Son elektrik faturanız kaç TL geldi?

Yeni gelen faturalar
Elektrik 585
Su 270
Bu ay kredi kartı da biraz fazla bu ay o kadar nakit kullandığımız halde kredi kartı 9 bin küsür nasıl oluyor bu kadar vallahi anlayamıyorum.

Kredi kartımın hesabı bugün kesilecek

Bu ay kredi kartı ve de elden harcama miktarı 7600 tl

Elden harcama 2460 tl
Kredi kartından harcama 5140 tl

Kredi kartı harcamasının içerisinde 40 ton su parası 298 tl (4 ay yeter), dask ,bina vergileri ( ev ve dükkan ),oğlana alınan 3 tişörtün taksiti ,nevresim taksiti ,market ,kasap harcamaları var

Toplam 7600 tl lik harcamanın 4977 tl si market kasap pazar yani gıda harcaması

Kredi kartımın hesabı bugün kesilecek

Bu ay kredi kartı ve de elden harcama miktarı 7600 tl

Elden harcama 2460 tl
Kredi kartından harcama 5140 tl

Kredi kartı harcamasının içerisinde 40 ton su parası 298 tl (4 ay yeter), dask ,bina vergileri ( ev ve dükkan ),oğlana alınan 3 tişörtün taksiti ,nevresim taksiti ,market ,kasap harcamaları var

Toplam 7600 tl lik harcamanın 4977 tl si market kasap pazar yani gıda harcaması
Kredi kartı içerisinde kasap ve market de var biz onları nakit çalıştığımız için kart dışında nakit harcama da yüksek nevresim takımını ne kadara aldın geçen ay ben de aldım da 1200 tl ye aldım.

Su faturası geldi 580 küsurdu bunun altinada düşmez, genellikle 600-650 arasi geliyor ki daha yüksekte gelebilir belli olmaz

Elektrik 400 du sanirim ama bundan sonra yüksek gelir klimalar kış modundan yaz moduna alındı erken kapanmışti sıcaklar yavaş yavaş başlıyor

Normalde 300 400 tl gelen faturamız bu ay 783 tl geldi 224 olan kotayı aştığımız için kw başına iki katı ücret oluyormuş klimamız 7/24 bir ay boyunca hiç kapanmaz böyle iken bile en fazla 300 küsür ödüyorduk bu ay nasıl bu kadar fazla oldu anlayamadık bulaşık makinasını bu ay fazla çalıştırdım keza fırın da öyle bunlara bağlıyorum sizlerin faturası kaç TL geldi?

Güncelleme Mart ayı elektrik faturası 227 TL
Elektirik değil de su faturası belimi kırdı.

Elektirik değil de su faturası belimi kırdı.
Su faturası bizde de aynı 600-650 arası geliyor bu ay azıcık düşüş olmuş ama öbür ay yine aynı olur hatta yaz dönemi başladı dahada yükselebilir su faturası tarifesinde en pahalı il olarak bulunduğum şehir 2.olmus listede tonu 26 diye göstermişler ama daha yüksek bence kimse inanmıyor birde burda katlamali tarife uygulanıyor.

Su faturası bizde de aynı 600-650 arası geliyor bu ay azıcık düşüş olmuş ama öbür ay yine aynı olur hatta yaz dönemi başladı dahada yükselebilir su faturası tarifesinde en pahalı il olarak bulunduğum şehir 2.olmus listede tonu 26 diye göstermişler ama daha yüksek bence kimse inanmıyor birde burda katlamali tarife uygulanıyor.
Vallahi ben kafayı yedim 800-900 geliyor bütün muslukları kontrol ettirdim, çatıdaki depoya kadar baktırdım ,takip ediyorum vs ama çok çok yüksek geliyor. Hayırlısı 🥺

X