç biryerde adeti kesilenleri okuyunca korktum açıkcası. Ama siz hamile bile kalmışssınız. :=)
Merhaba birkaç ay geçmiş sorunun üzerinden ama yanıtlayayım cevapsız kalmasin😊 daha enerjik hissettirdi, anksiyeteyi azalttı. Hatirladiklarim bunlar sadece 2 ay yapmistim ve 13 deyken birakmistim. Gebelik de oldu yaparken hatta 6 ay öncesi dış gebelik geçirmiş olmama rağmen. Ben bu gebeliğin bu kadar hızlı olmasını da ona bağladım benim yorumum tabi bu. Adet kesilmesi vs yaşamadım hatta reglken bile tum hareketleri yapıyordum. Sevgiler.

Gunaydinn🧚‍♀️🧚‍♀️
Hareketlerden sonra firsat olursa ılık bir duş alınması öneriliyor. Vücudumuzu severek bunu hissederek yapalım, gözlerimiz, ellerimiz, ayaklarımız, ayak parmaklarimiz...tüm organlarımız hepsi bizim ve sağlıklı. Bunu bir şükür ve mutluluk hissiyle dolarak tamamlayalım. Namaste( yogada bitiris selamıdır)😊😊

Merhaba🤩🤩
Bugün üstümde bi kırıklık var. Tibetin yanlis hatirlamiyorsam boyle bir yan etkisi mi vardi🤔Tibet e tabi ki de devam ediyorum.Yarin 7 e başlıcam. Benim bicirik sabahlari 7.30 da uyanmaya başladı. Daha erken uyanmalıyım ve o uyurken rahatca yapmalıyım. 🤪🤪🤪🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️🎶🎶🎶

Gunaydiiiiinnnn🤩🤩🤩
Karga kahvaltısını etmeden kalkıp hareketlerimi yaptım.😁😁 Bu hafta 9 a basladim. Hadi bakalım yılın bu son haftası hepimiz için çok güzel geçsin. Bulunduğu şehirde kar yaganlar sabah uyanınca o soğuk ve temiz havayı çekin içinize. Şimdiden iyi seneler. 🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️😘😘😘🎷🎸🎻🎺🥁🧚‍♀️🧚‍♀️🧚‍♀️💃💃💃💖💝💝💝

X