Tek Kalamama ve Yatamama Korkusu

Ratinin Hisleri

Hayatafransızkadın.
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2011
1.126
74
Kızlar bu korku beni mahvedecek. Hayatımın belli dönemlerinde bu korku hep oldu. Bazen gayet cesaretlıyım evde tek kalıyorum veya odamda tek yatıyorum. Bazense öyle bir korku sarıyor ki beni değil evde tek kalmak odada bile tek yatamıyorum. Aklıma çeşitli şeyler geliyor. Bunu tetikleyen bir şey oluyor ama. Bi korku filminin 5 saniyesini izlemem yeterli oluyor mesela bu korkuyu uyandırmaya. Ya da birinin bir şeyler anlatması. Bu yüzden korku filmi izlemem. Ya da yanımda bu tarz seylerin konusulmasına izin vermem ama bazen denk geliyor. Ama çok berbat bi durum anlatamam. Böyle bir durumu yaşayıp da atlatan var mı ? Biri bi akıl versin valla bıktım ya .

Kızlar bu korku beni mahvedecek. Hayatımın belli dönemlerinde bu korku hep oldu. Bazen gayet cesaretlıyım evde tek kalıyorum veya odamda tek yatıyorum. Bazense öyle bir korku sarıyor ki beni değil evde tek kalmak odada bile tek yatamıyorum. Aklıma çeşitli şeyler geliyor. Bunu tetikleyen bir şey oluyor ama. Bi korku filminin 5 saniyesini izlemem yeterli oluyor mesela bu korkuyu uyandırmaya. Ya da birinin bir şeyler anlatması. Bu yüzden korku filmi izlemem. Ya da yanımda bu tarz seylerin konusulmasına izin vermem ama bazen denk geliyor. Ama çok berbat bi durum anlatamam. Böyle bir durumu yaşayıp da atlatan var mı ? Biri bi akıl versin valla bıktım ya .

Ben de hala atlatamadım o korkuyu... ne evde akşam yalnız kalabiliyorum ne de yalnız yatabiliyorum odada... kimileri korkunun üzerine git diyor ama yok yüreğim ağzıma geliyor.

Aha benden birileri var. Anormal değilmişim ya şükür oh. Ya bunu. Yaşla ilgisi yok ki ben bunu bi atlatamadım gidemiyorum korkunun üstüne valla çığlık atasım geliyo oldugum yerde

bunun yasla ilgisi yok bende 28 yasındayım esim gececi calısıyo sabah 7 ye kadar onu bekliyorum ölüyorum uykusuzluktan

Ben de hala atlatamadım o korkuyu... ne evde akşam yalnız kalabiliyorum ne de yalnız yatabiliyorum odada... kimileri korkunun üzerine git diyor ama yok yüreğim ağzıma geliyor.

Benden birilerinin olması demekki bu işkencenin sadece bende olmadıgına sevindirdi.

Nasıl bir korku bilemiyorum ama kayınvalidem de tek kalamazmış, bu yaşına kadar da tek kalmamış. Korktuğu tam olarak nedir onu da bilmiyorum.

Canım bende de oluyor aynen dediğin gibi film falan görsem yanımda konuşulsa böyle durumlarda ışığımı açık bırakıp öyle yatıyorum yorgana da iyice sarılıyorum baya öyle kaldıktan sonra bi bakmışın uyuya kalıyorum ama tamamen kurtulmak diye bişey yok bence bu durumdan

Bende ayni sekildeyim :) beni korkutacak herseyden uzak durmaya calisiyorum korku filmi veya ona benzer olaylarin gectigi sohbetler gibi.. eskiden daha kotuydu ama zamanla gecti sukur... bide soyle bi dua ogrenmistim cok faydasini gordum "Allah'im yarattigin herseyin serrinden sana ve senin tam ve eksiksiz olan kelimelerine siginiyorum"

Ben de aksam geç saatlerde evde kimse yokken eve girmekten korkuyorum.

Elimde biber gazıyla tum odaları geziyorum. Kapi arkalarina koltuk arkalarina bakip her yerin isigini aciyorum güvenliği sagladiktan sonra uyuyabiliyorum ama

Valla yasla hicccc alakasi yok...31yasindayim ama hala kalamiyorum.bu hafta bizimkiler evde yoktu.dedim kalcam yaparim ben niye korkiyimki koca insanim ama odamda yatamadim,otutma odasinda notmalde isikta uyuyamiyan ben tv ve isiklar acik yattim..bi hafta bu sekilde uyudum ama sonuc sonunda bu yasimda ilk defa evimde yalniz kaldim :)

aynı şeyi bende yaşıyorum ve nefret ediyorum bu durumdan. Bu durumumdan dolayı evli insanları hep çok şanslı olarak görmüşümdür. ben malesef evli olmadığım için öyle zamanlarda genelde annemi ikna ediyorum benim odamda yatması için.

Bende aynıyım, korku filmi vs izlemeyin. Izlerken hoşuma giderdi sonra tek Başıma duşa bile giremezdim korkudan ablamı bekletirdim Başımda :))
Sonra baktım olmuyor, beni tetikleyen filmdir vs dir uzak durdum. Sizde öyle yapın bence :)

Nasıl bir korku bilemiyorum ama kayınvalidem de tek kalamazmış, bu yaşına kadar da tek kalmamış. Korktuğu tam olarak nedir onu da bilmiyorum.

benim kayınvalide de öyle,kayınpeder şehir dışına çıktığında bize gelir kalmaya,hırsızlardan ,deprem falan olursa sokağa çıkmak gerekirse tek başına gece gece sokakta kalmaktan korkuyormuş ... bir kaç sebep daha varda aklıma gelmedi.

benm de eşim 2 haftada bir gece gidiyor. ilk bir sene korkudan çok kötü haldeydim. yatsan uyunmuyor, otursan küçücük çıtırtıda tedirgin oluyorsun. ışıklar açık, tv açık, orda burda bıçaklar biber gazları :KK70: manyak gibiydim ya.
ama şimdi alıştım. hala hafif bit tedirginlik oluyor zaman zaman ama eskisi gibi hiç değilim. aklıma gelince gülüyorum hatta o hallerimi. sana önerim. bol bol dua okuman

3 kez eşim olmadan kalmak zorunda kaldım, ilkinde lamba ve tv açık uyudum salonda, diğerlerinde çocukları yanıma alıp uyudum

evde tek başıma banyoya bile giremem , olur da gircek olursam eşimi arayıp '10 dk sonra beni ara açmazsam hemen eve koş' diye tembihlerim :KK48:

üniversitedeyken o kadar kalabalık yurtta odada arkadaşlarım yoksa onlar gelene kadar kantinde otururdum giremezdim odaya:KK17:

Benden beterleri de varmış hep birlikte ruh hastası cıktık iyi mi yaa :KK70: E nabıcam ben böyle ıkı gun tekım evde birde tv acık butun ısıklar acık ama yıne yatamıyorum tedırgınlık oluyor

X