Tibetin Kadim 5 Hareketi...

Canım ben de 15 e başladım dün hayirlisiyla 😋 2.de benim belim agriyo zamanla düzeleceğini umuyorum 😁 21 e 3 haftam var Sen hayırlısıylan kavuştur Allahım 😂😂 bol tibetli günler 😘😘😘😘
Benimde belim 4. Hareket de Agriyo :confused: benim de 5 haftam var insallah

Mer haaa baa tibetliler 😁
Ben 15 In içindeyim. Yaklaşık bir haftadır sürekli cok net rüyalar görüyorum. Bunu tibete bağladım cunku ilk defa bu kadar gün üst üste rüya görüyorum. Bilinçaltım kendini temizliyor heralde😜😜
Hadi hayırlısı.. sevgiler ve öpücükler 🤗🤗🤗🤩🤩💃💅💅💟💕👒👒

Mer haaa baa tibetliler 😁
Ben 15 In içindeyim. Yaklaşık bir haftadır sürekli cok net rüyalar görüyorum. Bunu tibete bağladım cunku ilk defa bu kadar gün üst üste rüya görüyorum. Bilinçaltım kendini temizliyor heralde😜😜
Hadi hayırlısı.. sevgiler ve öpücükler 🤗🤗🤗🤩🤩💃💅💅💟💕👒👒
Bennde 13 e cikacam bu hafta alıştım hareketlere artık çok yorulmuyorum 💃💃

Merhabaaa iyi geceler herkeseee hidirellez dilekleri çizildi mı insallah😜😜🤗🤗 ben tibeti hep yapan sağlıklı genç dinç esnek kivrak ve güzel bir ben cizdim😁😁
Yazın kışın baharda sonbaharda dağda denizde kumda gece ve gündüz tibet hareketleri bizimle olsun😊😊😊😁 sevgiler saygilar😉😉😉🤩🤩🤩🧚‍♀️🧚‍♀️🤷‍♀💃💃💖💖💖❣❣❣💝💝💝💋💋💋

Merhabaa😉😉
Buraya ekşi sözlükte tibetin 5 hareketini yapan birinin yorumunu ekliyorum:

"ben hayat kalitesini bu kadar yükselten, böylesine enerji dolu, iyimser, olumlu, verimli hissettiren başka hiçbir uygulama, yöntem bilmiyorum. Ne nefes, ne reiki, ne theta, ne de başka yoga pratikleri...
bu saydiklarimin hepsinin kendi içinde elbette harika yönleri var, onlar da insana ciddi bir pozitif enerji yüklemesi yapıyor ama bunlarin hiçbiri bana tibet hareketlerinin verdiği dinginliği ve "i can do it" gazını aynı anda ver(e)miyor.
21 tekrar diye kasmaya da gerek yok üstelik, 3er tekrar ile, 5 hareketi yapmak 6~7 dk gibi bir zamaninizi aliyor en fazla. her sabah (püf nokta bu, tam olarak istikrarla her sabah)(hadi sabah olmadi diyelim gün içinde bir ara mutlaka) düzenli olarak uygulandığında bir süre sonra bünye zaten kendisi istemeye başlıyor, sanki çok spor yapmışsınız da esnemeden bırakmışsiniz gibi, vücut esnemek istiyor ve sabahları gayri ihtiyari hareketleri yapmaya başlıyorsunuz.

kendiniz için, hayatta daha iyi hissetmek için. bişey mi yapmak istiyorsunuz?
tibet hareketlerini hayatınıza entegre edin."

Tibetle dolu kalın 🤩🤩🤩😘😘😘Sevgilerimle,

Merhabaaaaaa bugün 21 e başlıyorum çok mutluyummmm💃💃💃💃 rüyalarım tüm canlılığıyla devam ediyor 😁😁

Merhaba rüzgarlı ve de sıcak bir carsambadan😏 21 tibet hareketinin ikinci haftasindayim. Hergun rüya görmeye devam ediyorum ama azaldı süre ve etki olarak. Bi de yan etki olarak söylemesi ayıp popom inanılmaz kalkık duruyor kot giyip sokaklarda fink atasim var😂😂 şimdilik bendeki etkileri bunlar. Kucak dolusu öpücükler 💋💋💋💋💋💃💃💃

Merhaba, ben de ablamla beraber hareketleri yapmaya başladım. 2. Haftamdayım. Bu hareketlerle mi alakalı tam olarak bilmiyorum ama sanki karın kası olmaya başladı ancak emin değilim. İlk aşamada sindirim sistemime iyi geldiğini düşündüm ama şuan tekrar vücudum eski haline döndü. Yani yavaş metabolizmaya sahibim. Sadece hareket yapmak açısından bile iyi geleceğini düşünüyorum.

Merhaba , adet olanlar bu hareketleri yapmayı bırakıyor mu? Ben birkaç gün ara verdim onu duyunca şimdi kaldığım yerden devam ediyorum

Merhaba , adet olanlar bu hareketleri yapmayı bırakıyor mu? Ben birkaç gün ara verdim onu duyunca şimdi kaldığım yerden devam ediyorum

Ben regl ken de yapıyordum ne gecikme ne baska bisey yasamadim hatta hamile kalmistim😊 simde daha baslamadi dongum daha basladiginda da aynen devam etmeyi düşünüyorum 😊
Ayrica birkac gun ara verirsen baştan baslaman gerekiyor. En fazla haftada bir ara verebilirsin ki bu da mecbur olmadikca yapılmasın diyor kitap. Hatta ara vermektense o gün 3 er tane yapin diyor. Sevgiler😊

Merhabalar
Bugün ilk kez 3 hareketle başladım fakat midem çok bulandı.Az kaldı kusacaktım.Düzenli yapan hanımlar böyle bir durum yaşadınız mı

Het maşşallah üç aylık bebeyle nasıl başladınız, nasıl yürüttünüz... bir benim galiba çoluk çocuğa karışınca iliği kemiği kuruyan

3 hafta oldu başlayalı, beraberin de yüz yogası da yapıyorum ve grigori Sekanslarıda okuyorum.
İnanılmaz enerjik hissediyorum tembelliğim gitti ruhen de iyiyim
Cildim de güzelleşme olmaya başladı
İlk 3 6 tekrarlar da zorlanırken ( kafama göre arttırdım sayıları ) şimdi 21 tekrardayım 5 gündür hiç zorlanmıyorum hatta ilk hareketin de başım bile dönmüyor artık
Merhaba hanimefendi vücutta sıkılaştırıcı etkisi oldumu acaba

Baharın bu güzel günlerinde benimle başlamak ve devam etmek isteyenler için bu hareketleri ve faydalarını kısaca paylaşmak istiyorum🎀🎀🎀💖💖💖✨✨✨🌹🌹🌹

“Tibet’in Gençlik Pınarı” adlı kitabı belki daha önce duymuşsunuzdur. Kitap, yaklaşık 2500 sene önce Tibet’te ortaya çıkan ve 5 hareketten oluşan bir egzersiz sistemini anlatıyor. 5 Tibet hareketi, Tibet yogası veya benzer isimlerle anılan bu egzersiz sistemi vücuttaki enerji merkezlerine, yani çakralara göre şekilleniyor.

Bu sistemde yapılan hareketler, insan vücudunda bulunan 7 temel enerji merkezinin eşit ve dengeli bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Enerji merkezleri dengeli çalışmaya başlayınca da vücudun pek çok sistemi dengeye giriyor ve sonuç olarak da vücut fonksiyonları, enerji akışı ve yaşlanma sürecinin de dahil olduğu pek çok doğal süreç baştan düzenliyor.

2500 sene önce Tibetli keşişlerin geliştirdiği bu 5 hareketten oluşan egzersiz sistemi her hareketin 21 kere tekrar edilmesini öneriyor. Doğru şekilde uygulandığı zaman fiziksel, zihinsel ve ruhsal pek çok fayda sağlıyor ve kişiyi içindeki gençlik pınarıyla buluşturuyor.
  • Eklem ağrılarını azaltması
  • Güç ve koordinasyonu geliştirmesi
  • Dolaşımı desteklemesi
  • Endişe ve kaygıyı gidermesi
  • Uykuyu düzenlemesi
  • Enerjiyi arttırması
  • Sindirimi düzenlemesi
  • Esneklik vermesi
  • Gençleştirmesi
5 Tibet hareketi
İlk hafta her hareketi 3 kere tekrar ederek başlıyoruz ve her hafta ikişer artırıyoruz, vücudumuz hazır değilse aynı sayıyla devam edip hazır olduğumuzu hissettiğimizde artırıyoruz. Ara vermemeniz gerekiyor. Yapamazsanız bile en azından 3'er yapın. İki gün ve fazlası ara verirseniz 3 le başlamanız gerekiyor.

Hareket 1​

5-tibet-hareketi-1-694x694.png

Ayakta dik bir şekilde durarak kollarınızı yer ile paralel olacak şekilde iki yana açın ve avuç içlerinizi yere doğru çevirin. Ayaklarınızı kalça genişliğinde birbirinden ayırın ve saat yönünde dönün. Kendi etrafınızda attığınız her tur bir tekrar demek. İlk başlarda ne kadar yapabilirseniz o kadar yapın ve zamanla arttırın.

Hareket 2​

5-tibet-hareketi-2-694x694.png

Sırt üstü yere uzanın ve kollarınızı vücudunuza bitişik bir şekilde kalçanıza doğru uzatın. Nefes alırken bacaklarınızı ve başınızı yerden kaldırın. Nefes verirken başınızı ve bacaklarınızı tekrar yere koyun ve ilk pozisyonunuza geri dönün. Her kaldırıp indirme bir tekrar demek. İlk başlarda ne kadar yapabilirseniz o kadar yapın ve zamanla arttırın.

Hareket 3​

5-tibet-hareketi-3-694x694.png

Dizlerinizin üzerine çökün ve arasını omuz genişliğinde açın. Avuç içlerinizi kalçanıza yerleştirin, nefes alırken nazikçe başınızı geriye doğru yatırın ve göğsünüzü iyice açın. Nefes verirken tekrar başınızı öne doğru getirin ve başladığınız dik pozisyona dönün. Başınızın bir kere geriye yatıp öne gelmesi bir tekrar demek. İlk başlarda ne kadar yapabilirseniz o kadar yapın ve zamanla arttırın.

Hareket 4​

5-tibet-hareketi-4-694x694.png

Yere dik bir şekilde oturun ve bacaklarınızı dümdüz uzatın. Ellerinizi kalçanızın yanına yere koyun ve parmaklarınız ayaklarınızın yönünü gösterdiğine emin olun. Nefes alırken vücudunuzu yerden kaldırın, ayaklarınız ve ellerinizle kendinizi destekleyin ve dizlerinizi kırarak ters masa pozisyonunu alın. Nefes verirken başladığınız pozisyona geri dönün. Masa pozisyonunu alıp tekrar yere oturmanız bir tekrar demek. İlk başlarda ne kadar yapabilirseniz o kadar yapın ve zamanla arttırın.

Hareket 5​

5-tibet-hareketi-5-694x694.png

Harekete yere bakan köpek pozunda başlayın ve nefes alarak yukarı bakan köpek pozuna geçin. Daha sonra nefes vererek ilk pozisyonunuza yani yere bakan köpek pozuna geri dönün. İlk başlarda ne kadar yapabilirseniz o kadar yapın ve zamanla arttırın.

Son düzenleme:
Dün neredeyse bırakıyordum. Üşendiğim için. Aman kızım biraz daha büyüsün olmuyor vs. dedim akşam yapmadım. Çünkü dönme hareketiyle başlayınca o da dönüyor ve durmuyor sonra düşüyor 😁😁 Onu uyuttuktan sonra gece yapmaya karar verdim. Ve yaptım. Zinciri devam ettirmeliyim. Bunca gün yaptım 5 i yapıyorken bırakmak kendime haksızlık demek. Artık kızımı uyutunca geceleri yapıcam. Bana katılırsanız mutlu olurum, beraber motive oluruz, birbirimiz için de devam ettiririz, ilerleyen zamanlarda etkilerini konuşuruz. Ben popom sıkı sıkı gezinirken içime sinmez yalnız sizin de olsun 🤣🤣🤣 🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️✨🎀🎇💖🎸🎸🎉🎉🎶🎶🎼🎼🎄🎄🎊🎊

• Beğen
Reactions: The
Dün neredeyse bırakıyordum. Üşendiğim için. Aman kızım biraz daha büyüsün olmuyor vs. dedim akşam yapmadım. Çünkü dönme hareketiyle başlayınca o da dönüyor ve durmuyor sonra düşüyor 😁😁 Onu uyuttuktan sonra gece yapmaya karar verdim. Ve yaptım. Zinciri devam ettirmeliyim. Bunca gün yaptım 5 i yapıyorken bırakmak kendime haksızlık demek. Artık kızımı uyutunca geceleri yapıcam. Bana katılırsanız mutlu olurum, beraber motive oluruz, birbirimiz için de devam ettiririz, ilerleyen zamanlarda etkilerini konuşuruz. Ben popom sıkı sıkı gezinirken içime sinmez yalnız sizin de olsun 🤣🤣🤣 🤸‍♀️🤸‍♀️🤸‍♀️✨🎀🎇💖🎸🎸🎉🎉🎶🎶🎼🎼🎄🎄🎊🎊
Ben de bugün basliyorum 💝🌻

X