Tek Kalamama ve Yatamama Korkusu

bende benzer durumdayım. Kardeşimle aynı yatakta yatıyorduk ben korkuyorum diye. Karanlıkta asla duramam ve gece dışarı tek asla asla çıkamam. ( ama en azından şimdi yatağımda tek yatabiliyorum odada başkalarının olması lazım). Diyelimki odamda tek yatıyorum gözlerimi kapadığım an odada bişey varmışta beni izliyormuş hissine kapılıyorum. Asla ışık kapalı uyuyamam ve televizyonun açık olması gerekir. Gece tuvalete kalktıysam tekrar uykuya dalmam zor zordur. Şu an farkediyorumda aslında bayağı üstesinden gelmişim bi ara herkesten önce uyuyordum, herkes uyumuş ben uyumamışsam sabaha kadar uyanık kaldığım olurdu. Bi çözüm bulursan banada söyle kardeş..

kendimi gördüm. TV de olmasa nabacakmısız bir an ev sessız kalsa kafayı yıyorum bı ses olsun kı kafayı takmayayım dagıtsın dıye. Normalde ısıkla sesle uyuyamayan ben tek kaldıgım zaman ısık tv acık olur. ama yıne de uyuyamam yanı öyle yer edınmıs beynıme. En azından uyanıkken kafamı dagıtsın dıye acarım. Vah bızım halimizee

kendimi gördüm. TV de olmasa nabacakmısız bir an ev sessız kalsa kafayı yıyorum bı ses olsun kı kafayı takmayayım dagıtsın dıye. Normalde ısıkla sesle uyuyamayan ben tek kaldıgım zaman ısık tv acık olur. ama yıne de uyuyamam yanı öyle yer edınmıs beynıme. En azından uyanıkken kafamı dagıtsın dıye acarım. Vah bızım halimizee
vah ki ne vah , babama göre psikolojim bozuk anneme göre cinler. :KK53:

ben de varım ben de eşim geçici nöbet sistemli çalışıyorum 20 gün daha böyle olacak bu gece yok mesela ben evde tek durumıyordum bile ama elden gelen bir şey yok bu gece sabaha kadar uyumayacağım oturacağım en azından ders çalışıyorum diye kendimi avutuyorum sabah olunca etraf ışıyınca uyuyabiliyorum küçüklükten beri korkuyordum ben

Bi tek ben mi boyleyim diyordum ki degilmis.
Surekli hırsız girecekmisgibihissediyordum gecen sene hele durumum daha vahimdi oda arkadasim asla benden önce uyumaz beni beklerdi sürekli biseylerden korkardim bi gün arkdsm gitti tek kalmak zorunda kaldım o gece nasıl sabah ettim bi allah bilir sürekli psikolojik sorunlardan olduğunu düşündüm ama bu sene ki evim en üst katta allaha şükür bu aralar hic korkmadim tabi evde yalniz kalsam korkarmiyim bilmiyorum da baya baya yendim . darısı sizin basiniza

Ben de tek kalamıyorum,kardeşimle kalıyorum,ünideyken yurtta kaldım, kalmak zorunda olduğumda televizyon kesinlikle açık oluyor bazen de ışık bile açık oluyor.büyüyünce geçecek sanmıştım ama geçmedi

eskiden evde köpeğim olduğu için çok rahattım,beraber uyurduk,büyük bir köpek olduğu için korkmuyordum.maalesef köpeğim öldükten sonra tedirgin olmaya başladım tabi. sonra kedi aldım, bilirsiniz ki kedilerde biraz panik oluyorlar bir seste falan.film izliyorum mesela bir ses geliyor,kedim anında kulakları dikip dikkat kesiliyor.inanın bunu her gün yapıyor ve ben hepsinde korkuyorum,acaba evde biri mi var diye:110:
Benim kedim de öyle canım,onlar her şeye tepki veriyorlar araba sesi olabilir,binadaki çok küçük sesler olabilir o nedenle önemseme,benim kedim de bazen bi yere bakıp kalıyor dikkatlice bakıyorum baktığı yerde bişi yok,hayvan işte canım :KK48::KK48: mesela binaya biri girdiğini çok gürültülü ortamda bile fark ediyor kapıya geçiyor bekliyor acaba bize mi geliyor diye :))

Benim kedim de öyle canım,onlar her şeye tepki veriyorlar araba sesi olabilir,binadaki çok küçük sesler olabilir o nedenle önemseme,benim kedim de bazen bi yere bakıp kalıyor dikkatlice bakıyorum baktığı yerde bişi yok,hayvan işte canım :KK48::KK48: mesela binaya biri girdiğini çok gürültülü ortamda bile fark ediyor kapıya geçiyor bekliyor acaba bize mi geliyor diye :))
evet:) kapıcı çöpleri almaya geliyor,uzaktan tetikte kapıcıya bakıyor.kapıcı gidiyor yarım saat panik durumu devam ediyor:) gecenin bir vakti bir şeyleri deviriyor ,o sese uyanmak hele ayrı bir olay :))) bir can ne de olsa insan rahatlıyor.

evet:) kapıcı çöpleri almaya geliyor,uzaktan tetikte kapıcıya bakıyor.kapıcı gidiyor yarım saat panik durumu devam ediyor:) gecenin bir vakti bir şeyleri deviriyor ,o sese uyanmak hele ayrı bir olay :))) bir can ne de olsa insan rahatlıyor.
Bizim kedide gelenleri karşılıyor ev kalabalık hepimizi tanıyor ya tanımadğı biri gelince kayboluyor ortadan,tehlikeli buluyorlar demekki kendilerince,bir de meraktan,bi hayvan ancak bu kadar meraklı olur :))

mecbur kalınca öyle de bi kalınıyor ki zifiri karanlıkta etraftan sesler gelirken gece tek başına bile tabi besmele çekerek:) ve yanında bıçak bulundurarak. eskiden ben de korkardım bunun çözümünü asla korku filmi izlememekte, bu tür konulardan bahsetmemekte ve 28 yaşıma kadar hiçbir korkumun gerçeğe dönüşmediğini kendime hatırlatmakta buldum. 28 yıldır o tür şeylere rastlamadıysam şimdi neden olsun diyorum gerekirse felak-nas-fatiha-ayetel kürsi okuyorum

Bende korkuyorum evde yalnız kalmak yalnız uyumaktan bunun devasını bilen varsa benimde işime yarayacak :KK15:

mecbur kalınca öyle de bi kalınıyor ki zifiri karanlıkta etraftan sesler gelirken gece tek başına bilire tabi besmele çekerek:) ve yanında bıçak bulundurarak. eskiden ben de korkardım bunun çözümünü asla korku filmi izlememekte, bu tür konulardan bahsetmemekte ve 28 yaşıma kadar hiçbir korkumun gerçeğe dönüşmediğini kendime hatırlatmakta buldum. 28 yıldır o tür şeylere rastlamadıysam şimdi neden olsun diyorum gerekirse felak-nas-fatiha-ayetel kürsi okuyorum
işte sen rastlamamıssın bide görmedigin seylerin olduguna dair seyler yasarsan napıcaksın cnm
ben konusmak istemiyorum cnkü suna esim gececi ve evde yim sabaha kadar bekiycm o yüzden sormasın kimse ne oldu diye ama 3 ay boyunca mutfakta sürekli sesler oldu girince yok cıkınca var gece baslayıp ezan okunmasıyla allahın izniyle gitti

Çoğu zaman bende de oluyor. Gece su içmeye bile kalkmam sanki arkamda odamda birileri varmış gibi oluyor.
Yatarkende yorganı falan kafama kadar çekerim hava alacak ufacık bir yer bile kalmaz sonra dua ede ede uyuyakalırım.
Ama ben 2 yıl yalnız da yaşadım aslında o zaman korkularım neden hafiflemişti bilmiyorum.

Kızlar bu korku beni mahvedecek. Hayatımın belli dönemlerinde bu korku hep oldu. Bazen gayet cesaretlıyım evde tek kalıyorum veya odamda tek yatıyorum. Bazense öyle bir korku sarıyor ki beni değil evde tek kalmak odada bile tek yatamıyorum. Aklıma çeşitli şeyler geliyor. Bunu tetikleyen bir şey oluyor ama. Bi korku filminin 5 saniyesini izlemem yeterli oluyor mesela bu korkuyu uyandırmaya. Ya da birinin bir şeyler anlatması. Bu yüzden korku filmi izlemem. Ya da yanımda bu tarz seylerin konusulmasına izin vermem ama bazen denk geliyor. Ama çok berbat bi durum anlatamam. Böyle bir durumu yaşayıp da atlatan var mı ? Biri bi akıl versin valla bıktım ya .
Bunu okuyunca acaba bendemi bi anormallik var demeden geçemedim. Eşimin işi gece ve ben hep tek kalırım geceleri genelde ışıkları kapatıp cinli korku filmleri izlerim youtubede video izliyosam cin çıkarma seansnları görüyosan bi bakim der 2 saat izlerim baxıları komik geliyo çok gülüyorum:) yani ne bilm hırsızdanda korkmam hep tekimdir bi korku yaşamadım

Kızlar bu korku beni mahvedecek. Hayatımın belli dönemlerinde bu korku hep oldu. Bazen gayet cesaretlıyım evde tek kalıyorum veya odamda tek yatıyorum. Bazense öyle bir korku sarıyor ki beni değil evde tek kalmak odada bile tek yatamıyorum. Aklıma çeşitli şeyler geliyor. Bunu tetikleyen bir şey oluyor ama. Bi korku filminin 5 saniyesini izlemem yeterli oluyor mesela bu korkuyu uyandırmaya. Ya da birinin bir şeyler anlatması. Bu yüzden korku filmi izlemem. Ya da yanımda bu tarz seylerin konusulmasına izin vermem ama bazen denk geliyor. Ama çok berbat bi durum anlatamam. Böyle bir durumu yaşayıp da atlatan var mı ? Biri bi akıl versin valla bıktım ya .
Bizimlesin :KK59::KK59::KK59::KK59:

Ben degil filimden fotolardan da cok etkilenirim, nette gezerken filan istwmeden aniden gorurum, kötu bisey, aklimdan cikmaz, gece filan gozumun onune gelir :KK34::KK34::KK34:

Dusunmemeye calisirim aklimi baska yere veririm, kesin cozumum yok malesef :KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:

Mantığını kullan filmin bir kurgu anlatılanların da senin başına gelmek zorunda olmadığını düşün :KK66:

X