Tek Kalamama ve Yatamama Korkusu

Kızlar bu korku beni mahvedecek. Hayatımın belli dönemlerinde bu korku hep oldu. Bazen gayet cesaretlıyım evde tek kalıyorum veya odamda tek yatıyorum. Bazense öyle bir korku sarıyor ki beni değil evde tek kalmak odada bile tek yatamıyorum. Aklıma çeşitli şeyler geliyor. Bunu tetikleyen bir şey oluyor ama. Bi korku filminin 5 saniyesini izlemem yeterli oluyor mesela bu korkuyu uyandırmaya. Ya da birinin bir şeyler anlatması. Bu yüzden korku filmi izlemem. Ya da yanımda bu tarz seylerin konusulmasına izin vermem ama bazen denk geliyor. Ama çok berbat bi durum anlatamam. Böyle bir durumu yaşayıp da atlatan var mı ? Biri bi akıl versin valla bıktım ya .
üstüne gideceksin diyolar ya bence doğru olan bu.
ben ergenlik zamanımda korku filmi filan çok izlerdim.sonradan artık aklım mı erdi bilmiyorum korkmaya başladım.gece çok sıkışsam bile wcye gitmezdim.evde kesinlikle tek kalamazdım.
sonra üniversitede öğrenciyken evimde tek kalmak zorunda kaldım.hem de kaç ay.dışarıdan silah sesleri gök gürültüsü köpek havlaması bi çok ses gelirdi kulaklarımı tıkar uyurdum.bütün kapıları kitlerdim.
geçen yıl bu ay dayım intihar etti.onu gördüm.bisüre yine böyle şeyler yaşadım.ama sonra yine bunun normal bişey olduğunu ilk kendini asanın dayım olmadığını ilk ceset gören insanın ben olmadığımı kendi kendime söyleyip durdum.
eşim nöbette olunca evde kendim kalıyorum.hatta göreve gittiğinde 3 ay kendim kaldım.hiç korkmadım.ama komşular da çok sahip çıktı.ankaranın göbeğinde beni en çok korkutan apartmandan birinin kapıya dayanması ya da hırsız olayıydı.ama bu apartmanda böyle bişey hiç olmamış.o yönden de biraz şanslıyım galiba.
bunun dışında cinmiş periymiş aklıma getirmem.tamam varlar ama bi tek bana var değiller heralde, diye düşünürüm.
korku filmi gibi şeyler izlemem.okumam.resim filan bakmam.
ama yine ara ara korku gelirse kapı kilitlemeler,bütün ışıkları yakıp evde öyle oturmalar,,izlemesem bile evde ses olsun diye tv açmalar,.arayıp biriyle konuşup korktuğunu unutmalar..
yani bence çok normal şeyler :oops::oops:

Kızlar bu korku beni mahvedecek. Hayatımın belli dönemlerinde bu korku hep oldu. Bazen gayet cesaretlıyım evde tek kalıyorum veya odamda tek yatıyorum. Bazense öyle bir korku sarıyor ki beni değil evde tek kalmak odada bile tek yatamıyorum. Aklıma çeşitli şeyler geliyor. Bunu tetikleyen bir şey oluyor ama. Bi korku filminin 5 saniyesini izlemem yeterli oluyor mesela bu korkuyu uyandırmaya. Ya da birinin bir şeyler anlatması. Bu yüzden korku filmi izlemem. Ya da yanımda bu tarz seylerin konusulmasına izin vermem ama bazen denk geliyor. Ama çok berbat bi durum anlatamam. Böyle bir durumu yaşayıp da atlatan var mı ? Biri bi akıl versin valla bıktım ya .
Ben :) Hep sabaha karşı yatıyorum. En ufak sesten korkardım önceden. Korku filmi izledi mi korkudan uyuyamaz sabaha kadar kabuslar görürdüm. Korkudan lavoboya gidemezdim. Bazen elektrik kesiliyordu ona bile çığlık atıp ağlardım. Sonra eşim korktuğun zaman euzü besmele çek, nas, felak, ayetel kürsi oku demişti. İşe yarayacağına inanarak okuyorum. Artık korkmuyorum hiç. Önceden korkudan lambaları kapatamaz, uyuyamazdım korkudan. Yatağa da euzü besmelesiz girme. Korkarsan yatakta da oku bunları. Kabus da görmüyorum o zaman. Ama onun sayısı farklı

Ya bende de ara ara oluyor bazen korkusuz kahraman :KK55:ben bazen korkağın teki :KK17:oluyorum. Sizin gibi ben de korku filmi izleyemem (ki eskiden çok izlerdim) yanımda bu tür şeylerin konuşulmasına da izin vermem ne yapacağımı bilmiyorum...

51 yaşındayım...kocaman çocuklarım var...hala korkuyorum...tek uyuyamıyorum...11 yaşından beri böyleyim...benim derdim hırsız falan değil...görünmez varlıklar...bazen eşimle uyurken bile korkuyorum....sürekli beni izleyen biri varmış gibi hissediyorum...ne olacak halim onu da bilmiyorum...

2 yıla yakın yalnız yaşadım.
kapımı kilitleyip duamı edip yatıyordum.
arada korktuğum zamanlar oluyordu tabi ama başka şeyler düşünüp korkumdan sıyrılıyordum.
yalnız yaşamanın da ayrı güzellikleri vardı.

karanlık odadan bir şey alıp ışığı kapattıktan sonra koşarak kaçıyorum bazen :oops:

Ben de cocuklugumdan beri korkuyorum. Dun gece gokgurultusu cok fenaydi. Esime siki siki sarilmadan uyuyamadim. Ona sarilmama ragmen uzun sure yine gozlerim acikti. Karanlikta hayatta yalniz duramam. :) 2 sene okurken yalniz yasadim. Isiklar acik tv acik salonda uyurdum.

Buna paronayaklık denir, yanlış anlamayın delilik gibi birşey değil, kendi içimizde, kafamızda canlandırdığımız korkular..Küçük yaşlardan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum, ben çok küçük yaşta korku filmleri izliyordum, rüyalarımda hep Fredy vardı, bilirsiniz (bu arada özledm kendisini :-) )
Çocuklar hep birbirlerini korkutmaya çalışırdı, onlardan etkilenirdim, 19 yaşımda evde tek iken bütün lambaları açıp dış kapının karşısında elimde bıçakla uyuduğumu hatırlıyorum..Evlendikten sonra da bu korkum devam edince, korku filmini bıraktım ve 2 çocuğum var şu an, korkum bitti..

Tatlım neden korkuyorsun tam olarak? Ben mesela 10 yaşımdan beri zaman zaman yanlız kalmısımdır mecburiyetten,tek başıma korku filmi bile izlerim ama eve bi kelebek girse hayatta o odaya adım atamam cok korkarım :KK53: ben hep birinin bizi gözetledigine inandığım icin Ona sığınırım korku morku kalmaz

Paronayak olduğum zamanlarda kapıya sırtımı dönemezdim, elimi yüzümü yıkarken dahi korkar, hep kapıya bakardım, yatakta uyurken kapıya taraf olan kısımda eşim uyurdu, gece uyandıkça kapıya bakardım, hele elektrik kesilse eşimin kolunu bırakmazdım.. Ama şimdi düşünüyorum da, çocuklardan korkmaya fırsatım olmuyor :)

Ben de cocuklugumdan beri korkuyorum. Dun gece gokgurultusu cok fenaydi. Esime siki siki sarilmadan uyuyamadim. Ona sarilmama ragmen uzun sure yine gozlerim acikti. Karanlikta hayatta yalniz duramam. :) 2 sene okurken yalniz yasadim. Isiklar acik tv acik salonda uyurdum.
ayy sarılarak nasıl uyuysoun yaaa esin bana sürekli sarlarak uyumak ister bende nefret ederim kaliteli uyku uyuyamıyorum cünkü her sarıldıgında uyanıyorum hafta sonuysa eger kı calısmıyorum sabah yıne sarılıyo artk yataktan atıyorum hadi sen yerine diye

tek uyumak ohh genis genis 4 parca ne rahat esim alınmasa ingilizler gibi ayrı odalarda yatmak isterim hafta 1 bulusup :))

ayy sarılarak nasıl uyuysoun yaaa esin bana sürekli sarlarak uyumak ister bende nefret ederim kaliteli uyku uyuyamıyorum cünkü her sarıldıgında uyanıyorum hafta sonuysa eger kı calısmıyorum sabah yıne sarılıyo artk yataktan atıyorum hadi sen yerine diye

tek uyumak ohh genis genis 4 parca ne rahat esim alınmasa ingilizler gibi ayrı odalarda yatmak isterim hafta 1 bulusup :))

Uyuyana kadar sariliyoruz canim. Ben de uyuyamam oyle. :KK70: Rahat edemem. Yuz ustu uzanip yastigin altina ellerimi almam lazim.. :KK70:

Bende ayni durumdayim ustelik hamileyim korkulardan panik atak baslangici dedi doktor.evde yanliz duramiyorum.eşim gececi surekli sabah hava aydinlanana kadar pencerede oturuyorum korkuyorum balkona cikip bagirmak istiyorum.yaz olsa hep balkonda oturucam :KK43: hamile oldugum icin zaten cok stresliyim birde geceler uzun uykusuzluk beni perisan ediyor kimsemde yok.hamile olmadan mutlaka cözumunu bul arkadasim kimseye muhtac yasama eşin bile olsa.. ben kendimi sakinlestiriyorum Allahik.var yanliz degilim sakin olmaliyim hic birsey yok.birsey olsa komsular var diyerek kendi kendime konusuyorum.bol bol dua ediyorum internette birseylerle oyaliyorum kendimi baktim olmadi saatlerce telefonla konusuyorum sakinlesene kadar. dogumum yaklasti korkum iyice artti 2 seferdir komsuma rica ettim benimle kalmasi icin Alkah razi olsun kaldi benimle ama guzelcede beni uyardi boyle korkarak yasanilmaz guclu olmalisin ne korkucaksin diye akil verdi utandim ama bunlari bende biliyorum.uygulayamiyorum iste icimdeki sese hayir diyemiyorum.Her eşim nobete gidicegimde dusunuyorum bu gece ne yapicam komsuma yuzum yok ya birsey derse diye oyle zor ki Allah yardimcimiz olsun.

bu gece süper bisey benim icin bende sabah olmadan uyuyamıyrum esim sabah 8 gibi gelicek 6.5 gibi uyuyorum sükür neyse ki bu gece 1 saat ileri alıcaz saatleri :))

Aklında bulunsun canım evde yalnız kaldığınızda ışıkları açıp kapat özellikle balkon ışığını.Sürekli yanınca hırsızlar evde yoklar ışığı açıp gitmişler diye düşünüyorlarmış.Tüm kkbd var sakinlerine :)

Bu korkuyu bilirim cok zordur.bende panikatak var ve ben asla yalniz kalamam esimin babasi vefat etti memlekete gitti ben cocuk kucuktu gidemedim taa memleketden babam geldi ama babam gelene kadar ölecem sandim cocugum var uyuyor ben onu seyrediyorum ha bu arada kriz gecirdim cok kez yani ama rabbim yardim ediyor ona inan ve ona sigin

ben de senin korktuklarından korkuyorum. 24 yaşındayım ve evde asla yalnız kalamam tek odada uyuyamam.bir çözüm bulursan bana da söyle canım :)

ben de senin korktuklarından korkuyorum. 24 yaşındayım ve evde asla yalnız kalamam tek odada uyuyamam.bir çözüm bulursan bana da söyle canım :)
bulamıyorum valla sabaha kadar bekliyorum belki cocugum olurda 2 3 yasında sonra korkman diyorum kendimce evd ebi ses olur
suna mesela esim gececi sabah 8 de gelicek
ve uykusuzluktan basım agardı

bulamıyorum valla sabaha kadar bekliyorum belki cocugum olurda 2 3 yasında sonra korkman diyorum kendimce evd ebi ses olur
suna mesela esim gececi sabah 8 de gelicek
ve uykusuzluktan basım agardı
benim de tek isteğim bir an önce yanıma yoldaş çocuğumun olması. benim de eşim bugün gececi sabah 6 buçukta gelecek :KK43:

X